Біороботика
Біороботика — це термін, який вільно охоплює галузі кібернетики, біоніки і навіть генної інженерії як сукупність досліджень.
Біороботика часто використовується для позначення реалього підрозділу робототехніки: вчення про те як зробити роботів, які можуть емулювати або імітуютувати живі біологічні організми, механічно або навіть хімічно. Цей термін також використовується в зворотному значенні: маніпулювання білогічними організмами як роботами, або додавання живого організму до компонентів робота.
В деякому сенсі біороботику можна представити як теоретичну дисципліну всеосяжної генної інженерії, в яких організми створені за допомогою штучних засобів. Створення життя з неживої матерії, наприклад, було би біоротикою. Галузь знаходиться в зародковому стані і іноді також називається синтетичною біологією або біонанотехнологією.
Біологічний мозок, вирощений з культури нейронів, які спочатку були відокремлені, і згодом втілені в межах роботичного тіла Кевіном Варвіком і його командою в університеті Редінга[en]. Мозок приймає імпульси з датчиків на тілі робота і реагує на них моторними реакціями.
- Bioroïdes — A timeline of the popularization of the idea (in French)
- Harvard BioRobotics Laboratory, Harvard University [Архівовано 27 жовтня 2011 у Wayback Machine.]
- BioRobotics Lab in Korea [Архівовано 14 травня 2012 у Wayback Machine.]
- Laboratory of Biomedical Robotics and Biomicrosystems, Italy [Архівовано 26 лютого 2021 у Wayback Machine.]
- Tiny backpacks for cells (MIT News) [Архівовано 22 січня 2014 у Wayback Machine.]
- Biologically Inspired Robotics Lab, Case Western Reserve University [Архівовано 19 червня 2013 у Wayback Machine.]
- Bio-Robotics and Human Modeling Laboratory — Georgia Institute of Technology [Архівовано 20 жовтня 2013 у Wayback Machine.]
- Biorobotics Laboratory [Архівовано 24 жовтня 2019 у Wayback Machine.] at École Polytechnique Fédérale de Lausanne (Switzerland)
- BioRobotics Laboratory, Free University of Berlin [Архівовано 22 квітня 2013 у Wayback Machine.] (Germany)
- Biorobotics research group, Institute of Movement Science, CNRS/Aix-Marseille University [Архівовано 2 серпня 2020 у Wayback Machine.] (France)