Wikipédia:A nap képe/2020-11
Megjelenés
A nap képeA „nap képe” a Wikipédián a jelenlegi szokások szerint mindig az arra a napra a Wikimédia Commons felhasználói által külön erre a célra kiválasztott kiemelt minősítésű kép. A Commonson kiválasztott képeket külön mérlegelés nélkül vesszük át egyelőre, havonként. További tájékozódáshoz lásd a Commons megfelelő oldalát. Az alábbi archívumban találod a nap képe sablonokat havi bontásban, a megfelelő linkre kattintva pedig egyenként. A képaláírást is csak ott, a javít linkre kattintva szerkesztheted, módosíthatod, javíthatod. A nap képét beillesztheted akár a saját szerkesztői lapodra is, díszítheted vele. A sablon használatához lásd: A nap képeinek karbantartását a Wikipédia:Kezdőlapműhely végzi. |
Kiemelt tartalmakKapcsolódó oldalak a Commonson |
Archívum | |
A Kezdőlapműhely munkalapjai |
-
2. A Tagebau Garzweiler külszíni fejtésű bánya. Az RWE üzemelteti, és barnakőszenet bányásznak belőle (Észak-Rajna-Vesztfália, Németország)
-
3. A Yukon folyó látképe a Schwatka-tónál és a vulkanikus bazaltképződményekkel tarkított Miles-kanyon bejáratánál, nem messze Whitehorse-tól (Yukon, Kanada)
-
4. Sziklába vágott átjáró Waltensburg/Vuorz és Breil/Brigels között (Graubünden kanton, Svájc)
-
5. A kabbalista. Kaufmann Izidor 1910-20 körül készült olajfestménye fára
-
6. A speyeri dóm főhomlokzatának látképe aranyfényben, késő őszi este az Altpörtel tornyából. A dóm felé vezető Maximilianstrasse az óváros forgalmas központja (Speyer, Rajna-vidék-Pfalz, Németország)
-
7. Dobozhalom Dél-Korea pavilonja előtt az EXPO 2015-ös világkiállításon
-
11. Nicolas de Fer: Trier és környékének térképe, 1692
-
12. A dülmeni vadaspark reggel.
Alfred von Croÿ az 1860-as években Edward Milner angol tájépítészt bízta meg a vadaspark tervezésével, amit Charles Barnard kertész kivitelezett (Dülmen, Észak-Rajna-Vesztfália, Németország) -
13. A Dingle világítótorony a Dingle-öböl bejáratánál (Írország)
-
15. A Keresztelő Szent János-templom belülről. A kápolnát 1697-ben Villarea grófja építtette. Az eredetileg román stílusú templom a 12. század második felében épült, és a 16. században gótikus, reneszánsz és barokk elemekkel lett átépítve. A kép mögötti retablók a 18. századból származnak (Ágreda, Spanyolország)
-
16. A wilheringi apátság orgonája. Készítette: Leopold Breinbauer, 1884 (Wilhering, Felső-Ausztria)
-
17. A billegetőfélék családjába tartozó keleti sarkantyúspityer (Anthus rufulus) a Kanha Nemzeti Parkban (Madhja Prades, India)
-
18. Fagyásos erózió által kettéhasított szikla a Morteratsch-gleccserhez vezető úton (Svájc)
-
19. Krisztus bevonulása Brüsszelbe. James Ensor belga művész 1889-ben készült festménye a J. Paul Getty Múzeumban (Los Angeles, Kalifornia, Amerikai Egyesült Államok)
-
20. A karolópókfélék családjába tartozó nőstény tarajos karolópók (Xysticus cristatus) a zsákmányával
-
21. Egy gleccser látképe a Chugach State Park tetejéről (Chugach-hegység, Alaszka, Amerikai Egyesült Államok)
-
22. A Centaurus A galaxisnak a Chandra űrtávcső röntgenadataiból (kék), a chilei Atacama Pathfinder Experiment (APEX) távcső szubmilliméteres adataiból (narancssárga) és a La Silla csillagászati obszervatórium Max-Planck/ESO 2,2 méteres teleszkópjának látható fényadataiból (fehér, barna) készült képe
-
23. A Moszkovszkij vasútállomás (Szentpétervár, Oroszország)
-
26. A pólai amfiteátrum belsejének panorámája (Póla, Horvátország)
-
27. Téli kilátás Craig of Monievreckie felé a Menteith-tótól (Trossachs, Skócia)
-
28. Almatorta vaníliafagylalttal tálalva
-
30. A Piasek-sziget az egykori Ágoston-rendi kolostorral (ma a wrocławi egyetem juadisztika tanszéke) és a 12. században alapított Szűz Mária-templommal (Wrocław, Lengyelország)