Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)/Архів 42


Техновини: 22-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 00:14, 28 травня 2024 (UTC)

Новий шаблон та два гаджети

Вітаю! Нещодавно робив запит до адмінів інтервейсу щодо деяких крутих технічних функцій, які можна було б перенести у наш розділ. Користуючись перебуванням на ВікіХакатоні, я самостійно цим зайнявся й переніс та адаптував шаблон {{Link-interwiki}}, який є набагато покращеною версією {{нп}}. В ідеальному світі, потрібно було б замінити один на інший, але через надзвичайну поширеність {{нп}} у нас (100 000 включень проти майже 20 000 у поляків), створив його як альтернативу. Переваги нового шаблону надзвичайні, бо, по-перше, унеможливлюються деякі помилки (неправильне написання коду мови; випадки, коли стаття на яку посилаються вилучається і т.д.), а, по-друге, з редактора повністю знімається відповідальність за вибір мови (що саме по собі досить контроверсійна дія). Хоч шаблон сам по собі дуже простий, вся "магія" відбувається у гаджеті, який вже встановлений у нас, за дефолтом включений для всіх й розширює функціонал. Вибір мови формується на основі персональних налаштувань користувача, але також резервуються деякі найбільші мовні розділи (англійський, російський, французький, німецький та італійський), які завжди висвітлюватимуться у першому вікні, а не розгорнутому. Подивитись як все виглядає можна на прикладі ось цієї статті. Бонусом до цього шаблона йде ще один гаджет, який вже треба самостійно вмикати й який дозволяє легко та не виходячи зі сторінки заміняти звичайні червоні посилання на {{Link-interwiki}}. --reNVoy (обговорення) 13:11, 4 травня 2024 (UTC)

Є 2 зауваження, які в принципі можна проігнорувати.
1) Бажано, щоб у меню вищі позиції займали вибрані та добрі статті (бейдж у вікіданих), якщо перекладати, то з них;
2) Бажано, щоб меню не спливало, а викликалось по кліку. У мене на доволі потужному залізі затримка візуально десь 0,1 с, а у людей зі слабким залізом або інтернетом з великими затримками може просто почати тупити через невдалий рух мишкою поверх позначки.
А так - корисне Alessot (обговорення) 16:54, 4 травня 2024 (UTC)
Ще побажання: якщо у вікіданих стоїть бейдж sitelink to redirect або intentional sitelink to redirect, то треба якось у меню їх позначати, бо спроба перейти по таким посиланням може привести користувача дещо не туди, куди він сподівався потрапити. Alessot (обговорення) 17:14, 4 травня 2024 (UTC)
@Alessot пункт 1 і так прописаний в коді --Shiro NekoОбг. 18:32, 4 травня 2024 (UTC)
@Renvoy tekst or text? i'm can add text parament 2, add Q parametr 3 and q --Shiro NekoОбг. 18:30, 4 травня 2024 (UTC)
Побажання щодо гаджету, який замінює червоні посилання на шаблон:
1) мати можливість вказати не тільки ідентифікатор елемента вікіданих, але і посилання на статтю в іншомовній вікі (а по цьому посиланню вже знаходити та підставляти ідентифікатор елемента вікіданих);
2) зробити так, щоб можна було заміняти червоні посилання всередині шаблона cite web (там, де це справді червоні посилання у вікітексті, не згенеровані через параметри authorlink, editorlink) Alessot (обговорення) 20:25, 4 травня 2024 (UTC)
Це, безумовно, дуже круто. Дякую!
Я спробував використати, мабуть, гаджет в статті Hollywood Records, і маю принаймні два зауваження:
  1. "Чи правильно вставлено шаблон? У рідкісних випадках скрипт може неправильно знайти посилання для заміни. ... артистами. Зокрема, рок-гурт {{link-interwiki |Fastball |Q=Q541737}} та співачка [[Дженніфер Пейдж..." - зайвий пробіл після link-interwiki. До того ж я б залюбки замість повної назви шаблону використовував би {{li}}, або за замовченням, або якось мав би спосіб це один раз вказати; але це мінорно.
  2. Для деяких (насправді, більшості) посилань я отримую помилку "Виникла помилка. Не вдалося знайти посилання у вікікоді. Внесіть зміни вручну." Зокрема, це стосується як просто червоних посилань ([[Disney Music Group]]), так і мовних шаблонів ({{iw|Almost Monday}}). В другому випадку, можливо, справа в аліасі, якій гаджет поки "не розуміє"; але чому не працює з простим червоним посиланням - і гадки не маю.
--Фіксер (обговорення) 08:14, 6 травня 2024 (UTC)
@Фіксер По-першому пункту виправив. Щодо другого: не знаю, у більшості випадкиів у мене працював. Зрозуміло, що з шаблону в інший шаблон цей гаджет перетворювати не вміє. --reNVoy (обговорення) 14:32, 11 травня 2024 (UTC)
Мабуть, найбільше питання в мене щодо зручності користування. Зараз використовувати {{iw}} при написанні статей дуже просто: ти знаєш, що є стаття в іншому мовному розділі, і легко пишеш текст на кшталт {{iw|Disney Music Group}} або навіть складніший - {{iw|Музична група Дісней|Музичної групи Дісней|en|Disney Music Group}}. Головне — що я не знаю і не хочу знати ідентифікатор вікіданих. А з вашим шаблоном, я так розумію, я маю постійно знаходитись в вікіданих, і шукати там ідентифікатори накшталт Q2104471, або спочатку переходити до енвікі, вже потім шукати посилання на вікідані й звідти копіювати ідентифікатор (це декілька зайвих кліків). Було б, звичайно, ідеально додати можливість використовувати цей шаблон з колишнім інтерфейсом, де замість айді вікіданих можна вказати статтю в іншому мовному розділі (а шаблон би сам зрозумів, який там ідентифікатор, або може навіть ботом вказав би його, прибравши старе "людське" посилання). Проте, можливо, це не настільки велика проблема і до цього з часом звикнеш. Варто спробувати. --Фіксер (обговорення) 08:24, 6 травня 2024 (UTC)
@Фіксер en:Template:Get QID + subst = може допомогти, але перевіряти треба буде --Shiro NekoОбг. 09:07, 6 травня 2024 (UTC)
Це не так просто, як я розумію: для цього треба буде створювати копію шаблону в укрвікі, бо я ж не можу використовувати тут шаблон з англійського розділу...
Але навіть якщо так, то потім код із посиланнями на айдішники буде менш читабельним, аніж на назви статей в іншому розділі: код {{link-interwiki|Almost Monday|Q=Q104865154}} та {{link-interwiki|Andy Grammer|Q=Q4299814}} значно поступаються у зрозумілості коду {{iw|Almost Monday}} та {{iw|Andy Grammer}}. Дуже легко помилково вказати не той айді (скопіювати, наприклад), в той час, як помилки {{iw}} (наприклад, посилання на неіснуючі статті) бот досить легко знаходить і вказує на них. --Фіксер (обговорення) 13:48, 7 травня 2024 (UTC)
@Renvoy, що гаджета, який міняє червоні посилання на шаблон link-interwiki. Він з'їдає теги sup. ред. № 42635106 Alessot (обговорення) 19:29, 25 травня 2024 (UTC)
@Renvoy, пропоную змінити назву Категорія:Сторінки із застарілою пропозицією перекладу на Категорія:Вікіпедія:Сторінки із застарілою пропозицією перекладу по аналогії з Категорія:Вікіпедія:Статті з неактуальним шаблоном Не перекладено. Alessot (обговорення) 12:47, 29 травня 2024 (UTC)

Прикольно. Єдине в інтерфейсі треба замінити "скритих" на "прихованих". І було б зручно якби було перенаправлнення зі скорочення ({{li}}?) і можна було без іменованих параметрів, типу {{link-interwiki|Воррен Зевон|Ворреном Зевоном|Q375792}}, аби при ручному редагуванні досить було замінити початок і кінець на квадратні дужки. --Буник (обговорення) 16:12, 4 травня 2024 (UTC)

@Bunyk, додав позиційні параметри до шаблону. --Repakr (обговорення) 16:03, 5 травня 2024 (UTC)

Ах, і якщо це гаджет, то ще б хотілось якесь налаштування для русофобів  , це була б просто кілер фіча, моя душа б отримувала набагато менше борошна. --Буник (обговорення) 16:14, 4 травня 2024 (UTC)

@Bunyk перенаправлення зробив, інтерфейс виправив, @Shiro D. Neko плутанину з параметрами також виправив --reNVoy (обговорення) 07:40, 5 травня 2024 (UTC)

Чи можна сортувати інтервікі за спаданням розміру їх вікітексту? Чи принаймні виводити в дужках цей розмір, та, можливо, виділяти жирним, подібно до списку спостереження? --Рассилон 19:56, 13 травня 2024 (UTC)

На мою думку, навіть якщо технічно це можливо, інтерфейсно це буде дуже дивне рішення. По-перше, в жодному іншому місті Вікіпедії звичайні "сині" посилання не супроводжуються вказанням розміру статті. По-друге, навряд чи розмір статті хоч якось суттєво корелює із ймовірністю того, що читач знає цю мову. --Фіксер (обговорення) 21:29, 13 травня 2024 (UTC)
Логіка роботи цього списку та його зовнішній вигляд мають бути максимально наближеними до випадаючого списку інтервік (мов) у звичайних статтях. --Фіксер (обговорення) 21:31, 13 травня 2024 (UTC)
  • Ще декілька коментарів після того, як почав використовувати цей шаблон і гаджети, на випадок, якщо буде бажання та можливість його доробити.
    1. В дропдауні "Пошук елементу Вікіданих" у гаджеті дуже сильно не вистачає вбудованого пошуку, щоб якщо нічого не знайшлося, можна було б пошукати прямо тут (уточнити запит, може якось звузити його), а не переходити в Вікідані, шукати там, потім копіпастити Q.
    2. Хотілося б якось розуміти візуально, коли в списку інтервік є українська. Таке трапляється, якщо стаття існує під іншою назвою, наприклад, The Killers (гурт)(інші мови). Це допомогло б швидко виправляти посилання або створювати перенаправлення, щоб позбутися символу "[в інших мовах]".
    3. Зараз якщо в налаштуваннях -> Додатки не стоїть чекбокс "Розширення шаблону {{Link-interwiki}} для включення спливаючого списку мов, якими існує стаття", то замість символу та спливаючого списку показується просто посилання "[інші мови]" (прямо так, текстом!) на елемент вікіданих. Це дуже погано. По-перше, кожен шаблон замість одного символу генерує одинадцять, засмічуючи текст. По-друге, якщо користувач не хоче цього бачити, навіщо тоді показувати це посилання взагалі? На мою думку, якщо цей чекбокс не вибрано, то треба просто показувати червоне посилання. (Доповнено --Фіксер (обговорення) 06:58, 16 травня 2024 (UTC))
    4. І "зворотня" проблема до попередньої. Якщо відповідну статтю вже перекладено, то посилання стає синім (все нормально), але стаття потрапляє до категорії "Сторінки із застарілою пропозицією перекладу" (див. Island Records) і зрозуміти, який саме з шаблонів генерує синє посилання — неможливо, треба передивлятися їх всі по одному. Хотілося б або якимось чином бачити ці посилання під час редагування, або може, щоб ботом до включення шаблону додавався коментар, як це робить BunykBot, на кшталт "<!-- стаття перекладена як ... -->", або щоб бот сам автоматично змінював би шаблон на синє посилання. Додано --Фіксер (обговорення) 19:45, 19 травня 2024 (UTC)
      @Alessot я бачив, що ви виправляли сині посилання, згенеровані шаблоном (і думаю, що це було непросто). Здається, мені вдалося зробити так, щоб подібні посилання були синіми, але поруч з ними було б маленьке червоне коло, аналогічно шаблону {{Не перекладено}}: Island Records.
      Це має значно полегшити пошук шаблонів, які генерують "синій текст" і мають бути замінені на просте вікіпосилання, в категорії Категорія:Вікіпедія:Сторінки із застарілою пропозицією перекладу. --Фіксер (обговорення) 21:03, 8 червня 2024 (UTC)
      @Фіксер, вітаю, тепер питанням пошуку та заміни шаблонів опікується Користувач:MalarzBOT. Користувач:MalarzBOT/link-interwiki.
      Я теж робив заміни не руками, а написав бота. Але крутити його постійно немає можливості, тому не подавався на ботовода. Якщо хтось усиновить бота - віддам.
      Alessot (обговорення) 05:56, 9 червня 2024 (UTC)
      Або Спеціальна:Посилання_сюди/Шаблон:Link-interwiki/check - це повніший набір сторінок, ніж категорія вище, бо містить сторінки не з Основного простору, наприклад Портал:Поточні події/Останні новини --Фіксер (обговорення) 21:05, 8 червня 2024 (UTC)
  • --Фіксер (обговорення) 18:00, 15 травня 2024 (UTC)

Техновини: 23-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 22:34, 3 червня 2024 (UTC)

Версія мови Lua для написання модулів?

Вітаю!
Яка версія мови програмування Lua використовується для створення модулів Вікіпедії? І де це можна відслідковувати (напевно вона міняється час від часу)? --MMH (обговорення) 07:57, 7 червня 2024 (UTC)

Відсліковувати можна по сторінці Спеціальна:Версія. Там вказано, що встановлене Lua версії 5.1.5. Думаю, вона ж і для модулів використовується. --Keneris 12:14, 7 червня 2024 (UTC)

Шаблон Album ratings

{{Album ratings}} - раніше цей шаблон було прибито до правої частини сторінки float-ом, а зліва його обтікав текст. Не знаю, коли саме, але зараз обтікання текстом не працює, текст йде під шаблоном, а не зліва від нього. Я користуюся Вектором останнім. Ось тут, наприклад: The_Colour_and_the_Shape#Відгуки_критиків. Буду вдячний, якщо хтось подивиться, в чому тут справа, та виправить як було. --Фіксер (обговорення) 11:02, 9 червня 2024 (UTC)

Технічно, цей шаблон на етапі верстання сторінки рушієм обгортається в <div class="noresize"></div> зі стилем .noresize { overflow-x: auto; }. До речі, у класичному векторі цієї обгортки немає. --Рассилон 12:00, 9 червня 2024 (UTC)
Я підправив. Не проти, якщо хтось зробить більш елегантно. --Mike.Khoroshun (обговорення) 12:01, 9 червня 2024 (UTC)
Дуже дякую! --Фіксер (обговорення) 15:28, 9 червня 2024 (UTC)

Tech News: 2024-24

MediaWiki message delivery 20:19, 10 червня 2024 (UTC)

Шаблон Альманах

Створив шаблон {{Альманах}} скопіювавши його з шаблона {{Журнал}} і вставив у статті Візантійський ангел і Левада (альманах, Харків).

При наявності рядка «| країна видання = {{UKR}}» або значення "Україна" (Q212) у властивості "Країна походження" (P495) Вікіданих, автоматично формується категорія «Українськомовні альманахиУкраїни». В якій слова "альманахи" і "України" склеєні.

Прошу допомогти і доопрацювати шаблон, щоб між цими словами був пробіл, оскільки поки не розібрався з синтаксисом операцій з рядками даних. --Perohanych (обговорення) 08:39, 13 червня 2024 (UTC)

Зроблено Alessot (обговорення) 08:42, 13 червня 2024 (UTC)
Дякую, а я той пробіл пробував тулити безпосередньо перед словом "України", а не після слова "альманахи" :) --Perohanych (обговорення) 08:46, 13 червня 2024 (UTC)
Чому Ви не використали меташаблон {{картка}}, а натомість безпосередньо застосували до вікі-таблиці клас .infobox? --Рассилон 10:52, 13 червня 2024 (UTC)
Не стикався раніше з цим маташаблоном. Дякую. Спробую розібратися. --Perohanych (обговорення) 11:58, 13 червня 2024 (UTC)
Шаблон {{картка}} не дозволяє зазначити в ньому параметр «зображення = » --Perohanych (обговорення) 18:04, 23 червня 2024 (UTC)

Техновини: 25-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 23:48, 17 червня 2024 (UTC)

Посилання у Ref перестали бути клікабельними у візуальному редакторі

Щойно помітив дуже дивний баг: лінки, розміщені у примітках (теги ref) тепер не можна клікнути з візуального редактора. Тобто саме віконечко примітки, якщо по ній клікнути, з'являється, але лінк, який у ньому розташований — не клікабельний!

Я користуюся Vector 2022. --VoidWanderer (обговорення) 11:15, 22 червня 2024 (UTC)

на старому векторі теж не клікабельні --Mike.Khoroshun (обговорення) 13:14, 22 червня 2024 (UTC)
це якась глобальна проблема, в енвікі така ж ситуація --Mike.Khoroshun (обговорення) 13:23, 22 червня 2024 (UTC)
Добре, значить, звернуть увагу швидше. --VoidWanderer (обговорення) 15:01, 22 червня 2024 (UTC)
знайшов відкриту проблему на фабрикаторі, phab:T368119 — розробники випадково самі відключили цей функціонал, але вже відкотили зміни, думаю найближчим часом розгорнуть версію з корекціями. --Mike.Khoroshun (обговорення) 21:53, 22 червня 2024 (UTC)
Дякую за фоллоу-ап. --VoidWanderer (обговорення) 21:54, 22 червня 2024 (UTC)

Техновини: 26-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 22:32, 24 червня 2024 (UTC)

Змінилося центрування тексту в Шаблон:Image array

Раніше у підписах до зображень текст був відцентрований, тепер під лівий бік. Наприклад, в колажі у статті Українці це тепер огидно виглядає. Вебархівна версія де нормально було [32] --Igor Balashov (обговорення) 06:02, 30 червня 2024 (UTC)

Причина тут: Обговорення шаблону:Картка#Баги переводу на Модуль. --VoidWanderer (обговорення) 09:57, 30 червня 2024 (UTC)
@Igor Balashov,   Виправлено. Стилі CSS (Модуль:Картка/styles.css) модуля Модуль:Картка автоматично вирівнюють вміст, що в тегах <td>, по лівому краю, в той час модуль Модуль:Image array не визначає вирівнювання для цих тегів. Тому додав вирівнювання по центру для тегів <td> в модулі Image array і все стало як у вебархівній версії. --Repakr (обговорення) 11:30, 30 червня 2024 (UTC)
Подібна проблема в картці {{Спортсмен}} (нп., Йон Попа (веслувальник)) — підзаголовки в нагородах вирівнялися до лівого краю, також 2 поля в окремих медалях. Крім того з'явилося порожнє місце під "Участь і здобутки". Це сталося десь між 26-27 червня.--Rar (обговорення) 17:05, 30 червня 2024 (UTC)
@Rar,   Виправлено. Поправив стилі в шаблонах групи Medal та переписав код, що стосується розділу «Участь і здобутки», через вбудування картки і пробіли зникли. --Repakr (обговорення) 16:53, 1 липня 2024 (UTC)

Техновини: 27-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 23:58, 1 липня 2024 (UTC)

Як зробити, щоб таблиця з вікідаті ділилася на частини?

Добрий день! Допоможіть, будь ласка. Як зробити, щоб таблиця, яка формується автоматично з вікідати, ділилася завширшки на рівні частини, а не розташовувалася у вигляді одного вертикального стовпця? Я про цей шаблон з кримськотатарської вікіпедії. Та, наприклад, ось як зараз [40] --Devlet Geray (обговорення) 12:22, 3 липня 2024 (UTC)

Шаблон:Край Латвії

Просив би додати до шаблону «Край Латвії» рядок "ліквідовано", який би підтягував інформацію із вікіданих, позаяк багато цих країв ліквідовано, а у нас вони "живі". --Jurek (обговорення) 18:35, 4 липня 2024 (UTC)

Додав. Цей шаблон потрібно почистити від залишків копіювання з російської вікіпедії. Я помітив, що з деяких сторінок він викликається з параметром «упразднен», тому залишив це як доступну опцію окрім «ліквідовано». Там є ще інші російські параметри, треба їх перекласти і передивитись виклики шаблона в статтях. --Mike.Khoroshun (обговорення) 21:52, 4 липня 2024 (UTC)
Так, бачив той "упразднен". Дякую. --Jurek (обговорення) 03:43, 5 липня 2024 (UTC)

Шаблон:Речовина та Шаблон:Хімічний елемент

Прошу додати до цих шаблонів поля Критична температура та Критичний тиск, або одним полем Критична точка. Alessot (обговорення) 05:38, 7 липня 2024 (UTC)

@Alessot,  Так Зроблено. У {{Речовина}} зроблено одним полем як в англ. вікі, в {{Хімічний елемент}} зроблено два режими: або заповнення одного поля або двох на вибір редактора. --Repakr (обговорення) 12:40, 10 липня 2024 (UTC)
Дякую! Alessot (обговорення) 12:43, 10 липня 2024 (UTC)

Техновини: 28-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 21:31, 8 липня 2024 (UTC)

Техновини: 29-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 01:30, 16 липня 2024 (UTC)

Непрацюючий шаблон

Доброго дня! Зустрівся з проблемою на сторінці "Президентські вибори в Руанді (2017)". Шаблон {{Картка виборів}} погано працює. Що робити? Та чи не треба його українізувати або переробити? --Antonio 14:56, 19 липня 2024 (UTC)

Треба, звичайно. Зверніться до цього досвіченого користувача. --Фіксер (обговорення) 16:09, 19 липня 2024 (UTC)
Це звичайно смішно, але я взагалі у шаблонах не тямлю і тому сам не зможу переробити цей або створити новий шаблон. --Antonio 19:44, 19 липня 2024 (UTC)
На мою думку, ніж копирсатись у поточній реалізації, краще відразу переробляти на основі {{картка}}. --Рассилон 16:13, 19 липня 2024 (UTC)

Зображення

Може хто підскаже, що робити з таким неподобством: якщо скнинути посилання в Телеграмі на статтю з вікі про людину, де відсутнє фото людини і ця людина народилася в СРСР, то посилання буде ілюструвати прапор СРСР, як перший файл у статті --Kamelot (обговорення) 08:46, 22 липня 2024 (UTC)

Нічого не робити. Якщо вам не подобається прев'ю в Телеграмі, ви можете його вилучити ("Remove Link Preview" чи якось так). --Фіксер (обговорення) 13:26, 22 липня 2024 (UTC)
колись була така мода додавати фото-заглушки (див. Беседін Сергій Миколайович), чого я, в цілому, не закликаю повторювати, тим паче масово, але такий варіант є «якщо дуже треба» --Mike.Khoroshun (обговорення) 13:40, 22 липня 2024 (UTC)

Техновини: 30-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 00:03, 23 липня 2024 (UTC)

Категорія:Статті про персоналії з великим поточним віком

У цю категорію потрапляють статті, коли дата смерті береться з Вікіданих. Якщо у картці прямо прописати дати смерті, то включення немає. --Submajstro (обговорення) 15:37, 25 липня 2024 (UTC)

Шаблон:Дискографія артиста

Вітаю! Під час перекладу статті en:List of Blackpink live performances (Список концертів та турів Blackpink) в мене виникла проблема з карткою: в них використовується неіснуючий у нас шаблон {{Infobox artist list}}, я вирішив замість нього поставити {{Дискографія артиста}}, просто заповнив за допомогою полів Option name та Option, але проблема в тому, що кількість цих полів може бути не більше шести (пронумерованих від нічого до 5), а мені треба вісім. Я спробував вирішити проблему, змінивши документацію та збільшивши кількість можливих полів до десяти (від нічого до 9), але ефекту немає. Прохання допомогти. --Cherry Blossom (обговорення) 19:12, 25 липня 2024 (UTC)

"Я спробував вирішити проблему, змінивши документацію та збільшивши кількість можливих полів до десяти (від нічого до 9), але ефекту немає" - проблеми з шаблонами не вирішуються змінами в документації. Документація це просто інформація про шаблон. --MMH (обговорення) 23:15, 25 липня 2024 (UTC)
@Cherry Blossom Angel, переклав {{Infobox artist list}} з англ. вікі, можете його використати замість {{Дискографія артиста}}. --Repakr (обговорення) 09:02, 26 липня 2024 (UTC)
@Repakr,   дуже дякую! --Cherry Blossom (обговорення) 09:11, 26 липня 2024 (UTC)

Німецька марка

Позникала купа зображень банкнот, це технічна несправність, або знову хтось повилучав? Знову Коммонз? Стаття грубо зіпсована, бо без такої надважливої інформації — як зображення банкнот — вона мало чого варта.--Парус (обговорення) 05:33, 26 липня 2024 (UTC)

@Парус, схоже справді щось зі Сховищем, бо така ситуація не лише в нас, а і в англійській Вікіпедії. --Repakr (обговорення) 06:17, 26 липня 2024 (UTC)
Repakr Коммонз — організація звичайнісіньких шкідників. Я розумію, коли вилучаються фото відомих людей і чогось іншого у цьому плані, але це ж звичайні гроші, яких наштамповано мільйони. У мене навіть такі монети та банкноти були. Що воно може порушувати? Вибачаюсь за порушення етикету і неадекватну поведінку, але дуже хочеться покзати які вони шкідники!--Парус (обговорення) 06:24, 26 липня 2024 (UTC)

Метро Харкова

Прошу ще раз переробити мапу метро Харкова, бо нові станції перейменували --109.87.192.15 16:03, 26 липня 2024 (UTC)

Допоможіть доробити шаблон

Допоможіть доробити шаблон Шаблон:Judo score. Переніс з англійської, але в нас чомусь не працює. Терміново потрібно для роботи над Олімпійськими іграми.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 09:46, 27 липня 2024 (UTC)

Дякую за допомогу Mike.Khoroshun. Тепер працює.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:32, 27 липня 2024 (UTC)
будь ласка, я поправив так аби працювало (напряму викликаючи модулі). По-хорошому, нам треба відтворити англійські шаблони в тому ж вигляді як вони працюють в англвікі і викликати шаблони. --Mike.Khoroshun (обговорення) 10:38, 27 липня 2024 (UTC)
Зазвичай все працює. Рідко коли буває збій. Але я згоден, що якісь технічні речі варто оновлювати згідно з англійською Вікіпедією, українізуючи те, що бачить читач.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:44, 27 липня 2024 (UTC)
@Mike.Khoroshun, @Mike.Khoroshun,  Так Зроблено. Один шаблон переніс на модуль, інший переклав з англ. вікі. Також оформив документацію для всіх трьох шаблонів. --Repakr (обговорення) 06:05, 29 липня 2024 (UTC)

Україна на літніх Олімпійських іграх 2024

Не можу зберегти технічну зміну - 2024 літні на літні 2024 у шаблоні, щоб відображалося посилання на правильну статтю. Кнопка Зберегти відсутня. Чому так? --Klepkoilla (обговорення) 11:58, 27 липня 2024 (UTC)

Але в якому саме шаблоні? --Jerzy (обговорення) 12:59, 27 липня 2024 (UTC)
там де медалі, інфрокартка тобто --Klepkoilla (обговорення) 14:15, 27 липня 2024 (UTC)
@Klepkoilla просто змінити «2024 літні» на «літні 2024» — нічого не змінить. Потрібно створити перенаправлення з автозгенерованих посилань на адекватні. Я зробив аналогічно до 2020 року. --Mike.Khoroshun (обговорення) 14:24, 27 липня 2024 (UTC)

Техновини: 31-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 23:10, 29 липня 2024 (UTC)

Шаблон {{Наголос}} і пробіл

Вітаю. У статті Ансі добре видно, що підстановка шаблону {{наголос}} в останню літеру слова додає пробіл перед комою, а за відсутності коми він видає подвійний пробіл. Такої проблеми немає, коли шаблон підставляється всередину слова в будь-яку іншу, не кінцеву літеру. Хтось знає, як вирішити цю проблему? --Gzhegozh обг. 08:21, 26 липня 2024 (UTC)

@Gzhegozh можете конкретизувати в якій версії статті є ця проблема? Я спробував відкрити останню версію в різних браузерах і не бачу ніяких подвійних пробілів чи пробілів перед комою. --Mike.Khoroshun (обговорення) 10:29, 27 липня 2024 (UTC)
Я заходжу в стандартний (не мобільний) вигляд вікі через браузер Safari на айфоні. --Gzhegozh обг. 10:49, 27 липня 2024 (UTC)
@Gzhegozh дійсно, з мобільного телефона відтворив у десктопній версії сайту в Safari та Google Chrome. Пробіли з'являються лише коли остання буква це і або ї. --Mike.Khoroshun (обговорення) 14:29, 27 липня 2024 (UTC)
Є таке. Ще не працює {{Comment}} та деякі гаджети, на кшталт ReferenceTooltips, хоча раніше працювали. --Gzhegozh обг. 15:36, 27 липня 2024 (UTC)

@Repakr: Вітаю, ви нещодавно редагували Commons.css. Я описував тут прлблему з відображенням деяких шаблонів у стандартному вигляді на мобільних браузерах — чи не могли б ви подивитися, як можна виправити цю проблему? Дякую заздалегідь! --Gzhegozh обг. 08:34, 7 серпня 2024 (UTC)

@Gzhegozh, шаблон Comment і гаджети, на кшталт ReferenceTooltips, не працюють на мобільному телефоні чи планшеті, бо там використовується наступна логіка: при наведені миші на певний елемент виводиться або підказка або примітка. Цей функціонал на телефоні важко реалізувати, бо не має мишки на телефоні, відповідно ці шаблони не працює на мобільний пристроях, але спокійно працюють на комп'ютері. Якщо увімкнути мобільну тему на комп'ютері, то всі ці шаблони спокійно працюють. Наприклад, в іншій вікі про це чітко зазначено, що шаблон не працює на мобільних пристроях.
Щодо використання ї та і з наголос, то схоже, що це проблема в шрифтах, які використовують теми Поза часом (Timeless) і MinevraNeue. Це видно, якщо провести інспекцію коду сторінки у відповідній темі та вимкнути рядок зі шрифтами. Найімовірнішим рішення тут я поки бачу два вирішення: це замінити шрифти, що використовують ці теми або роботи заміну букви з наголосом для цих тем на ту букву з тим наголосом, що коректно відображається. --Repakr (обговорення) 12:42, 7 серпня 2024 (UTC)
Дякую за розгорнуту відповідь. У мене стоїть старий вектор 2010. Розумію специфіку використання стандартного вигляду на девайсах, але можу сказати із впевненістю, що раніше такі речі працювали на моєму пристрої, і перестали вже декілька років як після одного з оновлень Commons.css. Я наче тоді подавав заявку до адмінів інтерфейсу, але її не було опрацьовано. Тому думаю, що є можливість полагодити, але я на жаль сам я не можу. --Gzhegozh обг. 13:15, 7 серпня 2024 (UTC)
Я перевірив, запит було виконано, але видно потім щось сталося в пізніших редагуваннях. Чи не могли б ви перевірити це? Дякую! --Gzhegozh обг. 13:21, 7 серпня 2024 (UTC)
Я виявив причину — це через те, що тепер ReferenceTooltips вимкнено по стандарту, а тому і не працює шаблон Comment. (Див. Вікіпедія:Кнайпа (різне)/Архів 65#A new feature for previewing references on your wiki) В теорії можна перенести саму функцію, що це робила в MediaWiki:Common.js без прив'язки до приміток. Тепер лиш потрібно встановити, що саме достатньо перенести для роботи. --Repakr (обговорення) 15:20, 7 серпня 2024 (UTC)

Проблеми з вікіфікатором

У цьому редагуванні вікіфатор чомусь додає nbsp до назв двох із трьох файлів (зверніть увагу — третій (найвищий) він не чіпає) статті, та ще й заміняє правильну лапку-«ялинку» на "німецьку". Чому так? Може спробуєте виправити? Це не вперше у цій статті. --Cherry Blossom (обговорення) 18:14, 4 серпня 2024 (UTC)

Проблема дійсно є, скоріше за все Вікіфікатор в якийсь момент перестає "розуміти", що параметри шаблону не треба вікіфікувати. Здається, якщо замінити один шаблон {{Listen}} з трьома файлами на три шаблони по одному файлу, проблема з вікіфікацією назв файлів зникне. --Фіксер (обговорення) 11:16, 5 серпня 2024 (UTC)
@Cherry Blossom Angel: створіть будь ласка запит на ВП:ЗАІ. Проблему з зображенням думаю можна вирішити додавши до 141 стрічки щось типу filename.*. Проблема з лапками ховається десь в алгоритмі парсингу, дуже вже багато символів там намішано. Треба щоб хтось з адміністраторі інтерфейсу це все пофіксив. --Mike.Khoroshun (обговорення) 15:17, 5 серпня 2024 (UTC)

Техновини: 32-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 20:42, 5 серпня 2024 (UTC)

Шаблон:Кратер

Мені здається, порожні подвійні дужки на початку у статтях Лоб (кратер), Бутз (кратер) та багатьох иньших - це якісь негаразди із шаблоном {{Кратер}}. Може хтось зможе виправити? Дякую. --Jerzy (обговорення) 08:52, 12 серпня 2024 (UTC)

@J. Gradowski виправив, щоправда якщо в когось є натхнення, цей шаблон треба повністю переписати на картку. --Mike.Khoroshun (обговорення) 00:51, 13 серпня 2024 (UTC)
Дякую. --Jerzy (обговорення) 03:35, 13 серпня 2024 (UTC)

Техновини: 33-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 23:21, 12 серпня 2024 (UTC)

Може, хто знає?

Вітаю, колеги. Давно маю потребу в магічному інструменті, який би створював список червоних посилань по статтях, які започаткував певний користувач. Чи не знаєте подібного інструменту чи методу? Заздалегідь дякую. --Buruneng (обговорення) 00:57, 1 серпня 2024 (UTC)

От зовсім одного інструмента не підкажу, але є 2 інструмента разом, які вирішують цю задачу
1. https://pageviews.wmcloud.org/userviews/?project=uk.wikipedia.org може отримати список статей, створених користувачем як CSV
2. https://petscan.wmcloud.org/ у вкладці Templates&Links є можливість задати список статей для пошуку червоних посилань
Alessot (обговорення) 05:31, 1 серпня 2024 (UTC)
Alessot, а як вкладка Templates&Links стосується пошуку червоних посилань? Давно не користувалась, може забула; поясніть, будь ласка. --Ата (обг.) 17:52, 4 серпня 2024 (UTC)
@Ата, вітаю. Власне не пов'язні речі. На Templates&Links ви задаєте "де шукати", на вкладці "Output" галочкою "Show red links" задаєте "що шукати". Alessot (обговорення) 17:57, 4 серпня 2024 (UTC)
це хіба не «Manual list» на сторінці «Other sources»? --Mike.Khoroshun (обговорення) 18:37, 4 серпня 2024 (UTC)
Alessot, там нема віконця для csv файлів... --Buruneng (обговорення) 21:48, 20 серпня 2024 (UTC)
@Buruneng, вітаю, список статей можна скопіювати зі стовпчика csv файла. Цей список вставити у віконце Linked from: Any of these pages:. Але зараз пошук червоних посилань petscan зламався :( . Alessot (обговорення) 04:23, 21 серпня 2024 (UTC)

Техновини: 34-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 00:53, 20 серпня 2024 (UTC)

Шаблон:Лікарський засіб

Вітаю!

Шаблон {{Лікарський засіб}}

параметр CAS_number чомусь веде на https://www.nlm.nih.gov/...

у Англ.вікі спрямовує на https://commonchemistry.cas.org/...

Приклад:

--Всевидяче Око (обговорення) 08:01, 22 серпня 2024 (UTC)

оновив як в енвікі, можливо варто було б попросити додати український інтерфейс для інструменту CAS в magnustools: (pl:CAS, it:CAS - тут зібрані різні бази даних, в які по ідентифікатору можна перейти), в деяких вікіпедіях CAS перекидає на цей інструмент. --Mike.Khoroshun (обговорення) 09:06, 22 серпня 2024 (UTC)
Дякую за оновлення, Mike.Khoroshun!)!
Щодо "варто було б попросити додати український інтерфейс для інструменту CAS в magnustools" - не знаю про що йде мова:(, тому або підкажіть будь-ласка де прочитати, щоб зрозуміти про що йдеться, або розкажіть:) ?
Щодо CAS номера, першоджерело є https://commonchemistry.cas.org, власне вони є джерелом цього номера і відповідно за ним (у них) можна ідентифікувати(знайти) речовину. CAS номер поки що, не визнано єдиним універсальним ідентифікатором, тому не розумію як різні бази можуть за одним номером (на даний момент часу(2024)) ідентифікувати речовину...
З повагою --Всевидяче Око (обговорення) 07:07, 23 серпня 2024 (UTC)
@Всевидяче Око я мав на увазі, що якщо ви зараз перейдете в польську чи італійську вікіпедію, то там для Преднізону в картці в рядку CAS буде посилання отаке https://magnustools.toolforge.org/cas.php?language=pl&cas=53-03-2 (приклад з plwiki)
Як бачите тут багато сайтів різних:
--Mike.Khoroshun (обговорення) 07:18, 23 серпня 2024 (UTC)
Ок, наче зрозуміло! А тоді, "варто було б попросити додати український інтерфейс" - це де, куди до кого?)
З повагою --Всевидяче Око (обговорення) 07:26, 23 серпня 2024 (UTC)
@Всевидяче Око глянув уважніше, там нічого просити не потрібно, лише створити шаблон: Шаблон:CasTemplate і він буде показуватись на сторінці з коректними лінками. Наприклад для української виглядатиме отак: https://magnustools.toolforge.org/cas.php?language=uk&cas=53-03-2
Якщо ви бачите сенс, можна змінити CAS посилання в картці лікарського засобі на посилання на цей інструмент, який міститиме перелік різних сайтів. Самі сайти можна додавати і видаляти в шаблоні. Я спробував знайти якісь сайти українською але нічого нормально немає, можливо ви щось знаєте? --Mike.Khoroshun (обговорення) 08:22, 23 серпня 2024 (UTC)
Сенсу робити це зараз не має, половина тих баз або рестриктують доступ або дають помилку (ймовірно із за CAS-номера).
Якщо чесно, не знаю жодної українською бази даних хімічних речовин, з "лікарських речовин" - компендіум (комерційний) або "ДержЛікКонтроль"- але поки що там таке: https://www.dls.gov.ua/%d0%b4%d0%b5%d1%80%d0%b6%d0%b0%d0%b2%d0%bd%d1%96-%d1%80%d0%b5%d1%94%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b8/.
Вдячність що розповіли і пояснили!)))
З повагою --Всевидяче Око (обговорення) 08:53, 23 серпня 2024 (UTC)
@Всевидяче Око ну причесати можна, я видалив все непрацююче і додав заголовки https://magnustools.toolforge.org/cas.php?language=uk&cas=53-03-2. Ніби виглядає цілком пристойно. --Mike.Khoroshun (обговорення) 09:32, 23 серпня 2024 (UTC)
"Вав") - зачіска вийшла просто чудова! Дякую! У такому варіанті звісно вартує додавати покликання на цей інструментик.
З повагою --Всевидяче Око (обговорення) 09:57, 23 серпня 2024 (UTC)
 Так Зроблено --Mike.Khoroshun (обговорення) 10:10, 23 серпня 2024 (UTC)

Шаблон:WikidataEn

Вітаю!
Чи міг би хтось зробити відмінювання місяців в датах у цьому шаблоні? Шаблон широко вживаний, на даний час має 35 525 включень. Місяці виводить в називному відмінку, ось приклад: http://prntscr.com/3DeWrycIGKgD
--MMH (обговорення) 11:35, 23 серпня 2024 (UTC)

 Так Зроблено тут --Mike.Khoroshun (обговорення) 21:04, 23 серпня 2024 (UTC)

Шаблон:Бібліоінформація

Видає текст:

Помилка Lua у Модуль:External_links у рядку 56: assign to undeclared variable 'link'. --Perohanych (обговорення) 17:29, 26 серпня 2024 (UTC)

З'явилось повідомлення у багатьох статтях. Це у нас хтось невдало грається чи системне? --Kamelot (обговорення) 17:47, 26 серпня 2024 (UTC)

Це в шаблоні Бібліографія йде виклик модуля External_links та помилка йде звідти. сам модуль не був редагований нещодавно, але включає багато шаблонів та модулів, що могли бути поламані. --Tigga (обговорення) 19:38, 26 серпня 2024 (UTC)
Кілька років тому вже були проблеми з модулями після невдалих редагуваннь деяких користувачів.--Парус (обговорення) 19:42, 26 серпня 2024 (UTC)

Техновини: 35-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 20:32, 26 серпня 2024 (UTC)

Вітаю.

сторінка для прикладу Величко Григорій Іванович — Вікіпедія (wikipedia.org) розділ Джерела, 2 фрагмент тексту для прикладу: "Енциклопедія історії України : у 10 т. /" та " Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол." містят зайвий пробіл перед двокрапкою --Calcetín Andrea (обговорення) 13:53, 24 серпня 2024 (UTC)

@Calcetín Andrea хіба так не має бути відповідно до затверджених стандартів оформлення бібліографічних описів? --Mike.Khoroshun (обговорення) 13:59, 24 серпня 2024 (UTC)
У цих випадках, пробіл перед двокрапкою є стилістичним питанням і зазвичай не є помилкою правопису. Зазвичай у таких ситуаціях пробіл не ставлять, особливо в заголовках або бібліографічних записах. Отже, написання без пробілу є правильним для цього контексту.

upd у вигляді опису стандартів Стандарти бібліографічного опису (ISO 690):

Цей стандарт визначає правила для бібліографічного опису документів і зазначає, що пробіл не ставлять перед розділовими знаками, такими як двокрапка. Ви можете знайти відповідні рекомендації у тексті стандарту ISO 690. Пунктуаційні правила національних стилістичних довідників:

Наприклад, у правилах написання українською мовою, такі як "Правила українського правопису", зазвичай вказано, що пробіли не ставлять перед розділовими знаками, включаючи двокрапку. Стилістичні посібники:

Багато стилістичних посібників, таких як "Chicago Manual of Style", "APA Publication Manual", і "MLA Handbook" описують правила пунктуації, включаючи використання пробілів перед розділовими знаками. Вони зазвичай підтверджують, що пробіли не ставлять перед двокрапкою. Бібліографічні стилі та форматування:

Оформлювальні стилі, такі як APA, MLA, або Chicago, вказують на правила оформлення бібліографічних записів, в яких зазначається, що перед двокрапкою пробілу бути не повинно. Це можна знайти в розділах, що описують форматування бібліографії. --Calcetín Andrea (обговорення) 14:01, 24 серпня 2024 (UTC)

Це не помилка, це вимога бібліографічних стандартів, які використовуються в укрвікі (див. ВП:ПД). --MMH (обговорення) 08:37, 2 вересня 2024 (UTC)
дякую, поглянув ВППД, не помилка. --Calcetín Andrea (обговорення) 12:52, 2 вересня 2024 (UTC)

Автомодератор

Вітаю! Протягом останнього року я був у відносно частому контакті з однією з розробницьких команд Фонду Вікімедіа, консультуючи щодо потреб спільноти у технічній підтримці й однією з найважливіших тем, які піднімались, була автоматизована боротьба з вандалізмом. Ресурси спільнот та тим більше адмніністраторів неймовірно малі, а в нашому випадку, коли йде війна, взагалі дуже важко розраховувати на сталу підтримку кого-небудь зі спільноти. Саме тому наступна технічна новинка, я вважаю, буде неймовірно корисна для нас. Фонд розробив Автомодератор і, як не дивно з назви, він займається автоматичною модерацією та відкотом шкідливих правок. Інструмент навчений на 47 Вікіпедіях, наразі включений на турецькій Вікіпедії й результати загалом дуже успішні. Докладно про всі подробиці моделі, тестування та дизайну можна почитати ось тут. В багатьох великих Вікіпедіях роками існували інструменти, підтримувані волонтерами, які займались таким модеруванням автоматично, однак в українській Вікіпедії ми ніколи такого не мали. Одразу зазначу, що інструмент може налаштовуватись адміністраторами додатково до окремих Вікіпедій, тобто ми завжди матимемо контроль, у випадку, якщо будуть якісь некоректні правки. Для увімкнення інструменту потрібен консенсус спільноти, тому прошу висловлюватись нижче щодо цього. --reNVoy (обговорення) 19:46, 25 серпня 2024 (UTC)

Вони перевинайшли Користувач:Фільтр зловживань?--Анатолій (обг.) 20:20, 25 серпня 2024 (UTC)
це якраз описано в другому параграфі розділу Motivation --Mike.Khoroshun (обговорення) 20:31, 25 серпня 2024 (UTC)
Описано у них цікаво, як мінімум варто взяти на тестування. Alessot (обговорення) 20:25, 25 серпня 2024 (UTC)
в цілому   Підтримую, в нас ще до повномашстабного були проблеми зі співвідношенням активних користувачів відносно кількості статей у порівнянні з іншими Вікіпедіями, а зараз питання стоїть ще гостріше, в деяких статтях вандалізм висить місяцями і навіть роками.
Тільки нещодавно ознайомлювався з темою відкотів на основі ШІ (на прикладі user:Железный капут) і думав про централізовані інструменти, а не рішення які залежать від окремих ботоводів. Дуже круто, що в цьому напрямку ведеться активна робота.
Я перевірив цього Автомодератора на деяких вандальних правках. Як на мене працює достатньо непогано, отакий вандалізм (ред. № 43346538), де немає видалення тексту - легко лускає, оцінюючи ризик на 99), але для деяких вандальних правок, які розпізнав бот, що стоїть за Железным капутом оцінка всього лише 89 (ред. № 43245897).
Питання, на яке я не знайшов пряму відповідь: як добропорядний редактор буде сповіщати про false positive спрацювання? Йому прийде повідомлення на СО з поясненнями після відкидання, де буде вказано куди йому писати чи як? І куди йому писати в такому випадку?
Скільки ми ставитимемо поріг? Тут є оцінка скільки він робитиме ревертів для уквікі щоденно.
Також цікавить процедура апргрейду моделі, в рувікі десь бачив, що вони додали для свого бота перевірку вандалізму через нову ШІ модель, а в неї false positive спрацьовувань було набагато більше. З огляду на це виглядає здоровою ідеєю мати контроль над тим якою моделлю оперує інструмент, наприклад повертатись в таких випадках на стару модель, а не просто збільшувати поріг. --Mike.Khoroshun (обговорення) 21:42, 25 серпня 2024 (UTC)
Капут - не автомодератор, там люди в дискорде на кнопки нажимают, смотря на выдержку из правки, см. en:Wikipedia:Wikipedia Signpost/2024-07-04/In focus. Любой из вас может примоединиться к сему процессу, ссылка на дискорд-канал там есть. Но я могу запустить у вас и автомодератора. MBH 00:44, 26 серпня 2024 (UTC)
Думаю, краще для консистентності термінології в цій дискусії залишити термін «автомодератор» за інструментом, який пропонує команда Фонду. Якщо ми все ж вирішимо запустити цього автомодератора, то мати вашого бота в режимі автоматичних відкотів, як на мене зайве, проте він все одно буде корисний для розглядання правок з потенційно вандальними змінами, де відсоток впевненості не такий високий і потрібне мануальне підтвердження. --Mike.Khoroshun (обговорення) 07:40, 26 серпня 2024 (UTC)
припускаю, що кількість активних учасників нашої спільноти, які стежать за цими витримками з редагувань в дискорді була б вища, якби бота продублювати на українському дискорд сервері. Звісно, якщо це технічно можливо і ні ви, ні адміни там не проти. --Mike.Khoroshun (обговорення) 07:45, 26 серпня 2024 (UTC)
Владелица украинского дискорда, похоже, не захотела иметь бота на нём. MBH 10:38, 28 серпня 2024 (UTC)
Тестування на 1 місяць можливо зробити для прийняття рішення щодо подальшого увімкнення інструменту на постійній основі? --Володимир 08:01, 26 серпня 2024 (UTC)
інструмент вже можна тестити --reNVoy (обговорення) 20:50, 28 серпня 2024 (UTC)
Дякую. --Володимир 07:30, 29 серпня 2024 (UTC)
За як член спільноти! І додам, адміністратори у діскорді сервері вікіпедії (і не тільки) теж повинні бути. Ботами. Людина вона така.. зі своїми смаками та часто густо зангажована. АІ по витриманіше буде. Good luck! --Calcetín Andrea (обговорення) 09:02, 26 серпня 2024 (UTC)
  За Спробувати однозначно варто. Якщо щось піде не так то відімкнути завжди можна буде. А так з вандалізмом боротись у нас не так багато людей можуть, то кожна допомога зайвою не буде. --YarikUkraine (обговорення) 20:05, 28 серпня 2024 (UTC)
Я скептично ставлюся до інструментів, які самі визначають вандалізм і, тим більш, самі роблять дії щодо нього. Ще скептичніше ставлюся до розробницьких команд, які вже 2+ роки "покращують" Вікіпедію своїми "оновленнями". Тому і це творіння зустрічаю зі скептицизмом. Для тесту можна увімкнути, якщо ж буде більше шкодити - вимкнути і забути. --Mykola 22:00, 28 серпня 2024 (UTC)
  За теж скептичне ставлення, але варто протестувати в місячний період у нас. І остаточно вирішити чи треба нам воно. --Shiro NekoОбг. 23:20, 30 серпня 2024 (UTC)
  За Варто спробувати. --Фіксер (обговорення) 14:49, 31 серпня 2024 (UTC)

Підсумок

Після тижня обговорення, є чіткий консенсус за включення інструменту в українькій Вікіпедії. Дякую всім за висловлені думки, наразі займуся технічною імплементацією--reNVoy (обговорення) 18:48, 2 вересня 2024 (UTC)

Автомодератор був сконфігурований й почав роботу в українській Вікіпедії: Спеціальна:Внесок/Автомодератор --reNVoy (обговорення) 20:04, 13 вересня 2024 (UTC)
@Renvoy дякую за вашу роботу! --Mike.Khoroshun (обговорення) 20:21, 13 вересня 2024 (UTC)
@Renvoy судячи з опису редагування Автомодератора:
Скасування редагування №43490569 {{GENDER:111.222.222.44|користувача|користувачки}} 111.222.222.44
є проблеми з IP адресами в яких стать невідома. --Mike.Khoroshun (обговорення) 20:27, 13 вересня 2024 (UTC)
@Mike.Khoroshun так, я вже це виправив --reNVoy (обговорення) 20:29, 13 вересня 2024 (UTC)
@Renvoy здається, проблема все ще є. --Mike.Khoroshun (обговорення) 22:38, 14 вересня 2024 (UTC)

Шаблон:Картка зброї

Деякі з заповнених полів не виводяться на зовні. До прикладу поле

  • Набій
  • Вага набою
  • Двигун

Може хтось поправити та перевірити усі інші поля на адекватність відображення Шаблон:Картка зброї ? Для прикладу картка встановлена на сторінці Шахед-136   Має проблеми з коректним відображенням полів. BlackStar1991 I was born that make this world better 18:45, 2 вересня 2024 (UTC)

@BlackStar1991 судячи з документації:
Параметри вибору типу (ці параметри контролюють чи, і як, зокрема, будуть відображатися поля характеристик; якщо потрібно, можна позначати декілька):
Якщо потрібні параметри увімкнути то все відображається, хоча така логіка, можливо, потребує обговорення. --Mike.Khoroshun (обговорення) 19:17, 2 вересня 2024 (UTC)

Техновини: 36-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 01:06, 3 вересня 2024 (UTC)

В чому секрет неперевірених сторінок?

Патрулюю статті зі списку неперевірених. І помітив таку особливість - якщо я перевіряю статті на першій, другій сторінках тощо - тобто найдавніші - при оновленні підтягуються статті з наступної за ліком сторінки. А якщо з останньої та передостанньої (можна сказати найсвіжіші), цього явища немає, зате підтягуються з попередніх сторінок. Так в чому ж секрет останньої сторінки? --Klepkoilla (обговорення) 14:54, 3 вересня 2024 (UTC)

@Klepkoilla тут технічна реалізація така, що це як "покажи мені 50 найстаріших неперевірених сторінок" і "покажи мені 50 найновіших неперевірених сторінок". Тобто як ніби є великий список, а ви просто сортуєте за спаданням чи зростанням дати останньої перевірки (чи дати створення для сторінок які жодного разу не патрулювались) --Mike.Khoroshun (обговорення) 16:06, 3 вересня 2024 (UTC)
тобто, теоретично якби всіх неперевірених сторінок було загалом 51, то на першій сторінці було б 50 (без однієї найновішої) і на другій сторінці було б теж 50 (без однієї найстрішої).
Можете на фабрикаторі створити задачу зробити на сторінці неперевірених сторінок нормальну пагінацію (як на більшості інших сторінок), якщо вважаєте це незручним. --Mike.Khoroshun (обговорення) 16:11, 3 вересня 2024 (UTC)
"Як на більшості інших сторінок" - якщо не помиляюся, на більшості інших сторінок Вікіпедії немає пагінації (1, 2, 3...) Я взагалі жодної сторінки Вікіпедії із пагінацією не пам'ятаю... O_O --Фіксер (обговорення) 19:37, 3 вересня 2024 (UTC)
@Фіксер Пагінація це просто принцип розбивання великого набору елементів даних на менші. Будь-яка сторінка, починаючи з Категорія:Народились 1 січня, і закінчуючи Спеціальна:Внесок/Фіксер це сторінки з пагінацією (бо є кнопки умовно "вперед" і "назад") --Mike.Khoroshun (обговорення) 20:41, 3 вересня 2024 (UTC)
@Mike.Khoroshun Так "Вперед-назад" на сторінці Спеціальна:Неперевірені сторінки і так є:) В чому тоді полягає "нормальна пагінація (як на більшості інших сторінок)", запит на яку ви пропонували залишити на фабрикаторі? --Фіксер (обговорення) 20:56, 3 вересня 2024 (UTC)
хм, дійсно, перепрошую, на усіх цих сторінках пагінація курсорна (тобто в якості відступу використовується значення останнього елементу з попередньої сторінки, наприклад для внеску це дата, для неперевірених сторінок це ID сторінки). Щоб дійти до останньої сторінки не змінюючи тип сортування потрібно йти сторінка за сторінкою, якщо ж натиснути "останні" або "найдавніші" то це лише сортування за датою в зворотньому порядку. --Mike.Khoroshun (обговорення) 21:21, 3 вересня 2024 (UTC)
@Klepkoilla я був неправий щодо запиту на фабрикатор, навряд чи його розглянуть, але думаю проблеми великої в поточній поведінці немає, зате вона дозволяє непогано економити ресурси на запитах і при цьому залишати систему швидкою. --Mike.Khoroshun (обговорення) 21:23, 3 вересня 2024 (UTC)
Навіщо патрулювати старі версії сторінок? Достатньо відпатрулювати лише останню. --MMH (обговорення) 08:33, 5 вересня 2024 (UTC)
Ви не зрозуміли - йдеться про патрулювання неперевірених статей, а не версій. --J. (обговорення) 08:47, 5 вересня 2024 (UTC)
(вбік від основної теми) З точки зору переведення сторінки у клас відпатрульованих — так. Але якщо змін було багато, то бажано передивитися детальніше. Буває, що в історії давно не патрульованої сторінки один користувач додав що цілком нормальне і важливе, а інший потім витер. І якби це витирання було єдиним непатрульованим редагуванням, то воно швидше за все було б скасоване як вилучення важливої підтвердженої джерелами інформації. Тому я таку історію переглядаю групами редагувань одного користувача і часом просто дручно затверджувати проміжні версії для полегшення стрибання по історії змін. --ReAlв.о. 20:00, 6 вересня 2024 (UTC)
Детальніше передивитися та виправити може кожен користувач. Патрулювання статті не означає її редагування - це лише перегляд на відповідність основним вимогат до оформлення. --J. (обговорення) 13:08, 7 вересня 2024 (UTC)
Всім дякую. Я зрозумів принцип. Щодо неперевірених версій і достатності перевірки останньої версії, тут я не погоджуюся. Але то вже привід для окремої теми у відповідному розділі. Цю гілку засмічувати офф-топом не будемо.Klepkoilla (обговорення) 14:10, 5 вересня 2024 (UTC)
Тобто недостатньо останньої версії? Там висвітлює всі зміни після останньої перевірки. --J. (обговорення) 15:30, 5 вересня 2024 (UTC)
Я просто думаю, що після перевірки статті вона може потрапляти до списку сторінок з неперевіреними змінами і всі попередні зміни неперевірені. От чесно, раніше я над цим не задумувався. А тепер цікаво стало. --Klepkoilla (обговорення) 15:40, 5 вересня 2024 (UTC)
Ні, всі попередні зміни є перевіреними. --J. (обговорення) 15:58, 5 вересня 2024 (UTC)

Вікіпедія:Статті з можливим порушенням авторських прав

Вітаю. Чомусь ця сторінка не оновлюється. Хто розуміється, гляньте, будь ласка. --Buruneng (обговорення) 22:59, 5 вересня 2024 (UTC)

@Kanzat гляньте, будь ласка --Mike.Khoroshun (обговорення) 23:16, 5 вересня 2024 (UTC)
@Buruneng я глянув уважніше, там ж просто показуються статті які знаходяться в категорії Категорія:Вікіпедія:Можливе порушення авторських прав впорядковані за датою потрапляння до категорії. В такому разі, ось такого запиту quarry:query/86088 має бути достатньо, можете просто скопіювати його собі. Можна додати лінк в шапку сторінки, щоб в разі якщо бот не працюватиме (як зараз), користувачі мали куди дивитись. --Mike.Khoroshun (обговорення) 23:33, 5 вересня 2024 (UTC)
Так, це "просто статті з категорії". Але для тих, хто не такий технічно грамотний, як Ви, воно непросто. 😊 Дякую. Якщо додасте до шапки, буду вдячний ще раз. --Buruneng (обговорення) 10:48, 6 вересня 2024 (UTC)

ВРЕ

Допоможіть переписати {{ВРЕ}}, щоб нічого не зламати і добавити параметр ref --Kamelot (обговорення) 04:24, 9 вересня 2024 (UTC)

@Kamelot, я не знайшов як це лаконічно реалізувати через шаблони, тому створив модуль Модуль:Ref wrap і додав його до пісочниці {{ВРЕ/пісочниця}}.
Приблизно це працює так:
Або
Якщо все влаштовує, то перенесу в основну версію. --Repakr (обговорення) 09:49, 9 вересня 2024 (UTC)
Чесно кажучи не розумію параметру обгорнення і не зрозумів як цим користуватись. Виноска що буде не поруч, а з нової строчки? А на базі {{Книга}} ніяк? --Kamelot (обговорення) 10:48, 9 вересня 2024 (UTC)
Я так розумію, @Repakr зробив так, щоб текст джерела, генерований шаблоном ВРЕ, додавався б між тегами <ref></ref>.
Інша справа, що я не дуже зрозумів, що саме ви хотіли. І мені здавалося, що ви хочете додати до шаблону параметр ref, який дозволяв би використовувати це джерело в {{sfn}}, подібно до шаблонів книга.
Щоб розібратися, ви можете максимально чітко сформулювати, чого саме ви хочете? Слова, які вам можуть здаватися зрозумілими та однозначними, можуть не бути такими для інших. --Фіксер (обговорення) 13:49, 9 вересня 2024 (UTC)
Я знаю одне значення |ref =, як якірець, тому для мене це було очевидним. --Kamelot (обговорення) 16:40, 9 вересня 2024 (UTC)
Так, я схоже Вас неправильно зрозумів, мені здалося, що Ви хочете параметр для швидкого огортання шаблону в теги ref. А Вам потрібен був параметр ref для створення якірців. Пізніше перероблю роботу пісочниці. --Repakr (обговорення) 14:03, 9 вересня 2024 (UTC)
@Kamelot, погляньте зараз переписав пісочницю шаблону. --Repakr (обговорення) 15:01, 9 вересня 2024 (UTC)
Я там зробив доповненння. Мабуть так. --Kamelot (обговорення) 16:39, 9 вересня 2024 (UTC)
Переніс в основну версію, документацію оновив. --Repakr (обговорення) 06:20, 10 вересня 2024 (UTC)
Для повноти, бажано було б ще додати параметр тому і томи розписати по рокам, як в {{УРЕ}} --Kamelot (обговорення) 06:53, 10 вересня 2024 (UTC)

Примітки

Прохання швидко перейменувати

Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва більше не існує. Його об'єднали. Тому прошу статтю Дендрологічний парк Харківського національного аграрного університету перейменувати на "Дендрологічний парк Державного біотехнологічного університету" --109.87.192.15 08:44, 9 вересня 2024 (UTC)

@109.87.192.15: Наведіть, будь ласка, вторинні ВП:АД зі згадкою предмету даної статті саме як «… біотехнологічного ун-ту», а не «… аграрного ун-ту». --Рассилон 08:49, 9 вересня 2024 (UTC)
https://biotechuniv.edu.ua/pro-universitet/struktura/
На сайті нового університету згадано дендропарк, як складова структури навчального закладу --109.87.192.15 10:00, 9 вересня 2024 (UTC)

Техновини: 37-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 18:51, 9 вересня 2024 (UTC)

Вітаю! Підкажіть, а посилання на цей шаблон, коли стаття створена, прибирає якийсь бот (BunykBot, MalarzBOT)? --— Шиманський હાય! 11:02, 10 вересня 2024 (UTC)

MalarzBOT прибирає. Дивиться категорію Категорія:Вікіпедія:Сторінки із застарілою пропозицією перекладу. Якщо ви бачите, що стаття містить шаблон з посиланням на перекладену статтю, а в категорії її немає - зробіть пусте редагування (Редагувати і одразу Зберегти), вона з'явиться. Alessot (обговорення) 11:51, 10 вересня 2024 (UTC)
Bot clean only if uk.wiki article is connected to given Wikidata entry. Otherwise write explanation on Користувач:MalarzBOT/link-interwiki. [Автоперекладач:] очищення від бота, лише якщо стаття uk.wiki пов’язана з даним записом Wikidata. В іншому випадку напишіть пояснення на Користувач:MalarzBOT/link-interwiki. Malarz pl (обговорення) 12:05, 10 вересня 2024 (UTC)
Я запитував, бо нещодавно (7-8 вересня) боти пройшлися по сторінках тематичних тижнів, а Тиждень Закарпаття 2024 оминули. Я якраз вперше на цій сторінці скористався шаблоном, тому й цікавлюсь — чи ще прийде черга. — Шиманський હાય! 12:43, 10 вересня 2024 (UTC)
Чомусь ця сторінка не потрапляє до категорії Категорія:Вікіпедія:Сторінки із застарілою пропозицією перекладу, хоча я вже зробив null edit. @Renvoy, можете глянути чому це відбувається? Alessot (обговорення) 13:26, 10 вересня 2024 (UTC)
Шаблон інгорував простір "Вікіпедія" (ред. № 43472733). Зараз наче ок. --Mike.Khoroshun (обговорення) 15:45, 10 вересня 2024 (UTC)

Ата ось про такого бота дізнався.

Може вам треба на серевер Ukraine Air Alarm - Discord Bot (disflip.com) --Calcetín Andrea (обговорення) 08:22, 11 вересня 2024 (UTC)

Щось із модулем

в багатьох статтях вісить отаке повідомлення: Помилка Lua у Модуль:Message_box у рядку 154: attempt to index a nil value. Зокрема в статті Андріївська церква та інші. Я чесно не по модулях, тому прошуу техніків поглянути, що там не так з тим модулем. Дякую. --Jphwra (обговорення) 07:03, 14 вересня 2024 (UTC)
+ ще отаке Помилка Lua: bad argument #1 to 'gsub' (string expected, got boolean). Це вже стаття Ар-деко. --Jphwra (обговорення) 07:10, 14 вересня 2024 (UTC)

Той самий англ. type mismatch я бачив у шаблонах ВП:КШВ, але тільки, якщо вони включені на сторінках основного простору. --Рассилон 07:14, 14 вересня 2024 (UTC)
Це через перехід {{Ambox}} та {{Mbox}} на модуль:Message box. Наразі я скасував ці редагування. @Repakr: до Вашої відомості (тема нижче теж). --Andriy.v (обговорення) 07:26, 14 вересня 2024 (UTC)
@Jphwra, @Andriy.v,   Виправлено можете перевірити через пісочницю шаблону. --Repakr (обговорення) 07:30, 14 вересня 2024 (UTC)
Можете відновлювати, але слідкуйте за процесом і скасовуйте як тільки побачите, що щось не так. --Andriy.v (обговорення) 07:37, 14 вересня 2024 (UTC)
Добре, зрозумів. --Repakr (обговорення) 07:42, 14 вересня 2024 (UTC)

Проблема з {{Редагую}}

Видає помилку в основному просторі (приклад). На робочій сторінці працює.--Rar (обговорення) 07:18, 14 вересня 2024 (UTC)

Помилка Lua: bad argument #1 to 'gsub' (string expected, got boolean).--Rar (обговорення) 07:20, 14 вересня 2024 (UTC)
  Наявність бага підтверджено. Поки що повернув «традиційну» реалізацію. Крім того, є ще один вид помилок: у назві службових категорій двічі вилазить місяць, наприклад, шаблон {{Сирий переклад|ru|дата=16 вересня 2024}} у статті «Алекс Перейра» генерує категорію «Статті, які потрібно виправити після перекладу з вересня вересня 2024». --Рассилон 08:33, 17 вересня 2024 (UTC)
@Рассилон, баг було виправлено 14 вересня, бо шаблон {{Редагую}} використовує {{mbox}}, який використовує реалізацію {{ambox}} з модуля і зараз цю помилку відтворити не вдалося. Помилку з дублювання дати було виправлено (вже в основній версії), хоча раніше категорія не додавалася, хоча код шаблон каже, що мала додаватися. Також в пісочниці модуля додав тестову версію, при якій категорія не додається, якщо значення |date= відмінне від «дд місяць рррр» та «місяць рррр». --Repakr (обговорення) 10:05, 18 вересня 2024 (UTC)

Техновини: 38-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 00:01, 17 вересня 2024 (UTC)

Вітаю є прохання до техніків

підкорегувати цей модуль чи що там не знаю, щоб результати були в тому ж розмірі, що і тут. А то трохи ніяково виглядає, замалий шрифт. Дякую. --Jphwra (обговорення) 05:24, 18 вересня 2024 (UTC)

@Jphwra,  Так Зроблено. Це робиться через |small_text=no. --Repakr (обговорення) 06:31, 18 вересня 2024 (UTC)

Допоможіть розібратися з шаблоном і модулем і, якщо можливо, доробити

Переніс з англійської Шаблон:TOC001 і, відповідно, Модуль:TOC001. Однак він не працює, як можна пересвідчитися, наприклад, угорі під шапкою на сторінці Список астероїдів (1—1000). Допоможіть розібратися в чому справа, чи в невідповідності модуля якимось записам на самій цій сторінці, чи може треба створити відповідні українські сторінки, на які посилається відповідний англійській шаблон, або ж привести їх у відповідність? Добре було б ще трохи українізувати сам шаблон. Йдеться про навігацію 700 великих списків.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:01, 20 вересня 2024 (UTC)

в українських статтях "Список астероїдів (x—y)" є дужки, а в англійських "List of minor planets: x–y" дужок немає, тому паттерн не очікував побачити дужки і не спрацьовував. --Mike.Khoroshun (обговорення) 10:52, 20 вересня 2024 (UTC)
@Oleksandr Tahayev то як ми структуруємо астероїди? Зараз, наскільки я бачу, більшість списків згруповані по сотням (1-100, 101-200 і т.п.), але є і по тисячам (як за лінком який ви навели). Якщо вже групувати по тисячам, то треба списки за сотнями зробити перенаправленнями на відповідні розділи. --Mike.Khoroshun (обговорення) 22:15, 20 вересня 2024 (UTC)
@Mike.Khoroshun: Це вже будемо дивитися коли я подороблюю списки по тисячах (ось тут було обговорення про потребу поділу на тисячі). Я просто взявся за це, бо уявив як це вручну робитиме людина, яка є професійним астрономом, яка б краще потратила свій час на написання і перевірку добрих статей (а я це роблю в напіватоматичному режимі і ще й з допомогою ботовласника). Оці статті по тисячі якраз десь вписуються в максимально допустимий рекомендований розмір. А статей по сотні виходить забагато, і їх насправді лише десь трохи більше від десятої частини потрібних зроблено (тільки до 60 тис., а треба 700 тис.), і, крім того, в моїй таблиці додається стовпчик для сімей та груп. Якщо спільнота згодом вирішить, що для сотень слід перенаправити, то не буду проти, але я вважаю, що можуть обидва поділи паралельно існувати, позаяк існують елементи вікіданих і для одного поділу, і для другого, тільки прив'язані до різних груп мовних розділів.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:43, 21 вересня 2024 (UTC)
І дякую за шаблон.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 11:03, 21 вересня 2024 (UTC)
@Oleksandr Tahayev бачу що в оригінальній пропозиції за вашим посиланням звучало про перенаправлення 100-х списків на 1000-ні і це, як на мене, цілком логічна дія, яку потрібно буде вчинити коли ви закінчите зі списками. Ну і посилання в модулі потрібно буде дещо підправити, як і сторінку Список астероїдів.
Дякую за вашу роботу, в мене лише є питання щодо іменування. «Малі планети» — поняття ширше за «астероїди», плюс у створених вами списках в назві списку фігурують «астероїди» а в тілі — «малі планети». Я за те, щоб прийти до одного варіанту (можливо обговоривши там же в проєкті Астрономія?). --Mike.Khoroshun (обговорення) 16:39, 21 вересня 2024 (UTC)
Це вже хай астрономи вирішують. Там нескладно буде ботом кілька слів виправити.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 18:17, 21 вересня 2024 (UTC)

Техновини: 39-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 23:36, 23 вересня 2024 (UTC)

Шаблон:Картка:Фараон

Прохання змінити у Шаблон:Картка:Фараон поля так, щоб можна було використовувати і для жінок (напр. Клеопатра VII). Замість народився, помер, похований - народження, смерть, поховання. --yakudza 13:48, 24 вересня 2024 (UTC)

@Yakudza перейменував, тепер можна використувавати і так, і так. В картці відображатимуться нейтральні слова. Теоретично можна було б додати параметр |жінка = так і відображати "народилась" і т.п., але здається і так нормально виглядає. Може хіба ще «попередник» і «наступник» на щось змінити 🤷‍♂️. --Mike.Khoroshun (обговорення) 18:15, 25 вересня 2024 (UTC)
Дякую. --yakudza 21:44, 25 вересня 2024 (UTC)

Дуби — Голосіївські велетні

вітаю,0 а що там за проблема із шаблоном та місцем розташування? Може техніки дали б раду тій проблемі? Дякую. --Jphwra (обговорення) 18:34, 24 вересня 2024 (UTC)

там була зайва кома, в нас шаблони карт розташування не мають розділових знаків в імені. --Mike.Khoroshun (обговорення) 21:06, 24 вересня 2024 (UTC)

Карта Севастополь

У статті Куликове поле (Севастополь) карта, прописана як "Севастополь", дає посилання на герб. У Маячна бухта та сама карта відображається правильно. Підкажіть, де може бути прописаний вибір карти за словом "Севастополь". --Юровский Александр (обговорення) 08:38, 27 вересня 2024 (UTC)

@Юровский Александр: Було шкідливе виправлення в Модуль:Location map/data/Севастополь, відкотив, тепер працює — NickK (обг.) 09:07, 27 вересня 2024 (UTC)
до речі, як на мене, там з вікіданих краща карта виходить ніж з шаблону карта розташування --Mike.Khoroshun (обговорення) 09:11, 27 вересня 2024 (UTC)
Дякую! --Юровский Александр (обговорення) 09:43, 27 вересня 2024 (UTC)

Проблема Вікіфікатора

Вітаю. У перекладеній статті Oasis Вікіфікатор нищить таблиці складу гурту в розділах Oasis#Хронологія та Oasis#Хронологія гастролів. Чи можна якось визначити частину вікітексту, який Вікіфікатор має оминати? Або зовсім в ідеалі було б відкорегувати Вікіфікатор. Дякую! --Gzhegozh обг. 12:44, 28 вересня 2024 (UTC)

Проблема вже представлена на Вікіпедія:Запити_до_адміністраторів_інтерфейсу#ВП:Вікіфікатор. --Andriy.v (обговорення) 13:40, 28 вересня 2024 (UTC)
Дякую. --Gzhegozh обг. 14:04, 28 вересня 2024 (UTC)
Gzhegozh, якщо перед натисканням кнопки вікіфікатори виділити якийсь текст, то вікіфікатор опрацює тільки цей текст. Як обхідний шлях має вистачити. --Ата (обг.) 17:53, 28 вересня 2024 (UTC)
Дякую. Таке я знаю) --Gzhegozh обг. 19:01, 28 вересня 2024 (UTC)

Техновини: 40-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 22:19, 30 вересня 2024 (UTC)

Криворізький метротрам

У ті статті вгорі наведена (невідповідність ВП:Етикет вилучено) схема трамвайної системи. Ганьба якась. Прохання переробити той файл --109.87.192.15 20:53, 19 вересня 2024 (UTC)

Бачу потенціал покращення ввічливості прохання. Можливо, @Geka b, ви, як автор схеми, зможете допомогти зі створенням версії, де основні назви станцій будуть українською чи принаймні зможете поділитись вихідними файлами для редагування?--Mike.Khoroshun (обговорення) 17:09, 21 вересня 2024 (UTC)
Замінив іншою схемою --MonAx (обговорення) 17:10, 1 жовтня 2024 (UTC)

Проблеми автоматичної категоризації

Дивним чином у нас статті масово повтікали з категорій упорядкування, зокрема з Категорія:Статті без джерел та Категорія: Статті із сумнівною значущістю. Наприклад, Хорезмська мова повинна бути в категорії Категорія: Статті без джерел з липня 2010, але її там немає - маса відповідних категорій залишилася порожньою. --J. (обговорення) 05:22, 30 вересня 2024 (UTC) Доповнено. Й надалі продовжують тікати, але загальна кількість статей не змінюється.--J. (обговорення) 06:01, 30 вересня 2024 (UTC)

@Repakr: ймовірно знову проблема з {{ambox}}. --Andriy.v (обговорення) 05:47, 30 вересня 2024 (UTC)
@J. Gradowski,   Виправлено. --Repakr (обговорення) 07:54, 30 вересня 2024 (UTC)
Ні, не все відновилося. --J. (обговорення) 08:31, 30 вересня 2024 (UTC)
Можливо, поступово відновиться все. --J. (обговорення) 08:42, 30 вересня 2024 (UTC)
Так, через те, що шаблон має багато включень, то все має поступово відновитися. Варто перевірити завтра. --Repakr (обговорення) 08:54, 30 вересня 2024 (UTC)
@Repakr, на сьогодні вже все відновлено. Вчора ще спостерігалося по кілька невідновлених. Дякую. --J. (обговорення) 06:15, 2 жовтня 2024 (UTC)
Або через місяць чи рік. Здається стаття категоризується шаблоном лише коли її редагують. Тобто аби включилась треба зробити якусь зміну або нульове редагування. --Буник (обговорення) 09:17, 30 вересня 2024 (UTC)
Щось подібне траплялося позавчора зі статтями про гени/білки: по мірі редагувань з'являлася категорія про застарілі параметри шаблонів. --Buruneng (обговорення) 19:35, 1 жовтня 2024 (UTC)
НУЛЬОВА ПРАВКА, безумовно, допоможе, бо очищує кеш сторінки. Але не обов'язково її робити. Рано чи пізно все відновиться. Зміни в посиланнях на категорії поміщаються в чергу завдань і повторно кешуються, коли навантаження на сервер низьке. Залежно від того, наскільки завантажений сервер, для оновлення сторінки можуть знадобитися дні або навіть місяці. Докладніше тут. --Олег (обговорення) 06:04, 3 жовтня 2024 (UTC)

Російськомовний текст в Wikidata/FamilyTree

Вітаю при використанні Шаблон:Wikidata/FamilyTree, якщо не вказати в ньому елемент вікіданих, то відібражається російськомовний текст: "Не задан идентификатор сущности entityId (страница не связана с Викиданными)". Зараз це можна побачити у цій статті Селевк (син Деметрія II та Апами). Не дуже розумію звідки цей текст береться, але дуже бажано його зробити україномовним. --Venzz (обговорення) 19:54, 1 жовтня 2024 (UTC)

@Venzz, переклав, це з модуля Модуль:Wikidata/FamilyTree. --Mike.Khoroshun (обговорення) 20:32, 1 жовтня 2024 (UTC)
Дякую. --Venzz (обговорення) 20:34, 1 жовтня 2024 (UTC)

Модуль:Lang

Прошу, виправте захищений Модуль:Lang. Не знаю, з якими іншими мовами є таке, але в {{lang-ja}}: яп. 日本語, кириліз.Приклад, латиніз.приклад іде посилання "romanized", що веде на сторінку Romanization of японська, яку інший користувач вже зробив редиректом. Я бачу, що "romanized" прописане в рядках Модуль:Lang#L-1136 і 1138, але може є якісь проблеми в самому коді чи підсторінках, не знаю. Редирект було створено 25 вересня, тож ця проблема недавня. --MonAx (обговорення) 00:29, 5 жовтня 2024 (UTC)

Мені трохи дивно як так Flom m створив те перенаправлення, адже посилання ніде не появляється якщо немає сторінки. Загалом логіка шаблона така: перший параметр - оригінальна назва вказаною мовою; другий - транслітерація українською ; третій - латинізація; четвертий - дослівний переклад. Шаблон ще потрібно допрацювати, щоби коли існувала сторінка про транслітерацію вказаної мови перенаправляло саме на неї, а не на загальну сторінку як зараз. Можливо зараз це виправлю. --Andriy.v (обговорення) 06:22, 5 жовтня 2024 (UTC)
  Дякую. --MonAx (обговорення) 14:47, 6 жовтня 2024 (UTC)

Техновини: 41-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 23:41, 7 жовтня 2024 (UTC)

Вікіпедію комерінзькою я запамʼятав бо через неї в pywikibot зламався виклик функції sitelinks для статей що мають версію цією мовою, викидаючи помилку, що такої Вікіпедії як kge не існує. --Mike.Khoroshun (обговорення) 00:23, 8 жовтня 2024 (UTC)
@Mike.Khoroshun в мене щось таке було з бетавською мовою. Я виправив роботу програми для себе, вручну додавши до масиву languages_by_size у файлі families/wikipedia_family.py потрібний код мови. Можливо вам стане у пригоді. --MonAx (обговорення) 17:21, 11 жовтня 2024 (UTC)

В'ячеслав чи Вячеслав

Доброго дня, хотілося б уточнити яке написання імені та по-батькові є правильним, бо є багато статей як з апострофом так і без. --Tarasssst (обговорення) 11:21, 14 жовтня 2024 (UTC)

Це вам у мовознавчу кнайпу.Alessot (обговорення) 11:23, 14 жовтня 2024 (UTC)

Шаблон "Ізольована стаття"

Шаблон {{Ізольована стаття}} категоризує статтю до Категорія: Шаблони із застарілими параметрами. Схоже, що і тому шаблоні щось застаріло. --J. (обговорення) 13:22, 14 жовтня 2024 (UTC)

Раніше цей шаблон додав і видаляв бот SOMBot, який з якихось причин зламався і більше цього не робить. Нового робочого бота ще не створили, тому поки нікому прибирати/додавати ці шаблони. --Repakr (обговорення) 13:40, 14 жовтня 2024 (UTC)
Але там проблема у самому шаблоні. --J. (обговорення) 13:59, 14 жовтня 2024 (UTC)
@Repakr: здається, проблеми виникли після Вашого перенесення шаблонів Ambox і Mbox на модуль Message box. Зверніть, будь ласка увагу — Категорія: Шаблони із застарілими параметрами містить понад 40 тис. статей, хоча призначена лише для шаблонів, мова про це. --Олег (обговорення) 06:08, 15 жовтня 2024 (UTC)
Саме так. Дякую. --J. (обговорення) 06:11, 15 жовтня 2024 (UTC)
Я хотів вчора пояснити чого додається ця категорія, але не було настрою для цього. Загалом це через те, що шаблон використовує параметр |text-small=. З приводу, того, що додаються до категорії не лише шаблони, то я це виправив. Проблема була в тому, що був вказаний неправильний простір імен у функції додавання категорії. --Repakr (обговорення) 07:30, 15 жовтня 2024 (UTC)
@Repakr, вчора Ви писали зовсім иньше. Не знаю, до чого тут настрій. --J. (обговорення) 07:36, 15 жовтня 2024 (UTC)
@J. Gradowski Так, але після вашого коментаря «Але там проблема у самому шаблоні», я зрозумів, що я помилився і ви мали на увазі, що щось застаріло в шаблоні. І я думав вам надати відповідь, але були обставини в особистому житті через які я не зміг надати відповідь. --Repakr (обговорення) 07:45, 15 жовтня 2024 (UTC)
@J. Gradowski,   Виправлено. --Repakr (обговорення) 07:30, 15 жовтня 2024 (UTC)

Техновини: 42-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 21:20, 14 жовтня 2024 (UTC)

Список картин і малюнків Тараса Шевченка

Напишу мабуть сюди. Вкотре звертаюсь до спільноти з проханням заархівувати джерела у цій статті. Як запустити там той бот? Я так і не зміг розібратися, як працює той бот з архівації джерел. В Рувікі вже давно заархівували джерела, а Укрвікі, мабуть менше потрібна ця тема.--Парус (обговорення) 07:18, 18 жовтня 2024 (UTC)

@Парус, недавно зламали Internet Archive, зараз сайт відновив роботу. Але на бота InternetArchiveBot ([88]) зараз велике навантаження, наприклад, на цей час пише, що затримка в обробці завдань складає 8333 хвилини та 44 секунди (це приблизно 11 з половиною днів). Тому зараз цей бот працює з великим навантаженням і може не оброблювати сторінки. Щодо інших ботів архівації, то я мені вони або невідомі або не працював з ними. --Repakr (обговорення) 09:31, 18 жовтня 2024 (UTC)
Repakr Дякую за пояснення! Раніше той бот сам іноді архівував статті, але дуже шкода, що це припинилося. В мене купа великих статтей, які потребують архівації, є які я готую на статус доброї.--Парус (обговорення) 09:39, 18 жовтня 2024 (UTC)
Зараз він лише додає архіви до мертвих статей. Раніше архівував всі джерела, але потім вимкнули це в налаштуваннях бота, бо через відсутність деяких параметрів в TemplateData, виходило, що не додавався |url-status=live для живих посилань. Зараз для шаблонів {{cite web}}, {{cite news}}, {{cite book}} це поправлено. --Repakr (обговорення) 10:06, 18 жовтня 2024 (UTC)

Шаблон {{Taxonbar}}

Доброго дня, чи може хтось зробити так, щоб у шаблоні Taxonbar підтягувалась з вікіданих властивість Paleobiology Database taxon ID (P10907) ? Дякую Alessot (обговорення) 12:37, 20 жовтня 2024 (UTC)

тут є проблема, що існує також стара властивість wikidata:Property:P842 з тим самим ідентифікатором. Можливо у Модуль:Taxonbar/conf показувати обидві властивості з тим самим підписом "Paleobiology Database" --AS 08:28, 21 жовтня 2024 (UTC)
Для перевірності треба показувати обидві БД: і fossilworks, і Paleobiology Database. Це різні БД з різними URL. Колись організація, яка вела Fossilworks, передала цю БД іншій організації, яка назвала її Paleobiology Database. Fossilworks залишилась, але, якщо правильно пам'ятаю, більше не наповнюється. Alessot (обговорення) 08:42, 21 жовтня 2024 (UTC)
Вони використовують той самий ідентифікатор, тобто ІД fossilworks має працювати з посиланням на PBDB --AS 17:46, 22 жовтня 2024 (UTC)

Вектор (2022)

Спробував змінити оформлення зі старого Вектора на Вектор (2022).

Якщо в старому векторі при перегляді Спеціальна:Список спостереження бачу в лівій колонці посилання на аналогічні списки спостереження у Вікіпедіях іншими мовами, то у Векторі (2022) показує відсутність інтервікі.

Чи можна це якось "підкрутити"? --Perohanych (обговорення) 07:37, 21 жовтня 2024 (UTC)

Новий вектор не передбачає існування інтервікі посилань на сторінці спостереження. Тут хіба що можна щось придумати змінивши інтерфейс. --Andriy.v (обговорення) 21:20, 22 жовтня 2024 (UTC)
В старому Векторі теж не було інтервік, але не пам'ятаю хто, і яким чином це в нас зробив. Можливо варто подати заявку на Фабрикатор, але я таке робив один раз і дуже давно --Perohanych (обговорення) 06:02, 23 жовтня 2024 (UTC)

Техновини: 43-й тиждень 2024 року

MediaWiki message delivery 20:51, 21 жовтня 2024 (UTC)