Перейти до вмісту

Універмаг: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Utilmind (обговорення | внесок)
м Скасування редагування № 11515925 користувача 78.60.123.139 (обговорення)
Рядок 18: Рядок 18:
* [[Супермаркет]]
* [[Супермаркет]]
* [[Гіпермаркет]]
* [[Гіпермаркет]]

== Посилання ==
* [http://retai.net Новини роздрібной торгівлі країн Східної Європи та СНД "-найстаріший спеціалізований сайт про новини роздрібной торгівлі в країнах СНД.]


== Джерела ==
== Джерела ==

Версія за 20:33, 25 січня 2013

Файл:Ternopil2.jpg
Тернопільський центральний універмаг
Інтер'єр універмагу у Каліфорнії, США

Універмаг, універсальний магазин — велике підприємство роздрібної торгівлі, що має у продажу майже всі види непродовольчих (часто і продовольчих) товарів. Переважно розміщені в окремих спорудах або є частиною торгових центрів. Порівняно з іншими типами крамниць універмаги мають вищу рентабельність[джерело?]. Наявність в універмазі великого асортименту товарів дає змогу споживачам купити в одному приміщенні усі потрібні товари з мінімальною витратою часу.

Україна

Перші універмаги з'явилися в Україні у кінці 18 ст. у Києві та Львові. Станом на 1978 рік в УРСР було 914 універмагів, з них 767 у системі споживчої кооперації. Тільки 147 універмагів системи державної торгівлі відповідали тогочасним нормам магазинів (понад 1 000 м² площі). Універмаги були лише у кожному третьому місті УРСР. Першим Універмагом з самообслуговуванням в Україні і в СРСР був ЦУМ (Центральний універсальний магазин) у Вінниці (1969).

Найбільшими універмагами сьогодні є Універмаг «Україна» (Київ), Київський ЦУМ, «Білий лебідь» у Донецьку тощо.

Універмаги в інших країнах світу

Серед найвідоміших в Європі універмагів: Галерея Лафайєт (Galeries Lafayette, Париж), Ель Корте Інглес (El Corte Inglés, Мадрид), Harrods (Лондон), КаДеВе (KaDeWe, Kaufhaus des Westens, Берлін) та ін.

Див. також

Джерела