Кингман (гребен)
Гребен Кингман је тропски кораљни гребен површине једног квадратног километра смјештен у Сјеверном Пацифику, отприлике на пола пута између Хавајског оточја и Америчке Самое на . То је најсјевернији од свих Сјеверних линијских отока те неинкорпорирана територија Сједињених држава којом се управља америчка ратна морнарица из Wасхингтона. Гребен је затворен за јавност.
Открио га је године 1789. капетан Едмунд Фаннинг на броду Бетсеy. Капетан W.Е. Кингман описао га је године 1853. Формално је анектиран од стране САД 10.5. 1922.
Кингман се налази око 920 наутичких миља јужно од Хонолулуа.
С времена на вријеме, његова обала има дужину од око три километра, али највиша точка на гребену је око један метар надморске висине те већину времена покривена валовима, што Гребен Кингман чини поморском опасношћу. Нема никаквих природних ресурса, ненастањен је, те на њему нема никакве економске активности. Гребен дјеломично затвара велику унутрашњу лагуну која је 1937. и 1938. била кориштена као успутна станица између Хаваја и Америчке Самое од стране хидроавиона Пан Америцан Аирwаyса. Године 1937. Пан Ам је имао планове да на Кингману усидри брод Нортх Wинд као пловећи танкер те гребен користи као успутну станицу својих хидроавиона на путу за Нови Зеланд, али је замисао напуштена због превеликих трошкова одржавања танкера. Такођер се изразила забринутост да не би било могућности за угодан преконоћни смјештај у случају механичког квара. Због свега тога Пан Ам се премјестио на Цантон Исланд 18.5. 1939. и отворио линију за Нови Зеланд 12.7. 1940.