Машина медичної евакуації
Машина медичної евакуації (також Військовий санітарний транспорт тощо) — уніфікований військовий медичний колісний чи/і гусеничний транспорт, який призначений для доставляння поранених і хворих з району виникнення санітарних втрат на медичні пункти і в лікувальні установи з метою своєчасного і повного надання медичної допомоги та лікування, як правило в смузі ведення воєнних дій.
Машина медичної евакуації виконує основні завдання:
- якнайшвидша доставка поранених і хворих на етапи медичної евакуації, де можуть бути забезпечені надання потрібного виду медичної допомоги та необхідне лікування ;
- забезпечення належної маневреності засобів медичної служби, що перебувають у складі діючої армії.
Для евакуації поранених і хворих застосовуються різні транспортні засоби. Найбільш важкою є евакуація з поля бою. Винос поранених з поля бою здійснюється санітарами, наявними в штатах медичних підрозділів, а також солдатами, які виділяються для цієї мети розпорядженням командирів частин і підрозділів. Для вивезення поранених з поля бою використовуються броньовані медичні машини БММ-1, БММ-2, БММ-3, а також бойові машини (бронетранспортери, бойові машини піхоти), які значно полегшують організацію евакуації під вогнем противника.
Подальша евакуація поранених і хворих ведеться на автомобільному санітарному транспорті, який в даний час є основним засобом медичної евакуації на ділянках між військовими етапами і госпітальною базою фронту.
- Санітарний транспорт
- Медична евакуація поранених
- Госпітальне судно
- Медсанбат
- Командно-штабна машина
- Інженерна машина розгородження
- Машини з захистом від мін і засідок
- Військово-польова хірургія
- Основи організації і проведення лікувально-евакуаційних заходів у підрозділах і частинах [Архівовано 4 травня 2014 у Wayback Machine.]
- Медична евакуація [Архівовано 4 травня 2014 у Wayback Machine.]
- Бойові медичні машини: стан та перспективи 25 квітня 2018
- Организация медицинской эвакуации [Архівовано 4 травня 2014 у Wayback Machine.](рос.)(з рекламою)
Ця стаття не містить посилань на джерела. (лютий 2018) |