Плюш: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
DixonDBot (обговорення | внесок)
м Переміщення 16 інтервікі, відтепер доступних на Вікіданих у d:Q1057522; косметичні зміни
Немає опису редагування
 
(Не показані 5 проміжних версій 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Плюш''' ({{lang-de | Plüsch}}) — тканина з довгим (до 8 мм) ворсом на лицьовій стороні. Ворс буває шовковий, вовняний або бавовняний, але саме полотно завжди зроблено з бавовняної тканини. Використовується для декоративних цілей, шиття жіночого одягу, маскарадних і театральних костюмів, оббивки меблів, зрідка - обтягування салонів автомобілів. З плюшу робиться [[плюшевий ведмедик]] та інші дитячі іграшки.
{{unibox}}'''Плюш''' ({{lang-de|Plüsch}} < {{lang-fr|peluche}}, утвореного від ''peluchier''&nbsp;«смикати, скубти»)<ref>{{ЕСУМ4}}</ref>&nbsp;— [[тканина]] з довгим (до 8 мм) ворсом на лицьовій стороні. Ворс буває шовковий, вовняний або бавовняний, але саме полотно завжди зроблено з бавовняної тканини.


Використовується для декоративних цілей, шиття жіночого одягу, маскарадних і театральних костюмів, оббивки меблів, зрідка&nbsp;— обтягування салонів автомобілів. З плюшу робиться [[плюшевий ведмедик]] та інші дитячі іграшки.
== Джерела ==


== Див. також ==
* [[Оксамит]]

== Примітки ==
{{reflist}}

== Джерела ==
* {{ВРЕ|090010|Плюш}}
{{textile-stub}}
{{textile-stub}}
{{текстиль}}
{{текстиль}}


[[Категорія:Тканини]]
[[Категорія:Бавовняні тканини]]

Поточна версія на 08:30, 25 травня 2024

Плюш
Зображення
CMNS: Плюш у Вікісховищі

Плюш (нім. Plüsch < фр. peluche, утвореного від peluchier — «смикати, скубти»)[1] — тканина з довгим (до 8 мм) ворсом на лицьовій стороні. Ворс буває шовковий, вовняний або бавовняний, але саме полотно завжди зроблено з бавовняної тканини.

Використовується для декоративних цілей, шиття жіночого одягу, маскарадних і театральних костюмів, оббивки меблів, зрідка — обтягування салонів автомобілів. З плюшу робиться плюшевий ведмедик та інші дитячі іграшки.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Етимологічний словник української мови : в 7 т. / редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 1989. — Т. 4 : Н — П / укл.: Р. В. Болдирєв та ін. ; ред. тому: В. Т. Коломієць, В. Г. Скляренко. — 656 с. — ISBN 966-00-0590-3.

Джерела

[ред. | ред. код]