Vas zanima, kako do 10.000 eur nepovratnih sredstev? STARTUP TAKE OFF je odgovor!
This content isn’t available here
Access this content and more in the LinkedIn app
SAŠA incubator is a regional business incubator that covers Savinjsko-Šaleška region. We encourage entrepreneurial activities by creating supportive environment for business development SAŠA region. Our key objective is to build effective regional entrepreneurial ecosystem which will push young start:up teams to the business market.
External link for SAŠA inkubator
Šaleška cesta 2a
Velenje, 3320, SI
[𝐒𝐓𝐀𝐑𝐓𝐔𝐏 𝐓𝐀𝐊𝐄 𝐎𝐅𝐅] Pridružite se STARTUP TAKE OFF dogodku in se naučite, kako svojo idejo razviti v uspešno podjetje. 𝐊𝐚𝐣 𝐯𝐚𝐬 𝐜̌𝐚𝐤𝐚? -praktični nasveti in orodja za začetek -motivacija in konkretni koraki za razvoj ideje -možnost vključitve v program z 10.000eur nepovratnih sredstev 𝐕𝐄𝐂̌ 𝐎 𝐃𝐎𝐆𝐎𝐃𝐊𝐔 𝐈𝐍 𝐏𝐑𝐈𝐉𝐀𝐕𝐀 𝐍𝐀 𝐃𝐎𝐆𝐎𝐃𝐄𝐊: https://lnkd.in/eSz6DZ65 𝐕𝐢𝐝𝐢𝐦𝐨 𝐬𝐞 𝐯 𝐬𝐫𝐞𝐝𝐨, 𝟎𝟒. 𝐝𝐞𝐜𝐞𝐦𝐛𝐫𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐨𝐛 𝟏𝟕.𝟎𝟎 𝐯 𝐩𝐫𝐨𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢𝐡 𝐒𝐀𝐒̌𝐀 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫𝐣𝐚!
[𝐅𝐔𝐓𝐔𝐑𝐄 𝐒𝐔𝐌𝐌𝐈𝐓] Včeraj smo v Saša inkubatorju gostili 𝐅𝐮𝐭𝐮𝐫𝐞 𝐒𝐮𝐦𝐦𝐢𝐭 𝟐𝟎𝟐𝟒, mednarodno konferenco, ki je združila vizionarje, strokovnjake in podjetnike z vsega sveta. Skupaj smo iskali odgovore na ključna vprašanja današnjega časa ter odpirali nove poti v tehnologiji, hrani in energiji. 𝐕𝐞𝐜̌ 𝐨 𝐝𝐨𝐠𝐨𝐝𝐤𝐮: https://lnkd.in/edyzpWfr Iskrena hvala vsem, ki ste z nami povezovali točke sedanjosti in in gradili nove poti prihodnosti: Connie Ansaldi Fede P. Peter Frankl Jure Podkrižnik Lenja Faraguna Urška Jež Ana Anžej Dejan Petelin Aleš Nastran Martin Rojnik Klemen Šešok Janez Gorenšek Tomaž Bregar Eugénie F. Mitja SAGAJ Foto: Milan Njenjić Future Summit sta organizirala Saša inkubator in Razvojna agencija Savinjsko-šaleške regije, Center za pravični prehod SAŠA, z mislijo na skupno prihodnost. “Aktivnosti Centra za pravični prehod Saša so v celoti financirane iz sredstev tehnične pomoči Sklada za pravični prehod.”
[𝐅𝐔𝐓𝐔𝐑𝐄 𝐒𝐔𝐌𝐌𝐈𝐓] 𝐀𝐥𝐞𝐬̌ 𝐍𝐚𝐬𝐭𝐫𝐚𝐧 je direktor podjetij Amibit in Reduxi, ki se osredotočata na energetsko učinkovitost in pametne tehnologije. V vlogi direktorja podjetja Amibit spodbuja trajnostne rešitve in napredek pri uporabi pametnih naprav za upravljanje z energijo. Projekt Reduxi pa se posebej osredotoča na uporabo naprednih tehnologij za zmanjšanje stroškov električne energije in optimizacijo porabe energije s pomočjo inteligentnih sistemov za upravljanje z energijo. Nastranova vloga v teh projektih ga postavlja v ospredje energetske preobrazbe v Sloveniji, saj se ukvarja s trenutno problematiko porabe energije ter izzivi, ki jih prinaša prihodnost decentraliziranih energetskih sistemov.
[𝐅𝐔𝐓𝐔𝐑𝐄 𝐒𝐔𝐌𝐌𝐈𝐓] 𝐃𝐞𝐣𝐚𝐧 𝐏𝐞𝐭𝐞𝐥𝐢𝐧 je strokovnjak za umetno inteligenco, ki se osredotoča na pomoč zagonskim in rastočim podjetjem pri razvijanju in implementaciji AI rešitev, s katerimi izboljšujejo svoje izdelke in storitve ter povečujejo vrednost za stranke. Po skoraj šestih letih dela v podjetju Gousto, kjer je delal kot prvi data scientist in zgradil data team, je sodeloval pri ustvarjanju AI ekosistema, ki je pomembno pripomogel k razumevanju strank in optimizaciji številnih poslovnih procesov. Njegovo delo v Goustu je bilo ključno za disruptivni preboj podjetja na britanskem trgu z živili. Po tem uspehu je Dejan ustanovil svoje podjetje, ki pomaga drugim zagonskim podjetjem uporabljati AI za izboljšanje svojih produktov in storitev ter ustvarjanje večje učinkovitosti in rasti.
[𝐅𝐔𝐓𝐔𝐑𝐄 𝐒𝐔𝐌𝐌𝐈𝐓] 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐢𝐧 𝐑𝐨𝐣𝐧𝐢𝐤 je podjetnik, ustanovitelj in vizionar, katerega življenjska pot je tesno povezana z naravo in trajnostnim pristopom k prehrani. Odraščal je na ekološki kmetiji v visokogorju, kjer je razvil globoko povezavo z zemljo, kar je kasneje oblikovalo njegovo kariero v poslovnem svetu. Z več kot 10 leti izkušenj na področju marketinga in projektnega vodenja v uglednih agencijah na Balkanu, je Martin svojo pot usmeril tudi v svet kulinarike. Dve leti je izpopolnjeval svoje kuharske sposobnosti v več kot 10 restavracijah, med njimi tudi v prestižnih Michelinovih restavracijah, kot sta Rutz in Hugos v Nemčiji. V Sloveniji je imel priložnost sodelovati z Ano Roš, svetovno priznano chefinjo Hiše Franko, ki je prejela naziv "najboljša kuharica na svetu." Leta 2014 je soustanovil Inštitut S.U.R.F., kjer so izvedli več kot 300 dogodkov in izobraževalnih programov s področja hrane in catering storitev. Leta 2018 je postal soustanovitelj in CEO podjetja Kucha d.o.o., ki je v prvem letu delovanja osvojilo priznanje kot eno izmed 50 najboljših veganskih restavracij v Evropi. Leta 2021 je Martin Rojnik lansiral blagovno znamko Grashka, ki ima sedež na njegovi ekološki kmetiji v Graški Gori, proizvodne zmogljivosti pa v Velenju. Grashka si prizadeva za pionirske raziskave v področju fermentacije rastlinskih živil in regenerativnega kmetijstva. Kot celovita platforma, Grashka ponuja B2B partnerjem in končnim uporabnikom pester spekter 100% naravnih rastlinskih prehranskih rešitev. Leta 2023 je podjetje odprlo svojo prvo trgovino Grashka Deli v Ljubljani in širi prodajo tudi preko slovenskih in mednarodnih maloprodajnih verig.
[𝐅𝐔𝐓𝐔𝐑𝐄 𝐒𝐔𝐌𝐌𝐈𝐓] 𝐉𝐚𝐧𝐞𝐳 𝐆𝐨𝐫𝐞𝐧𝐬̌𝐞𝐤 je ustanovitelj in direktor 𝐈𝐧𝐬̌𝐭𝐢𝐭𝐮𝐭𝐚 𝐳𝐚 𝐚𝐩𝐥𝐢𝐤𝐚𝐭𝐢𝐯𝐧𝐨 𝐦𝐢𝐤𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐣𝐨 𝐢𝐧 𝐛𝐢𝐨𝐭𝐞𝐡𝐧𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐣𝐨 (𝐈𝐀𝐌𝐁). Več kot dve desetletji se posveča proučevanju mikologije (znanosti o glivah), pri čemer se osredotoča na razvoj inovativnih tehnologij, ki izkoriščajo glive za različne industrijske, ekološke in zdravstvene namene. Njegovo delo vključuje področja, kot so biološki materiali, biofiltri in naravni prehranski dodatki. Pod njegovim vodstvom je IAMB postal prepoznaven in ugleden institut, še posebej znan po strokovnem znanju na področju gojenja gob ter njene uporabe v trajnostnih, okolju prijaznih rešitvah. Gorenšek je pomembno prispeval k razvoju mikologije v kontekstu regenerativnega kmetijstva ter ustvarjanja samozadostnih sistemov za pridelavo gob. Je zagovornik pametnih vasi in zelenih tehnologij, ki se povezujejo z okoljsko trajnostjo, pri čemer želi v širši industrijski in ekološki proces vključiti tudi mikologijo.
[𝐅𝐔𝐓𝐔𝐑𝐄 𝐒𝐔𝐌𝐌𝐈𝐓] 𝐃𝐫. 𝐓𝐨𝐦𝐚𝐳̌ 𝐁𝐫𝐞𝐠𝐚𝐫 je direktor oddelka za predrazvoj (raziskave in razvoj) v podjetju Hisense Europe, kjer ima ključno vlogo pri razvoju inovativnih gospodinjskih aparatov in tehnologij za globalni trg. Pod njegovim vodstvom oddelek deluje kot središče raziskav in razvoja, usmerjeno v trajnostne in tehnološko napredne rešitve. Hisense Europe, ki je lastnik Gorenja, se ponaša z evropskim razvojnim centrom v Velenju, kjer so inovacije in izboljšanje uporabniške izkušnje v ospredju. Dr. Bregar prispeva k strateškemu razvoju podjetja, ki letno vloži več deset milijonov evrov v raziskave in razvoj ter trajnostne tehnologije. Njegova vizija in vodstvene sposobnosti so ključne za krepitev položaja podjetja kot inovacijskega centra v Sloveniji in na mednarodnem trgu. Dr. Bregar je s svojim strokovnim znanjem in izkušnjami pomemben člen v globalni mreži Hisensa ter pri razvoju zelenih tehnologij, ki prispevajo k trajnostni prihodnosti in ustvarjanju visokotehnoloških delovnih mest.
[𝐅𝐔𝐓𝐔𝐑𝐄 𝐒𝐔𝐌𝐌𝐈𝐓] 𝐅𝐞𝐝𝐞 𝐏𝐨𝐧𝐜𝐞 je mednarodno priznani govorec, inovator in mentor, ki s svojo vizijo združuje tehnologijo, umetnost in humanistično etiko. Kot direktor (Design director) podjetja Woven Planet, podružnice največjega avtomobilskega podjetja na svetu Toyota, ter pionir na področjih HMI, UX in UI ustvarja prelomne digitalne uporabniške izkušnje. S svojim delom je dosegel več kot 10 milijonov ljudi po vsem svetu ter s svojim znanjem usmerja tako velika podjetja kot tudi startupe v inovativne preboje. 𝐅𝐞𝐝𝐞 je tudi umetnik in tehnični strokovnjak, z dvajsetletnimi izkušnjami pripovedovalca zgodb in podjetnika, ki že desetletja širi meje oblikovanja, vodenja in inovacij. Njegovo poslanstvo je odkrivanje človeškega potenciala in krepitev timskega sodelovanja za ustvarjanje revolucionarnih izdelkov in sistemov. Njegova pot ga je vodila skozi Japonsko, ZDA in Evropo, kjer je z različnimi ekipami in podjetji deloval kot poslovni mentor ter ambasador inovacij in preobrazbe.