Вікіпедія:Як і для чого ми розвиваємо Вікіпедію
(Перенаправлено з Користувач:Gutsul/Як і для чого ми розвиваємо Вікіпедію)
- Початковий варіант цього повідомлення був написаний 29 лютого 2004 року користувачем Gutsul, який став першим адміністратором УкрВікі
Шановні користувачі української Вікіпедії,
Ми витрачаємо свій час, свої сили та натхнення на наповнення Вікіпедії. Сформулюймо ж разом відповіді на наступні запитання:
- Чи потрібно взагалі наповнювати українську частину Вікіпедії?
- Я однозначно кажу «ТАК». Зовсім не пошкодить мати Інтернет-ресурс, де будуть зібрані всі знання людства українською мовою.
- Для чого потрібно наповнювати українську частину Вікіпедії?
- Щоб створити ще один український острівець в океані Інтернету.
- Щоб самим більше дізнатись або систематизувати свої знання.
- Можливо, ці знання комусь знадобляться.
- Щоб допомогти один одному вдосконалювати знання української мови, грамотність, вміння чітко та логічно висловлювати свої думки.
- Щоб закріпити свої знання в певну структуру.
- Щоб вчитись, знаходити друзів за інтересами, та й навіть цікаво проводити дозвілля (кінематограф, спорт, література — можна поділитись своїми знаннями про все).
- Як зробити наповнення української частини Вікіпедії ефективнішим?
- Необхідно збільшити кількість користувачів (зокрема, активних дописувачів). Для цього кожен з нас повинен рекламувати українську Вікіпедію в інтернеті (форуми, посилання), серед друзів, знайомих тощо.
- пошукові системи працюють на нас: чим більше корисного змісту = тим більше результатів при пошуку = тим більше людей дізнається про нас.
- Доповнити кожну статтю якнайбільшою кількістю істотних перенаправлень, щоб різниця в орфографії не заважала пошуку. Наприклад слово «Лугано» має перенаправляти на статтю про місто Луґано.
- Додати посилання на українську версію статті в англійській, та інших іншомовних вікіпедіях в меню «іншими мовами» (не треба випускати з уваги російську, оскільки це чи не найголовніший наш конкурент серед користувачів з України).
- Потенційні читачі української частини Вікіпедії (або Яка користь з нашої праці?)
- Кому може знадобитися ця база знань? Передусім тим, хто хоче поповнити свої знання, використати зібрані тут дані для власних потреб (написання рефератів, статей тощо) — це учні, студенти — тобто найактивніша частина суспільства.
Але, знову ж таки, все залежить від кількості та якості змісту — чим більше корисних даних, тим більше читачів.
- Кому може знадобитися ця база знань? Передусім тим, хто хоче поповнити свої знання, використати зібрані тут дані для власних потреб (написання рефератів, статей тощо) — це учні, студенти — тобто найактивніша частина суспільства.
- «Геть від СРСР». Відходити від штампів радянської науки, але використати все принагідне і варте уваги. Не копіювати російську Вікіпедію, інакше для чого мати українську, бо всі можуть читати російською. Але створювати власний погляд на світ. Тут в пригоді стає знання іноземних мов: англійської, німецької, польської, чеської, на яких накопичене досі невідкрите знання.
Якщо в когось є ще якісь запитання чи відповіді — доповнюйте список!
Бажаю всім творчої наснаги !!! --Gutsul