Маркування
Маркува́ння (помаркування) — це процес нанесення на виріб марковання[1]. Нанесення тексту, умовних позначень та малюнків на паковання та (чи) продукцію[2]. У процесі наноситься комплекс відомостей різного характеру щодо продукції, процесу чи послуги у вигляді тексту, окремих графічних, кольорових символів (умовних позначень) та їхніх комбінацій. Воно наноситься, залежно від конкретних умов, безпосередньо на виріб, упаковку (тару), ярлик, етикетку чи в супровідну документацію.
Законодавство України надає наступне визначення: «маркування — слова, описи, знаки для товарів і послуг, назва торгової марки, зображення чи символи, що стосуються харчових продуктів і розміщені на будь-якій упаковці, етикетці (стікері), споживчій тарі, контретикетці, кольєретці, ярлику, пробці, листку-вкладиші, документі, повідомленні, інших елементах упаковки, що супроводжують чи належать до таких харчових продуктів».[3]
Маркування вантажів — товаросупроводжувальна інформація, що містить реквізити імпортера, номер контракту, номер трансу, вантажогабаритні характеристики місць, номер місця і кількість місць у партії і трансі. Маркування вантажів є вказівкою транспортним фірмам щодо поводження з вантажем і за необхідності попередженням про небезпеки, пов'язані з вантажем.
Див. також
ред.- Марковання
- Екологічне маркування
- Маркування туристських маршрутів
- Маркер
- ДСТУ 2887-94 Паковання та маркування. Терміни та визначення.
Примітки
ред.- ↑ ДСТУ 3321:2003 Система конструкторської документації. Терміни та визначення основних понять.
- ↑ ДСТУ 2887-94 Паковання та маркування. Терміни та визначення.
- ↑ Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР (Редакція від 05.07.2017). Архів оригіналу за 13 липня 2019. Процитовано 18 квітня 2022.
Джерела
ред.- МАРКУВАННЯ [Архівовано 15 квітня 2016 у Wayback Machine.] //Фармацевтична енциклопедія