Направо към съдържанието

Маримар

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Маримар
Marimar
ЖанрТеленовела
Създател(и)Инес Родена
СценарийКарлос Ромеро (либрето)
Валерия Филипс (версия)
Тере Медина (литературна редакция, първа част)
Росарио Велисия (литературна редакция, втора част)
РежисураБеатрис Шеридан
КамераКарлос Гера Виляреал
Ернесто Ареола
АктьориТалия
Едуардо Капетийо
Гилермо Гарсия Канту
Шантал Андере
Фернандо Колунга
Начална мелодияMarimar (в изпълнение на Талия)
Страна Мексико
ЕзикИспански
Епизоди150
Продукция
Изпълнителен продуцентВероника Пимстейн
Времетраене21 минути
Разпространение
ТВ каналCanal de las Estrellas
Картина480i SDTV
ЗвукСтерео
Излъчване31 януари 1994 -
26 август 1994
Хронология
Свързани продукцииLa indomable (1975)
Отмъщението (1977)
Alma indomable (2008/09)
Необуздано сърце (2013)
Страница в IMDb

„Маримар“ (на испански: Marimar) е мексиканска теленовела от 1994 г., продуцирана от Вероника Пимстейн и режисирана от Беатрис Шеридан за Телевиса. Базирана е на радио новелата La indomable, написана от Инес Родена.

В главните роли са Талия и Едуардо Капетийо, а в отрицателната - Шантал Андере. Специално участие взема първият актьор Мигел Палмер.

Маримар е втората теленовела от т.нар. „Трилогия за Мария“, която се състои от Мария Мерседес и Мария от квартала.

Маримар е бедно и неграмотно момиче, което живее в Сан Мартин де ла Коста със своите баба, дядо и куче. За да си изкарват прехраната, Маримар лови риба на брега на морето, където се запознава със Серхио Сантибаниес, млад футболист, и се влюбва в него. Въпреки това, Серхио не отговаря на чувствата ѝ, но измисля план да се ожени за Маримар, за да се противопостави на Ренато, баща му, и Анхелика, неговата мащеха. Маримар минава през най-трудните си моменти в имението на Сантибаниес. Анхелика и сестра ѝ Антониета непрекъснато унижават Маримар, особено, когато го няма Серхио. Най-голямото унижение за Маримар е, когато Анхелика я принуждава с уста да извади гривна от кална локва, защото тази гривна е била на майката на Серхио. Впоследствие, за да изгони Маримар от имението, Анхелика я обвинява, че е откраднала същата гривна. Анхелика предизвиква пожар в къщата на бабата и дядото на Маримар, където те умират. Унижена и изгубила доверие в света, Маримар заминава за столицата Мексико, без да знае, че там живее Густаво Алдама, истинският ѝ баща. С името Бела, Маримар започва работа като прислужница в дома на Алдама. Когато се разкрива истинската ѝ самоличност, Густаво и сестра му Есперанса превръщат Маримар в културна и изискана дама от висшето общество. С новата си самоличност, Маримар предприема мерки за да си отмъсти на семейство Сантибаниес, и особено на Серхио.

Част от актьорския състав:

  • ТалияМария дел Мар „Маримар“ Алдама Перес / Бела Алдама
  • Едуардо Капетийо – Серхио Сантибаниес
  • Шантал АндереАнхелика Нарваес де Сантибаниес
  • Алфонсо Итуралде – Ренато Сантибаниес
  • Рене Муньос – отец Порес
  • Мигел Палмер – Густаво Алдама
  • Ада Кораско – Крус Оливарес де Перес
  • Тито ГисарПанчо Перес
  • Гилермо Гарсия КантуБернардо Дуарте
  • Рикардо Блуме – Фернандо Монтенегро
  • Питука де Форонда – Есперанса Алдама
  • Фернандо КолунгаАдриан Росалес

Премиерата на Маримар е на 31 януари 1994 г. по Canal de las Estrellas. Последният 150. епизод е излъчен на 26 август 1994 г.

Маримар е базирана върху радио новелата La Indomable, създадена от Инес Родена. Върху същата са създадени и следните адаптации:

На 8 февруари 2008 г. компания Телевиса издава сериала на DVD.

  Тази страница частично или изцяло представлява превод на страницата Marimar (telenovela) в Уикипедия на испански. Оригиналният текст, както и този превод, са защитени от Лиценза „Криейтив Комънс – Признание – Споделяне на споделеното“, а за съдържание, създадено преди юни 2009 година – от Лиценза за свободна документация на ГНУ. Прегледайте историята на редакциите на оригиналната страница, както и на преводната страница, за да видите списъка на съавторите. ​

ВАЖНО: Този шаблон се отнася единствено до авторските права върху съдържанието на статията. Добавянето му не отменя изискването да се посочват конкретни източници на твърденията, които да бъдат благонадеждни.​