Pereiti prie turinio

Super Mario Odyssey

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Super Mario Odyssey
Kūrėjas Nintendo EPD
Leidėjas Nintendo
Dizaineris Futoshi Shirai
Kompozitorius Naoto Kubo
Išleidimo data 2017 m. sausio 27 d.
Žanras (-ai) Platformer
Režimas Vieno žaidėjo
Daugelio žaidėjų
Reitingai PEGI: 3+
Platforma Nintendo Switch
Versija {{{versija}}}
Variklis {{{variklis}}}
Reikalavimai Nintento Switch
Platinimas {{{media}}}
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys Mario
{{{svetainė}}}

Super Mario Odyssey – 3D platformer žanro kompiuterinis žaidimas, sukurtas ir išleistas Nintendo, skirtas Nintendo Switch. Žaidime valdomas Mario ir jo kepurėje gyvenanti dvasia, kuri leidžia apsėsti ir valdyti kitus veikėjus ar objektus. Mario ir vėl turi išgelbėti grybų karalystės princesę, kuri buvo pagrobta milžiniško vėžlio Bauzerio. Žaidimas sugrįžta prie atviro pasaulio žaidimo stiliaus, kuris buvęs praeitose „Mario“ serijos dalyse „Super Mario Sunshine“ ir „Super Mario 64“.

Žaidimas išleistas 2017 m. spalio 27 d. ir sulaukė itin teigiamo kritikų įvertinimo, daugelis jų apibūdino šį žaidimą vienu iš geriausiu visoje „Mario“ serijoje. Per tris dienas nuo išleidimo žaidimas parduotas daugiau nei du milijonus kartų. „Nintendo“ 2018 m. I ketvirčio duomenimis, žaidimo buvo parduota 10,41 mln. vnt.[1]

Žaidime Mario keliauja į įvairius pasaulius, kurie žaidime vadinami karalystėmis. Kiekvienoje karalystėje Mario turi surasti galios mėnulius, kurie leidžia pasiekti naujus pasaulius. Po to, kai nugalimas Bouzeris, kiekvienoje karalystėje atsiranda dar daugiau galios mėnulių, kurie gali būti surinkti norint atrakinti papildomas aprangas arba atrakinti bosų režimui. Be senų Mario gebėjimų kaip trigubas šuolis ar šokinėjimas sienomis, Mario nuo šiol gali mesti savo kepurę ir taip užpulti priešus arba panaudoti ją laipiojimui. Kai kepurė metama į tam tikrus veikėjus ar objektus, Mario gali jais „pasiversti“ ir įgauti unikalių gebėjimų. Žaidimo eigoje, žaidėjai gali rinkti monetas, kurias galima išleisti naujoms aprangom ar kepurėm, iš kurių kai kurios yra būtinos norint įvykdyti tam tikras žaidimo užduotis.

Žaidime galimas dviejų žaidėjų režimas. Jame antrasis žaidėjas valdo Mario kepurę nepriklausomai nuo paties jo.

Po išleidimo, „Super Mario Odyssey“ sulaukė visuotinio pripažinimo. Apžvalgų surinkimo svetainėje Metacritic, tai penktas geriausiai įvertintas visų laikų žaidimas.

Edge prilygino šį žaidimą „Super Mario 64“ ir pavadino dvasiniu šio žaidimo tęsiniu. Šis žaidimų žurnalas taip pat pagyrė žaidimo išradingumą ir itin teigiamai įvertino naują apsėdimo gebėjimą, kurį pavadino universaliausiu „Mario“ serijoje.[2] Famitsu žaidimą įvertino 39/40 – daugiausiai 3D „Mario“ žaidimui nuo „Super Mario 64“.[3] 10 balų iš tiek pat galimų žaidimui skyrė IGN ir GameSpot. Abi šios svetainės gyrė žaidimo originalumą.[4][5]

Žaidimo laimėtų apdovanojimų ir nominacijų sąrašas
Metai Apdovanojimas Kategorija Rezultatas
2017 Golden Joystick Awards Metų Nintendo žaidimas Nominacija
Metų žaidimas Nominacija
Metų studija Laimėjo
The Game Awards 2017 Metų žaidimas Nominacija
Geriausia muzika Nominacija
Geriausias garso dizainas Nominacija
Geriausias nuotykių žaidimas Nominacija
Geriausias šeimyninis žaidimas Laimėjo
IGN Best of 2017 Awards Metų žaidimas Nominacija
Geriausias Switch žaidimas Nominacija
Geriausias platformer žanro žaidimas Laimėjo
Geriausia muzika Laimėjo
  1. nintendo.co.jp
  2. „Play • Super Mario Odyssey“. Edge (312). Future plc. October 12, 2017. pp. 98–100. ISSN 1350-1593.
  3. Martin, Liam (2017 m. spalio 19 d). „Super Mario Odyssey Nintendo Switch REVIEW: New verdict in - and it’s NOT a perfect score“. Daily Express (anglų). Nuoroda tikrinta 2017 m. gruodžio 2 d.
  4. Ryan, McCaffrey (2017 m. spalio 26 d). „Super Mario Odyssey“. IGN (anglų). Nuoroda tikrinta 2017 m. gruodžio 2 d.
  5. Peter, Brown (2017 m. spalio 26 d). „Super Mario Odyssey“. GameSpot (anglų). Nuoroda tikrinta 2017 m. gruodžio 2 d.