Карибські Нідерланди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Карибські Нідерланди
нід. Caribisch Nederland
пап'ям. Hulanda Karibe

Прапор Герб
Розташування {{{назва_род}}}
Розташування {{{назва_род}}}
Столиця
(та )

12°11′ пн. ш. 68°14′ зх. д.country H G O
Офіційні мови нідерландська, англійська (Саба, Сінт-Естатіус), Пап'яменто (Бонайре)
Суверенна держава Нідерланди Королівство Нідерландів
Форма правління Конституційна монархія
 - монарх Беатрикс
 - Представник штату для державних органів Бонайре, Сінт-Естатіус та Саба Уілберт Штольте
 - Лейтенант-губернатор (Бонайре) Гленн Тоде
 - Лейтенант-губернатор (Сінт-Естатіус) Гералд Беркел
 - Лейтенант-губернатор (Саба) Джонатан Джонсон


Площа
 - Загалом 328 км²
Населення
 - перепис 2012  23 296
 - Густота 68 осіб/км²
Валюта Американський долар (USD)
Часовий пояс -4 (UTC-4)
Коди ISO 3166 BQ / BES / 535
Домен .nl, .an; .bq призначений[1], але не використовується
Телефонний код +599
Мапа
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Карибські Нідерланди
Мапа, що зображує Бонайре, Сен-Естатіус і Сабу на терені колишніх Нідерландських Антильських островів

Кари́бські Нідерла́нди (нід. Caribisch Nederland), або острови́ БЕС (нід. BES-eilanden) — Карибські острови, які мають статус муніципалітетів Нідерландів; це Бонайре, Сінт-Естатіус і Саба. Ці острови дістали теперішній статус після скасування Нідерландських Антильських островів 10 жовтня 2010. Населення 23 296 мешканців[2]. Загальна площа — 328 км².

Географія

[ред. | ред. код]

Нідерландські Карибські острови — частина Малих Антильських островів. У їх складі:

Бонайре (розташований на схід від Аруби і Кюрасао, неподалік від узбережжя Венесуели) є частиною островів ABC в рамках «Підвітряних островів» (нід. Benedenwindse Eilanden), які в свою чергу є частиною Підвітряних Антильських островів пасма прямуючого від венесуельського узбережжя (ABC острови). Підвітряні острови мають мішане вулканічне і коралове походження.

Саба і Сінт-Естатіус (розташовані на південь від острова Сен-Мартен та північний захід від Сент-Кітс і Невіс) є частиною «Навітряних островів» (нід. Bovenwindse Eilanden). Вони розташовані на схід від Пуерто-Рико і Віргінських островів. Навітряні острови всі вулканічного походження, горбисті, мають мало землі придатної для сільського господарства.

Адміністрація

[ред. | ред. код]

Спеціальні муніципалітети виконують ті ж функції, що й нідерландські муніципалітети. Виконавчу владу покладено на Раду керівників (нід. bestuurscollege) на чолі з віце-губернатором ((нід. gezaghebber)). Провідний демократичний орган — рада острову ((нід. eilandsraad)). Мешканці цих трьох островів мають право голосувати на нідерландських національних та (як і всі нідерландські громадяни) на європейських виборах.

Національне управління Нідерландськими Карибськими островами (нід. Rijksdienst Caribisch Nederland) узяло на себе відповідальність за оподаткування, поліцію, імміграцію, транспортну інфраструктуру, охорону здоров'я, освіту і соціальне забезпечення на островах і надає ці послуги від імені уряду Нідерландів.[3]. Це агентство створено як Регіональний сервісний центр у 2008, і воно стало Національним управлінням Нідерландськими Карибськими островами з 1 вересня 2010[4][5] чинний директор Sybren van Dam.[6] Представник для державних органів Бонера, Сінт-Естатіуса й Саби діє від імені островів в уряді Нідерландів. Теперішній представник J.H. (Hans) Gerritsen.[7]

Валюта

[ред. | ред. код]

До 1 січня 2011 року три острови використовували Нідерландський Антильський гульден, після цієї дати всі три острови перейшли на долар США.

Галерея

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Delegation Record for .BQ. IANA. 20 грудня 2010. Архів оригіналу за 13 січня 2011. Процитовано 30 грудня 2010.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 25 грудня 2018. Процитовано 25 березня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 18 січня 2012. Процитовано 2 січня 2011.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 18 січня 2012. Процитовано 2 січня 2011.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  5. Архівована копія. Архів оригіналу за 18 січня 2012. Процитовано 2 січня 2011.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  6. Архівована копія. Архів оригіналу за 17 січня 2012. Процитовано 2 січня 2011.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  7. Архівована копія. Архів оригіналу за 15 липня 2011. Процитовано 2 січня 2011.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання

[ред. | ред. код]