Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)
Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань. Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу і т.п. Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування) |
|
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни програмного забезпечення
- Команда техобслуговування зараз використовує Фабрикатор для відслідковування своїх завдань. Команда техобслуговування займається серверами Вікімедіа. В майбутньому Ви зможете переглядати завдання, які не мають статусу приватних. [1]
Зміни програмного забезпечення цього тижня
- Цього та наступного тижня не буде жодних змін програмного забезпечення. Це спричинено наближенням різдвяних та новорічних свят. Наступне оновлення MediaWiki відбудеться 6 січня. [2]
Майбутні зміни
- Система, яка відповідає за відображення виносок, в майбутньому буде змінена. Однак нова система не змінюватиме сам стиль виносок. [3]
- Новий дизайн для Візуального редактора стане доступним у січні. Ви можете випробувати його зараз на тестових вікі. [4]
Тех. новини підготували тех. амбасадори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:52, 22 грудня 2014 (UTC)
VisualEditor News #10—2014
Чи знали Ви?
З моменту останнього розсилання новин Команда розробників опрацювала чимало баґів, а також трудилася над підтримкою редагування таблиць та продуктивністю. Їхні щотижневі звіти публікуються на mediawiki.org. Деталі щодо запланованої роботи публікуються на сторінці VisualEditor roadmap.
Наприкінці листопада Візуальний редактор був введений до решти декількох сотень вікі як бета-функція, яку можна вмикати/вимикати за бажанням. Винятком залишились лише більшість Вікісловників (які сильно узалежнені від шаблонів), а також всі Вікіджерела (які очікують на інтеграцію розширення ProofreadPage).
Останні покращення
Відтепер доступна базова підтримка редагування таблиць. Ви можете додавати та вилучати таблиці, додавати та вилучати рядки та колонки, задавати чи видаляти заголовок таблиці, а також об'єднувати комірки. Для того, аби змінити вміст комірки, клацніть на ній двічі. Більше функцій стануть доступними у прийдешні місяці. Крім того, Візуальний редактор відтепер ігнорує зламані, недійсні елементи rowspan
та colspan
, замість того, аби намагатися їх виправити.
Тепер Ви можете використовувати пошук та заміну у Візуальному редакторі, до яких можна дістатися через меню параметрів, або натиснувши комбінацію ^ Ctrl
+F
чи ⌘ Cmd
+F
.
Тепер Ви можете створювати та редагувати прості параграфи <blockquote>
для виокремлення цитат чи створення відступів у тексті. Для цього треба змінити «Абзац» на «Цитата».
Для форматування тексту можна використовувати деякі нові послідовності символів. Якщо на початку рядка ввести «*
», цей рядок буде сприйнятий як рядок маркованого списку; «1.
» або «#
» започаткують нумерований список; «==
» перетворить його на заголовок розділу; «:
» зробить його рядком цитати. Якщо Ви не мали наміру застосувати ці інструменти, достатньо буде просто натиснути «Скасувати», щоб скасувати зміну форматування.
Існують ще дві інші послідовності символів: «[[
» для запуску інструменту додавання посилань, та «{{
» для запуску інструменту редагування шаблонів, які можуть стати в нагоді досвідченим користувачам. Наявні комбінації клавіш, такі як ^ Ctrl
+K
, що відкриває вікно редагування посилань, працюють і досі.
При додаванні категорії, яка перенаправляє на іншу категорію, Візуальний редактор тепер автоматично додає цільову категорію. Категорії без створених сторінок опису тепер матимуть червоний колір.
Ви знову можете створювати та редагувати галереї у форматі вікірозмітки.
Забігаючи наперед
Теперішній дизайн Візуального редактора буде замінений новою темою, що була розроблена групою з досліджень користувацького досвіду. Нове оформлення стане доступним для немобільних систем на mediawiki.org наприкінці грудня, а на інших сайтах — на початку січня. (Ви можете побачити нове оформлення у попередньому перегляді для розробників — стара тема «Apex», та нова «MediaWiki», яка її замінить.)
У січні команда розробників планує додати функції автозаповнення для приміток.
Заплановані зміни до вікна пошуку медіафайлів мають полегшити вибір з-поміж наявних зображень.
Працюймо разом
- Діліться своїми думками та ставте запитання на mw:VisualEditor/Feedback.
- Переклади посібника користувача для більшості мов значно застаріли. Лише українська, португальська, іспанська, французька та голландська версії — майже поточні. Будь ласка, допоможіть завершити поточні переклади для користувачів, що розмовляють Вашою мовою.
- Поспілкуйтеся з командою розробників протягом робочих годин через IRC. Наступний чат відбудеться 7 січня 2015 року, у середу, о 22:00 UTC.
- Подавайте у Фабрикаторі запити на мовні відповідники для іконок "Жирний" та "Курсив" для меню форматування тексту.
- Команда з дизайнерських досліджень хоче поспостерігати за роботою справжніх дописувачів. Будь ласка, підписуйтесь на участь у їхній дослідницькій програмі.
- Якщо Ви хотіли б допомогти із перекладом цієї розсилки новин, будь ласка, підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, щоб ми мали змогу сповістити Вас про наступний такий випуск. Підписуйтесь або відписуйтесь на Меті. Дякуємо!
18:59, 26 грудня 2014 (UTC)
Потрібна кирилізація латиномовних назв статей
Чому ми пишемо назви статей на латинській абетці, не транслітеруючи кирилицею? Адже так раніше й робилося енциклопедистами. Може давайте ще й пистати заголовки відповідних статей арабським письмом, китайськими, японськими ієрогліфами?
Треба все поперекладати на кириличні назви, лише залишити на латинській абетці назви статей про формули та ще якісь технічні поняття.
Наприклад, ця стаття "Queen" повинна бути написана, як "Квін".--37.53.105.16 12:14, 27 грудня 2014 (UTC)
- Є правила іменування статей, за якими частина назв подається латиницею. --Максим Підліснюк (обговорення) 12:22, 27 грудня 2014 (UTC)
Сторінки простору Категорія
На сторінках простору Категорія чомусь відображається заголовок розділу "Сторінок у категорії «....»" замість "Сторінки у категорії «....»". --Reader85 (обговорення) 22:31, 27 грудня 2014 (UTC)
- Це треба дякувати Mykola Swarnyk ([5]).--Анатолій (обг.) 22:54, 27 грудня 2014 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Зміни програмного забезпечення
- Цього тижня немає жодних змін програмного забезпечення.
Відгуки щодо Тех. Новин у 2014
- Дописувачі до технічної розсилки новин хочуть дізнатися Вашу думку. Чи отримували Ви цього року інформацію, яка була Вам потрібна? Який тип інформації приходив із запізненням? Будь ласка, повідомте нас на сторінці m:Talk:Tech/News. Ви можете звертатися до нас своєю рідною мовою. Дякуємо!
Тех. новини підготували тех. амбасадори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:52, 29 грудня 2014 (UTC)
Знавці JS
Допоможіть, будь ласка. Я роблю умову, яка перевіряє URL. Але сам URL мені відомий частково (https://uk.wikipedia.org/wiki/some:). Закінчення невідоме. Як зробити? Якся так я намагався, але не вийшло: if (document.location.href == 'https://uk.wikipedia.org/wiki/some:'[.+]) {}. — Green Zero обг 20:23, 1 січня 2015 (UTC)
- Ну от я зовсім js не знаю і не люблю, але якщо вам хочеться для того використати регулярний вираз, то, може, швидше щось ось таке підійде:
if (/https:\/\/rp.liu233w.com:443\/https\/uk\.wikipedia\.org\/wiki\/some:.+/.exec(document.location.href))
- Можна і без регулярних виразів обійтись, насправді. У firefox у String є метод startsWith, але оскільки в хромі його немає, то можна щось таке написати:
if (document.location.href.indexOf('https://uk.wikipedia.org/wiki/some:') === 0)
--Zlir'a (обговорення) 22:17, 1 січня 2015 (UTC)- Ні, це не те. Мені порівнювати треба URL в адресному рядку і мій URL. — Green Zero обг 16:45, 3 січня 2015 (UTC)
- Так це воно і є. Я правильно розумію, що вам треба дізнатись простір назв в Медіавікі? Простіше (і надійніше) це робити так:
if(mw.config.get( 'wgNamespaceNumber' ) == 0)
, де 0 — номер простору. --RLuts (talk) 17:28, 3 січня 2015 (UTC)- Так, це те що треба. Дякую. — Green Zero обг 19:32, 3 січня 2015 (UTC)
- А як можна дістати user_name користувача? Є якась глобальна змінна на js? — Green Zero обг 20:00, 3 січня 2015 (UTC)
- wgUserName, але краще діставати через mw.config.get( 'wgUserName' ) --RLuts (talk) 21:52, 3 січня 2015 (UTC)
- Дякую. Методом тику застосував дещо інше. — Green Zero обг 14:46, 4 січня 2015 (UTC)
- А є змінна назви (а не номера) простору? — Green Zero обг 15:34, 4 січня 2015 (UTC)
- Знайшов. — Green Zero обг 15:44, 4 січня 2015 (UTC)
- wgUserName, але краще діставати через mw.config.get( 'wgUserName' ) --RLuts (talk) 21:52, 3 січня 2015 (UTC)
- А як можна дістати user_name користувача? Є якась глобальна змінна на js? — Green Zero обг 20:00, 3 січня 2015 (UTC)
- Так, це те що треба. Дякую. — Green Zero обг 19:32, 3 січня 2015 (UTC)
- Так це воно і є. Я правильно розумію, що вам треба дізнатись простір назв в Медіавікі? Простіше (і надійніше) це робити так:
- Ні, це не те. Мені порівнювати треба URL в адресному рядку і мій URL. — Green Zero обг 16:45, 3 січня 2015 (UTC)
Статті німецької вікіпедії без українських інтервікі-посиланнь
Допоможіть розібратися. Поняття "Kleinstadt" (Кляйнштадт) - це маленькі міста, містечка, з чисельністю населення до двадцяти тисяч. В мене є два варіанти: перший - просто перекласти з німецької і залишити так, як є (німецькі маленькі міста), другий - написати альтернативну статтю про українські маленькі міста, містечка, що добряче різняться від дойче кляйнштедте. Якщо йти другим шляхом - інтервікі до німецької статті не вийде))) Вікіпедія:Статті німецької Вікіпедії без українських інтервікі-посилань, Kleinstadt Сzekającа nauczyciela --Waliko Korobkadze (обговорення) 19:02, 8 січня 2015 (UTC)
- Я думаю, треба написати єдину статтю про загальне поняття — містечко. Можна перекласти з німецької, але доповнити інформацією і про українські міста. Справа в тому, що через інтервікі ця стаття пов'язана, зокрема, і з англійською статтею en:Town, яка розповідає про, власне, містечка взагалі, а не лише німецькі містечка. Писати дві окремі статті, на мою думку, немає сенсу. Можна не перекладати, а написати свою, при чому вказати про різні варіанти й назви містечок в різних країнах (Kleinstadt, town тощо).-- Piramid ion 19:14, 8 січня 2015 (UTC)
- В нас є містечко !!!!))))) не таке, правда повне, як de:Kleinstadt, проте є)) Дякую за увагу)) Durnen'ka --Waliko Korobkadze (обговорення) 22:07, 8 січня 2015 (UTC)
- В мене таке враження, наче поняття переплутані. Наше містечко прив'язане до англійського en:Market town тоді як, наскільки я розумію, мало б бути прив'язане до en:Town. Можливо, нам бракує саме окремої статті про ярмаркові містечка? А стаття про саме містечко потребує доповнення? Тут треба бути в темі, щоб це все «розгребти». Може хтось інший щось підкаже, я не знаю, як з цим бути…-- Piramid ion 10:01, 9 січня 2015 (UTC)
- Наше Містечко неправильно прив*язане до en:Market town, оскільки в самій статті Містечко йдеться: "Аналогом українських містечок є, наприклад, англійський таун (town) або японський маті (町)." Відповідно, Містечко не може бути en:Market town, лише en:town. Хоча, ярмаркове містечко, певним чином пов*язано із великими ярмарками, що перестали бути буденним і досить частим явищем з приходом радянської влади. Статті Національний Сорочинський ярмарок чи ярмарок можуть пролити певне світло. По-суті, ярмарки (були) властиві всім дрібним містечкам, зазвичай недільні, сезонні, річні(звідси і ярмарок німецькою Jahrmarkt Jahr - рік, Markt - ринок, тобто той, що відбувався раз на рік) і доволі масові (сюди з*їжджалися люди з чималої території, землі, князівства, губернії), за часів радянщини "ярмарок" ганебно замінили "ринком", "базаром" і він став звичайним явищем у кожному місті з постійним вихідним - понеділком. Варто сказати, що сьогодні в пострадянському просторі немає поняття маркет таун чи маркет штадт, імовірно, цьому причиною капіталістичний та радяністичний розвиток суспільства починаючи із однієї спільної точки (коли Європа і Україна в тому числі, розвивалися приблизно однаково, керуючись догмами магдебурзького права і т.д.) Сzekającа nauczyciela --Waliko Korobkadze (обговорення) 16:52, 9 січня 2015 (UTC)
- Є ж іще Селище міського типу.--Анатолій (обг.) 16:58, 9 січня 2015 (UTC)
- Знову ж таки СМТ - це з радянської класифікації населених пунктів за к-стю населення, а не за характеристикою ярмарковості =) --Waliko Korobkadze (обговорення) 17:10, 9 січня 2015 (UTC)
- Там не за кількістю (адже є смт з 20 тисячами людей, а є міста з 5 тисячами), а за зайнятістю в промисловості.--Анатолій (обг.) 17:13, 9 січня 2015 (UTC)
- За кількістю населення, за зайнятістю в промисловості, але не торкаючись поняття Маркет таун чи Кляйнштадт (як ярмаркове містечко). --Waliko Korobkadze (обговорення) 17:24, 9 січня 2015 (UTC)
- Тоді, мабуть, містечко треба переприв'язати до en:town. Залишається хіба що питання, чи варто створити статтю про ярмаркові містечка.-- Piramid ion 17:38, 9 січня 2015 (UTC)
- Ярмаркове містечко як історичну альтернативу Маркет таун та Кляйнштадт (по-суті два останні в країнах першого та другого світу - це наше українське "поїхати в город скупицця" ( (с) Моя бабця) =)--Waliko Korobkadze (обговорення) 17:45, 9 січня 2015 (UTC)
- Я в німецькій майже зовсім не тямлю, але ґуґл каже, що до ринку має стосунок якраз Minderstadt =)) Просто я переприв'язав сторінки на вікіданих, і зараз наче все добре, тільки Market town і Minderstadt не мають тепер українського відповідника. Kleinstadt пов'язаний із нашим містечком, і як на мене, це правильно, від klein — «малий», kleinstadt дослівно — «мале місто», містечко.-- Piramid ion 17:54, 9 січня 2015 (UTC)
- Уррррря!!!))))))))) Як тоді щодо моєї пропозиції написати "історичну альтернативу"? --Waliko Korobkadze (обговорення) 17:58, 9 січня 2015 (UTC)
- Якщо хтось цим займеться — то чому б і ні?) Особисто я займаюся майже виключно перекладами, статей майже зовсім не пишу. Та і малоактивний у вікі зараз, тому це явно не до мене...-- Piramid ion 18:05, 9 січня 2015 (UTC)
- Уррррря!!!))))))))) Як тоді щодо моєї пропозиції написати "історичну альтернативу"? --Waliko Korobkadze (обговорення) 17:58, 9 січня 2015 (UTC)
- Я в німецькій майже зовсім не тямлю, але ґуґл каже, що до ринку має стосунок якраз Minderstadt =)) Просто я переприв'язав сторінки на вікіданих, і зараз наче все добре, тільки Market town і Minderstadt не мають тепер українського відповідника. Kleinstadt пов'язаний із нашим містечком, і як на мене, це правильно, від klein — «малий», kleinstadt дослівно — «мале місто», містечко.-- Piramid ion 17:54, 9 січня 2015 (UTC)
- За кількістю населення, за зайнятістю в промисловості, але не торкаючись поняття Маркет таун чи Кляйнштадт (як ярмаркове містечко). --Waliko Korobkadze (обговорення) 17:24, 9 січня 2015 (UTC)
- Там не за кількістю (адже є смт з 20 тисячами людей, а є міста з 5 тисячами), а за зайнятістю в промисловості.--Анатолій (обг.) 17:13, 9 січня 2015 (UTC)
- Знову ж таки СМТ - це з радянської класифікації населених пунктів за к-стю населення, а не за характеристикою ярмарковості =) --Waliko Korobkadze (обговорення) 17:10, 9 січня 2015 (UTC)
- Є ж іще Селище міського типу.--Анатолій (обг.) 16:58, 9 січня 2015 (UTC)
- Наше Містечко неправильно прив*язане до en:Market town, оскільки в самій статті Містечко йдеться: "Аналогом українських містечок є, наприклад, англійський таун (town) або японський маті (町)." Відповідно, Містечко не може бути en:Market town, лише en:town. Хоча, ярмаркове містечко, певним чином пов*язано із великими ярмарками, що перестали бути буденним і досить частим явищем з приходом радянської влади. Статті Національний Сорочинський ярмарок чи ярмарок можуть пролити певне світло. По-суті, ярмарки (були) властиві всім дрібним містечкам, зазвичай недільні, сезонні, річні(звідси і ярмарок німецькою Jahrmarkt Jahr - рік, Markt - ринок, тобто той, що відбувався раз на рік) і доволі масові (сюди з*їжджалися люди з чималої території, землі, князівства, губернії), за часів радянщини "ярмарок" ганебно замінили "ринком", "базаром" і він став звичайним явищем у кожному місті з постійним вихідним - понеділком. Варто сказати, що сьогодні в пострадянському просторі немає поняття маркет таун чи маркет штадт, імовірно, цьому причиною капіталістичний та радяністичний розвиток суспільства починаючи із однієї спільної точки (коли Європа і Україна в тому числі, розвивалися приблизно однаково, керуючись догмами магдебурзького права і т.д.) Сzekającа nauczyciela --Waliko Korobkadze (обговорення) 16:52, 9 січня 2015 (UTC)
- В мене таке враження, наче поняття переплутані. Наше містечко прив'язане до англійського en:Market town тоді як, наскільки я розумію, мало б бути прив'язане до en:Town. Можливо, нам бракує саме окремої статті про ярмаркові містечка? А стаття про саме містечко потребує доповнення? Тут треба бути в темі, щоб це все «розгребти». Може хтось інший щось підкаже, я не знаю, як з цим бути…-- Piramid ion 10:01, 9 січня 2015 (UTC)
- В нас є містечко !!!!))))) не таке, правда повне, як de:Kleinstadt, проте є)) Дякую за увагу)) Durnen'ka --Waliko Korobkadze (обговорення) 22:07, 8 січня 2015 (UTC)
- Будь ласка, не забувайте дивитися інтервікі іншими слов'янськими мовами, а не лише англійською та німецькою. en:Town чеською město, сербською варошица, сербськохорватською gradić. en:Market town в усіх слов'янських вікі посилається на відповідники нашого містечка: městys (městečko) чеською, местечко російською, мястэчка білоруською тощо. Тож наше Містечко, в принципі, мало б бути разом з ними в en:Market town... або переїхати разом з усіма слов'янськими інтервікі до en:Town. Але тоді буде конфлікт з чеською, де є cs:Velkoměsto (en:City), cs:Město (en:Town) та cs:Městys (en:Market town). Тож тут ситуація складніша, ніж просто відсутність інтервікі з німецької чи англійської — NickK (обг.) 18:11, 9 січня 2015 (UTC)
- Як на мене, немає нічого складного. Стаття про ярмаркове містечко вирішила б усі питання. Наше містечко має мало спільного з російським местечком. А в местечко якраз описується торгове містечко. Те, що в нас немає відповідної статті, не означає, що ми маємо загальний термін прив'язувати до вузького лише тому, що в інших слов'янських мовах він записується майже так само. Містечко в тому значенні, в якому це слово вживається в інших вікі, в українській мові вже давно не вживається. Для цього потрібен ретронім ярмаркове містечко.-- Piramid ion 18:35, 9 січня 2015 (UTC)
- Існує поняття Ярмаркового містечка, як тимчасового торгового табору Павло Алепський писав, що правда: "Проїхавши дві милі, ми прибули в базар, або точніше місто, велике й краще пройдених нами; ім’я його Ободівка. В ньому є чимале високе укріплення." Але в статті про Ярмарок йдеться: "Відбувалися вони у безпечних місцях, переважно біля замків." Тобто, можна сказати, що існувало два види ярмарків - звичайні, тимчасові, сезонні - характерні; та ярмаркові міста. Також варто не забувати про грецькі колонії і порти (татарські міста) на півдні України, які були торговими центрами, куди прямували і українські чумаки. По-суті стаття про ярмаркове містечко мало різнитиметься від статті про ярмарок, якщо не враховувати порти і Ободівку. zdezorientowanа --Waliko Korobkadze (обговорення) 22:16, 9 січня 2015 (UTC)
- Як на мене, немає нічого складного. Стаття про ярмаркове містечко вирішила б усі питання. Наше містечко має мало спільного з російським местечком. А в местечко якраз описується торгове містечко. Те, що в нас немає відповідної статті, не означає, що ми маємо загальний термін прив'язувати до вузького лише тому, що в інших слов'янських мовах він записується майже так само. Містечко в тому значенні, в якому це слово вживається в інших вікі, в українській мові вже давно не вживається. Для цього потрібен ретронім ярмаркове містечко.-- Piramid ion 18:35, 9 січня 2015 (UTC)
Чи хто-небудь не підкаже, що з шаблоном, якось він криво у виноски лягає: Бізерта#Примітки. Наперед дякую. --Pavlo1 (обговорення) 14:57, 11 січня 2015 (UTC)
- Там було використано непотрібне <div> для того, аби зробити текст курсивним. ред. № 15415574-- Piramid ion 15:10, 11 січня 2015 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни програмного забезпечення
- Файли PDF у горизонтальній орієнтації раніше виглядали надто малими. Тепер вони відображатимуться коректно. Може існувати потреба оновлення старих файлів шляхом очищення локального кешу сторінки. [6]
- Відтепер Ви можете використовувати магічне слово
{{!}}
замість Шаблон:!.Чимало вікі використовували цей шаблон для додавання вертикальної риски (|
) до таблиць та шаблонів. Тепер цей шаблон можна вилучити. [7]
Зміни програмного забезпечення цього тижня
- Нова версія MediaWiki (1.25wmf14) перебуває на тестових вікі та MediaWiki.org починаючи з 7 січня. Вона буде введена до усіх проектів, що не є Вікіпедіями, з 13 січня. До усіх Вікіпедій вона буде впроваджена 14 січня (календар).
- Баґ у Візуальному редакторі іноді спричиняв вставку символу
☀
(зірочка). Тепер ця проблема вирішена. [8] - Інструмент пошуку та заміни у Візуальному редакторі відтепер став працювати значно швидше на довгих сторінках. [9]
- Редактор TemplateData тепер використовує той же дизайн, що й Візуальний редактор. [10] [11] [12]
- Параметр
thumb
тепер відображається Вашою мовою у розділі довідки на панелі інструментів у класичному редакторі. [13]
Майбутні зміни
- Ви можете взяти участь в опитуванні, давши відповіді на запитання від дизайнерів. Це допоможе їм зробити процес редагування легшим та швидшим. [14]
Тех. новини підготували тех. амбасадори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:47, 12 січня 2015 (UTC)
Шаблон ФРН
Йдеться про ФРН. Цей шаблон цілком справедливо розміщений серед держав, що вийшли з ужитку. Але... виводить він на Німеччина! (в чому можна переконатись, клікнувши на слово "ФРН" біля прапорця). Це груба помилка, бо цей шаблон має виводити на Федеративна Республіка Німеччина (до 1990). Прохання виправити.--Unikalinho (обговорення) 04:20, 13 січня 2015 (UTC)
- Наразі конструкція шаблонів прапорців така, що це складно зробити. Назва посилання має бути така сама, як напис біля прапорця. Тобто якщо це змінити, то і біля прапорця буде написано Федеративна Республіка Німеччина (до 1990). Там давно вже треба переробити структуру тих шаблонів, але ніхто за це не береться.--Анатолій (обг.) 10:42, 13 січня 2015 (UTC)
- Значить треба взятися :). Я б зробив, але я не вмію з цим працювати. А там насправді ще силу-силенну шаблонів треба додати/виправити. Просто наслідки ось які маємо. Думаю, що не я один від цього страждаю (може помиляюсь?)--Unikalinho (обговорення) 11:29, 13 січня 2015 (UTC)
- Ну так того й не береться ніхто, що багато виправляти.--Анатолій (обг.) 11:33, 13 січня 2015 (UTC)
- Якщо хочете допомогти, зробіть ось що: я створив тестовий шаблон {{CountryWithFlag}}, який бере дані з {{CountryWithFlag/flag}} (прапорці країн) і {{CountryWithFlag/name}} (назви країн). У двох останніх додав поки три країни. Ваша задача: додати туди всі можливі країни за аналогією. Спочатку зробіть для прапорців. З назвами там можливі різні варіанти, ще треба подумати. Коди країн брати звідси: ISO 3166-1.--Анатолій (обг.) 11:50, 13 січня 2015 (UTC)
- Анатолій, а додайте, будь ласка, відразу посилання на аналогічні шаблони ру та англ вікі для синхронізації.--KuRaG (обговорення) 12:01, 13 січня 2015 (UTC)
- А для чого множити сутності? {{Країна з прапорцем}} дозволяє відображати історичні назви країн і прапорці (напр.,
{{Країна з прапорцем|BLR|1993}}
дає Білорусь, в той час як{{Країна з прапорцем|BLR|2003}}
дає Білорусь). Якщо створювати ще одну нову систему шаблонів, де всі ці прапорці будуть прописані на одній сторінці, боюся, ми отримаємо величезний шаблон-монстр (адже там буде щонайменше 1000 прапорців, з усіма колишніми країнами, колоніями та історичними прапорами). Особливо враховуючи, що {{CountryWithFlag}} не вирішить проблеми вікіфікації, бо він її теж не підтримує. Тому пропоную @Ahonc: швидко вилучити {{CountryWithFlag}} як неефективний дубляж — це не те, на що зараз варто витрачати час — NickK (обг.) 12:34, 13 січня 2015 (UTC)- Чому ж не вирішує?
- Значить треба взятися :). Я б зробив, але я не вмію з цим працювати. А там насправді ще силу-силенну шаблонів треба додати/виправити. Просто наслідки ось які маємо. Думаю, що не я один від цього страждаю (може помиляюсь?)--Unikalinho (обговорення) 11:29, 13 січня 2015 (UTC)
- А може так на всі країни зробити? Тобто замість ось цих шаблонів поставити аналоги за зразком ФРН. Тільки треба ще додати історичні прапорни, бо ми не маємо, наприклад, прапорів СРСР 1955-80, Угорщини 1949-56, Єгипту 1922-52, 1952-58, Венесуели 1930-1954 і 1954-2006... тощо... тобто йдеться насамперед про історичні ("старі") прапори нині існуючих держав--Unikalinho (обговорення) 13:48, 13 січня 2015 (UTC)
- Там вікіфікація вільно прописується, на відміну від поточних шаблонів. Проте треба подумати, чи не варто розділити власне лінк на статтю і саму назву країни. А те, що поточна система працює неправильно, ти сам визнав. От я і запропонував її вдосконалити.--Анатолій (обг.) 12:45, 13 січня 2015 (UTC)
- А, ну в такому разі цей шаблон треба буде заново прописувати для кожного іншого варіанту. Тобто, наприклад, для збірної з футболу цей шаблон не підійде, бо буде інакша вікіфікація, тож треба буде зробити ще один шаблон з новим списком країн. У разі зміни назви країни це теж не дуже допоможе, бо треба прописувати окремим параметром. Тобто теоретично це може бути рішенням, але лише частини проблем.
- Тут скоріше треба прописати окремо три параметри (а не два, як зараз): посилання на статтю про країну, назва в називному і назва в родовому відмінку. При цьому бажано уникнути потреби десь тримати неймовірного розміру список усіх країн з усіма історичними прапорцями — NickK (обг.) 13:29, 13 січня 2015 (UTC)
- Щодо "великого списку". Я тут маю під рукою сторінку з ітвікі. Щоправда, цей список не повний, але на 80% задовольняє всі потреби. Можна взяти його за зразок--Unikalinho (обговорення) 13:51, 13 січня 2015 (UTC)
- Зараз зроблено трохи інакше — в шаблоні прапорця певної країни прописані всі історичні прапорці цієї країни. Прикладом може бути {{Прапор USA}}. Я не думаю, що буде продуктивно на кожний прапорець створювати новий код — NickK (обг.) 01:14, 14 січня 2015 (UTC)
- Нехай так. Але треба, щоб були ВСІ (ну або майже всі) історичні прапори нині існуючих країн. Особливо таких як СРСР і США (там ще з 1959 по 1960 рр. був 49-зірковий прапор, під яким ця країна виступала, наприклад, на Зимовій Олімпіаді 1960), які в дуже багатьох статтях фігурують. А якщо вже так забагато прапорів, можна трохи прибрати з тих, що вже давно не існують (типу Сардинського королівства). Бо в 19 ст. і раніше все одно практично ніяких чемпіонатів світу і міжнародних форумів-конкурсів не було. Ці "архаїчні" держави можна взагалі в окремий список... якось так. У будь-якому разі, Вікіпедії більше потрібні прапори країн, які були чинні після Першої світової війни (з огляду на більшу затребуваність), ніж Сардинського королівства або Османської імперії, які вже ніяких міжнародних змагань і не застали...
- Шаблон ФРН ФРН дав куди треба. Та прапор завеликий... Довелось додавати вручну. Але є статті, захищені від таких "ручних" прапорів... Дивишся, наприклад, ось тут на прапори Болгарії, Румунії і особливо Мальти -- а вони ж тоді дещо (а у випадку Мальти -- ЗОВСІМ) інакшими були! -- і не можеш змінити...
- Пропозицію Анатолія прочитав (там де він мені розказує, що робити), але... не можу втнути, як це на практиці застосувати. Просто ця частина мозку мертва в мене. Хіба відеоуроком хтось розпише, що за чим я там маю робити і що куди писати...--Unikalinho (обговорення) 13:22, 14 січня 2015 (UTC)
- Зменшити розмір прапорця неважко.--Анатолій (обг.) 09:54, 15 січня 2015 (UTC)
- Нехай так. Але треба, щоб були ВСІ (ну або майже всі) історичні прапори нині існуючих країн. Особливо таких як СРСР і США (там ще з 1959 по 1960 рр. був 49-зірковий прапор, під яким ця країна виступала, наприклад, на Зимовій Олімпіаді 1960), які в дуже багатьох статтях фігурують. А якщо вже так забагато прапорів, можна трохи прибрати з тих, що вже давно не існують (типу Сардинського королівства). Бо в 19 ст. і раніше все одно практично ніяких чемпіонатів світу і міжнародних форумів-конкурсів не було. Ці "архаїчні" держави можна взагалі в окремий список... якось так. У будь-якому разі, Вікіпедії більше потрібні прапори країн, які були чинні після Першої світової війни (з огляду на більшу затребуваність), ніж Сардинського королівства або Османської імперії, які вже ніяких міжнародних змагань і не застали...
- Зараз зроблено трохи інакше — в шаблоні прапорця певної країни прописані всі історичні прапорці цієї країни. Прикладом може бути {{Прапор USA}}. Я не думаю, що буде продуктивно на кожний прапорець створювати новий код — NickK (обг.) 01:14, 14 січня 2015 (UTC)
- Щодо "великого списку". Я тут маю під рукою сторінку з ітвікі. Щоправда, цей список не повний, але на 80% задовольняє всі потреби. Можна взяти його за зразок--Unikalinho (обговорення) 13:51, 13 січня 2015 (UTC)
Ось такий варіант. Якщо відкрити "Категорія:Шаблони:Прапори", то там є заготовки на шаблони. Можна клікнути на один з них і подивитись (тільки Болгарію і СРСР не клікати, бо їх я зробив уже). Є можливість переробити їх на конкретні прапори. Ось так. Тут просто треба додати "букв і символів" у "редагуванні коду" (якщо відкрити цей болгарський прапор і клікнути на "редагувати код", можна побачити цю розмітку). Отже, можна оживити ці прапори, додати ще їхніх попередників (ну там Єгипет 1952-58 наприклад), і тоді застосовувати ці шаблони в статтях.
- Я готовий ці прапори "створити", але в мене на це піде трохи багато часу (я ж не тільки вікіпедією живу). Якщо мені допоможуть, буде швидше--Unikalinho (обговорення) 08:25, 26 січня 2015 (UTC)
- Для чого створювати нові шаблони? Все потрібне вже є в {{Прапор URS}}, {{Прапор USA}} тощо — NickK (обг.) 09:19, 26 січня 2015 (UTC)
- Просто система там дуже складна І ДО ТОГО Ж немає всіх прапорів. Наприклад Гана 1964-66, Мальта 1943-64, Єгипет 1952-58. З новою системою буде простіше і ці прапори додавати--Unikalinho (обговорення) 09:27, 26 січня 2015 (UTC)
- Для чого створювати нові шаблони? Все потрібне вже є в {{Прапор URS}}, {{Прапор USA}} тощо — NickK (обг.) 09:19, 26 січня 2015 (UTC)
Uploader bug
Завантажувач на вікісховищі після додавання до нього спеціальної кнопки для завантаження з Flickr перестав працювати. Не реагує основна кнопка ("Вибрати файли для завантаження"). Що за фігня?! Mykola Swarnyk (обговорення) 06:05, 14 січня 2015 (UTC)
- Це що, лише мене тривожить, що другий тиждень на Комонз нічого не можна завантажити? Mykola Swarnyk (обговорення) 00:02, 16 січня 2015 (UTC)
- У мене працює.--Анатолій (обг.) 00:08, 16 січня 2015 (UTC)
- Саме писав. У мене теж, відкривається діалогове вікно вибору файлів на комп'ютері. Ви завантажуєте файли, натиснувши посилання «завантажити файл» зліва в бічному меню? Бо я пробував саме так. Там ще є інший спосіб завантажувати, не знаю, котрий Ви використали. Але припускаю, що проблема у Вашому ПЗ. якась локальна. Спробуйте через інший браузер зайти.-- Piramid ion 00:11, 16 січня 2015 (UTC)
- Перш ніж зайти сюди, власне переінсталював браузер з Фаєрфокса на Хром. Тепер все нормально вантажиться як колись, без додаткової кнопки про завантаження з Флікера. Але у Фаєрфоксі, незважаючи на вичищення історії, та флікерна кнопка не дає ні завантажити, ні не вантажить фотографії і з самого флікера (вже пробував і це, маю акаунт у Флікері). Непорядок, видно, локально фаєрфоксівський. Але дякую за підтримку. Mykola Swarnyk (обговорення) 07:17, 16 січня 2015 (UTC)
- У Фаєрфоксі у Вас, мабуть, стоїть додаток Adblock Plus (такий червоний кружечок вгорі справа із написом ABP). Кажуть, це він створює проблеми у тих, хто має додаткові права на Вікісховищі — треба зайти на Вікісховище, і вимкнути його там (натиснути отой червоний кружечок і вибрати Вимкнути на commons.wikimedia.org) — кажуть, це допомагає, кнопка від Flickr зникне, і можна буде вантажити файли так, як завжди. Повідомлення про цей баґ є на Фабрикаторі.-- Piramid ion 13:26, 16 січня 2015 (UTC)
- Перш ніж зайти сюди, власне переінсталював браузер з Фаєрфокса на Хром. Тепер все нормально вантажиться як колись, без додаткової кнопки про завантаження з Флікера. Але у Фаєрфоксі, незважаючи на вичищення історії, та флікерна кнопка не дає ні завантажити, ні не вантажить фотографії і з самого флікера (вже пробував і це, маю акаунт у Флікері). Непорядок, видно, локально фаєрфоксівський. Але дякую за підтримку. Mykola Swarnyk (обговорення) 07:17, 16 січня 2015 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Останні зміни
- Ви можете завантажити нову версію застосунка Вікіпедії для Android. Нова версія відображає ввідні зображення, має покращене відображення галерей та вмісту із Вікіданих. Також має багато інших нових функцій.[15] [16]
- Програми та боти все ще не можуть зчитувати інформацію про зображення у багатьох вікі. Ви можете переглянути список вікі, що мають найбільшу кількість файлів, які потребують виправлення. У найбільших вікі краще використовувати ботів. Боти можуть додавати інформаційні шаблони до груп файлів. Ви можете попросити інших користувачів із технічними навичками, аби вони Вам допомогли.
Проблеми
- У вівторок протягом декількох хвилин весь JavaScript на Вікісховищі був зламаний. Це сталося через застарілий код інструменту HotCat. Та ж проблема трапилася і у деяких Вікіпедіях у середу. Зараз вона вже вирішена. [17]
Зміни програмного забезпечення цього тижня
- Цього тижня немає жодних змін програмного забезпечення, так само як не буде і наступного тижня, через проведення щорічних зустрічей. [18]
Тех. новини підготували тех. амбасадори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
18:12, 19 січня 2015 (UTC)
Підтримка законопроекту про свободу панорами
Привіт! Вам не здається дивним, що деякі люди на сайті підтримки законопроекту про свободу панорами голосували декілька разів? На мою думку, це негативно вплине на довіру до результатів голосування. --Тарас Самборський (обговорення) 15:31, 21 січня 2015 (UTC)
- Так, це технічна проблема, яку ми вирішимо найближчим часом. Дублікати повилучаємо. --Юрій Булка (обговорення) 15:57, 21 січня 2015 (UTC)
- Я не можу проголосувати, пише, що неправильна електронна пошта. Пробував спершу через фейсбук, потім вручну — не розпізнає електронної пошти. Ще одна проблема?-- Piramid ion 16:50, 21 січня 2015 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Недавні зміни програмного забезпечення
- У декількох вікі вже можна перекладати статті, використовуючи новий інструмент перекладу ContentTranslation. [19]
Цього тижня
- Цього тижня немає жодних змін програмного забезпечення через проведення щорічних зустрічей. [20]
Майбутні зміни
- Ви можете долучитися до проекту, діяльність якого спрямована на покращення Вікіпроектів. [21]
- Компактна персональна панель буде на якийсь час прибрана. Вона містить баґ, який порушує роботу інструменту вибору мови. Її повернуть одразу ж, як буде виправлено цей баґ. [22]
Тех. новини підготували тех. амбасадори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:08, 26 січня 2015 (UTC)
Не відображаються фотографії
Завантажені фотографії не відображаються у колонці відповідного населеного пункту! Ця проблема існує вже пару місяців! Вкотре просимо виправити ! З повагою, Іван Биков
- Ви кажете про списки ВЛП? вибачте, зараз трохи завантаження - свобода панорами, 11 років Вікіпедії, подача запитів на грант на новий рік, найближчим часом буде. --Ілля (обговорення) 23:19, 27 січня 2015 (UTC)
Спам-фільтр
Доброго усім дня! З незрозумілих причин до спам-фільтру потрапив медичний ресурс (реклама вилучена). До цього часу з використанням професійних авторських матеріалів цього ресурсу було відредаговано та написано доволі багато текстів Вікіпедії: параліч, безпліддя, повішення. Тексти цього ресурсу є фаховими і авторськими, це не посилання на сайт приватної клініки (як Євролаб, наприклад) чи сайт з розповсюдження БАДів. Жодних зауважень власне по змісту не отримано.
Хотілося б виправити цю прикру помилку. Прошу допомоги. Дякую за увагу.— Це написав, але не підписав користувач Тарасова_Анна (обговорення • внесок).
- Сайт є комерційним. — Green Zero обг 20:47, 29 січня 2015 (UTC)
- Дякую за відгук! Насправді, і так, і ні. Будь-який сайт фактично є комерційним. Та сама "Українська правда" теж заробляє на баннерах. Але цей ресурс містить фахові тексти, в яких немає жодних посилань на приватні клініки чи сайти ліків. І власне ці тексти використовуються у посиланнях. Багато з текстів написані на теми, на які більшість посередніх медичних сайтів уваги не звертає.— Це написав, але не підписав користувач Тарасова_Анна (обговорення • внесок).
- Це сайт оператора медицинських послуг. Посилання на нього це його рекламація. — Green Zero обг 15:24, 30 січня 2015 (UTC)
- Дякую за відгук! Насправді, і так, і ні. Будь-який сайт фактично є комерційним. Та сама "Українська правда" теж заробляє на баннерах. Але цей ресурс містить фахові тексти, в яких немає жодних посилань на приватні клініки чи сайти ліків. І власне ці тексти використовуються у посиланнях. Багато з текстів написані на теми, на які більшість посередніх медичних сайтів уваги не звертає.— Це написав, але не підписав користувач Тарасова_Анна (обговорення • внесок).
Але ж посилання веде не на головну сторінку і не на комерційні пропозиції, а на фахові тексти, "по темі", які не містять "лівих" посилань.— Це написав, але не підписав користувач Тарасова_Анна (обговорення • внесок).
ТЕРМІНОВО!!!
Добрий вечір, шановні колеги, друзі!
Треба ТЕРМІНОВО зробити банер до Вікіфлешмобу вгорі сторінки. Можливо, зробити ротацію банерів? У нас разом із цим буде ЦІЛИХ три банери - вважаю, то ЗАНАДТО! Можливо, зробити, щоб ОДИН показувався за раз, але кожного разу інший. ЩО скажете? І треба ТЕРМІНОВО це зробити! У нас залишилися ЛІЧЕНІ хвилини - всього 16 хвилин ДО СТАРТУ!— Це написав, але не підписав користувач Nickispeaki (обговорення • внесок).
Пропав список статей.
Всім привіт! Мо’ хто знає куди пропав список статей на тул лабс? Ну типу от такого - https://tools.wmflabs.org/lrtools/pages/ukwiki/Nickispeaki
Я вже майже звик, що такі речі регулярно щорічно зникають. ;-( Так може десь вже новий подібний відкрили? Ще таке - може наші програмісти щось подібне відкриють? ЩОб не залежати від отаких "зникнень" досить потрібних інструментів? --Nickispeaki (обговорення) 01:21, 2 лютого 2015 (UTC)
- Може просто якась неполадка. Це наче і була розробка нашого програміста — RLuts'a, але вона базувалася якраз на лабз, а там постійно якісь проблеми виникають. Поки що можете покористуватися оцим https://tools.wmflabs.org/xtools/pages/index.php?user=Nickispeaki&lang=uk&wiki=wikipedia&namespace=0&redirects=noredirects а там далі буде видно — може відновлять роботу. А якщо ні — треба буде цим інструментом замінити.-- Piramid ion 01:30, 2 лютого 2015 (UTC)
- Дякую! Колись вже його бачив! ;-) Тепер запишу собі лінк. Тут, щоправда, задом наперед - перша з кінця. Але ж хоч якось робить! ;_) --Nickispeaki (обговорення) 13:08, 3 лютого 2015 (UTC)
Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Проблеми
- На Wikimedia Labs була проблема із безпекою. Чимало інструментів, що працюють на Labs, перестали працювати після того, як проблема була вирішена. [23]
Зміни програмного забезпечення цього тижня
- Нова версія MediaWiki працює на тестових вікі та MediaWiki.org із 14 січня. Починаючи з 3 лютого вона буде впроваджена на усіх проектах, що не є Вікіпедіями, а з 4 лютого — і на усіх Вікіпедіях (календар).
- Кнопка «Зберегти сторінку» у Візуальному редакторі відтепер буде синьою, а не зеленою. Тепер вона буде такою ж, як і в мобільній версії Вікіпедії. [24]
- Відтепер сторінки можна редагувати за допомогою Візуального редактора і в просторі назв draft (інкубатор) у російській та гебрейській Вікіпедіях. Ви можете подати запит на увімкнення Візуального редактора для певного простору назв на Вашій вікі. Якщо Ваша спільнота погодиться, подайте запит на Фабрикатор. [25] [26]
Тех. новини підготували тех. амбасадори, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
16:31, 2 лютого 2015 (UTC)
Прошу допомогти
В статті Ле Фігаро до початку статті присутній отакий надпис Категорія:Засновані 15 січня 1826 року, прошу прибрати цей глюк. Jphwra (обговорення) 20:02, 2 лютого 2015 (UTC)
- Суть проблеми така - необхідно переробити шаблон Газета, щоб працював як Особа. Зараз шаблон розрахований на те, що в картці буде записано тільки рік і саме по такому принципу він кидає категорію. --Максим Підліснюк (обговорення) 20:14, 2 лютого 2015 (UTC)
- Зрозумів. Jphwra (обговорення) 20:20, 2 лютого 2015 (UTC)
- Залишив у шаблоні тільки рік, бо виходить категорія з повною датою, а це некоректно. --Basio (обговорення) 20:24, 2 лютого 2015 (UTC)
- Коли я зіткнувся з подібною проблемою в шаблоні {{музичний альбом}}, коли переробляв його, я використав такий код: ред. № 15522343. Таким чином усі статті, в яких цей параметр заповнений числовим значенням — відносяться до відповідної категорії, а ті, у яких є вікіпосилання чи інші символи — відносяться до прихованої категорії (статті, що містять помилки). Тут же випадок трохи складніший. Вікіпосилання на роки тут автоматично перетворюються на числові значення, тому категорії заповнюються правильно. Випадок же, коли вказується точна дата — непередбачений у шаблоні.-- Piramid ion 21:23, 2 лютого 2015 (UTC)
- Залишив у шаблоні тільки рік, бо виходить категорія з повною датою, а це некоректно. --Basio (обговорення) 20:24, 2 лютого 2015 (UTC)
- Зрозумів. Jphwra (обговорення) 20:20, 2 лютого 2015 (UTC)
ссву-4 в зображення
Пропоную у списку, що випадає при виборі ліцензії на сторінці Спеціальна:Завантаження передбачити 4-у версію ссву. --А1 21:32, 2 лютого 2015 (UTC)
Підтримую, Commons вже перейшло на четверту версію. Але, разом з тим, думаю, було б непогано загалом оновити сторінку завантаження. Можна зробити ближче до коммонсу - більше інтерактиву, менше ручної роботи з кодом. Набагато зручніше для нових користувачів та перевірки на заповнення ще при завантаженні. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:38, 2 лютого 2015 (UTC) Англійці вже реалізували Upload Wizard --Максим Підліснюк (обговорення) 21:45, 2 лютого 2015 (UTC)
- Так такі зображення варто на Коммонс вантажити.--Анатолій (обг.) 22:28, 2 лютого 2015 (UTC)
- Існує NoFoP. Існують різні випадки, які підпадають під NoCommons --Максим Підліснюк (обговорення) 22:32, 2 лютого 2015 (UTC)
VisualEditor News #1—2015
З моменту останнього розсилання новин команда розробників виправила чимало помилок та попрацювала над виглядом Візуального редактора, над майбутнім інструментом цитування Citoid, а також над підтримкою для мов із складними вимогами до методів вводу тексту. Звіти щодо статусу роботи публікуються на mediawiki.org. Деталі щодо запланованої роботи публікуються на сторінці VisualEditor roadmap.
Фонд Вікімедіа окреслив пріоритетні завдання на цей квартал (від січня до березня). Першим таким завданням є автоматичне увімкнення Візуального редактора для усіх нових користувачів а також для тих, хто вийшов із системи (анонімів) на решті великих Вікіпедій. Ви можете допомогти визначити вимоги до виконання такого кроку. Відбуватимуться щотижневі зустрічі для встановлення пріоритетів, які будуть відкриті для волонтерів починаючи з середи, 11 лютого 2015 р., з 12:00 (опівдні) PST (20:00 UTC). Повідомте віце-президента по інжинірингу Деймона Сікора, менеджера по продукції Джеймса Форрестера, а також інших членів команди, які саме проблеми та функції є найважливішими з Вашої точки зору. Рішення, прийняті на цих зібраннях визначать, яку саме роботу необхідно буде виконати для досягнення цьогоквартальної цілі підготовки Візуального редактора до увімкнення для усіх нових користувачів. Особливо вітається присутність волонтерів, які редагують у форматі вікірозмітки. Інформація щодо того, як можна долучитись до зібрання, буде розміщена на сторінці mw:Talk:VisualEditor/Portal за короткий час до початку зібрання.
Через істотні зміни у MobileFrontend та в самому Візуальному редакторі, Візуальний редактор на початку січня декілька днів був несправний у мобільній версії Вікіпедії. Команда приносить свої вибачення за неполадку.
Останні покращення
Новий дизайн Візуального редактора узгоджується із візуальними стандартами, визначеними командою дизайнерів. Було також випущено декілька нових версій бібліотеки OOjs UI, і вони теж впливають на вигляд Візуального редактора, а також інших програмних розширень MediaWiki. Більшість змін були незначними, на кшталт зміни розміру тексту та величини порожнього простору у деяких вікнах. Кнопки — послідовно кольоризовані, залежно від дії, яку вони виконують:
- початок нового завдання, наприклад, відкриття діалогового вікна ⧼visualeditor-toolbar-savedialog⧽: синій ,
- виконання конструктивної дії, такої як вставка примітки: зелений ,
- можливість скасування або втрати виконаної роботи, наприклад, вилучення посилання: червоний , або
- нейтральна дія, на кшталт відкриття посилання у новому вікні браузера: сірий .
Редактор TemplateData був цілковито переписаний так, аби використовувати зовсім інший дизайн на основі тієї ж системи OOjs UI, яку використовує й Візуальний редактор. (T67815, T73746.) Ця зміна вирішила декілька наявних проблем та покращила користування. (T73077, T73078.)
Пошук та заміна у великих документах відтепер стають швидшими. Тепер цей інструмент не виділяє кожен результат, якщо таких є понад 100 на екрані водночас. (T78234.)
Редактори гебрейської та російської Вікіпедій подали запит на увімкнення Візуального редактора в «інкубаторі статей» або просторі назв draft. (T86688, T87027.) Якщо Ваша спільнота бажає увімкнути Візуальний редактор у певному просторі назв на Вашій вікі, Ви можете подати запит на таку дію у Фабрикатор. Будь ласка, вкажіть при цьому посилання на обговорення у Вашій спільноті щодо вказаної зміни.
Забігаючи наперед
Команда редакторів невдовзі додасть функції автозаповнення для приміток. Інструмент Citoid братиме URL чи DOI надійного джерела та повертатиме автоматично заповнену та відформатовану бібліографічну примітку. Після створення, її у Візуальному редакторі можна буде змінити чи додати ще якусь інформацію в той же спосіб, в який це робиться й з іншими примітками, які вже є на сторінці. Планується підтримка ISBN, PMID та інших ідентифікаторів. Пізніше користувачі отримають можливість змінювати налаштування інструменту Citoid для кожного окремого веб-сайту, аби покращити коректність автозаповнення та зменшити потребу ручних виправлень.
Нам будуть потрібні редактори, які допомогли б протестувати новий дизайн інструменту вставки спеціальних символів, особливо якщо Ви говорите валлійською, бретонською чи іншою мовою, у якій широко використовуються діакритичні чи спеціальні символи. Нова версія буде доступна для тестування вже наступного тижня. Будь ласка, сконтактуйтеся з User:Whatamidoing (WMF), якщо бажаєте, аби Вас повідомили, коли стане доступною нова версія. Після того, як буде завершена розробка інструменту вставки спеціальних символів, Візуальний редактор буде увімкнений для усіх користувачів на Вікіпедіях фази 5. Це стосується приблизно 50-ти середніх та менших Вікіпедій, до яких належать, зокрема, африкаанс, азербайджанська, бретонська, киргизька, македонська, монгольська, татарська та валлійська. Час, коли саме має відбутися таке увімкнення, ще не був визначений.
Працюймо разом
- Діліться своїми ідеями та ставте запитання на сторінці mw:VisualEditor/Feedback.
- Будь ласка, допоможіть завершити переклади посібника користувача для користувачів, які розмовляють Вашою мовою.
- Долучіться до щотижневих зібрань стосовно сортування проблем за пріоритетом, які розпочнуться в середу, 11 лютого 2015 р., о 12:00 (опівдні) PST (20:00 UTC); інформація щодо того, як можна долучитись до такого зібрання буде опублікована на сторінці mw:Talk:VisualEditor/Portal невдовзі перед початком зустрічі. Ви також можете зв'язатись із Джеймсом Ф., аби дізнатись більше про цю ініціативу.
- Поспілкуйтеся з командою розробників протягом робочих годин через IRC. Наступний чат відбудеться 19 лютого 2015 року, в четвер, о 19:00 UTC.
- Підписуйтесь або відписуйтесь на Меті. Якщо Ви хотіли б допомогти із перекладом цієї розсилки новин, будь ласка, підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, щоб ми мали змогу сповістити Вас про наступний такий випуск. Дякуємо!
18:30, 5 лютого 2015 (UTC)
картка
чому картка не працює? https://uk.wikipedia.org/wiki/Шаблон:Порода_коней — Це написав, але не підписав користувач Hdv deedee (обговорення • внесок).
- Картка працювала. Але заповнена була не зовсім правильно. Я її переробив на основі англійської версії, додав документацію. Можна також додати ще деякі параметри, такі як вага, зріст і т. д.-- Piramid ion 12:29, 6 лютого 2015 (UTC)
- дякую!але,будь ласка, зробіть і вагу і ріст.бо щось зараз не так у моїй картці. hdv (обговорення) 06:50, 7 лютого 2015 (UTC)