Komercnoslēpumi

Ja jums ir vērtīga informācija par tehnoloģijām vai kādiem citiem jūsu uzņēmējdarbības aspektiem, varat to aizsargāt kā komercnoslēpumu, ja vien ir izpildīti šādi nosacījumi:

  • informācija nav zināma ne plašai sabiedrībai, ne arī attiecīgās nozares ekspertiem;
  • informācijai ir komerciāla vērtība;
  • jūs esat veicis pasākumus, lai informācija netiktu izpausta: piemēram, jūs to glabājat drošībā un ar personām, kam tā ir pieejama vai ar kurām esat dalījies šajā informācijā, esat parakstījis neizpaušanas nolīgumus.

Kāda informācija var tikt aizsargāta ar komercnoslēpumu?

Komercnoslēpumi aptver visdažādāko informāciju un zinātību, ko nevar aizsargāt vai arī nevar pienācīgi aizsargāt ar patentiem:

  • agrīnā stadijā esoši izgudrojumi;
  • ražošanas procesi;
  • piegādātāju un klientu saraksti.

Atsevišķu veidu informācija, kas aizsargāta ar komercnoslēpumu, var būt stratēģiska ilgtermiņā, piemēram, receptes vai ķīmiski savienojumi, vai īsākos laika periodos, piemēram, tirgus pētījuma rezultāti, zīmols, cena un jauna produkta laišana tirgū vai cena, kas izvirzīta piedāvājumu konkursa ietvaros.

Kā komercnoslēpumi tiek aizsargāti

Tas, ka jums ir komercnoslēpums, nenozīmē, ka jums ir ekskluzīvas tiesības uz konkrēto informāciju. Ja cita persona izstrādā to pašu informāciju, tā var to brīvi izmantot.

Jūs tomēr esat aizsargāts pret negodīgu rīcību, piemēram, ja kāda persona bez jūsu atļaujas piekļūst dokumentiem, kas ir saistīti ar jūsu slepeno informāciju, tos nokopē personiskām vajadzībām vai nodod tos kādai citai personai. Jūs esat aizsargāts arī tad, ja kāds pārkāpj nolīgumu par informācijas neizpaušanu un dara šo informāciju pieejamu kādai citai personai.

Negodīgas rīcības gadījumā jums ir tiesības uz kaitējuma procentiem un citiem tiesību aizsardzības līdzekļiem. Piemēram, personai, kas nelikumīgi ieguvusi, izmantojusi vai izpaudusi komercnoslēpumu, ar tiesas rīkojumu var aizliegt to atkal izmantot vai izpaust.

Lai uzzinātu vairāk, skatiet vietni par komercnoslēpumiem en , kuru sagatavojis Eiropas Palīdzības dienests intelektuālā īpašuma tiesību jautājumos en .

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Intelektuālā īpašuma palīdzības dienests

Eiropas IĪ palīdzības dienests atbalsta pārrobežu MVU un pētniecības darbības, lai ES līmenī pārvaldītu, izplatītu un popularizētu tehnoloģijas un citas intelektuālā īpašuma (IĪ) tiesības un IĪ aktīvus.

Vai jums ir jautājumi par uzņēmuma pārrobežu darbību, piemēram, eksportu uz citu ES valsti vai darbības paplašināšanu tajā? Ja ir, varat saņemt bezmaksas padomu no Enterprise Europe Network.

Jūs varat arī izmantot palīdzības dienestu meklētāju, lai atrastu jums vajadzīgo palīdzību.

Pēdējā pārbaude: 26/01/2024
Kopīgot šo lapu