Ir daudz iemeslu, kāpēc saslimšana ar tādām hroniskajām slimībām kā 2. tipa cukura diabēts un aptaukošanās ir palielinājies gadu desmitiem. Daži no šiem iemesliem ir arī saistīti ar ģenētiskajiem faktoriem un faktu, ka cilvēki dzīvo ilgāk.
Ja nekas netiks darīts, lai šo pieaugumu apturētu, būs arvien lielāka saslimstība un lielāki veselības aprūpes izdevumi. Mūsu klienti ir veselības aprūpes sistēmas un cilvēki, kuri lieto mūsu zāles. Ja mēs neko nedarītu, lai novērstu hroniskās slimības, mēs nedzīvotu saskaņā ar mūsu uzņēmuma vērtībām, kā arī nevirzītu ilgtspējīgu uzņēmējdarbību.
Tomēr ir jomas, kurās profilaktiskajiem pasākumiem var būt pozitīva ietekme. Arvien lielāka urbanizācija, sociālekonomiskā nevienlīdzība, mazāk aktīvs dzīvesveids un sliktāks uzturs. Bieži vien šo faktoru kombinācija ir galvenie iemesli, kāpēc arvien vairāk cilvēkiem tiek diagnosticēts 2. tipa cukura diabēts un aptaukošanās.
Mēs vēlamies, lai 2. tipa cukura diabēta un aptaukošanās pieauguma līkne būtu zemāka. Nav šaubu, ka ar profilaksi to var panākt.
Divi no trim cilvēkiem ar 2. tipa cukura diabētu dzīvo pilsētās. Veids, kādā tiek projektētas, būvētas un uzturētas teritorijas pilsētās, maina mūsu dzīvesveidu un dažos gadījumos palielina mūsu neaizsargātību pret 2. tipa cukura diabētu.
Mēs kopā ar Londonas Universitātes koledžu un Steno diabēta centru Kopenhāgenā (vietnes angļu valodā) ieviesām terminu “pilsētvides diabēts”, lai pievērstu uzmanību riska faktoriem, kas raksturīgi pilsētām. Kopā mēs sākām globālu partnerības programmu ar nosaukumu “Cities Changing Diabetes”.
Vairāk nekā 40 pilsētās visā pasaulē mēs pievēršam uzmanību 2. tipa cukura diabētam kā būtiskai veselības problēmai pilsētvidē.
Lai uzzinātu vairāk par mūsu cīņu pret pilsētas diabētu, apskatiet programmu “Cities Changing Diabetes” (angļu valodā).
Visā pasaulē 40 miljoniem bērnu, kas jaunāki par pieciem gadiem, ir liekais svars, kas pakļauj viņus riskam jau agrīni saslimt ar 2. tipa cukura diabētu, kā arī pārliecinoši prognozē, ka viņiem būs aptaukošanās pieaugušā vecumā.
Viņi var saskarties ar augšanas problēmām un vispusīga sava potenciāla neizmantošanas. Liekais svars var veicināt aizspriedumus pret viņiem, radīt socializēšanās problēmas, emocionālās grūtības un dažos gadījumos samazināt izglītības līmeni.
Kopā ar UNICEF mēs strādājam pie bērnu liekā svara un aptaukošanās profilakses. Sākot Meksikā un Kolumbijā, bet paplašinot reģionālo un globālo sasniedzamību un ietekmi, partnerības mērķis ir mainīt galveno vēstījumu par liekā svara un aptaukošanās novēršanu, pārejot no koncentrēšanās uz individuālo atbildību uz nepieciešamību risināt vides problēmas, kas veicina aptaukošanos.
Mēs uzskatām, ka katram bērnam ir jābūt iespējai pienācīgi augt mainīgajā pasaulē un īstenot savu potenciālu.