Réžia:
Herbert RossKamera:
James Wong HoweHrajú:
Barbra Streisand, James Caan, Omar Sharif, Roddy McDowall, Ben Vereen, Carole Wells, Larry Gates, Lilyan Chauvin, Ken Sansom, Colleen Camp, Bill Baldwin (viac)VOD (1)
Obsahy(1)
Třicátá léta v New Yorku. Slavná zpěvačka Fanny Briceová se rozvedla se svým prvním manželem Nickym Arnsteinem. Během její deprese měla problémy sehnat si práci jako umělkyně, ale potkává Billyho Rose, který píše lyrické písně a vlastní nightclub. (oficiálny text distribútora)
Videá (1)
Recenzie (35)
Méně půvabně roztomilé, méně romantické, dospělejší a zemitější než starší klasika jménem Funny Girl. Vizuální vytříbenost nechybí ani zde, scéna opět hýři barvami a kamera je opravdu skvostná (už jen když Fanny sedí v šatně u stolku a kamera se vznáší kdesi nad zrcadlem). Barbra se předvádí ve vrcholné fyzické i herecké formě (jako zkušená sebevědomá showmanka mi přišla snad ještě lepší než v předchozím filmu) a s živočišným Jimmym Caanem, který je z úplně jiného těsta než uhlazený elegán Nicky Arnstein Omara Sharifa to prostořeké hrdince pekelně ladí. Důstojné, vysoce profesionální, jen snad nějaká jiskra a zapamatovatelnější skladby tomu schází. Ale pokud se někdy dostanu k soundtracku, třeba změním názor. ()
Muzikál Funny Lady je dobrý a má veru, nielen milovníkom takýchto filmov, čo ponúknuť. Vtipných scén je tam dosť a hudba s výstupmi je dobrá a zábavná. Ibaže dej je nevyvážený a nie až tak zaujímavý. Pri pozeraní som sa cítil ako na horskej dráhe – chvíľu zaujalo, chvíľu bavilo a chvíľu nudilo. Slušný priemer. ()
Popravdě už první film nebyl nic skvělého a tohle mě dlouho přišlo ještě horší. Z vtipné, skromné a hodné hrdinky se stala namyšlená kráva co neustále shazuje chlapa, který ji má rád. K tomu afektované herectví Streisandové a dvě camea opět slizkého Sharifa. A Streisandová sice skvěle zpívá, ale písničky jsou naprosto nijaké. Naštěstí to většinu filmu zachraňuje sympatický Caan a ten pocit, že je to tak nějak klasicky natočené, jak kdyby to vzniklo ještě v 60. letech. A ve finále to zachrání výborné realistické vyřešení obou vztahů jak k Nickovi, tak k Billymu, kdy padly moje výtky ohledně slizkosti Sharifa či neexistující chemie Streisandové s Caanem - ono to tak prostě mělo vypadat. Čili 3*, ale obrovský úspěch obou filmů v USA nechápu, stejně jako že ze všech slavných muzikálů se pokračování dočkala zrovna Funny Girl. ()
Kdyby to dnes někdo nafilmoval, tak by se to hemžilo buď slovy "odpad" anebo nejvýše 2 *. Jenže v roce 1975 do tohoto marasmu to byl balzám na duši a nádherná muzika s BARBAROU STREISAND dává filmu stálou publicitu i po těch 35. letech. Takže řekněme si spravedlivě : "Co vlastně dělá film nezapomenutelným ?" Ano, herecká hvězda a hudba. Proti tomu jsou veškeré negativní komentáře jen slabým odvarem faktu. ()
Reziser Herbert Ross /Play It again, sam, Sbohem, pane profesore/ natocil len priemerny muzikal, kde ma slavna spevacka silne depresie a nielen obavy o pracu,a le problem zohnat akukolvek pracu.Spevave casti su na urovni, ale dialogy obcas krivaju, hlavne stred je akysi ...... nedomylseny a utnuty : 60 % ()
Galéria (25)
Fotka © Columbia Pictures
Zaujímavosti (3)
- Na postavu Billyho Rosea bol zvažovaný Robert Blake. (dwdb)
- Snímek vznikl i navzdory tomu, že se Barbra Streisand jeho realizace nechtěla vůbec zúčastnit. Byla ovšem donucena smlouvou, kterou kdysi uzavřela s producentem Starkem. (Krissty)
Reklama