Фруктовий салат
Необхідні компоненти | фрукт |
---|---|
Фруктовий салат — страва, що складається з різних видів фруктів, іноді подається в рідині, або їхньому соку, або сиропі. У різних видах фруктовий салат можна подавати як закуску або десерт. Коли фруктовий салат подають як закуску, його іноді називають фруктовим коктейлем (часто означає консервований продукт) або фруктовим кубком (коли подають у невеликій посудині).
Існує багато видів фруктових салатів, починаючи від базових (без горіхів, зефіру чи заправки) до помірно солодких (вальдорфський салат) і закінчуючи солодкими (салат «Амброзія»). Ще одним «салатом», що містить фрукти, є салат-желе, з його численними варіаціями. Фруктовий коктейль — це суміш дрібно нарізаних кубиками (від більшого відсотка до меншого) персиків, груш, ананасів, винограду та половинок вишень. Фруктовий салат також може бути консервованим (з більшими шматочками фруктів, ніж у коктейлі).
Опис
Існує кілька домашніх рецептів фруктових салатів, які містять різні види фруктів або використовують інший вид соусу, відмінного від фруктового соку чи сиропу. Звичайні інгредієнти, які використовуються у фруктових салатах, включають полуницю, ананас, нектар, кавун,[1] виноград і ківі.[2][3] Різні рецепти можуть містити горіхи, фруктові соки, певні овочі, йогурт чи інші інгредієнти.
Одним із варіантів є фруктовий салат у вальдорфському стилі, в якому використовується соус на основі майонезу. В інших рецептах основним інгредієнтом соусу є сметана (наприклад, амброзія), йогурт або навіть заварний крем. У деяких варіантах фруктового салату використовуються збиті вершки, змішані з багатьма різними фруктами (зазвичай це суміш ягід), такі салади також часто можуть мати мініатюрний зефір. Роджак, малайзійський фруктовий салат, використовує гострий соус з арахісом і пастою з креветок. На Філіппінах фруктові салати, що є популярною стравою для вечірок і свят, зазвичай готуються з буко, або молодого кокосу, і згущеного молока на додаток до інших консервованих або свіжих фруктів. Сицилійський апельсиновий салат — це типова страва Сицилії (Італія) та Іспанії, в якому скибочки апельсина заправляються оливковою олією, сіллю і чорним перцем.
У Мексиці є популярний варіант фруктового салату «Біоніко», який складається з різних фруктів, залитих сумішшю згущеного молока і сметани. Гуакамоле також можна вважати фруктовим салатом, який складається переважно з різних фруктів і фруктових соків, таких як авокадо, сік лимона та/або лайма, помідори, перець чилі та горошини чорного перцю.
Існує також велике різноманіття фруктових салатів у марокканській кухні, часто як частина кеміа, вибір закусок або невеликих страв, аналогічних іспанським тапас або східно-середземноморському мезе.
Морозиво з фруктовим салатом також зазвичай виготовляється з маленькими шматочками справжніх фруктів, приправлених соками з концентрату, фруктовими екстрактами або штучними хімікатами.
Фруктовий коктейль
Фруктовий коктейль часто продається консервованим і є типовим продуктом кафетеріїв, але його також можна приготувати свіжим. Використання слова «коктейль» у назві не означає, що він містить алкоголь, а відноситься до вторинного визначення: «закуска, виготовлена шляхом поєднання шматочків їжі, таких як фрукти або морепродукти».
У Сполучених Штатах Міністерство сільського господарства США визначає, що консервований «фруктовий коктейль» повинен містити певний відсоток груш, винограду, вишні, персиків і ананасів, щоб продаватися як фруктовий коктейль. Він повинен містити фрукти в такому діапазоні відсотків:[4]
- Від 30 % до 50 % нарізаних кубиками персиків будь-якого жовтого сорту
- Від 25 % до 45 % нарізаних кубиками груш будь-якого сорту
- Від 6 % до 16 % нарізаного кубиками ананаса будь-якого сорту
- Від 6 % до 20 % цільного винограду, будь-який сорт без кісточок
- Від 2 % до 6 % половинок вишні, будь-який легкий солодкий або штучно пофарбований червоний сорт (наприклад , вишня мараскино)
Винахід фруктових коктейлів приписують як Вільяму Веру Крусу з Каліфорнійського університету в Берклі, так і Герберту Грею з компанії Barron-Gray Packing Company з Сан-Хосе, Каліфорнія.[5][6] Barron–Gray була першою компанією, яка комерційно продавала фруктовий коктейль, починаючи з 1930 року, а California Packing Corporation почала продавати його під брендом Del Monte через кілька років.[7]
Консервовані фруктові коктейлі та консервований фруктовий салат схожі, але фруктовий салат містить більші шматочки фруктів, тоді як фруктовий коктейль нарізаний дрібними кубиками.[8] Комерційно використовуються фрукти, які були стиглими, але косметично пошкодженим, наприклад, персик або груша, які були прим'яті з одного боку.[9] Пошкоджені частини відрізають і викидають, а решту нарізають дрібними шматочками.[7]
У масовій культурі
- «Fruit Salad» (також відома як «Fruit Salad Yummy Yummy») — це назва пісні австралійського дитячого гурту Wiggles.
- «Фруктовий салат» — також сленгове позначення медалей на солдатській формі, напр. «Погляньте, який фруктовий салат на тому полковнику». Цей термін відноситься до яскравих кольорів багатьох стрічок, які зазвичай поєднуються з медалями.
- «Фруктовий салат» — альтернативна назва гри Fruit Basket Turnover.
Див. також
- Маседуан — салат з невеликих шматочків (часто консервованих) фруктів або овочів.
- Компот — десерт з фруктів в сиропі
- Салат із зеленої папаї — пікантний салат із незрілих фруктів
- Clericó — латиноамериканська версія сангрії, виготовлена із суміші фруктів і вина
- Червона каша — солодкий десерт з ягід, страва скандинавської та німецької кухонь.
Примітки
- ↑ Watermelon Salad: A Different kind of fruit salad. Watermelon Salad. Архів оригіналу за 23 April 2012. Процитовано 21 квітня 2012. [Архівовано 2012-04-23 у Wayback Machine.]
- ↑ Barroll, M.L.H. (1913). Around-the-world Cook Book: The Culinary Gleanings of a Naval Officer's Wife. Century Company. с. 178. Процитовано 22 грудня 2017.
- ↑ Very Basic Fruit Salad. Food.com. 10 березня 2008. Процитовано 21 квітня 2012.
- ↑ Fruit Product Sheets (PDF). US Department of Agriculture. с. 41. Архів оригіналу (PDF) за 27 September 2011. Процитовано 21 квітня 2012.
- ↑ Cruess, William (Vere) in The Cambridge Dictionary of American Biography: http://encyclopedia2.thefreedictionary.com/Cruess,+William
- ↑ History San José: Cannery Life: The Mystery of Fruit Cocktail: Cannery Life - 1917-1966 - the Mystery of Fruit Cocktail - History Jan José. Архів оригіналу за 27 вересня 2011. Процитовано 25 листопада 2011. [Архівовано 2011-09-27 у Wayback Machine.]
- ↑ а б Pizarro, Sal (13 травня 2021). Fruit Cocktail Day: Origins and myths behind the San Jose creation. The Mercury News.
- ↑ David Arthey, P. R. Ashurst Fruit Processing Published by Springer, 1996 p. 151 ISBN 0-7514-0039-4, ISBN 978-0-7514-0039-7, 248 pages preview https://books.google.com/books?id=tlrPylXG6WYC&pg=PA151&dq=fruit+salad+fruit+cocktail#PPA151,M1
- ↑ Pizarro, Sal (13 травня 2021). Fruit Cocktail Day: Origins and myths behind the San Jose creation. The Mercury News.