Веб-енциклопедія Києва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з WEK)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Веб-енциклопедія Києва
Знімок екрана головної сторінки WEK
Посиланняwww.wek.kiev.ua
КомерційнийНі
Типонлайн енциклопедія
Реєстраціяза вибором
Мовиукраїнська
АвторЯрослав Бойчук
Започатковано25 серпня 1999 (25 років)
Станпрацює
Рейтинг Alexa
  1. 1,817,080
Адреса офісуКиїв

Веб-енциклопедія Києва (WEK) — це один з найстаріших вебсайтів, присвячених місту Києву — столиці України. Був створений у 1999 році Ярославом Бойчуком та став першою українською електронною мережевою енциклопедією[1]. Сайт є найбільшим україномовним києвознавчим вебресурсом і одним з найпопулярніших сайтів про Київ[2]. На WEK часто посилаються туристичні фірми на своїх сайтах та у рекламних матеріалах.

На сайті розміщені статті (майже 4 000), присвячені історії міста, архітектурним, історичним та археологічним пам'яткам, персоналіям і подіям, пов'язаним з Києвом. На WEK використовується технологія, яка дозволяє користувачам власноруч додавати, видаляти, редагувати та змінювати текст існуючих статей без обов'язкової реєстрації. З липня 2005 року сайт працює на платформі MediaWiki з відкритим вихідним кодом.

Наповнення сайту розпочиналося на основі енциклопедичного довідника «Київ», виданого головною редакцією УРЕ в 1981 році. Проте відомості суттєво доповнювалися та оновлювалися. Енциклопедія має багато в ілюстрацій — зображення, карти, схеми, фотографії. Особливістю є наявність анімації.

З 2011 року темпи наповнення енциклопедії значно скоротилися.

Станом на 2024 не фкнціонує.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Енциклопедичні видання в сучасному інформаційному просторі: колективна монографія / За ред. д. і. н., проф. Киридон А. М. — К. : Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво», 2017. — С. 77, 92. — ISBN 978-617-7015-67-2.
  • Жалко, Т. Й. (2018). Електронні енциклопедичні видання: український онлайновий сегмент. Дніпро. Процитовано 12 грудня 2019. {{cite book}}: Недійсний |nopp=n (довідка)

Посилання

[ред. | ред. код]