Pāriet uz saturu

App Store

Vikipēdijas lapa
App Store
App Store
Izstrādātājs Apple Inc.
Sākotnējā versija 2008. gada 10. jūlijs; 3 gadi
Izstrādes statuss Aktīva / 725,700+ lietotnes (10/02/2012)
Operētājsistēma iOS,
Mac OS X Tiger vai jaunāka
Windows XP vai jaunāka
Platforma iPhone, iPod touch, iPad
Valoda Angļu
Tīmekļa vietne www.apple.com/itunes

Apple App Store ir elektronisks iOS ierīcēm paredzēts lietotņu veikals, kuru uzrauga Apple Inc.. Šis lietotņu veikals ļauj lietotājiem meklēt un lejupielādēt lietotnes no iTunes Store, kuras tiek izgatavotas, izmantojot iOS SDK vai Mac SDK, un tās izdod Apple.

Veikalā pieejamas gan bezmaksas, gan maksas lietotnes. Lietotnes var lejupielādēt tieši vajadzīgajā ierīcē vai arī datorā, izmantojot programmu iTunes. No pārdotajām maksas lietotnēm 30% ieņēmumu nonāk uzņēmumam „Apple”, bet atlikušie 70% nonāk lietotņu izstrādātājiem.

App Store tika atvērts 2008. gada 10. jūlijā, un tajā bija pieejamas tikai 500 lietotnes, no kurām 25% bija bezmaksas.

Pirmajos divos mēnešos App Store lejupielādēto lietotņu skaits sasniedza 100 miljonus. Tas parādīja milzīgo pieprasījumu pēc mobilajām lietotnēm un noteica jaunu standartu digitālajai izplatīšanai. Līdz 2009. gada aprīlim, tikai 9 mēnešus pēc tā atvēršanas, App Store sasniedza viena miljarda lejupielāžu atzīmi.

gaitā App Store tika paplašināts, lai iekļautu lietotnes arī citām Apple ierīcēm, piemēram, iPad, Mac, Apple Watch un Apple TV. Tā kļuva par universālu platformu lietotņu izplatīšanai Apple ekosistēmā. 2011. gadā Apple ieviesa abonēšanas modeli App Store, ļaujot lietotājiem abonēt pakalpojumus un saturu tieši caur lietotnēm. Tas deva jaunas iespējas izstrādātājiem un uzņēmumiem.

Apple norāda, ka līdz 2022. gadam App Store izstrādātāji ir nopelnījuši vairāk nekā 260 miljardus dolāru. Tas padara to par vienu no ienesīgākajām platformām izstrādātājiem.[1]

  1. Jay Peters. «Apple says App Store developers have earned more than $260 billion». The Verge (angļu), 2022-01-10. Skatīts: 2024-07-28.

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]