Рампа
сторінка значень у проєкті Вікімедіа
Ра́мпа (фр. rampe, від ramper — «повзти, стелитися, плазувати») — багатозначний термін:
- Рампа, пандус — прямокутна або криволінійна в плані полога похила доріжка, яка з'єднує дві горизонтальні поверхні різного рівня.
- Рампа — перехідна ділянка дороги, що призначена для з'їзду чи заїзду на основну дорогу.
- Рампа — залізобетонна споруда для переходу поїздів метрополітену з поверхні під землю.
- Рампа — невисокий бар'єр уздовж авансцени.
- «Рампа» — щорічний міжнародний фестиваль молодіжних театрів, що проводиться у Дніпропетровську.
- Навантажувальна рампа (англ. dock, loading ramp, ramp platform, нім. Rampe f) — пристосування для перевантаження вантажів:
- Гірнича рампа — крита споруда у вигляді ємності з похилим днищем для складування, охолодження вугільних брикетів та їх подальшого відвантаження у залізничні вагони або автотранспорт. Може застосовуватися також як відвантажувальний засіб для інших крихких матеріалів, що потребують запобігання їх подрібненню.
- Пересувна (мобільна) рампа — пересувний місток між підлогою та транспортом для вантажно-розвантажувальних робіт, пересувна рампа дозволяє вантажити за допомогою навантажувачів. Використовується в складському господарстві. Використання рампи значно прискорює та спрощує вантажні роботи та полегшує їх механізацію. Сучасна пересувна рампа зазвичай є металевою конструкцією, що складається з рами, гідравлічної системи підйому, ходових коліс, буксирного пристрою та системи безпеки.
Див. також
ред.Література
ред.- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2007. — Т. 2 : Л — Р. — 670 с. — ISBN 57740-0828-2.
- Етимологічний словник української мови : в 7 т. / редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 2006. — Т. 5 : Р — Т / укл.: Р. В. Болдирєв та ін. — 704 с. — ISBN 966-00-0785-X.
Посилання
ред.- Рампа // Термінологічний словник-довідник з будівництва та архітектури / Р. А. Шмиг, В. М. Боярчук, І. М. Добрянський, В. М. Барабаш ; за заг. ред. Р. А. Шмига. — Львів, 2010. — С. 166. — ISBN 978-966-7407-83-4.