1 вересня стартував фотоконкурс «Вікі любить пам'ятки»
- 9 вересня 2018: 10 найкращих робіт фотоконкурсу «Вікі любить Землю»
- 30 серпня 2018: 1 вересня стартував фотоконкурс «Вікі любить пам'ятки»
- 24 серпня 2018: У Києві розпочалась робота восьмої Вікіконференції
- 25 серпня 2017: У Херсоні розпочалася Вікіконференція
- 6 червня 2017: Українська Вікіпедія сягнула 700 000 статей
- 1 червня 2017: Вікі любить Землю – 2017. Перші підсумки
- 12 травня 2017: Українська Вікіпедія передана до Національного архівного фонду
- 14 вересня 2015: Вікіпедисти відзначили найкращі фото природно-заповідного фонду України
- 14 серпня 2019: Презентація виставки «Пам’ятки України» в Одесі
- 30 серпня 2018: 1 вересня стартував фотоконкурс «Вікі любить пам'ятки»
- 1 грудня 2014: Відбулась церемонія нагородження переможців «Вікі любить пам'ятки»
- 19 грудня 2013: У Києві відбулася «Сушка на квадратах»
- 5 грудня 2013: Вікі любить пам'ятки: «Сушка» на квадратах
- 13 листопада 2013: Підбито підсумки фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки-2013» в Україні
- 10 листопада 2013: Десятку найкращих фото пам'яток України обрано!
- 8 вересня 2013: Конкурс Вікімедіа виявляє нові пам'ятки вірменської культури
З 1 вересня по 30 вересня проходитиме щорічний міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам'ятки». Цей конкурс визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. «Вікімедіа Україна» уже всьоме проводитиме його в Україні і всі охочі традиційно матимуть можливість завантажити свої фотографії пам’яток України та позмагатися за відзнаки та призи у кількох номінаціях.
«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться регіональними відділеннями «Фонду Вікімедіа» та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією «Вікімедіа Україна». Конкурс проводиться з метою зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей в усьому світі.
Взяти участь у конкурсі можуть всі охочі. Для цього слід бути зареєстрованим у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 по 30 вересня, а також обов’язково вказати їхній унікальний ID. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як протягом вересня, так і раніше, головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам’ятки. Конкурсний список складається з понад 81 тисячі пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх областей України, в тому числі з Криму.
У конкурсі є дві основні номінації: «Найкраще фото пам’ятки» і «Кількість сфотографованих пам’яток». Автори найкращих фотографій з України та кожного з регіонів, а також учасники, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток, будуть нагороджені цінними призами. До 1 листопада національне журі відбере десять найкращих фотографій, які будуть представлені на суд міжнародного журі. Також журі відзначить найкращі світлини з кожного регіону України.
Регламент конкурсу опубліковано за посиланням: Регламент. Серед основних змін: цього року за світлину пам’ятки, фото якої ще не було завантажене на Вікісховище чи до Вікіпедії, можна отримати 7 балів. Також буде окрема спеціальна номінація для учасників-новачків, які ще не брали участі у конкурсі. Зверніть увагу, що фотографії конкурсу автоматично потраплятимуть у номінацію на кількість сфотографованих об’єктів, для того, щоб світлина потрапила на розгляд журі, потрібно вибрати налаштування цього під час завантаження світлини.
Організатори конкурсу відкриті для співпраці та запрошують зацікавлених осіб, установи та організації пропонувати спеціальні номінації та визначати їхніх переможців, долучатись до журі конкурсу.
Е-скринька оргкомітету: wlm@wikimedia.org.ua
-
Троїцького монастиря в Чернігові — переможець 2012 року в Україні
-
Фотографія Миколаївської церкви Святогірської лаври — переможець 2013 року в Україні
-
Фотографія розписів Іллінської церкви Свято-Іллінського чоловічого монастиря в Одесі — переможець 2014 року в Україні
-
Комплекс Кам'янець-Подільської фортеці — переможець 2015 року в Україні
-
Свірзький замок — переможець 2016 року в Україні
-
Львівський оперний театр — переможець 2017 року в Україні
Довідково:
Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа в Україні і займається популяризацією вікіпроектів Фонду Вікімедіа, найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні. Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» — міжнародний фотоконкурс, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Вперше в Україні був проведений у 2012 році.
У 2014 році світлина Костянтина Брижниченка із зображенням Святогірської лаври посіла перше місце на міжнародному етапі. Під час минулих конкурсів Україна посідала перші місця за кількістю завантажених світлин. Загалом протягом 2012—2017 років у Вікісховище було додано понад 225 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано понад 28 тисяч пам’яток із території України (35%), взяло участь понад 2200 осіб (від аматорів до професіоналів). Організаторами, в свою чергу, були створені найповніші відкриті списки пам’яток України, проведено тематичні тижні та конкурси статей, виставки, презентації тощо.
Джерело: Блог «Вікімедіа Україна»
Корисні сторінки
[ред.]- Офіційний сайт конкурсу: wikilovesmonuments.org.ua
- Сторінка у Вікісховищі: Wiki Loves Monuments 2017 in Ukraine
- Списки пам'яток: Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки/Списки пам'яток
- Сторінка на сайті Вікімедіа Україна: wmua:Вікі любить пам'ятки 2018