Рицинулеї

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Ricinulei)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рицінулеї
Час існування: Пізня крейда — наш час
Cryptocellus goodnighti
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Хеліцерові (Chelicerata)
Клас: Павукоподібні (Arachnida)
Ряд: Рицінулеї (Ricinulei)
Thorell, 1876
Родини

Дивитись текст

Посилання
Вікісховище: Category:Ricinulei
Віківиди: Ricinulei
EOL: 8312
ITIS: 82709
NCBI: 88344
Fossilworks: 211984

Рицінулеї (Ricinulei) — ряд членистоногих класу Павукоподібні (Arachnida). Це дуже своєрідний і нечисленний тропічний ряд, який налічує 70 сучасних і 15 викопних видів з крейдяного періоду.

Це невеликі арахніди, 5-10 мм завдовжки, з твердим панцирним покривом. Головогрудний щит цільний, але його передній відділ перетворився на рухому кришечку, що прикриває ротові кінцівки. Черевце коротке, зовні на ньому помітні межі трьох сегментів, два-три передніх сегменти недорозвинені. На кінці черевця є маленьке черевце (залишок метасоми) з анальним отвором. Хеліцери короткі 2-членикові, зі своєрідною клешнею. У самців ноги третьої пари перетворилися у копулятивні органи. Дихають добре розвиненими трахеями. З яйця виходить шестинога личинка, яка потім перетворюється на восьминогу форму.

Поширення

[ред. | ред. код]

Поширені рицінулеї в Західній Африці і Південній Америці.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Відомо, що вони вологолюбні, живуть приховано, під опалим листям, під корою, деякі виявлено в печерах. Рухаються рицінулеї дуже повільно, обмацуючи дорогу передніми ногами, на дотик відповідають завмиранням і довго залишаються нерухомими.

Класифікаця

[ред. | ред. код]

Перелік родин згідно з працею Dunlop, Penney & Jekel, 2011[1]:

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Dunlop, Penney & Jekel in Platnick, 2011 : The world spider catalog 11.5 (American Museum of Natural History) (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 14 травня 2011. Процитовано 29 жовтня 2013.