Меда́ль Поша́ни (США) (англ.Medal of Honor) — найвища військова нагорода США, що присвоюється федеральним урядом Сполучених Штатів Америки військовослужбовцям Збройних сил США за проявлену особисту мужність під час ведення бойових дій. Відповідно до положення про медаль нагородження нею здійснюється за
«видатну хоробрість і відвагу, проявлені з ризиком для власного життя, які перевищують службовий обов'язок, при участі в бойових діях проти ворогів Сполучених Штатів; у військових операціях, що включають зіткнення з протиборчими іноземними силами; або під час служби з дружними іноземними силами, що беруть участь у військовому конфлікті з протиборчими збройними силами, в якому США не є воюючою стороною»
Оригінальний текст (англ.)
«conspicuously by gallantry and intrepidity at the risk of his life above and beyond the call of duty while engaged in an action against an enemy of the United States; while engaged in military operations involving conflict with an opposing foreign force; or while serving with friendly foreign forces engaged in an armed conflict against an opposing armed force in which the United States is not a belligerent party»
Через даний статус медаль дуже часто присвоюється посмертно.
Створення мережі було затверджено Законом про федеральне фінансування будівництва автомобільних доріг 1956 року (англ.Federal Aid Highway Act of 1956) та запланована на початку мережа була закінчена за 35 років. З того часу мережа розширилась та складала, станом на 2010 рік, 75 932 км, що зробило її другою за довжиною у світі після мережі швидкісних автодоріг Китаю. Станом на той же 2010 рік понад чверть усіх транспортних засобів США користувались мережею інтерстейтів. Вартість спорудження визначається на рівні 425 мільярдів доларів США у цінах 2006 року, що за оцінками робить її «найбільшим суспільним проєктом з часів побудови пірамід. Система зробила значний внесок у формуванні Сполучених Штатів як економічної супердержави та високоіндустріалізованої нації.
Авраам Лінкольн народився 12 лютого1809 р. у штаті Кентуккі в родині бідного фермера. Весь його добробут залежав від клаптика землі, на якому працювали батьки Авраама, Томас і Ненсі Лінкольни. З дитинства Авраам звик тяжко працювати, допомагаючи батькам обробляти землю, полюючи і збираючи лісовіягоди. Американських фермерів на початку XIX ст. підстерігало багато небезпек: напади індіанців, епідемії, виснаження землі змушували їх часто переїжджати з місця на місце.
Наприкінці 1816 року родина Лінкольнів переїжджає в штат Індіана. 5 жовтня 1818 року помирає мати Авраама, Ненсі, і через рік, 2 грудня 1819 року батько одружується вдруге на Сарі-Буш Джонстон. Вона була вдовою із трьома власними дитьми, що стала доброю подругою для Авраама та його старшої сестри — Сари.
Важке фермерське життя перешкодило одержати Авраамові навіть початкову освіту. :::::::::::::::: Докладніше