Maze War

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Mazewar)
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Maze War
Жанр(и)шутер від першої особи і лабіринт[d]
Платформамейнфрейм
Дата випуску1974
Режим грибагатокористувацька гра і однокористувацька гра

Maze War (укр. Війна в лабіринті, також відома як The Maze Game, Maze Wars, Mazewar або просто Maze) — відеогра 1973 року, яку створив для Imlac PDS-1[en] Стів Коллі в Дослідницькому центрі Еймса NASA. Поряд з Empire і Spasim стала однією з прабатьків сучасних шутерів від першої особи[1][2], а також першою грою з режимом deathmatch.

Ігровий процес

[ред. | ред. код]

У Maze War гравці переміщаються лабіринтом; доступна можливість переміщення вперед, назад, повертатися направо і наліво (кожен раз на 90°), а також зазирати в двері. У грі використовується проста тайлова графіка — таким чином, гравець переміщається по невидимих квадратах. Інші учасники гри подані на екрані у вигляді очних яблук. За появи суперника на екрані гравець може стріляти в нього[1]. За кожне вбивство нараховуються очки, а за кожну смерть — знімаються. В деяких версіях Maze War (наприклад, портована версія для X11) впроваджено чит-коди, які дозволяли бачити місце розташування інших гравців.

Популярність

[ред. | ред. код]

Maze War також вплинула на ігри від першої особи в інших жанрах, зокрема, на комп'ютерні рольові ігри. Вперше вигляд від першої особи запозичено в рольовій відеогрі Moria[en], випущеній для PLATO 1975 року. Потім його використано в серії відеоігор Ultima і Wizardry, а потім (у растровому вигляді) — в Dungeon Master[ru], Phantasy Star[ru], Eye of the Beholder і багатьох інших.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Райан, Малькольм., IE2009: Proceedings of the 6th Australasian Conference on Interactive Entertainment, Australasian Conference on Interactive Entertainment, ISBN 1-4503-0010-3, архів оригіналу за 14 листопада 2014, процитовано 20 апреля 2011
  2. Шахрани, Сэм. A History and Analysis of Level Design in 3D Computer Games (англ.). Архів оригіналу за 28 грудня 2012.

Посилання

[ред. | ред. код]