Прессекретар
Зовнішній вигляд
Прессекретар, або фахівець із зв'язків із засобами масової інформації — старший радник, який надає консультації з питань зв'язків із засобами масової інформації і за допомогою методів управління новинами допомагає своєму керівнику зберегти позитивний імідж у суспільстві та уникнути негативного висвітлення в ЗМІ.
Прессекретар — це посадовець, який у штаті політичного лідера, партії, громадської чи державної організації, займається зв'язками із засобами масової інформації (готує статті, огляди преси, пресрелізи, здійснює повідомлення та заяви, проводить пресконференції тощо).
До обов'язків прессекретаря в будь-якій організації, зазвичай, відносяться:
- Організовувати та проводити пресконференції, брифінги, «круглі столи» та зустрічі за участю керівництва, а також здійснювати інформаційний супровід офіційних делегацій організації.
- Надавати організаційну та методичну допомогу засобам масової інформації у створенні матеріалів про діяльність організації, його керівника та структурних підрозділів.
- Створювати та брати участь у випуску інформаційних матеріалів (статей, спеціалізованих програм і видань).
- Готувати інтерв'ю, прямі ефіри, виступи керівника в засобах масової інформації.
- Підтримувати позитивний імідж керівника та організації і формувати відповідну громадську думку.
- Здійснювати оперативний збір та аналіз матеріалів преси, засобів масової інформації та інформаційних агентств про діяльність організації.
- Своєчасно готувати пресрелізи та інші інформаційні матеріали про події та заходи, що стосуються сфери діяльності організації та його структурних підрозділів.
- Здійснювати збір та класифікацію питань, адресованих організації, та підготовку відповідей для розміщення на сайті організації.
- Відповідна стаття в англійській Вікіпедії
- Должностная инструкция пресс-секретаря
- Шведа Ю. Політичні партії. Енциклопедичний словник.- Львів: Астролябія.- 2005.- 488 с.
- Шведа Ю. Теорія політичних партій та партійних систем: Навч. посібник.- Львів: Тріада плюс.- 2004.- 528 с.
- Обушний М. І., Примуш М. В., Шведа Ю. Р. Партологія: Навч. посібник / За ред. М. І. Обушного.- К.: Арістей.- 2006.- 432 с.