Pakalpojuma Apple Pay drošības un privātuma pārskats

Uzziniet, kā Apple aizsargā jūsu personas informāciju, darījumu datus un norēķinu informāciju, kad izmantojat pakalpojumu Apple Pay.

Izmantojot pakalpojumu Apple Pay, varat veikt ērtus, drošus un konfidenciālus darījumus veikalos, lietotnēs un tīmeklī. Varat sūtīt naudu draugiem un ģimenes locekļiem, kā arī to saņemt, izmantojot pakalpojumu Apple Cash (tikai ASV). Turklāt, izmantojot bezkontakta atlaižu kartes lietotnē Wallet, varat saņemt un izmantot atlaides, kad maksājat, izmantojot pakalpojumu Apple Pay.

Pakalpojums Apple Pay ir izstrādāts, gādājot par jūsu drošību un privātumu, tāpēc tas ir vienkāršāks un drošāks maksāšanas veids nekā fiziskās kredītkartes, debetkartes un priekšapmaksas kartes. Lai aizsargātu jūsu darījumus, pakalpojumā Apple Pay tiek izmantotas jūsu ierīces aparatūrā un programmatūrā iebūvētās drošības funkcijas. Turklāt, lai izmantotu pakalpojumu Apple Pay, ierīcē jābūt iestatītam ieejas kodam un (neobligāti) funkcijai Face ID, Touch ID vai Optic ID.

Pakalpojums Apple Pay ir izstrādāts arī jūsu personas informācijas aizsardzībai. Uzņēmums Apple neglabā pakalpojumā Apple Pay izmantoto oriģinālo kredītkaršu, debetkaršu vai priekšapmaksas karšu numurus un nevar tiem piekļūt. Kad izmantojat pakalpojumu Apple Pay ar kredītkarti, debetkarti vai priekšapmaksas karti, uzņēmums Apple nesaglabā nekādu darījuma informāciju, kas varētu tikt saistīta ar jums. Informācija par jūsu darījumiem ir tikai jūsu, tirgotāja vai izstrādātāja un jūsu bankas vai kartes izsniedzēja rīcībā.

Kredītkaršu, debetkaršu, priekšapmaksas vai transporta karšu pievienošana

Kad pakalpojumam Apple Pay pievienojat kredītkarti, debetkarti, priekšapmaksas vai transporta karti (ja tāda opcija ir pieejama), ierīcē ievadītā informācija tiek šifrēta un nosūtīta uzņēmuma Apple serveriem. Ja kartes informācijas ievadīšanai izmantojat kameru, informācija nekad netiek saglabāta jūsu ierīcē vai fotoattēlu bibliotēkā.

Uzņēmums Apple atšifrē datus, nosaka jūsu kartes maksājumu tīklu un atkārtoti šifrē datus ar atslēgu, ko var atbloķēt tikai jūsu maksājumu tīkls (vai pakalpojumu sniedzēji, kuriem kartes izsniedzējs ir piešķīris atļauju sniegt nodrošināšanas un pilnvaru pakalpojumus).

Uzņēmumam Apple var tikt nosūtīta informācija, ko nodrošināt par savu karti. Tā var būt informācija par to, vai ir iespējoti noteikti ierīces iestatījumi un kādi ir ierīces izmantošanas paradumi, piemēram, cik daudz laika (procentuāli) ierīce atrodas kustībā un cik daudz zvanu (aptuveni) jūs veicat nedēļas laikā. Šī informācija tiek izmantota, lai noteiktu jūsu piemērotību pakalpojuma Apple Pay iespējošanai. Uzņēmums Apple var arī nodrošināt informāciju jūsu kartes izsniedzējam, maksājumu tīklam vai pakalpojumu sniedzējiem, kuriem kartes izsniedzējs ir atļāvis iespējot pakalpojumu Apple Pay, lai noteiktu jūsu kartes piemērotību, iestatītu karti pakalpojumā Apple Pay un nepieļautu krāpniecību.

Pēc kartes apstiprināšanas jūsu banka, bankas pilnvarots apkopes centrs vai kartes izsniedzējs izveido ierīcei piesaistītu ierīces konta numuru, to šifrē un nosūta uzņēmumam Apple kopā ar citiem datiem (piemēram, atslēgu, kas izmantota katram darījumam unikālo dinamisko drošības kodu ģenerēšanai). Uzņēmums Apple nevar atšifrēt ierīces konta numuru, bet tas tiek glabāts jūsu ierīces modulī Secure Element (Drošais elements) — nozares standartam atbilstošā, sertificētā mikroshēmā, kas izstrādāta drošai norēķinu informācijas glabāšanai. Atšķirībā no parastajiem kredītkaršu vai debetkaršu numuriem kartes izsniedzējs var nepieļaut tā izmantošanu ar magnētiskās joslas karti, pa tālruni vai vietnēs. Ierīces konta numurs modulī Secure Element (Drošais elements) ir izolēts no operētājsistēmas iOS, watchOS, macOS un visionOS, nekad netiek glabāts uzņēmuma Apple serveros un dublēts pakalpojumā iCloud.

Uzņēmums Apple neglabā pakalpojumam Apple Pay pievienoto oriģinālo kredītkaršu, debetkaršu vai priekšapmaksas karšu numurus un nevar tiem piekļūt. Pakalpojumā Apple Pay kopā ar kartes aprakstu tiek glabāta tikai daļa no jūsu faktiskajiem karšu numuriem un daļa no jūsu ierīces kontu numuriem. Jūsu kartes ir piesaistītas jūsu Apple kontam, lai jūs varētu pievienot un pārvaldīt kartes visās ierīcēs.

Turklāt pakalpojums iCloud gādā par lietotnē Wallet esošo datu (piemēram, caurlaižu un darījumu informācijas) drošību. Sūtot datus internetā, tie tiek šifrēti, un uzņēmuma Apple serveros dati tiek glabāti šifrētā formātā. Lai atspējotu iCloud atbalstu savā ierīcē, atveriet sadaļu Settings (Iestatījumi) > [jūsu vārds] > iCloud un pēc tam blakus opcijai Saved to iCloud (Saglabāts pakalpojumā iCloud) pieskarieties pie See All (Skatīt visu) un izslēdziet lietotni Wallet.

Uzziniet vairāk par to, kā iCloud uzglabā un aizsargā datus

Pakalpojuma Apple Pay izmantošana veikalos

Kad lietojat pakalpojumu Apple Pay veikalos, kas pieņem bezkontakta maksājumus, pakalpojums Apple Pay izmanto tuva darbības lauka sakaru (Near Field Communication — NFC) tehnoloģiju starp jūsu ierīci un maksājumu termināli. NFC ir nozares standarta bezkontakta tehnoloģija, kas paredzēta darbam tikai nelielā attālumā. Ja jūsu ierīce iPhone ir ieslēgta un konstatē NFC lauku, tā piedāvā jūsu noklusējuma karti. Lai nosūtītu savu norēķinu informāciju, ir jāveic autentifikācija, izmantojot funkciju Face ID, Touch ID vai ieejas kodu (izņemot gadījumus, kad izmantojat maksājumu karti vai sabiedriskā transporta karti režīmā Express). Izmantojot funkciju Face ID vai ierīci Apple Watch, jums ir jāveic dubultklikšķis uz sānu pogas brīdī, kad ierīce ir atbloķēta; tādējādi jūs aktivizēsit noklusējuma karti maksājuma veikšanai.

Pēc darījuma autentifikācijas modulis Secure Element (Drošais elements) nodrošina veikala pārdošanas vietas terminālim jūsu ierīces konta numuru un darījumam piesaistītu dinamisku drošības kodu, kā arī papildinformāciju, kas nepieciešama darījuma veikšanai. Arī šoreiz uzņēmums Apple un ierīce nesūta faktisko maksājumu kartes numuru. Jūsu banka, kartes izsniedzējs vai maksājumu tīkls pirms maksājuma apstiprināšanas var verificēt jūsu norēķinu informāciju, pārbaudot dinamisko drošības kodu un pārliecinoties, vai tas ir unikāls un piesaistīts jūsu ierīcei.

Pakalpojuma Apple Pay izmantošana lietotnēs vai tīmeklī

Kad operētājsistēmā iOS, watchOS, macOS vai visionOS strādājat ar lietotni vai vietni, kurā izmantots pakalpojums Apple Pay, jūsu apmeklētā lietotne vai vietne var pārbaudīt, vai attiecīgajā ierīcē ir iespējots pakalpojums Apple Pay. Šo opciju varat pārvaldīt izvēlnē Settings (Iestatījumi) > Apps (Lietotnes) > Safari > Advanced (Papildu) savā iPhone, iPad vai Apple Vision Pro ierīcē, kā arī Mac datora lietotnes Safari iestatījumu cilnē Advanced (Papildu).

Lai droši pārsūtītu norēķinu informāciju, kad veicat maksājumu lietotnēs vai tīmeklī, pakalpojums Apple Pay saņem jūsu šifrēto darījumu un atkārtoti šifrē to ar izstrādātājam piesaistītu atslēgu, pirms darījuma informācija tiek nosūtīta izstrādātājam vai maksājuma apstrādātājam. Šī atslēga palīdz nodrošināt to, lai jūsu šifrētajai norēķinu informācijai varētu piekļūt tikai lietotne vai vietne, kurā veicat pirkumu. Vietnēm ir jāapstiprina savs domēns ikreiz, kad tās kā maksāšanas iespēju piedāvā pakalpojumu Apple Pay. Uzņēmums Apple tāpat kā ar veikalā veiktiem maksājumiem nosūta lietotnei vai tīmekļa vietnei jūsu ierīces konta numuru un darījumam piesaistītu dinamisku drošības kodu. Uzņēmums Apple un jūsu ierīce nesūta lietotnei jūsu faktisko maksājumu kartes numuru.

Uzņēmums Apple saglabā anonīmu darījuma informāciju, tostarp aptuvenu pirkuma summu, informāciju par lietotnes izstrādātāju un nosaukumu, aptuvenu datumu un laiku, kā arī informāciju par to, vai darījums ir paveikts sekmīgi. Uzņēmums Apple izmanto šos datus, lai uzlabotu pakalpojumu Apple Pay un citus produktus un pakalpojumus. Uzņēmums Apple pieprasa, lai pārlūkprogrammā Safari lietotnēm un tīmekļa vietnēm, kurās tiek izmantots pakalpojums Apple Pay, būtu privātuma politika, kas nosaka jūsu datu lietojumu šajās lietotnēs un tīmekļa vietnēs un ko jūs varat apskatīt.

Kad ierīcē iPhone vai Apple Watch izmantojat pakalpojumu Apple Pay, lai apstiprinātu pirkumu, kas veikts Mac ierīcē pārlūkprogrammā Safari, jūsu Mac ierīce un autorizējošā ierīce saziņai izmanto šifrētu kanālu ar Apple serveru starpniecību. Uzņēmums Apple nekādu šīs informācijas daļu nesaglabā formātā, kas jūs personīgi identificē. Ierīces iPhone sadaļā Settings (Iestatījumi) varat atspējot iespēju izmantot pakalpojumu Apple Pay Mac ierīcē. Atveriet sadaļu Wallet & Apple Pay un izslēdziet iestatījumu Allow Payments On Mac (Atļaut maksājumus Mac ierīcē).

Kad Apple Pay savā iPhone vai iPad ierīcē izmantojat, lai apstiprinātu pirkumu, kas iniciēts no trešās puses pārlūkprogrammas Mac datorā, Windows datorā vai citā ierīcē, iniciējošā ierīce un autorizējošā ierīce saziņai izmanto šifrētu kanālu ar Apple serveru starpniecību. Uzņēmums Apple nekādu šīs informācijas daļu nesaglabā formātā, kas jūs personīgi identificē.

Atlaižu karšu pievienošana un izmantošana veikalos, veicot darījumus pakalpojumā Apple Pay

Kad pievienojat bezkontakta atlaižu kartes lietotnei Wallet, visa informācija tiek saglabāta ierīcē un šifrēta, izmantojot ieejas kodu. Varat izvēlēties automātisku atlaižu kartes piedāvāšanu lietošanai tirgotāja veikalos, kad veicat pirkumu pakalpojumā Apple Pay (vai arī varat šo iestatījumu izslēgt lietotnē Wallet). Uzņēmums Apple pieprasa, lai visa maksājumu terminālim sūtītā informācija būtu šifrēta. Atlaižu karšu informācija tiek sūtīta tikai pēc jūsu atļaujas. Uzņēmums Apple nesaņem nekādu citu informāciju par atlaides darījumu, tikai to, kas parādīta uz caurlaides. Pakalpojumā iCloud jūsu kartes tiek dublētas, un atlaižu karšu informācija tiek atjaunināta vairākās ierīcēs.

Ja reģistrējaties atlaižu kartes saņemšanai un sniedzat tirgotājam informāciju, piemēram, savu vārdu, pasta indeksu, e-pasta adresi un tālruņa numuru, uzņēmums Apple saņem paziņojumu par reģistrēšanos, bet jūsu sniegtā informācija tieši no jūsu ierīces tiek nosūtīta tirgotājam un tiek apstrādāta atbilstoši tirgotāja privātuma politikai.

Kā rīkoties, ja ierīce ir pazaudēta un ir jāaptur karšu darbība vai jānoņem tās no pakalpojuma Apple Pay

Ja ierīcē ieslēdzat funkciju Find My (Atrast manu ierīci), varat apturēt pakalpojuma Apple Pay darbību, iestatot ierīcē režīmu Lost Mode (Nozaudēšanas režīms), nevis nekavējoties anulējot kartes. Ja atrodat ierīci, varat atkārtoti iespējot pakalpojumu Apple Pay.

Varat atvērt savu Apple konta lapu, lai noņemtu iespēju veikt maksājumus ar kredītkartēm, debetkartēm un priekšapmaksas kartēm, ko izmantojāt pakalpojumā Apple Pay attiecīgajā ierīcē.

Ja attālināti dzēšat ierīci, izmantojot funkciju Find My (Atrast manu ierīci), tiek noņemta arī iespēja maksāt ar kartēm, kuras izmantojāt pakalpojumā Apple Pay. Jūsu banka, bankas pilnvarots apkopes centrs, jūsu kartes izsniedzējs vai izsniedzēja pilnvarots apkopes centrs apturēs jūsu kredītkaršu, debetkaršu un priekšapmaksas karšu darbību pakalpojumā Apple Pay pat tad, ja ierīce būs bezsaistē un tai nebūs izveidots savienojums ar mobilo tīklu vai bezvadu lokālo tīklu. Ja atradīsit ierīci, varēsit pievienot kartes vēlreiz, izmantojot lietotni Wallet.

Varat arī piezvanīt savai bankai vai kartes izsniedzējam un lūgt apturēt jūsu kredītkaršu, debetkaršu vai priekšapmaksas karšu darbību pakalpojumā Apple Pay. Iespēja izmantot jūsu ierīcē saglabātās atlīdzības kartes tiek noņemta tikai tad, ja jūsu ierīce ir tiešsaistē.

Naudas sūtīšana un saņemšana, izmantojot pakalpojumu Apple Cash (tikai ASV)

Izmantojot pakalpojumu Apple Cash, varat sūtīt naudu un to saņemt no citām personām lietotnē Messages un Wallet. Kad saņemat naudu, tā tiek pievienota jūsu Apple Cash kartei, ko var izmantot pirkumu veikšanai pakalpojumā Apple Pay veikalos, lietotnēs un tīmeklī. Starppersonu maksājumi un Apple Cash karte ir pakalpojumi, ko nodrošina uzņēmuma Apple partnera banka Green Dot Bank — korporācijas FDIC dalībniece. Lai uzzinātu, kā Green Dot Bank aizsargā jūsu informāciju, pārskatiet šīs bankas privātuma politiku.

Kad iestatāt Apple Cash, ar banku Green Dot Bank un uzņēmumu Apple Payments Inc. var tikt kopīgota tāda pati informācija kā tad, ja pievienojat kredītkarti vai debetkarti. Uzņēmums Apple izveidoja tam pilnībā piederošo apakšuzņēmumu Apple Payments Inc., lai aizsargātu jūsu privātumu. Jūsu Apple Cash konta reģistrācijas informāciju (vārdu, adresi), atlikumu, darījumu summas un to personu vārdus, kurām sūtāt vai no kurām saņemat naudu, uzņēmums Apple Payments Inc. glabā atsevišķi veidā, kas pārējam uzņēmumam Apple nav zināms. Jūsu personas dati, ko glabā uzņēmums Apple Payments Inc., tiek izmantoti tikai jūsu pieprasīto pakalpojumu sniegšanai, traucējummeklēšanai, reglamentējošiem nolūkiem un krāpniecības novēršanai.

Lai pārbaudītu jūsu identitāti, iespējams, jums būs jāsniedz informācija (tostarp jūsu vārds, uzvārds un adrese) bankai un tās identitātes verificēšanas pakalpojumu sniedzējam. Šī informācija tiek izmantota tikai krāpniecības novēršanai un atbilstības ASV finanšu noteikumiem nodrošināšanai. Partnera banka un uzņēmums Apple Payments Inc. droši glabā jūsu vārdu un adresi, bet uzņēmums Apple nevar nolasīt nekādu papildu informāciju, kas jums tiek lūgta, proti, sociālās apdrošināšanas numuru, dzimšanas datumu, atbildes uz jautājumiem (piemēram, apstiprināt iepriekšējās dzīvesvietas ielas nosaukumu) vai valdības izsniegta identifikācijas dokumenta kopiju.

Kad izmantojat pakalpojumu Apple Cash (arī tad, ja pievienojat vai pārsūtāt naudu uz bankas kontu), mūsu partnera banka, uzņēmums Apple un uzņēmums Apple Payments Inc. var izmantot un glabāt informāciju par jums, jūsu ierīci un jūsu kontu, lai apstrādātu darījumu, veiktu traucējummeklēšanu, palīdzētu novērst krāpniecību un nodrošinātu atbilstību finanšu noteikumiem. Uzņēmums Apple var sniegt uzņēmumam Apple Payments Inc. aptuvenu informāciju par jūsu lietošanas paradumiem ierīcē attiecībā uz to, cik bieži sazināties ar attiecīgo personu pa tālruni, e-pastu vai lietotnē Messages. Jūsu saziņas saturs netiek apkopots. Šī informācija tiek glabāta ierobežotu laiku un tādā veidā, ka netiek saistīta ar jums, ja vien saistītajam darījumam aizdomīgu darbību dēļ netiek noteikta nepieciešamība veikt papildu analīzi.

Papildinformācija par pakalpojuma Apple Pay lietošanu ar transporta karti

Ja pakalpojumam Apple Pay pievienotu transporta karti norādāt kā Express Transit karti, varat norēķināties par braucienu pilsētas transportā, pirms tam neizmantojot funkciju Face ID, Touch ID vai ieejas kodu. Režīmu Express Transit varat pārvaldīt ierīces iPhone sadaļā Settings (Iestatījumi) ˆ> Wallet & Apple Pay vai ierīcē Apple Watch, izmantojot lietotni Apple Watch.

Transporta karšu darbību var īslaicīgi apturēt, izmantojot funkciju Find My (Atrast manu ierīci), lai ierīcē iestatītu režīmu Lost Mode (Nozaudēšanas režīms). Transporta kartes varat arī noņemt, attāli izdzēšot ierīci ar funkcijas Find My (Atrast manu ierīci) starpniecību, vai arī noņemt visas kartes Apple konta lapā. Transporta kartes nevar noņemt vai apturēt to darbību, ja ierīce ir bezsaistē.

Papildinformācija

  • Papildinformāciju par pakalpojumu Apple Pay un privātuma varat skatīt savā ierīcē. iPhone izvēlnē Settings (Iestatījumi) atveriet sadaļu Wallet & Apple Pay un pieskarieties pie “See how your data is managed” (Skatīt, kā tiek pārvaldīti jūsu dati). Mac ierīces sadaļā System Settings (Sistēmas iestatījumi) atveriet sadaļu Wallet & Apple Pay (Wallet un Apple Pay) un noklikšķiniet uz Apple Pay & Privacy (Apple Pay un privātums).

  • Vēl plašāku informāciju par to, kā uzņēmums Apple aizsargā jūsu datus un personas informāciju, varat skatīt Apple platformas drošības ceļvedī un Apple privātuma politikā.

Apple Pay ir pakalpojums, ko nodrošina noteikti Apple saistītie uzņēmumi, kā norādīts Apple Pay privātuma paziņojumā. Ne uzņēmums Apple Inc., ne tā saistītie uzņēmumi nav banka. Pakalpojumā Apple Pay izmantotās kartes piedāvā kartes izsniedzējs.

Apple Cash pakalpojumus nodrošina Green Dot Bank — korporācijas FDIC dalībnieks. Apple Payments Services LLC (Apple Inc. apakšuzņēmums) ir Green Dot Bank pakalpojumu sniedzējs Apple Cash kontiem. Ne Apple Inc., ne Apple Payments Services LLC nav banka. Uzziniet vairāk par Noteikumiem un nosacījumiem. Pieejams tikai ASV atbilstīgās ierīcēs. Lai nosūtītu un saņemtu naudu, izmantojot Apple Cash kontu, jums ir jābūt 18 gadu vecam un ASV iedzīvotājam. Ja neesat sasniedzis 18 gadu vecumu, jūsu ģimenes piekļuves organizators var iestatīt Apple Cash jums kā daļu no sava Apple Cash Family konta, bet, iespējams, nevarēsiet piekļūt funkcijām, kurām nepieciešama atbalstīta maksājumu karte. Lai nodrošinātu līdzekļu pieejamību, drošības pārbaudēm var būt nepieciešams ilgāks laiks. Apple Cash ģimenes konti var nosūtīt vai saņemt tikai līdz 2000 $ septiņu dienu periodā atbilstoši slīdošam grafikam. Tap to Cash darījumos var nosūtīt vai saņemt tikai līdz 2000 $ septiņu dienu periodā atbilstoši slīdošam grafikam. Spēkā citi ierobežojumi; papildinformāciju skatiet noteikumu un nosacījumu sadaļā. Lai piekļūtu visām Apple Cash funkcijām un izmantotu tās, jums ir nepieciešama piemērota ierīce ar lietotni Wallet, kurā ir jaunākā iOS versija.

Publicēšanas datums: