(Необхідно створити оригінальну українську версію. Переклад російської статті містить неточності)

Вікідрако́н (дав.-гр. βίκιδράκωνας — «вікіпедист великого масштабу; вікізмій») — міфологічне вікістворіння, зазвичай змальовується у вигляді величезного та сильного вікізмія або іншої вікірептилії та має магічні або містичні властивості.

Як правило, вікідракони роблять сміливі та часто грандіозні правки. Ці покращення та виправлення є результатом їхніх обширних знань або нічного польоту над Мережею у пошуках Джерел. Вікідракони можуть не звертати уваги на такі «дрібниці», як виправлення правопису, додавання внутрішніх посилань та інші тонкощі оформлення, залишаючи це для роботи вікіельфам, вікічарівницям, вікігномам та іншій вікіживності. Вікідракони можуть зосереджуватись на одній статті, а можуть працювати у «вікідраконівському» стилі, роблячи невеликі правки відразу у багатьох статтях.

Типовий вікідракон перед початком роботи

Теорії походження вікідраконів

ред.

У давні вікічаси вікідракони були дуже розповсюджені, з'являючись майже у кожному кутку Вікіпедії, й одного часу вони були панівним видом. Це були довгоживучі створіння, які спокійно ширяли над метушливим світом людей, присвячуючи свій час творенню. При нападах персонального характеру або розбраті, вони відповідали зі всією силою та гарячкуватістю на захист власної честі або честі близьких вікідрузів. Вікідракони, як правило, безстрашні — бо це їм потрібне для того, щоб терпіти злих духом людей, та мають велику довіру до братів-вікіпедистів, особливо до інших вікідраконів. Еволюція вікігномів та вікіповітруль у пізніші часи призвела до повсюдного цькування вікідраконів. З часом, а також на фоні фізичної та психологічної шкоди через нескінченні нападки, образи, переслідування, вікідракони насамкінець втрачають здатність літати і можуть перетворитися на вікіогрів, часто — після застосування блокування. Віківідпустка, здебільшого, не має такого наслідку.

Поведінка вікідраконів

ред.

Буває, що ці створіння роблять дуже суттєві правки, що привертає увагу інших. Такі зміни іноді призводять до воєн редагувань, відкочуються, вичищаються іншими користувачами або пропонуються на вилучення; буває, на них ставляться шаблони «ВП: ОД» або «Ненейтрально!» (хоча вікідракони зазвичай стараються подолати своє упереджене ставлення до теми статті).

Більшість вікідраконів не прагнуть стати адміністраторами, можливо, тому, що вони занадто великі для адміністраторської кабінки, або у них не залишається часу на грандіозні редагування. Але деякі з них все-ж примудрились це зробити.

Характеристики

ред.

Багатьох вікідраконів можна миттєво впізнати за специфічними для них рисами поведінки, хоча іноді ці риси неправильно тлумачать:

  • Честь — для вікідраконів має виключну важливість та вагу. Сумніватися у цій рисі вікідракона — смерті подібно: ймовірно ви отримаєте добру відсіч «з вогнем».
  • Лояльність — безкорисне тяжіння до нейтральної точки зору порівнюється тільки з їх прагненням захищати інших вікідраконів та друзів (але тільки доки ті мають рацію). Без цієї риси вікідракон — ніхто.
  • Хоробрість — вікідракони приходять до Вікіпедії вже маючи «великий запас» відваги — без неї вони не могли б жити, працювати та квітнути у цьому світі. Редагуючи, розбираючись із важкими питаннями та говорячи правду, незалежно від того, наскільки ця правда може бути приємною або жорстокою, вікідракон — чемпіон з цього пунктика.
  • Віра — віра вікідракона в систему, незалежно від того, скільки разів система сприяла — вільно чи невільно — утиску прав драконів. Він непохитно вірить у співдружність вікідраконів, важливість проєкту у цілому, та, що найважливіше, в те, що кожен редактор Вікіпедії прагне приносити їй користь (доки він не доведе протилежного).

Навички

ред.
  • Пристрасть — напевно, найяскравіша риса вікідраконів. Часто її плутають з грубістю, але це не правильно. Надавати факти та називати речі своїми іменами — такий девіз драконів. Ця риса органічно виходить із поєднання честі, лояльності, хоробрості та віри.
  • Знання — володіння великим обсягом інформації з цікавих для себе тем, які можуть бути особливими й не пов'язаними з масовою культурою.
  • Логічність — уміння чітко висловлювати свої думки. Але іноді користуються довгими фразами з архаїчними або професійними словами, що, на жаль, може збивати з пантелику інших.

Де ж знайти вікідраконів

ред.

Улюблені цитати

ред.

Багато вікідраконів добре освічені, тому часто цитують твори мистецтва, наприклад науково-фантастичні серіали:

  Немає часу на перевірку орфографії. Давайте швидше робити те, що ми маємо зробити.(BSG-80)
Оригінальний текст (англ.)
This is no time to be correcting grammar. Now let's do whatever it is we're gonna do.
 

Як впізнати вікідраконів

ред.
  Цей користувач вважає себе вікідраконом

Якщо ви повністю або частково впізнали себе у цьому описі, можете повідомити інших дописувачів про свій стиль роботи розміщенням такої позначки на особистій сторінці:

{{Вікідракон}}

Якщо ви вікідракон, але не любите скупчення юзербоксів, додайте цю категорію на своїй сторінці:

[[Категорія:Вікідракони|{{PAGENAME}}]]

Див. також

ред.