Джадсон Веллівер
Джадсон Веллівер | |
---|---|
Народився | 13 серпня 1870[1] Елідоу, Іллінойс, США |
Помер | 14 квітня 1943[1] (72 роки) Філадельфія, Пенсільванія, США ·злоякісна пухлина |
Країна | США |
Діяльність | письменник, спічрайтер |
Знання мов | англійська |
Заклад | Воррен Гардінг |
Джадсон Черчілль Веллівер (англ. Judson Churchill Welliver) — «літературний клерк» — перший президентський спічрайтер. Писав промови для Воррена Г. Гардінга та Калвіна Куліджа у період 1921—1925.
Народився 13 серпня 1870 року в Елідоу, штату Іллінойс.
Одружився з Джейн Дуглас Гатчінс 3 липня 1899 року. У них народилося 4 дітей: Едвард М., Аллан Дж., Сара Х. и Джейн Дуглас. Джадсон Веллівер працював у Fort Dodge Messenger, Sioux City Journal і Des Moines Leader, перш ніж стати редактором Sioux City Tribune (до 1904 року). Цього ж року він долучається до Washington Times, де став відомим завдяки своїй підтримці прогресистів. Він писав також для McClure's Magazine та Hampton's.
У 1907 році за наказом Рузвельта Веллівер відправився до Європи писати доповідь про водні та залізничні системи Європи та Великої Британії (опубліковано 1908 року). До 1909 року Веллівер заробив репутацію «одного з найздібніших журналістів країни». Він також керував лондонській кореспонденцією і європейськими новинами для New York Sun з 1917 по 1918 рік.
Веллівер займався рекламою Гардінга під час його президентської кампанії 1920 року і почав працювати «літературним клерком» під час його президенства (з 4 березня 1921 року). Більшість найкращих робіт Веллівера як спічрайтера було зроблено саме на службі Гардінга. Коли Кулідж став президентом, він знайшов Веллівера на роботі і продовжував працевлаштовувати його, без сумніву, вважаючи його дуже зручним чоловіком. Джадсон Веллівер придумав для Кельвіна Куліджа, крилаті фрази такі як: «Одна людина плюс закон — вже більшість» або «Якщо ви нічого не скажете, вас не попросять повторити це» — і таким чином зробив з повільного мовчазної юриста із занадто звичайною зовнішністю, який до того ж боявся журналістів, філософа-інтелектуала, батька нації. Також Джадсон Веллівер є автором відомого виразу «батьки-засновники».
Веллівер залишив свою посаду упорядника промов в Білому Домі, отримавши посаду в Американському нафтовому інституті з більш високою зарплатою. Після того, як він пішов з роботи в American Petroleum, Веллівер став редактором Washington Herald. Він також був помічником президента Pullman Company.
Веллівер помер від раку 14 квітня 1943 року у Філадельфії у віці 72 років.
Зараз існує спільнота названа в його честь — «Спільнота Джадсона Веллівера» — двопартійний соціальний клуб колишніх президентських спічрайтерів. Групові збори зазвичай проводяться після основних президентських промов, таких як «Держава Союзу» . Серед активних учасників були Вільям Сефайр (письменник Ніксона, який часто проводив зустрічі), Джек Валенті, який був ветераном адміністрації Джонсона, Пет Б'юкенен (Ніксон і Рейган), Девід Герген (Ніксон, Форд, Рейган і Клінтон), Тоні Сноу (спічрайтер Джорджа Буша-старшого і прес-секретар Джорджа Буша), Майкл Уолдман (Клінтон), Джордж Стефанопулос (Клінтон), Джеймс Феллоус (Картер), Кріс Метьюз (Картер), Хендрік Херцберг (Картер), Ентоні Р. Долан (Рейган), Майкл Герсон (Джордж Буш) і Кларк Кліффорд, які написали мови для Гаррі Трумена. Іншими відомими людьми були письменники Роберт Хартманн, який працював на Джеральда Форда, Джеймс Кіо, який працював на Ніксона, і Теодор Соренсен і Артур М. Шлезинджер-молодший, які працювали на Кеннеді.
Цитати з промови Воррена Г. Гардінга, написаної Джадсоном Веллівером: Про світову торгівлю: «Сполучені Штати повинні прийняти захисний тариф такого характеру, який допоможе бідним галузям Європи встати на ноги».
Про спадщину війни 1914—1918 років: «Ось головна складність сьогоднішнього світу. У турбулентності та потрясіннях світової війни, коли все людство було відволікане і засмучене, вандали, які діють в умовах лиха, прагнули переслідувати страждаючу цивілізацію». «Шукали крик страждаючої цивілізації».
Про обов'язки преси: «В усіх є добро. Підсилюй — не стукай».
Про Японію: «Ми мало знаємо про Японію».
Про мислення: «Звичайне мислення допоможе більше. І звичайний спосіб життя матиме ефект палиці чарівника, як це не парадоксально, як виглядає це твердження. Світ справді потребує нормалізації, і ліберальні дози розумової науки дуже допоможуть».
Звернення до Бостонського клубу внутрішнього ринку 14 травня 1920 року: «Сучасна потреба Америки — не героїка, а зцілення; не ноструми, а нормальність; не революція, а відновлення; не агітація, а пристосування; не хірургія, а безтурботність; не драматизм, а безпристрасність; не експеримент, а рівновага; не занурення на міжнародному рівні, але підтримка в переможній національності».
Частина звернення на Загальній грантовій вечері: "Пане Тамаде, у тій ретроспекції, яка робить натхнення, виростає переконання, що … прогрес, написаний за півстоліття … досягнення, здається більше схожим на диво національної долі, ніж на історію політичної партії і її завдання в державному плані. Але правда залишається незрівнянною та незаперечною. Ми не тільки зробили націю, грубо оброблену та керовану в народі, дивом розвитку серед великих держав; ми сприяли піднесенню … і підняли рівень життя; ми стали не лише лідерами у галузі фінансів та промисловості; ми не тільки стали рівними в освіті та суперниками в мистецтві, але ми є натхненням і прикладом інших республік, і мали б бути, могли б, впливаючи на ідеалізацію земного уряду … Це виправдовує нашу гордість минулим, пояснює загальнонаціональне звернення до партії для відновлення країни та дає усі запевнення у славетних тріумфах у майбутньому ".
1.Шлях до серця виборця. Головна книга до виборчих кампаній: від місцевих до президентськихЕліна Слободянюк, Фоліо 2019.
2. In Praise of Judson Welliver
3. The Judson Welliver Project [Архівовано 22 березня 2016 у Wayback Machine.]