Стінг: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 40: Рядок 40:
Свій псевдонім Стінг отримав у [[1971]] році, за чорно-жовтий смугастий светр, у якому з'явився на сцені (у перекладі з [[англійська мова|англійської мови]], слово ''[[wiktionary:en:sting|sting]]'' означає «жалити», у переносному значенні — «уражати»).
Свій псевдонім Стінг отримав у [[1971]] році, за чорно-жовтий смугастий светр, у якому з'явився на сцені (у перекладі з [[англійська мова|англійської мови]], слово ''[[wiktionary:en:sting|sting]]'' означає «жалити», у переносному значенні — «уражати»).


Семнадцатікратний лауреат премії «Греммі», володар «Золотого глобуса», премії «Еммі» і 4-х кратний номінант на премію «Оскар» в категорії найкраща пісня.
Сімнадцятикратний лауреат премії «[[Нагорода Греммі|Греммі]]», володар «[[Золотий глобус|Золотого глобуса]]», премії «[[Еммі]]» і 4-х кратний номінант на премію «[[Оскар (кінопремія)|Оскар]]» в категорії найкраща пісня.


== Біографія та творчість ==
== Біографія та творчість ==

Версія за 16:13, 7 серпня 2019

Стінг
Sting
Зображення
Зображення
Стінг у 2018 році.
Основна інформація
Повне ім'яҐордон Метью Томас Самнер
Дата народження2 жовтня 1951(1951-10-02) (73 роки)
Місце народженняВоллсенд, Нортумберленд,
Англія
Велика Британія Велика Британія
Роки активності1971 — дотепер
ГромадянствоВелика Британія Велика Британія
Професіямузикант, співак, продюсер
ОсвітаУніверситет Ворика, St. Cuthbert's High Schoold і Нортумбрійський університет
Інструментибас-гітара, гітара, контрабас, мандоліна, лютня, клавішні, гармоніка, саксофон, гобой, колісна ліра, драм-машина, перкусія
Жанррок, поп, нова хвиля, джаз, нью-ейдж, регі
Magnum opusEvery Breath You Take[d], Fields of Goldd і Englishman in New Yorkd
ПсевдонімиSting
КолективиThe Police
ЧленствоThe Police
ЛейблA&M
Interscope Records
Universal Music Group
Deutsche Grammophon
Нагороди

 

Командор ордена Британської імперії
Орден Мистецтв та літератури
Орден Мистецтв та літератури
БатькоErnest Matthew Sumnerd[1]
МатиAudrey Cowelld[1]
У шлюбі зТруді Стайлер
ДітиJoe Sumnerd, Mickey Sumnerd і Еліот Самнер
www.sting.com
Q: Цитати у Вікіцитатах
CMNS: Файли у Вікісховищі

Стінг (Sting, справжнє ім'я — Ґо́рдон Ме́тью То́мас Са́мнер, англ. Gordon Matthew Thomas Sumner; нар. 2 жовтня 1951) — англійський рок-музикант і актор, лідер групи The Police в 1976-84 роках. З 1984 року виступає соло.

Свій псевдонім Стінг отримав у 1971 році, за чорно-жовтий смугастий светр, у якому з'явився на сцені (у перекладі з англійської мови, слово sting означає «жалити», у переносному значенні — «уражати»).

Сімнадцятикратний лауреат премії «Греммі», володар «Золотого глобуса», премії «Еммі» і 4-х кратний номінант на премію «Оскар» в категорії найкраща пісня.

Біографія та творчість

Народився 2 жовтня 1951 року у портовому місті Ньюкасл-апон-Тайн — великому індустріальному центрі на півночі Англії. Батько — Ернест Метью Самнер довгі роки працював монтажником у місцевій машинобудівній компанії. Пізніше він придбав невелику молочну крамницю. Мати — Одрі — працювала перукарем і медсестрою, проте мала класичну музичну освіту, вона й дала синові початкові навички гри на фортепіано. Стінгу пропонували серйозний курс навчання в музичній школі, але по-справжньому Стінга захоплювали джаз і гітара. Після вбогих заробітків дорожнього робітника й викладача музики в Стінга з'явилася можливість переїхати до Лондона і грати професійно. Його помітив американський барабанщик Стюарт Коупленд[en] і переконав його зайнятися рок-музикою.

Свій псевдонім Стінг отримав у 1971 році, коли на виступ з гуртом «Phoenix Jazz Men» у клубі Сандерленда, одягнув чорно-жовтий смугастий светр[2]:

Я вважав, що це було круто. Інші з гурту вважали, що це весело. Вони називали мене весь вечір Стінгом, і наступного дня, і, зрештою, так воно просто й приклеїлося... Я тоді намагався виглядати агресивним.
Оригінальний текст (англ.)
I thought it was cool. The rest of the band thought it hilarious. They called me Sting all night long, and the next day, and it just stuck... I did try to look aggressive in those days.

— Стінг

The Police

Виступ The Police в грудні 2007

В 1977 році ударник Стюарт Коупленд, гітарист Енді Самерс і Стінґ створили групу The Police. Їхня пісня «Roxanne», написана в стилі рок-регі, була швидко підхоплена BBC і миттєво стала хітом.

Насправді сингл виявився настільки вдалим, що студія A&M миттєво випустила їхній перший альбом «Outlandos D'Amour». Услід за першим успіхом пішли альбоми «Regata De Blanc», «Zenyatta Mondatta» й «Ghost in the Machine». У кожному з альбомів був принаймні один хіт.

Випуск альбому «Synchronicity» в 1983 році і їх разючий сингл «Every Breath You Take» забезпечили їм своє місце в історії поп-музики. Після тріумфального світового турне Стінґ вирішив, що із групою досяг усього, що міг, і група розпалася на злеті своєї популярності.

Самостійна кар'єра

Самостійна кар'єра Стінґа склалася не менш успішно. Його перший альбом з елементами джазу «Dream of the Blue Turtles» став платиновим. Альбом «Soul Cages» (1991), запис якого збігся із втратою батьків, і «Ten Summoner's Tales» (1993) представили Стінґа як зрілого композитора. В 1987 році після турне з Blue Turtles Стінґ записує альбом «Nothing Like The Sun» (назва була навіяна рядком із сонета Шекспіра). Альбом був записаний разом з Марсалісом і гітаристом Police Енді Саммерсом, на альбомі також засвітилися такі зірки, як Ерік Клептон і Марк Нопфлер. Диск вийшов восени 1987 року й відразу ж потрапив на верхні щаблі хіт-парадів по всьому світу. Особливу популярність одержала пісня «They Dance Alone (Gueca Solo)», написана Стінґом на згадку про жертв репресій у Чилі. В 1988 році музикант починає підтримувати діяльність організації «Amnesty International», а також піклується про долю бразильських лісів і індіанців, що мешкають там.

У 1991 році Стінґ випускає автобіографічний альбом «The Soul Cages», сингл із якого «All This Time» зайняв п'ятий рядок у найкращій сотні журналу Billboard. Він продовжує в тім же дусі з альбомом «Ten Summoner's Tales», що містив такі хіти, як «If I Ever Lose My Faith In You» й «Fields Of Gold». У листопаді 1993 року сингл «All For Love», записаний разом із Браяном Адамсом і Родом Стюартом і вийшов на саундтреці до фільму «Три мушкетери», очолив чарти США, а в грудні 1994 року він добирається до другого місця у Великій Британії. Збірник «Fields Of Gold» доводить, що Стінґ є одним із найталановитіших авторів другої британської «нової хвилі» (після 1977 року). Крім відомих хітів, в альбом також були включені дві нові пісні «When We Dance» та «This Cowboy Song». Влітку 1995 року Стінґ дає показання в суді проти свого бухгалтера, якого співак обвинувачує в крадіжці своїх доходів. У результаті розгляду бухгалтер Кіт Мур був засуджений до шести років тюремного ув'язнення. Альбом «Mercury Falling» виявився не таким гарним, як «Ten Summoner's Tales», але й цього було досить, щоб задовольнити шанувальників і заспокоїти пресу. Заголовний трек з його нового альбому «Brand New Day» довів, що Стінґ усе ще здатний випускати хіти. Пісня зайняла 13-е місце в британських чартах. Альбом став успішним і в США, де досить довго протримався в чартах. Диск також одержав дві премії Grammy. Набагато скромнішим став альбом співака «All This Time», випущений у трагічний для США день 11 вересня 2001 року. У записі цього живого альбому брали участь джазові музиканти Крістіан Макбрайд і Джейсон Ребелло, але навіть вони не змогли прикрасити тьмяний настрій альбому.

Події 11 вересня 2001 глибоко вплинули на Стінґа — не тільки як на людину, але і як на артиста. «Мені довелося серйозно задуматися над тим, про що я, як музикант, повинен писати», — говорить він. — «Я не хотів прямо говорити про ситуацію, що виникла, однак зараз, коли я озираюсь на ті пісні, написані відтоді, всіх їх поєднує спільний настрій. Я думаю, що з людьми відбувається щось спільне, всі ми, незалежно від національності або віросповідання зв'язані прямо з однієї й тією ж енергією, що тримає разом наш світ». Назву цієї енергії Стінґ виніс у заголовок свого нового альбому — «Sacred Love» («Священна любов»). Записаний у першій половині 2003 року в Парижі, альбом несе на собі виразний відбиток світових подій, що відбувалися в той час. Тексти Стінґа торкаються війни, релігії, розуміння й нерозуміння, але основною темою, як можна припустити виходячи з назви альбому, була все-таки любов. Пісня «Send Your Love» із цього альбому принесла Стінґу чергову номінацію на «Ґреммі».

Соціальна активність

У квітні 2010 року Стінг закликав легалізувати вживання марихуани. На його думку, переслідування, утримання в тюрмах прихильників марихуани та взагалі — з цим легким наркотиком — безглузда та шкідлива для суспільства.[3].

Приватне життя

Труді Стайлер, дружина Стінга

Зі своєю першою дружиною, ірландською актрисою Френсіс Томелті, Стінг познайомився 1974 року, на репетиції рок-мюзиклу «Рок Різдво» (Rock Nativity), у якому він брав участь з гуртом «The Police», а Френсіс грала роль Діви Марії. За два роки вони одружилися: 1 травня 1976 року, у католицькій каплиці Пресвятої Богородиці та Святого Освіна, в невеличкому містечку Тайнмут графства Тайн і Вір Північно-Східної Англії[4]. У Стінга і Френсіс Томелті народилося двоє дітей: син Джозеф (1976) і дочка Фускія Кетрін (1982).

Того ж року, коли народилася Фускія, Стінг залишив сім'ю[5], через роман із Труді Стайлер, англійською кіноактрисою та продюсером, яка, окрім того, була найкращою подругою дружини Стінга, Френсіс, і в Лондоні жила з ними по сусідству[6]. Офіційно Френсіс і Стінг розлучилися 1984 року, і ця подія набула широкого розголосу та осуду, не в останню чергу через те, що відбулася одночасно із розпадом «The Police», на злеті популярності гурту[6]. Розлучення було оформлене 19 березня 1984[7], а за два тижні до цього, 4 березня, у Мельбурні, «The Police» дав свій останній концерт[8].

Разом з тим, ще 19 січня 1984, у Стінга і Труді Стайлер народилася їх перша дитина — дочка Міккі. Одружилася пара 22 серпня 1992, в каплиці графства Вілтшир Південно-Західної Англії[9]. Окрім Міккі, вони мають ще трьох спільних дітей: синів Джейка (1985) і Джакомо (1995), дочку Елліот (1990). Труді Стайлер, як і Стінг, веде активну громадську та благодійну діяльність: зокрема, разом з чоловіком, є співзасновником Фонду захисту тропічних лісів, меценатом Фонду Елтона Джона «СНІД».

Діти Стінга пов'язали своє життя з мистецтвом:

Концерти

Благодійні концерти

«Live 8» у Гайд-парку Лондона. 2005

Стінг неодноразово брав участь у благодійних концертах, які увійшли в історію світової музики.

Концерти в Україні

Дискографія

Сольний виступ Стінга. 1985

Альбоми The Police

Сольні студійні альбоми

Фільмографія

У своєму доробку Стінг, як актор, має низку ролей у художніх картинах, телефільмах і серіалах. Також він озвучує мультфільми й знімається у документальному кіно.

Документальні фільми:

Бібліографія

Стінг написав декілька книг про екологічні та соціальні проблеми людства, а також про власне життя і творчість. Крім того, він публікує свою поезію, збірки з текстами пісень та акордами, посібники з навчання гри на гітарі. Серед виданих книжок є одна і для дітей — «Історія ковчега Ноя», у якій Стінг подав свою інтерпретацію історії про всесвітній потоп.

  • Sting. Sting: Guitar Chord Songbook. — Hal Leonard Corporation, 2009. — 135 с. — ISBN 1-423-42529-4. (англ.)
  • Sting. Lyrics by Sting. — Simon & Schuster, 2007. — 297 с. — ISBN 1-847-37167-1. (англ.)
  • Стинг. Разбитая музыка / Пер. с англ. Н. Макаровой. — Екатеринбург : У-Фактория, 2005. — 400 с. — ISBN 5-9709-0129-6. (рос.)
  • Sting. Broken Music: A Memoir. — New York : The Dial Press, 2003. — 337 с. — ISBN 0-385-33678-0. (англ.)
  • Sting. The Police: Greatest Hits. — Hal Leonard Corporation, 2003. — 88 с. — ISBN 978-0-634-04907-1. (англ.)
  • Sting. Piano solos. — Hal Leonard Corporation, 2002. — 72 с. — ISBN 978-0-634-02515-0. (англ.)
  • Sting. Rock Steady: A Story of Noah's Ark. — Harpercollins Childrens Books, 2001. — 32 с. — ISBN 0-060-29231-8. (англ.)
  • Sting. Play Guitar With-- Sting. — Wise Publications, 2000. — 47 с. — ISBN 0-711-98559-6. (англ.)
  • Sting. The Very Best of Sting & the Police. — Hal Leonard Corporation, 1998. — 72 с. — ISBN 978-0-793-59424-5. (англ.)
  • Sting. Shape of my heart: poem. — Welcome, 1998. — 32 с. — ISBN 978-0-941-80720-3. (англ.)
  • Sting. Sting: For Guitar Tab. — Hal Leonard Corporation, 1994. — 80 с. — ISBN 978-0-793-53724-2. (англ.)
  • Sting. The Best of the Police. — Hal Leonard Publishing Corporation, 1991. — 85 с. — ISBN 978-0-793-50285-1. (англ.)
  • Sting. Jungle Stories: The Fight for the Amazon. — Barrie & Jenkins, 1989. — 128 с. — ISBN 978-0-099-71540-5. (англ.)

Нагороди та відзнаки

Творчість Стінга відзначено низкою музичних та кінематографічних нагород — він є лауреатом премії «Золотий глобус», Brit Awards, Нагороди Греммі, премії «Еммі» та інших. На Алеї слави у Голлівуді є зірка музиканта[19], 2002 року він став членом Зали слави піснярів[20], а 2003 — Зали слави рок-н-ролу[21].

Крім того, 2003 року Стінг був удостоєний звання Командора Ордена Британської імперії[22], 2007 — Кавалера Ордена Мистецтв та літератури Франції[23], у 2014 отримав Нагороду Кеннеді-центру за «Видатні досягнення в мистецтві»[24].

Примітки

  1. а б Pas L. v. Genealogics — 2003.
  2. Hunter Davies, Giles Smith (1 травня 1993). Interview / Sting. independent.co.uk (англ) . Індепендент. Процитовано 20 березня 2014.
  3. Стинг требует узаконить легкие наркотики
  4. Dave & Wendy (2001). A very rough guide to Last Exit... sting.com (англ) . Архів оригіналу за 21 лютого 2014. Процитовано 13 лютого 2014.
  5. Lucy Waterlow (14 жовтня 2013). We've been treated unkindly in Britain: Trudie Styler on why she and Sting have chosen to live in the U.S. dailymail.co.uk (англ) . Daily Mail. Процитовано 13 лютого 2014.
  6. а б Trudie Styler: The truth about Trudie. independent.co.uk (англ) . The Independent. 5 серпня 2006. Процитовано 13 лютого 2014.
  7. Milestones: Mar. 19, 1984. time.com (англ) . Тайм. 19 березня 1984. Процитовано 13 лютого 2014.
  8. Tour. thepolice.com (англ) . Архів оригіналу за 22 лютого 2014. Процитовано 13 лютого 2014.
  9. Maximillien De Lafayette. Hollywood Most Beautiful, Exclusive and Rarest Photos Album: Films, Superstars, Divas, Femmes Fatales, and Legends of the Silver Screen. — lulu.com, 2010. — С. 371. — ISBN 978-0557454426. (англ.)
  10. LIVE AID 1985: How it all happened. bbc.co.uk (англ) . BBC. Процитовано 11 лютого 2014.
  11. а б в 50 Years of Working with Celebrities: Music. amnesty.org (англ) . Міжнародна амністія. Архів оригіналу за 17 серпня 2011. Процитовано 11 лютого 2014.
  12. Nelson Mandela 70th Birthday Tribute (1988). imdb.com (англ) . IMDB. Процитовано 11 лютого 2014.
  13. Steve Morse. Walden Concert, festive, heartfelt... sting.com (англ) . The Boston Globe. Архів оригіналу за 21 лютого 2014. Процитовано 11 лютого 2014.
  14. Volcano-aid Concert Flowing With Stars. chicagotribune.com (англ) . Чикаго Триб'юн. 16 вересня 1997. Процитовано 11 лютого 2014.
  15. John Carman (22 вересня 2001). Star-spangled benefit / Musicians, actors honor heroes, raise money for attack victims. sfgate.com (англ) . Процитовано 11 лютого 2014.
  16. The Concerts. live8live.com (англ) . Архів оригіналу за 1 квітня 2010. Процитовано 11 лютого 2014.
  17. Sting - Brand New Day Tour - 1999 / 2000 / 2001. police.cybercomm.nl (англ.) . Процитовано 20 грудня 2013.
  18. Sting - Symphonicity Tour (with the Royal Philharmonic Orchestra) - 2010/ 2011/ 2011. police.cybercomm.nl (англ.) . Процитовано 20 грудня 2013.
  19. Hollywood Walk of Fame. Sting. hwof.com (англ) . Процитовано 2 лютого 2014.
  20. Inductee Exhibits. Sting. songwritershalloffame.com (англ) . Архів оригіналу за 21 лютого 2014. Процитовано 2 лютого 2014.
  21. The inductees. The police. rockhall.com (англ) . Процитовано 2 лютого 2014.
  22. Order of the British Empire. C.B.E. // The London Gazette. — 2003. — Вип. 56963 (14 червня). — С. 9. Процитовано 2014-02-02.(англ.)
  23. Cérémonie de remise des insignes de Chevalier dans l’Ordre des Arts et des Lettres du groupe The Police. culture.gouv.fr (фр) . Міністерство культури і зв'язку Франції. Процитовано 2 лютого 2014.
  24. 37th Annual Kennedy Center Honors. kennedy-center.org (англ) . Процитовано 10 червня 2015.

Література

Посилання