Jūrininkai

Darbo laikas ir poilsis

Jei samdote darbuotojus dirbti jūrų laive, jų įprastos darbo valandos yra 8 val. per dieną, jiems suteikiama viena poilsio diena per savaitę ir papildomas poilsio laikas švenčių dienomis.

Pagal ES taisykles turite užtikrinti, kad įgulos nariai paisytų maksimalaus darbo laiko arba minimalaus poilsio laiko:

  • maksimalus darbo laikas neturi viršyti 14 val. per kiekvieną 24 val. laikotarpį ir 72 val. per kiekvieną 7 dienų laikotarpį,
  • minimalus poilsio laikas neturi būti trumpesnis negu 10 val. per kiekvieną 24 val. laikotarpį ir 77 val. per kiekvieną 7 dienų laikotarpį.

Įspėjimas

Nacionalinės institucijos jūrininkams gali taikyti palankesnes sąlygas, todėl visada pasitikrinkite, kokios yra nacionalinės taikomos taisyklės.

Poilsio valandas galima padalyti į ne daugiau kaip dvi dalis. Jei poilsio laiką padalijate, vienas iš dviejų laikotarpių turi būti ne trumpesnis kaip 6 val., o intervalas tarp dviejų poilsio laikotarpių negali viršyti 14 val.

Įspėjimas

Laivo kapitonas turi teisę prireikus reikalauti, kad įgulos narys dirbtų papildomas valandas, pavyzdžiui, kai reikia tiesiogiai užtikrinti laivo, laive esančių asmenų ir krovinio saugą arba padėti kitiems jūroje nelaimės ištiktiems laivams ar asmenims.

Mokamos kasmetinės atostogos

Turite užtikrinti, kad jūsų darbuotojams būtų suteikta ne mažiau kaip 2,5 kalendorinės dienos mokamų kasmetinių atostogų už darbo mėnesį ir proporcingai už ne visus dirbtus mėnesius. Minimalus kasmetinių mokamų atostogų laikas negali būti pakeistas kompensacija, išskyrus tuos atvejus, kai nutraukiami darbo santykiai.

Darbo ir poilsio laiko registravimas

Darbdavys privalo registruoti, kiek valandų per dieną įgulos nariai dirba ir ilsisi. Kiekvienam įgulos nariui turėtumėte pateikti registruotų jo duomenų nuorašą, patvirtintą laivo kapitono ir darbdavio.

Sveikatos tikrinimas

Prieš pradėdami dirbti laive įgulos nariai turi gauti galiojantį sveikatos pažymėjimą, patvirtinantį, kad jie gali atlikti savo pareigas.

Išskyrus atvejus, kai reikalaujama trumpesnio laikotarpio, jūsų darbuotojų pažymėjimai galioja ilgiausiai dvejus metus. Jei įgulos nariui dar nėra 18 metų, ilgiausias pažymėjimo galiojimo laikas – vieni metai. Atkreipkite dėmesį į tai, kad pažymėjimas dėl spalvinės regos galioja ilgiausiai šešerius metus.

Skubiais atvejais kompetentinga institucija gali leisti įgulos nariui dirbti be galiojančio sveikatos pažymėjimo (arba tuo atveju, kai jo galiojimo laikas baigiasi kelionės metu) iki kito sustojimo uoste, kur jūrininkas gali gauti kvalifikuoto praktikuojančio gydytojo išduotą sveikatos pažymėjimą. Tai galima daryti, jei:

  • toks leidimas galioja ne ilgiau kaip tris mėnesius;
  • jūsų įgulos narys turi sveikatos pažymėjimą, kurio galiojimas neseniai pasibaigė.

Jei samdote įgulos narius dirbti laivuose, kurie paprastai plaukioja tarptautiniais reisais, sveikatos pažymėjimai turi būti pateikti bent anglų kalba.

Jūsų įgulos narių sveikata turi būti reguliariai tikrinama, įskaitant išsamią jų fizinio ir psichinio tinkamumo apžvalgą, siekiant užtikrinti, kad jie galėtų saugiai atlikti savo pareigas. Jei budintis darbuotojas turi sveikatos problemų, susijusių su jo darbu per naktinę pamainą, jis turi būti, jei įmanoma, perkeltas dirbti dieninio darbo.

ES gairėse primygtinai raginama naudoti elektroninius sveikatos pažymėjimus, kad tikrinimo procesas būtų greitesnis ir saugesnis. Kai kuriose ES šalyse elektroniniai sveikatos pažymėjimai gali būti privalomi, todėl pasiteiraukite apie tai šalies, kurioje vykdote veiklą, kompetentingų institucijų.

Kvalifikacijos pažymėjimų tarpusavio pripažinimas.

Kai samdote darbuotojus, jie turi jums pateikti kvalifikacijos pažymėjimą, įrodantį, kad jie turi darbui atlikti reikalingų įgūdžių ir žinių. Negalite atsisakyti priimti kitoje ES šalyje išduotų kvalifikacijos pažymėjimų.

Jei įdarbinate jūrininką iš ES nepriklausančios šalies, jo pažymėjimus turi patvirtinti laivo, kuriame jis ketina dirbti, vėliavos valstybė. Pažymėjimus visada turi išduoti šalis, kurios mokymo ir atestavimo sistemą pripažįsta ES.

Kelios ES šalys pradėjo elektroniniu būdu tikrinti kvalifikacijos pažymėjimus, siekdamos šį procesą suderinti su ES gairėmis ir tarptautiniais standartais. Elektroninis kvalifikacijos pažymėjimų tikrinimas yra saugus, greitas ir ekonomiškai efektyvus būdas užtikrinti, kad samdote kvalifikuotus jūrininkus. Kai kuriose ES šalyse elektroninis tikrinimas yra privalomas, todėl pasidomėkite šalyje, kurioje vykdote veiklą, taikomais specialiais reikalavimais.

Mokymo reikalavimai

Jei esate laivybos pramonėje veikiantis darbdavys, turite žinoti kelis pagrindinius ES reikalavimus, susijusius su jūrininkų mokymu. Šie reikalavimai tiesiogiai susiję su tuo, kad ES laikosi Tarptautinės konvencijos dėl jūrininkų rengimo, atestavimo ir budėjimo normatyvų (JRAB). Keliami reikalavimai:

  • Pagrindinis mokymas: visi jūrininkai privalo baigti pagrindinį saugos parengimą, apimantį asmens išgyvenimo būdus, gaisrų prevenciją ir gaisrų gesinimą, pirminę pirmąją pagalbą, asmeninę saugą ir socialinę atsakomybę.
  • Aukštesniojo lygio mokymas: konkrečioms funkcijoms ir pareigoms atlikti reikia aukštesniojo lygio mokymo, pavyzdžiui, tinkamumas darbui su gelbėjimosi valtimis ir plaustais ir gelbėjimo valtimis, specialus gaisrų gesinimas, medicininė priežiūra ir laivo saugumo pareigūno parengimas.
  • Mokymas, skirtas žinioms atnaujinti: siekiant užtikrinti, kad jūrininkai išlaikytų savo kompetenciją ir būtų susipažinę su naujausia saugos praktika, turi būti rengiami reguliarūs mokymai žinioms atnaujinti.

Amžiaus ribos

Darbui laive negalima samdyti jaunesnių kaip 16 metų asmenų.

Jei samdote darbuotojus, kuriems dar nėra 18 metų, jiems negalima dirbti naktį. Naktimi laikomas bent 9 valandų iš eilės laikotarpis, apibrėžtas nacionalinėse taisyklėse, nuo vidurnakčio iki 5 valandos ryto, pavyzdžiui, nuo 10 valandos vakaro iki 7 valandos ryto arba nuo 8 valandos vakaro iki 5 valandos ryto. 16–18 metų darbuotojai gali dirbti naktį tik tuo atveju, jei jie dalyvauja mokymo kursuose, kai kompetentinga institucija padaro išimtį.

Negalima samdyti jaunesnių kaip 18 metų įgulos narių, jei darbas gali pakenkti jų sveikatai arba saugai. Kokio pobūdžio darbas draudžiamas, galima sužinoti iš nacionalinių taisyklių arba kompetentingos institucijos.

Daugiau informacijos

  • Europos jūrų saugumo agentūra. nuorodos į nacionalinių institucijų interneto svetaines, kuriose galima tikrinti pažymėjimus elektroniniu būdu en.
  • en priemonė, skirta patikrinti, kurios šalys priima viena kitos kvalifikacijos pažymėjimus
  • Europos Komisija: jūrininkų įdarbinimo sąlygos en
  • Europos Komisija: jūrininkų mokymas en
  • Tarptautinė jūrų organizacija: mokymas ir atestavimas en

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Enterprise Europe Network gali duoti nemokamų patarimų.

Leškoti tinkamos pagalbos taip pat galite naudodamiesi pagalbos paslaugos ieškikliu.

Paskutinį kartą tikrinta 2024-09-18
Pasidalyti šiuo puslapiu