Ми пропонуємо персоналізовані рекомендації користувачам, які використовують наші служби, щоб допомогти їм дізнатися про нові спільноти та вміст. У Facebook та Instagram ми можемо рекомендувати вміст, облікові записи, спільноти й заходи (як-от сторінки, групи та події), за якими користувачі ще не стежать. До наших служб, пов’язаних із рекомендаціями, належать зокрема «Сторінки, які можуть вам сподобатися», дописи в стрічці з позначкою «Рекомендації для вас», «Люди, яких ви можете знати» або «Групи, до яких вам слід приєднатися». Деякі організації можуть мати обмежений доступ або взагалі не мати доступу до функцій, що сприяють залученню, і можуть бути не так широко рекомендовані у Facebook, як інші організації.
Наша мета — зробити рекомендації актуальними й цінними для кожного, хто їх переглядає. Ми втілюємо нашу мету шляхом персоналізації рекомендацій, зокрема ми створюємо унікальні рекомендації для кожного користувача Наприклад, якщо ви й інший користувач маєте спільного друга на Facebook, ми можемо порекомендувати цього користувача як нового потенційного друга для вас.
Яких основних стандартів щодо рекомендацій дотримується Facebook?
Facebook має певні правила щодо вмісту, який ми рекомендуємо користувачам. Ці правила є частиною стратегії, яку ми використовуємо для керування проблематичним вмістом на Facebook із 2016 року, яка називається «
вилучити, зменшити й поінформувати». Ця стратегія охоплює вилучення вмісту, який порушує наші
Стандарти спільноти, зменшення поширення проблематичного вмісту, який не порушує наші стандарти, та інформування користувачів щодо того, за якими посиланнями переходити, що читати й поширювати. Обговорення нашої роботи щодо «зменшення», а також пов’язана шкала оцінювання дописів, часто висвітлюються в стрічці. Однак, наші Правила щодо рекомендацій – це ще один важливий інструмент, який ми використовуємо для зменшення поширення проблематичного вмісту на нашій платформі.
Відповідно до цих Правил щодо рекомендацій ми намагаємося уникати низькоякісних і образливих рекомендацій або таких, які мають особливо чутливий характер, а також ми не пропонуємо рекомендації, які можуть бути неприйнятними для молодших глядачів. Наші Правила щодо рекомендацій розроблено для того, щоб підтримувати вищий стандарт, ніж наші Стандарти спільноти, оскільки рекомендований вміст і зв’язки, стосуються облікових записів або спільнот і заходів, за якими користувачі ще не стежать. Таким чином, не весь вміст, який дозволено на нашій платформі, буде відповідати критеріям щодо рекомендацій.
Розробляючи ці правила, ми консультувалися з 50 провідними експертами, які спеціалізуються на системах рекомендацій, їх висловленні, безпеці та цифрових правах. Ці консультації є складовою частиною нашої роботи щодо вдосконалення цих правил і забезпечення для користувачів безпечного й позитивного середовища, коли вони переглядають рекомендації на нашій платформі.
Публікуючи ці правила, ми хочемо надати користувачам більше інформації щодо типів вмісту, облікових записів і спільнот та заходів, яких ми намагаємося уникати в рекомендаціях, щоб забезпечувати поінформованість нашої спільноти, а також указівки стосовно рекомендацій для авторів вмісту.
Рекомендації вмісту
Існує п’ять категорій вмісту, які дозволені на наших платформах, але можуть не відповідати критеріям щодо рекомендацій. Ці категорії наведено нижче разом із прикладами вмісту для кожної категорії.
Контент, який ускладнює нашу змогу створювати безпечну спільноту, як-от наведений нижче.
- Контент, у якому обговорюється заподіяння собі тілесних ушкоджень, самогубство або розлади харчової поведінки, а також контент, що торкається тем смерті або депресії чи применшує їхнє значення. Ми видаляємо контент, який заохочує до самогубства або заподіяння собі тілесних ушкоджень, а також будь-які відповідні графічні зображення.
- Контент, який може зображати насильство, як-от бійка людей. (Ми вилучаємо контент із зображенням сцен насильства.)
- Контент, який може мати сексуально відвертий або провокативний характер, наприклад світлини людей у прозорому одязі. (Ми вилучаємо контент, який містить зображення оголених тіл дорослих або дій сексуального характеру.)
- Контент, який просуває використання певних регульованих товарів, як-от тютюнових виробів або продуктів для вейпінгу, товарів і послуг для дорослих чи лікарських засобів. (Ми вилучаємо контент, який спрямовано на продаж найбільш регульованих товарів або торгівлю ними.)
- Вміст, який поширено будь-яким обліковим записом або спільнотою чи заходом, що не відповідає критеріям щодо рекомендацій (наприклад, групою чи сторінкою, як указано вище).
Вміст низької якості або чутливого характеру щодо здоров’я та фінансів, як-от наведений нижче.
- Вміст, який рекламує або зображає косметичні процедури.
- Вміст, який містить перебільшені заяви щодо впливу на здоров’я, як-от «чудодійні ліки».
- Вміст, який спрямовано на продаж товарів або послуг, заснованих на твердженнях щодо впливу на здоров’я, як-от просування харчових добавок для схуднення.
- Вміст, який рекламує оманливі бізнес-моделі, як от кредит до зарплати або неризиковані інвестиції.
Вміст, який не подобається великій кількості наших користувачів, як-от наведений нижче.
- Вміст із клік-приманками.
- Вміст із «принадами» для взаємодії.
- Вміст, який рекламує змагання або безкоштовні подарунки.
- Вміст із посиланнями на низькоякісні або оманливі цільові сторінки чи домени, як-от цільові сторінки зі шкідливою рекламою або рекламою з посиланнями на інші ресурси.
Вміст, пов’язаний із низькоякісними публікаціями, як-от такий:
- Неоригінальний вміст, більшу частину якого взято з іншого джерела без зазначення цінності матеріалу.
- Вміст із вебсайтів, які отримують непропорційну кількість кліків із Facebook порівняно з іншими в мережі.
- Вміст новин, який не містить прозорої інформації щодо авторства або редакторського персоналу видавця.
Фальшивий або оманливий вміст, як-от наведений нижче.
- Вміст, який містить твердження, які виявилися хибними внаслідок перевірки незалежними факт-чекерами. (Ми вилучаємо інформацію, яка може призвести до заподіяння фізичної шкоди або утиску виборців.)
- Дезінформація щодо вакцин, яку було викрито провідними світовими організаціями з охорони здоров’я.
- Вміст, який рекламує використання шахрайських документів, як-от допис із публікацією про використання фальшивого посвідчення особи. (Ми вилучаємо вміст, який спрямовано на продаж фальшивих документів, як-от медичних рецептів).
Як указано вище, ми вживаємо додаткових заходів, щоб не рекомендувати певні типи вмісту чутливого характеру неповнолітнім користувачам на Facebook. Наприклад, ми намагаємося побудувати наші системи таким чином, щоб не рекомендувати вміст, який рекламує продаж або вживання спиртних напоїв неповнолітнім користувачам.
Рекомендації щодо облікових записів, спільнот і заходів
Ми також намагаємося не рекомендувати облікові записи (зокрема адміністраторів профілів і сторінок) або спільноти й заходи (як-от сторінки, групи чи події), які відповідають наведеним нижче критеріям.
- Нещодавно порушили Стандарти спільноти Facebook. Це не охоплює облікові записи чи спільноти й заходи, які ми іншим чином вилучаємо з наших платформ за порушення Стандартів спільноти Facebook.
- Повторно та/або нещодавно поширювати вміст (зокрема назви або обкладинки, які пов’язано з групами або сторінками), які ми намагаємося не рекомендувати в категоріях, описаних у розділі «Рекомендації вмісту» вище.
- Неодноразово публікували дезінформацію щодо вакцин, яку було викрито провідними світовими організаціями з охорони здоров’я.
- Неодноразово брали участь в оманливих схемах із метою збільшення кількості читачів, як-от покупка «вподобань».
- Отримали заборону на публікацію реклами на наших платформах.
- Нещодавно й неодноразово публікували неправдиву інформацію, яку було викрито перевірками незалежних сторонніх факт-чекерів і певних експертних організацій.
- Мають зв’язок із рухами чи організаціями в реальному світі, які пов’язано з насильством.
Ми можемо повідомляти людей про те, що вони планують співпрацювати з організацією, яка відповідає будь-якому з вищезазначених критеріїв, щоб допомогти їм прийняти обґрунтоване рішення.