Kamera:
Kenji FujitaHudba:
Šindži HosoeHrají:
Ai Kajano, Jošicugu Macuoka, Jóko Hikasa, Mamiko Noto, Mijuki Sawaširo, Rie Kugimija, Juka Iguči, Džun Fukušima, Satomi Arai, Naomi Šindó, Harumi Sakurai (více)Epizody(12)
-
Beginner (E01)
-
Challenger (E02)
-
Expert (E03)
-
Grandmaster (E04)
-
Weak square (E05)
-
Interesting (E06)
-
Sacrifice (E07)
-
Fake end (E08)
-
Sky walk (E09)
-
Blue rose (E10)
-
Killing giant (E11)
-
Rule number 10 (E12)
Obsahy(2)
Sora a jeho mladší sestřička Shiro tvoří nerozlučnou dvojici. Ve skutečném světě žijí coby hikikomori ve svém malém bytě a věnují se hraní počítačových her. Jejich přezdívka Kuuhaku je postrachem všech ostatních hráčů, jelikož Kuuhaku zásadně neprohrávají, nikdy. Sora a Shiro jsou sami o sobě výjimeční hráči, společně pak zdánlivě neporazitelní. Sourozencům se jednoho dne změní život díky vítězství v šachové partii, když porazí samotného Boha. Otevírají se jim díky tomu nové možnosti a doslova celý nový svět... (-Victor-)
(více)Videa (3)
Recenze (41)
Výborné anime o prapodstatnom zmysle všetkých hier, ktorý je v dnešnom čase nanešťastie drvivej väčšine ľudí skrytý pod zdanlivou rúškou honby za odmenou, často však falošnou. S jednou ideou tohto anime však nesúhlasím. Hra nie je rozhodnutá skôr ako začne, vonkoncom nie ak proti sebe stoja praví hráči. ()
No game no life no toto mi no ako to no povedať pripomínalo dosť Oda Nobuna no yabō a bolo to trochu lepšie (zámerne som použil viac krát no). Zo začiatku máme dve postavy, ktoré tvoria jeden celok, sú týmom. Tieto dve postavy, ale nemajú žiadny ciel chcú sa hlavne baviť a ich zmysel pre povinnosť je takmer nulový. Sora a Shiro sú napriek týmto neduhom veľmi kvalitnou dvojicou. Pravda je to, že najviac zaujmú hry, ktoré hlavný hrdinovia zvádzajú s ostatnými "nepriateľmi". Silný nepriateľ v podstate možno ani neexistuje a táto absencia je občas cítiť. V každom prípade napriek tomu hry a ich úžasná premyslenosť sú najväčším lákadlom No Game, No Life. Ak by som sa sústredil len na túto úžasnú premyslenosť a to ako sa tu využívajú tie hry tak by som tomuto musel dať úžasné hodnotenie. Takéto premyslené ťahy, ako na šachovnici mám rád. Logickosť, matematika a sonda do útrob ľudského chovania a myslenia boli úžasné. Nový svet vyzerá naozaj krásne a ľudia v kráľovstve sa správajú vierohodne. Snaží sa to byť anime v podstate pre každého, aby si tam každý našiel niečo. No Game, No Life teda obsahuje scény trocha šteklivého charakteru a občas treba niečo aj prehrýzť. To ako sa komu páčia jednotlivé šteklivé scény nechám na každého uvážení, ale niekedy sa zachádzalo ďalej ako by sa malo vo vzťahu sestry a brata ... Samozrejme to sa stáva nebudem to tu rozoberať a očierňovať toto dielo pod čiernu zem z dôvodu, že to bolo len minimálne a mierne. Ending by som vyzdvihol z dôvodu, že na neho vplývali napríklad okolnosti v diely tak ho bolo rozumné aj vypočuť a pozrieť. Oplatí sa tomu venovať čas a pozrieť si to. Chcel by som druhú sériu. ()
Prvé dve časti načrtli príbeh a prostredie ktorého som sa zľakol (to hranie kariet máchnutím spoza hlavy... to robím keď mám tri promile...) ale neskôr sa to veľmi pekne vyvinulo. Posledné časti sú znovu slabšie aj keď na konci sa všetko vysvetlí ale nič to nemení na tom že som sa posledné časti nudil. Celkovo však prekvapivo dobré. 4* ()
Nejprve One Punch man....a teď tohle...Originalita už v téhle době moc nefrčí a není ani cílem mainstreamového konzumního publika, které jenom vlhne po filmech jako 50 odstínů čehosi, nebo Revešuntovi. Ale pro nekonzumní publikum tu poměrně často zazáří kometa, která (ne)překvapivě míři z Japonska směrem k nám. Jak to sakra ti kluci šikmoocí dělají, že ať už jde o filmy, seriály, anime, nebo hry, tak dokážou stvořit naprosto originální dílo, které se dnešní filmové době naprosto vymyká. Ano přiznávám, nese to sebou nějaké vedlejší účinky. S japonskou originalitou přichází ruku v ruce japonská infantilnost, úchylnost a totální ujetost, která ovšem tak dobře spolupracuje s geniálními až dokonanými dialogy, že člověk jen sedí, přitrouble se usmívá, často otevře pusu při what the fuck scénách. Co ale je nejultimátnější je logika, kterou jsou vysvětlovány hry, jednotlivé tahy hráčů a celkově rozhovory a motivy, proč jednotlivé postavy jednají jak jednají. Neuvěřitelný. Sfouknul sem to za jedno odpoledne...100%!! ()
Dlouho jsem se takhle nebavil! Anime No Game, No Life je pro mě klenotem. Když jsem se rozhodl si ho pustit, neměl jsem vůbec tušení, do čeho jdu. Po dokoukání dvanácté epizody jsem ale byl nadšený! Celé to stojí na dvou pilířích. Prvním z nich jsou samotné hry. Z taktik, které před vás hlavní hrdinové předloží, vám půjde hlava kolem. Nic tak překombinovaného a zároveň skvělého jsem opravdu dlouho neviděl. Druhým pilířem je pak humor. Toho je v seriálu opravdu hodně a často se prolíná i do samotných her. Většina vtipů vzniká z interakce Sory a Shiro s ostatními charaktery. A zde přichází jediný problém, který může nastat. Pokud vám druh humoru, který v seriálu je, nesedne, tak vám pravděpodobně nebude připadat sympatická většina postav a nebudete po dokoukání ani z poloviny tak nadšení, jako jsem byl já. To je samozřejmě problém všeho, co je z výrazné části založeno na humoru. U tohoto seriálu na to chci ale zvlášť upozornit, protože si dovedu přestavit hodně lidí, kterým se hodně vtipů opravdu líbit nebude. To snad poznáte do konce druhé epizody. Pokud jste se opravdu během 48 minut ani jednou nezasmáli, doporučuji jít koukat na něco jiného. ()
Galerie (829)
Photo © Madhouse
Zajímavosti (13)
- Webová adresa v 1. epizodě 1. série "Beginner" existuje i ve skutečnosti. Jenom neobsahuje šachy, ale vědomostní hru v japonštině. (Harroc)
- Jméno boha „Teta“ vychází z hebrejského výrazu pro boha „tetragrammaton“. (ShiroNai)
- Závěrečnou píseň „Oracion“ nazpívala Ai Kayano, která dabovala jednu z postav, Shiro. (CarnTheNunya)
Reklama