Джерельце
Ця стаття містить текст, що не відповідає енциклопедичному стилю. |
Цю статтю треба вікіфікувати для відповідності стандартам якості Вікіпедії. |
Файл:Http://www.tourlib.columb.net.ua/banners/dzerelce.jpg
«Джерельце» — таке поетичне ймення носить Зразковий дитячий театр української пісні Моршинської школи мистецтв, який був створений у 1973 році.
Організатором і незмінним керівником цього колективу є людина творча, наділена кодом нації: мовою батьків, піснями матері, родинними звичаями, щоденною працею, безмежно любляча свою землю і дітей та фанатично віддана праці з ними — режисер, сценарист, костюмер, реквізитор, — сьогодні вже Заслужений працівник культури України Ірина Король.
Мотивом створення дитячого колективу було зробити предмет сольфеджіо цікавим й естетично виховувати дітей за допомогою фольклору та через нього (виховання любові та пошани до українського слова, пісні, до звичаїв і традицій, до рідної землі та її історії).
У фольклорних експедиціях діти разом з керівником дошукувались найглибших фольклорних покладів, пізніше дбайливо опрацьовували цей матеріал, підготовляли його до рівня сценічної вартості, і на сцені одна за одною з'являлися композиції, вистави, цілі програми: «Обжинки», «Вифлеємська ніч», «Ой на Івана, на Купала», «Стрілецьким шляхом», «Писанко, воскресни», «Свято матері», «Вінок Кобзареві», «О хто, хто Миколая любить», «Марширують вже повстанці», «Гаївки», «Бойківське весілля», «Тополя» та інші.
На своїх дитячих плечах джерельцята підняли цілий пласт приречених на забуття народних звичаїв та обрядів бойківського краю, відтворили їх і відродили.
Пісня з дитячих вуст «Джерельця», як цілюща вода з отчого краю, полинула з Моршина в світ і сягнула високих сцен України: у Львові, Києві, Рівному, Хмельницькому, Луцьку, Берестечку та за її межі — в Польщу, Угорщину, Македонію.
У творчій біографії колективу великий перелік конкурсів та фестивалів міжнародного рівня, де «Джерельце» отримувало найвищі нагороди і тим самим достойно репрезентувало державу Україну.
Концерти «Джерельця» сприймаються з великим захопленням скрізь і завжди.
У квітні місяці 2000 року «Джерельце» стало членом C.I.O.F.F. - Міжнародної ради організацій фестивалів фольклору і традиційних мистецтв. Рада приділяє багато уваги проблемам збереження і пропаганди традиційного культурного спадку кожної нації, формуванню у суспільстві взаємоповаги між народами.