Obsahy(1)
Pago Pago je francouzský soutěžní televizní pořad. Soutěžící jsou rozděleni na tři týmy - červení, žlutí a modří. Úkolem je zvládnout cestu a přebrodit se panenskou buší na ostrově Pago Pago a dostat se do vesnice. Po cestě se soutěžící potýkají s překonáváním překážek a řešením nejrozmanitějších úkolů. Vydržet až do konce, to je úkolem každého soutěžícího, který si mnohdy žádá maximální vyčerpání fyzických sil. Děj se ale neodehrává pouze na souši, množství úkolů je podmořských či logických - hádánky, odezírání. To vše je potřeba, aby se soutěžící dostali do finále soutěže - velké podmořské klece, ve které je gigantická perlorodka. Časový limit, který soutěžící mají na nasbírání co největšího množství perel je velmi limitovaný dle jejich průběžných výkonů. Pago Pago je jednou větou velká dobrodružná soutěž na ostrově uprostřed křišťálového moře, písčitých pláží a domorodé vesnice. (FIBO)
(viac)Recenzie (22)
Je velká škoda, že v dnešní době frčí přiblblé reality show, kde máme možnost vidět povětšinou naprosto nezajímavé lidi, z kterých se stávají tzv. celebrity!Je mi z toho blivno. Pago Pago, Xapatan či Pevnost Boyard jsou ovšem příkladem toho, jak vytvořit inteligentní zábavu, která v mnohém inspiruje!!! ()
Když ještě Survivor čekal na své vytvoření, tak Pago Pago a další soutěže (Pevnost Boyard, Xapatan) zářili na evropských televizních stanicích jako nejzábavnější hvězdy. Škoda, že tahle doba, kdy šlo o soutěžení samotné, krásu přírody a jednoduchost, a ne o reality-show, psychický rozklad a psychologickou hru ve skupině, je dávno pryč... ()
Tohle je pro mě už pomalu legenda. Tu soutěž jsem miloval, hledání lastur, střílení jablek z hlav a já už nevím co všechno. Pago Pago tvořilo takovou svatou trojci s Pevností Boyard a Stopou Xapatanu (tohle je svatá trojice, Hry bez hranic jsou potom jiná kategorie), všechny tyhle soutěže už jsou sice víceméně pryč. Jejich spojením s reality show však vznikl ještě jeden pořad nad nimi všemi a to je pro mě americký Survivor, který nabídl řadu dalších zábavných prvků. ()
Srovnatelná zábava s Pevností Boyard či Xapatanem - podobně exotické prostředí a zajímavě napínavé úkoly, Francouzi prostě tehdy uměli. Ještě spolu s dalším francouzským dílem Hrami bez hranic tvoří klenoty soutěžních pořadů z mého dětství. ()
Spolu se Survivorem moje nejoblíbenější a nejnáročnější soutěžní pořad všech dob(ostatní kulty odpustí Pevnost Boyard,Hry bez hranic a Xapatan,jsou hned v závěsu rovněž 5*). Jen jaká to škoda,že tyto soutěže již nepokračují s výjimkou Fort Boyard(musím začít sosat :) ) a Survivorem,ale ten tento osud potká nejspíš v roce 2010 po 20sérii:((. PS: a ty mořské panny byly naprosto úžasné,kdybych vyhrál snad bych ty perly ani nesbíral a věnoval se dotyčným slečnám:) ()
Zaujímavosti (8)
- Podmořská kovová konstrukce, v níž se odehrával závěr každého dílu, existuje na stejném místě částečně dodnes, byť byla poškozena následkem tsunami. (FIBO)
- Důvodem pro ukončení soutěže po pouhých 11 dílech byla velmi nízká sledovanost a vážnější zranění soutěžících. (FIBO)
- Na tvorbě projektu pracoval mimo jiné i scenárista Jacques Antoine, který je podepsán pod soutěžemi jako u nás známá Klíče od pevnosti Boyard (od r. 1990) či Po stopách Xapatanu (od r. 1992). (FIBO)
Reklama