#ESG
Startegia ESG dla firm
Zdrowie w strategii ESG
Zdrowie jest istotnym elementem zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego inwestowania. Firmy, które skupiają się na aspekcie społecznym, starają się tworzyć korzystne warunki pracy, dbać o zdrowie pracowników oraz wpływać pozytywnie na lokalne społeczności.
Czym jest ESG?
ESG stało się kluczowym narzędziem dla inwestorów, którzy chcą uwzględnić aspekty zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Firmy, starając się spełnić kryteria ESG, dążą do tworzenia wartości nie tylko dla akcjonariuszy, ale także dla społeczeństwa i środowiska naturalnego.
Co musisz wiedzieć o ESG?
Firma musi zrozumieć, że ESG nie dotyczy tylko ekologii (Environmental), ale także aspektów społecznych (Social) i zarządczych (Governance). To kompleksowy sposób oceny wpływu działalności biznesowej na otoczenie społeczne i środowiskowe.
Od 2025 roku będą musiały raportować wszystkie duże spółki, które spełnią 2 z 3 kryteriów: zatrudnienie ponad 250 pracowników, suma bilansowa powyżej 25 mln € i/lub roczne przychody powyżej 50 mln €. Pierwsze raporty zgodnie ze standardami ESRS te podmioty złożą w 2026 roku.
Zdrowie w ESG: plan wellbeingowy
W ramach naszego planu wellbeingowego, zgodnego z strategią ESG, organizujemy spotkania konsultacyjne oraz przeprowadzamy audyt wellebingowy organizacji, aby ocenić jej aktualny stan i potrzeby. Następnie rekomendujemy działania oraz monitorujemy wskaźniki ilościowe i jakościowe, zapewniając wsparcie na każdym etapie.
Konsultacje oraz audyt wellbeingowy
Zarekomendowanie planu wellbeignowego
Wdrożenie planu zgodnie z potrzebami firmy i pracowników
Analiza wyników oraz dalsze działania. Wellbeing raport.
Zdrowie w ESG
Opieka nad obszarem zdrowia stanowi istotny element strategii ESG, zwłaszcza w kontekście społecznego wymiaru zrównoważonego rozwoju.
Zakres usług:
Inwestycja w dobrostan zwróci się Twojej firmie szybciej niż myślisz
Wprowadzenie kompleksowej opieki psychologicznej dla pracowników to nie tylko krok ku lepszemu zdrowiu psychicznemu zespołu, ale również strategiczna inwestycja w kapitał ludzki, wspierająca rozwój firmy opartej na zrównoważonym rozwoju zgodnym z wartościami ESG.
Jak rozmawiać o zdrowiu psychicznym w pracy?
I czy w ogóle warto to robić. Scenariusz działań krok po kroku.
Czym jest ESG? Jak zbudować strategię ESG w firmie.
Jak zareagować na kryzys psychiczny pracownika w firmie?
Przykładowa sytuacja z pracy, scenariusz możliwej rozmowy.
Jak wspierać zdrowie psychiczne przez cały rok?
Pomysły na komunikację Movember (i nie tylko) w firmie.
Kluczowe obszary strategii wellbeing
Wdrażanie kompleksowej strategii wellbeing obejmującej te obszary może przynieść korzyści zarówno pracownikom, jak i organizacji, poprawiając ich efektywność, zaangażowanie i satysfakcję.
Poznajmy się!
Zaufało nam już wielu liderów biznesu, którzy dostrzegli korzyści wsparcia psychologicznego w firmie. Skontaktuj się z nami, aby Twoi pracownicy również mogli skorzystać z tego benefitu.
Wskaźniki społeczne, które należy uwzględnić:
Polityka różnorodności
Polityka różnorodności to formalny dokument określający zobowiązanie firmy do zapobiegania dyskryminacji w miejscu pracy i zapewnienia równych szans
Polityka zatrudnienia
Polityka zatrudnienia to formalny dokument przedstawiający zaangażowanie spółki w zapewnienie pracownikom stabilności zatrudnienia.
Polityka work-life balance
Polityka work-life balance to formalny dokument przedstawiający zaangażowanie spółki w zapewnienie zatrudnienia umożliwiającego lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym pracowników.
Polityka reintegracji
Polityka reintegracji to formalny dokument przedstawiający zaangażowanie spółki w zapewnienie łatwej adaptacji pracownika wracającego do pracy po urlopie związanym z urodzeniem dziecka.
Wskaźnik równości wynagrodzeń
Wskaźnik równości wynagrodzeń oznacza różnicę pomiędzy średnim wynagrodzeniem (z uwzględnieniem premii, nagród i innych dodatków) mężczyzn i kobiet w firmie w danym okresie sprawozdawczym.
Wskaźnik rotacji zatrudnienia
Wskaźnik rotacji zatrudnienia mierzy ilość odejść pracowników z miejsca pracy w okresie sprawozdawczym.
Jak wygląda współpraca?
Zobacz nasze case study i sprawdź, jak na co dzień wygląda benefit wsparcia psychologicznego w firmach.
Monterail x HearMe
85% osób, które używały aplikacji HearMe, zadeklarowało, że chce nadal z niej korzystać. Zdecydowaliśmy się na przedłużenie współpracy
inStreamly x HearMe
Konto na platformie założyła ponad połowa naszego zespołu. Niektórzy korzystają ze wsparcia regularnie, inni doraźnie.