Сіпактлі: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Slavik Kot (обговорення | внесок)
Функція пропозицій посилань: додано 3 посилання.
 
Рядок 35: Рядок 35:


== Міф ==
== Міф ==
Було породженням Ометекутлі та Омесіуатля. Мало вигляд одночасно риби (або ящірки) і крокодила з 18 вічно голодними ротами. Сіпактлі було одним з ранніх уявлень Землі народами центральної Месоамерики.
Було породженням Ометекутлі та Омесіуатля. Мало вигляд одночасно риби (або [[ящірки]]) і крокодила з 18 вічно голодними ротами. Сіпактлі було одним з ранніх уявлень Землі народами центральної Месоамерики.


З Сіпактлі боги [[Кетцалькоатль]] і [[Тескатліпока]] створили землю. Її голова перетворилася в 13 небес, тулуб в землю, а з хвоста вийшло 9 пекл Міктлан. Тескатліпока пожертвував своєю ногою (використано як приманку) заради цього чудовиська. Інше уособлення землі — Тлальтекутлі, що мало вигляд напівжаби-напіваллігатора, було чоловічим. За деякими міфами Сіпактлі була дружиною Тлальтекутлі. Сіпактлі названо перший день у священному календарі [[ацтеки|ацтеків]].
З Сіпактлі боги [[Кетцалькоатль]] і [[Тескатліпока]] створили землю. Її голова перетворилася в 13 небес, тулуб в землю, а з [[Хвіст|хвоста]] вийшло 9 пекл [[Міктлан]]. Тескатліпока пожертвував своєю ногою (використано як приманку) заради цього чудовиська. Інше уособлення землі — Тлальтекутлі, що мало вигляд напівжаби-напіваллігатора, було чоловічим. За деякими міфами Сіпактлі була дружиною Тлальтекутлі. Сіпактлі названо перший день у священному календарі [[ацтеки|ацтеків]].


== Джерела ==
== Джерела ==

Поточна версія на 17:03, 24 січня 2024

Сіпактлі
Cipactli
Вигляд
Міфологіяміфологія ацтеків
Ім'я іншими мовами
лат. Cipactli
Місцевістьокеан
Заняттястворення Землі (разом з Кетцалькоатлем і Тескатліпокою), пожирання істот
Походженняпородження Ометекутлі та Омесіуатля
БатькоОмекутль
МатиОмесіуатль
ЧоловікТлальтекутлі
Пов'язані персонажіОмекутль, Омесіуатль, Тлальтекутлі, Кетцалькоатль, Тескатліпока, Мегалодон
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Сіпактлі (Cipactli) — божество з ацтецької міфології. Відповідно до міфів було першим морським чудовиськом. Дружина Тлальтекутлі. Вчені вважають. що це - мегалодон[1].

Було породженням Ометекутлі та Омесіуатля. Мало вигляд одночасно риби (або ящірки) і крокодила з 18 вічно голодними ротами. Сіпактлі було одним з ранніх уявлень Землі народами центральної Месоамерики.

З Сіпактлі боги Кетцалькоатль і Тескатліпока створили землю. Її голова перетворилася в 13 небес, тулуб в землю, а з хвоста вийшло 9 пекл Міктлан. Тескатліпока пожертвував своєю ногою (використано як приманку) заради цього чудовиська. Інше уособлення землі — Тлальтекутлі, що мало вигляд напівжаби-напіваллігатора, було чоловічим. За деякими міфами Сіпактлі була дружиною Тлальтекутлі. Сіпактлі названо перший день у священному календарі ацтеків.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Trejo Silva, Marcia (2009). Fantasmario mexicano. México: Trillas. ISBN 978-607-0069-8

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. paleonews.com