Uporabniški pogovor:Smihael/januar 2009
Stran je arhivska, zato je, prosimo, ne urejajte. Vse nove komentarje lahko objavite na tekoči pogovorni strani. |
Arhivirani pogovori:
Italian cities
Dear Miha,
as far as I can see, your script is really identical to mine. It should work; but the error message shows it is generating the wrong page names. Maybe the problem is in your file with the list of Italian cities? Could you let me see, say, the first ten cities exactly as they are in the text file you use (italija.txt, if I'm not mistaken)? Maybe that will help expalin the problem. --Smeira 13:26, 2. januar 2008 (CET)
Urejanje glavne strani
V tvojem monobook.js sem skript za urejanje glavne strani zamenjal z vrstico importScript("Uporabnik:Dbc334/urejanjeglavnestrani.js");
. Namen tega je olajšati vsakokratno posodabljanje skripta ob morebitni spremembi glavne strani. --Domen 21:19, 4. januar 2008 (CET)
- Hvala. lp, --Miha 11:08, 6. januar 2008 (CET)
Wikiprojekt knjige?
Začel sem pisati osnutek za Wikiprojekt (vidiš lahko tu). Ampak ne vem, ali naj dam naslov Wikiprojekt:Knjige, ali morda Wikiprojekt:Romani, novele,... Na angleški wikipediji imajo WikiProject Novels in WikiProject Books. Prosim, da mi svetuješ. Lep pozdrav, --Fran 21:46, 5. januar 2008 (CET)
Re:
Hvala - sploh nisem dojela kot predrznost - čeprav mi še ni potegnilo, kaj je boljše, bom verjetno šele kasneje opazila. Še enkrat hvala.--Amazone7 19:09, 9. januar 2008 (CET)
Kot vidim je že izšel. Ali sedaj lahko ponovno glasujemo? Lep pozdrav, --Fran 21:48, 12. januar 2008 (CET)
- Danes še ne, ker nameravam članek dodelati in slovnično pregledati. Bom dodal predlog, ko bom dokončal. --Miha 22:03, 12. januar 2008 (CET)
Aha, potem je treba izbrisati zamrznjeno glasovanje. Lep pozdrav, --Fran 22:14, 12. januar 2008 (CET)
Vprašanje v zvezi z mojim prispevkom o F. Prešernu
Zanima me, zakaj so moj prispevek na Wikipedii odstranili? To je bila moja seminarska naloga in če mi danes sošolka ne bi povedala, sploh tega ne bi opazila in ne bi opravila izpita. Zakaj tega niso sporočili meni? Ali je sploh mogoče, da bo moj prispevek objavljen? Drugače moram narediti seminarsko nalogo še enkrat. Prav tako o tem noben ni obvestil moje profesorice.
Prosim, če mi lahko odgovoriš čimprej, da se vsaj lotim nove teme. Hvala lepa!
Tjasagale 17:26, 15. januar 2008 (CET)Tjaša
- Vsebina je obnovljena na naslovu: France Prešeren/Delovna verzija. Sem prosil uporabnika, ki je vsebino razveljavil, da ti pove točno kaj je bilo narobe. lp, --Miha 17:59, 15. januar 2008 (CET)
Hvala! Sem kar sama sporočila moji profesorici. Je zelo razumevajoča oseba, tako da če zadeva ne bo v redu, se bom lotila nove teme, katere se še nihče ni lotil in bo suhoparna in skrajno dolgočasna. Prof. Blažićeva je rekla, naj zadevo uredim v enem tednu. Hvala ti še enkrat!
Poglej(ta) mojo pogovorno stran. --matijap (p) 12:02, 16. januar 2008 (CET)
Veteran...
Kot vem, bo 1 leto šele enkrar februaraj... Aha, prvi prispevek # 09:52, 18. februar 2007... Ampak to bo kmalu. Hvala za priznanje. Lep pozdrav, --Fran 19:51, 22. januar 2008 (CET)
- Glej sem: Posebno:Log&type=newusers&user=Fran&page= ;-). lp, --Miha 20:21, 22. januar 2008 (CET)
No tole ni nič (rdeča povezava) ... Pa saj bo kmalu tudi februar :) Lp, --Fran 20:42, 22. januar 2008 (CET)
- No ja: [1]. lp, --Miha 21:47, 22. januar 2008 (CET)
Aha, hvala. Lep pozdrav, --Fran 15:55, 23. januar 2008 (CET)
- Ni za kaj ... --Miha 19:58, 23. januar 2008 (CET)
Bežigrad
Evo, ti bom kar tukaj odgovoril, če te ne moti :) Upam, da ti bo tole kaj pomagajo, večina stvari ki si jih slišal, je brez veze: - daje preveč potuhe in so potem dijaki kot študentje neuspešni - neumnost, naši dijaki dosegajo odlične rezultate na vseh mogočih faksih. Mogoče najbolj očitni so študentje fizike, ki so maturirali pred 5 leti, danes so že trije asistenti na faksu
- ves pouk se posveča le pripravam na maturo in ne dejanski snovi, od tod zlati maturanti - to ne drži nič bolj, kot na kakšni drugi šoli. Seveda se daje (verjetno) prevelik poudarek maturi. Ampak kljub vsemu je matura pomembna, saj ti daje možnost vpisa na želen faks in posledično zaposlitev, kakršno si želiš. Na naši šoli tudi ni tako velikega števila zlatih maturantov, na splošno je v Sloveniji statistično gledano preveč zlatih
- so dijaki vrženi na modo, in te ne sprejmejo če nisi oblečen in nisi športnik - neumnost. Sto ljudi, sto čudi. Seveda se najdejo obsedenci z modo, s športom, razne glasbene skupine itd. Tega je na naši šoli še precej manj, kot kje drugje. Ampak večina dijakov je povsem normalnih in te sprejmejo takšnega, kakršen si. Verjemi, pri nas je dosti bolj pomembno kakšen si notri kot zunaj. Mogoče se sliši kot beden klišé, ampak drži.
- za vpis šteje le potrdilo košarkaške zveze Slovenije in ocene, priznanja pa ne - ni res. Novega sistema sicer ne poznam tako dobro kot starega (sam sem na gimnazijo prišel s 116 točkami, torej brez vsakršnega zlatega priznanja), a je podoben staremu. Glede tega se najlažje posvetuješ s šolsko (osnovnošolsko) svetovalko, ali pa povprašaš na informativnem dnevu (15. februar, se mi zdi). Takrat me žal ne bo tam, ker grem pogledat na faks, boš pa našel veliko dijakov prvih in drugih letnikov, ki ti bojo sigurno lahko povedali še kaj.
- je četrtna skupnost Bežigrad v Ljubljani med najbolj nevarnimi (kriminal, droge), od tod nizek vpis lani - ne vem, od kje folku take informacije. Bežigrajske četrt je čisto fajn, definitivno je dosti boljša od mnogih drugih. Seveda nikjer nisi ČISTO varen (povsod se lahko najde kdo, ki ti zateži za mobitel), ampak to je vse kaj drugega kot bežigrajski problem.
- zelo sproščena scena - res je
- prijazni profesorji, s katerimi se da "zment" - v veliki večini drži, o tem malo kasneje
- malo učenja, dobre ocene - občutek imam, da dijaki slabših gimnazij tako mislijo, ker smo na Bežigradu, kakorkoli se to morda zdi samovšečno, pač boljši dijaki. In boljši dijak se bo učil manj in imel boljše ocene kot slabši dijak, pa naj bo to na tej šoli ali pa na kakšni drugi.
- kvaliteten pouk naravoslovja - drži za fiziko in matematiko
Evo, pa še pa par mojih komentarjev:
- kdor ti o Bežigradu govori slabe stvari, je skoraj sigurno zavisten, da sam ne more priti gor
- skoraj nihče nima izkušnje tako z Bežigradom kot neko drugo gimnazijo, zato so vse primerjave bolj ali manj nesmiselne
- na šoli se najdejo tako dobri kot slabi učitelji. Kabineta biologije in kemije imata, na primer, večinoma slabe profesorje. Iz tega sledi tudi majhno število maturantov iz teh dveh predmetov, ker se večini (med drugim tudi meni) ta drugače zanimiva predmeta pač upreta. Po drugi strani pa je na primer kabinet matematike in fizike naravnost odličen. V splošnem pa je pri nas več dobrih profesorjev kot drugje.
- brez učenja predvsem v prvih treh letnikih pač ne gre. To drži na vseh šolah. Mogoče boš imel manjšo krizo, mogoče se prebiješ brez problema. Če tega preskoka (praktično nič učenja v OŠ) ne bi bilo sedaj, bi bil potem še dosti težji na faksu.
Mogoče še najpomembnejše - 3 in pol leta, kar sem na Bežigradu, je vsebovalo ene najlepših trenutkov mojega življenja. Če ti gimnazija omogoči to, je dobra. :)
Veliko sreče pri izbiri gimnazije, pa naj bo katera koli že. Jaz ti lahko povem le, da je naša dobra. V končni fazi je odločitev samo tvoja.
Burek 20:18, 22. januar 2008 (CET)
- Če se hočeš fajn matrat, pejt na poljane. Sestra je bila na bežigradu in je mela bistveno manj za delat, ampak je tud bistveno manj znala. v glavnem pa: naravoslovci -> definitivno bežigrad, jezikoslovci -> definitivno poljane, družboslovci -> ? (vič?) --Eleassar pogovor 20:34, 22. januar 2008 (CET)
Jaz grem po vsej verjetnosti na Vič... je sestra pohvalila. Lp, --Fran 20:47, 22. januar 2008 (CET)
- Mislim, da me nekje nisi čisto razumel. In sicer: malo učenja, dobre ocene - gospa, ki ima hčerko na Bežigradu, drugo pa na Poljanah je zaznala razliko v strogosti ocenjevanja in zahtevnosti snovi (več podrobnosti, daljši referati, ...). Bežigrad naj bi bil veliko lažji in mi ga je gospa svetovala. Nekako pa so odtehtali tisti slabi komentarji, predvsem o nasilju, elitizmu, ki so bili objavljeni na TV Slovenija - in za informativni dan sem šel pogledat Poljane. lp, --Miha 20:59, 22. januar 2008 (CET)
Eleassar - mogoče se je pa tvoja sestra pač manj učila zaradi sebe in ne zaradi šole, na kateri je bila. V splošnem poznam ogromno Bežigrajčanov, ki inštruirajo druge dijake v vseh mogočih predmetih, obratnega primera ne poznam nobenega. Glede učiteljev je pa tako: res se najde kakšen profesor, ki ocenjuje prelahko, najdejo pa se tudi obratni primeri. O nasilju in elitizmu mogoče poroča TV Slovenija, ne vem pa, od kod jim ti podatki. Zadnje čase je tako ali tako precej moderno pljuvati po "najboljših" gimnazijah (tukaj mislim predvsem Bežigrad, Poljane in Vič), tako da me tovrstni članki ne presenečajo. No ja, odločitev je tvoja. --Burek 09:00, 25. januar 2008 (CET)
- Prijavo sem dal za Bežigrad. Je dobro vzdušje in super pogoji, pa tudi profesorji zgledajo bolj pripravljeni za pogovor kot drugje . Glede na stanje prijav pa očitno ne bo težave. lp, --Miha 09:06, 30. marec 2008 (CEST)
- Heh, zdaj sem tudi uradno vpisan. lp, --Miha 20:46, 22. junij 2008 (CEST)
Odstranjene slike
Pozdravljeni,
zanima me zakaj so bile slike, ki sem jih dodala k članku Brane Dolinar (Brane Demšar) odstranjene. Ali je možnost, da jih spet dodam? Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor. LP, Daša
- Slike so odstranjene, ker kršijo licenco, pod katero so naložene, tj. poštena uporaba (uporabljajo se samo za članek o knjigi in ne o avtorju). Glej navedek:
“ | /.../ slika naslovnice mora biti obvezno v nizki ločljivosti in uporabljena samo v članku o posamezni knjigi. Vse ostalo je kršitev ap. --Eleassar | ” |
- Če imaš dovoljenje ilustratorja in založbe pa mi posreduj kopijo. MMG, na Wikipediji se lahko (oziroma obvezno) tikamo . lp, --Miha 14:36, 23. januar 2008 (CET)
Ali je dovoljeno naslovnice skenirati ter jih označiti kot naslovnice knjige? Ali sploh ne morem objaviti naslovnic brez dovoljenja založbe ali ilustratorja? Lp, Dasa Svetlic 19:41, 23. januar 2008 (CET)
- Dodanih slik sploh nisem izbrisal, le odstranil sem jih iz članka. Licenca poštena uporaba, pod katero spadajo tudi naslovnice knjig dovoljuje uporabo take slike le v dotičnem članku. Na primer, če imaš naslovnico zgodbe Palček, miška in dva slona lahko sliko naslovnice uporabiš samo v članku Palček, miška in dva slona. Naslovnice lahko skeniraš in objaviš tu, ampak jih moraš vseeno nekoliko pomanjšati, in seveda upoštevati prej povedano.
- Popolnoma drugače je z slikami naslovnic, katerih avtor, tj. ilustrator je umrl pred več kot 70 leti. Take naslovnice lahko prosto uporabljaš pod dovoljenjem javna last.
- Lep pozdrav, --Miha 19:56, 23. januar 2008 (CET)
Zdravo! Se nekaj bi te vprašala. Če sem te prav razumela, moram ločljivost slik zmanjšat in jih nato lahko objavim v članku Brane Dolinar (Brane Demšar)? Hvala ti, lp --Dasa Svetlic 20:19, 28. januar 2008 (CET)
- Velikost slike ne sme presegati ali biti enaka velikosti naslovnice, ker bi na ta način lahko nekdo z reprodukcijo škodil založbi (za lažjo predstavo: tudi slike bankovcev morajo biti nekoliko pomanjšane in imeti oznako PRIMEREK oz. SPECIMEN). lp, --Miha 20:23, 28. januar 2008 (CET)
Ok, še nekaj me zanima. A bo ok, če zmanjšam ločljivost slike le pri članku? Ko pa kliknem na sliko, je ločljivost bistveno večja. Hvala ti za potrpežljivost,lp --Dasa Svetlic 20:58, 28. januar 2008 (CET)
Slovnica
Bo kar držalo, da je uklepaj. --Domen 18:12, 27. januar 2008 (CET)
Ja no, saj nisem tega jaz izumil, samo za Janezom sem popravil. Oklepaj ni uklepaj. lp, --Miha 18:44, 27. januar 2008 (CET)
- Ne, oklepaj je ločilo, tj. vse med ( in ), uklepaj pa znak (. --Domen 19:01, 27. januar 2008 (CET)
Prvič slišim, samo zakaj mi potem črkovalnik uklepaj podčrta kot napačno? Da ni danes 1. 4. 2008. --Miha 19:06, 27. januar 2008 (CET)
- Je kdo rekel, da je črkovalnik popoln? --Domen 19:29, 27. januar 2008 (CET)
V SP 2001 je malo dvoumno opisan kot prvi del oklepaja (oklepaj je 1 oklepaj in ne ob - začetni oklepaj in zaklepaj). Torej, če prav razumem je uklepaj znak (, zaklepaj pa ), ali drugače uklepaj je desnostični, zaklepaj pa levostični. Bi mi lahko, dal kakšno dobro referenco, da pokažem učiteljici, ki je danes rekla, da uklepaj ne obstaja. --Miha 20:15, 28. januar 2008 (CET)
- Slovarski del SP 2001? Pa tudi SP 2001 § 438. --Domen 20:32, 28. januar 2008 (CET)
Objava besedila
Hei! Profesorica Blažičeva mi je rekla, naj tebe vprašam glede objav besedil. Torej.. Zanima me, če lahko in kje lahko objavim pripovedko Pastorka in bela žena (članek še delam)? Kako je kaj z dovoljenji? Gre namreč za otroško knjigo (slikanico). Hvala za odgovor! LP, --ines 13:20, 28. januar 2008 (CET)
- Kdaj je bila zgodba napisana? lp, --Miha 15:38, 28. januar 2008 (CET)
Gre za priredbo po ljudskih motivih (priredili Jasna Branka Staman in Saša Pergar), ki je bila izdana leta 2005. --ines 15:53, 28. januar 2008 (CET)
- Žal glede na to, da je to avtorsko delo, ki ni v javni lasti, dela ne smemo objaviti. Na splošno lahko dela objavljaš na sorodnem projektu Wikivir, če seveda upoštevaš posebne smernice dela pa so bodisi v javni lasti (dela: 70 let po avtorjevi smrti. drugo: splošna dejstva, informacije javnega značaja) ali pa jih je, dal avtor v prosto uporabo. lp, --Miha 16:39, 28. januar 2008 (CET)
Vprašanje
Miha, smem vprašati kaj delaš? Metulji so bili izbrani danes, in za ta teden, in to pred gibanjem Zemlje, kaj smo mi slučajno že v petem tednu? Ker lahko imam tudi jaz kaj napak, ampak Gibanje zemlje sem komaj vnesla notri, in je bilo tudi mišljeno za drug teden.--Amazone7 17:24, 28. januar 2008 (CET)
--Se dodatno pravičujem, ker vidim da sem malo tudi sama zakvačkala stvar. Priznavam, da je še veliko dela pred mano glede "učenja".
- Kolikor vem smo danes v 5. tednu, zato sem prestavil metulje na izbrano/5. teden 3008, gibanje Zemlje pa na izbrano/6. teden 3008. lp, --Miha 17:32, 28. januar 2008 (CET)
- -3008 - počutim se kot Highlander . No, jaz sem mislila pa, da je 4ti.--Amazone7 17:36, 28. januar 2008 (CET)
Ah pa res, 2008 smo. --Miha 17:50, 28. januar 2008 (CET)
Kemija
Si bil na tekmovanju? Lp, --Fran 17:45, 28. januar 2008 (CET)
- Ja. Zelo lahke naloge, samo pri 2. sem ga polomil, vedel sem da je jod pri sobnih pogojih trden (drugače ne bi sublimiral če ga segrevamo), pa sem ga vseeno označil kot plin (ker mi ni štimalo s prikazano velikostjo klorovega atoma) :D. lp, --Miha 17:54, 28. januar 2008 (CET)
Za kemijo v šoli bi lahko rekel da je lahka, ker imamo učitelja, ki težko kroti razred (torej...). In kot vsi iz naše šole bom imel naslednje leto težave. Ampak sem vseeno šel na tekmovanje. Morda veš kaj je pomenilo tisto pri 4. nalogi? Drugače skoraj nič nisem znal :) . Lep pozdrav, --Fran 17:57, 28. januar 2008 (CET)
- Hm, o čem je že govorila 4. naloga? Mi pa imamo za slovenščino že vsa leta (predmetne stopnje, z izjemo 7. razreda) totalni ... lp, --Miha 18:03, 28. januar 2008 (CET)
Vem da mora to nekaj pomeniti, torej neka skeletna formula (jaz sem v njej videl le črtice gor dol, gor dol in na koncu se razscepi). Nekaj takega... Lep pozdrav, --Fran 18:05, 28. januar 2008 (CET)
- A kako se poimenuje? Če misliš tisto cikcakasto slikico je pravilni odgovor: 3-metilpent-1-en (krajše: 3-metilpenten). lp, --Miha 18:07, 28. januar 2008 (CET)
Verjetno je to, če ti tako praviš... Lep pozdrav, --Fran 18:11, 28. januar 2008 (CET)
- No mislim, da je bil 3-metilheks-1-en. Malo sem zamešal naloge :). lp, --Miha 18:13, 28. januar 2008 (CET)
Ne bom spraševal, kako to veš, ker bi verjetno tudi jaz mogel vedeti... Lp, --Fran 18:15, 28. januar 2008 (CET)
- Ne sej se pri nas, tega sploh še nismo učili (bi se morali že lani na koncu leta), ampak snov na srečo predelamo v okviru dodatnega. lp, --Miha 18:20, 28. januar 2008 (CET)
Fanta, to je snov lanskega razreda. Radikali in vezi. Skeletne formule se res ne obravnavajo (vsaj mi jih nismo), vendar, če vsaj malo po Wikipediji gledaš za formulami, jih boš opazil. V bistvu vsak prelom pomeni ogljikov atom, okoli pa pač na pamet nanizaš vodike. Meni sicer ni jasno, kako ni pravilno, da se vezi amonijaka usmerjajo v oglišča tetraedra (amonijev ion ima namreč tetraedično zgradbo), ampak dobro. Bomo jutri v šoli predebatirali. Sicer so pa rešitve že na internetu od treh popoldne (malo čez, no). --Domen 19:48, 28. januar 2008 (CET)
- Jaz pravim samo to, da smo to snov v 8. razredu izpustili (in smo jo predelali letos v okviru dodatnega pouka). Glede amoniaka, ta nima tetraedrične zgradbe, ker mu manjka vrh (središčni atom (v tem primeru N) se ne šteje kot vrh. lp, --Miha 19:57, 28. januar 2008 (CET)
- 3 do 5 točk sem zgubil, odvisno od točkovanja in spomina. --Miha 20:01, 28. januar 2008 (CET)
- Saj ni nikjer pisalo ali ima amonijak tetraedično zgradbo, pisalo je, če se vezi amonijaka usmerjajo v oglišča tetraedra (morda so mislili, da v vse) – tako se tudi vezi CO (ali pa CO2) usmerjajo v oglišča kocke, kvadra, prizme – pa čeprav v samo dve (morda si pa jaz to le napačno razlagam ...). Bom jutri natančneje to trditev pogledal. In, koliko krat še, amonijak se piše z j-jem. --Domen 20:37, 28. januar 2008 (CET)
Jaz lahko že sedaj povem, da bom imel v naslednjem letu VELIKE težave pri kemiji... Mogoče bo kako posnetek naše ure kemije (ali biologije) pristal na youtubu. Tako, da ne pričakujem popolnoma nič. Šel sem, samo da vidim kako je. Lep pozdrav, --Fran 21:19, 28. januar 2008 (CET)
Zgodovina
Kako je šla zgodovina. Jaz sem danes izvedel rezultate. Dobil sem 48 točk (od 52) in grem naprej. Pa ti? Lep pozdrav, --Fran 15:32, 6. februar 2008 (CET)
- Naprej grem z nekaj manj točkami. lp, --Miha 16:03, 6. februar 2008 (CET)
Odlično! Spet sem bil prvi na šoli... A test je bil lahek, moje napake (na internetu je tekmovalna pola in rešitve) pa so neumne. Upam, da bom letos dobil zlato, da bom imel vsaj eno (lani mi je manjkala le ena točka).Lep pozdrav, --Fran 16:20, 6. februar 2008 (CET)
Italijanske občine
Če se ti vrne volja do opisa italijanskih krajev, morda lahko porabiš sezname 1, 2 in 3. Slednja dva nista stoodstotno popolna, a dvomim, da se da najti kaj boljšega. Po potrebi se lahko obrneš na avtorja knjige, ki je navedena v Virih. --IzTrsta 10:22, 23. februar 2008 (CET)
- Bom vsekakor temu projektu posvetil čas poleti (in dodelal robota, da bo primeren tudi za druge države), sedaj pa me čas preganja (tekmovanja, vpis v gimnazijo, ...). Upam, da boš imal takrat tudi ti čas in dovolj moči da mi boš pomagal pri 'strokovnih' vprašanjih. lp, --Miha 15:42, 23. februar 2008 (CET)
Prav rad. --IzTrsta 20:25, 23. februar 2008 (CET)
Izbrane obletnice in J. Drnovšek
Vem da je pomemben dogodek, ampak a paše to v današnjo predlogo? Navsezadnje gre za obletnice, kar pa bo šele naslednje leto. --Yerpo Ha? 13:51, 23. februar 2008 (CET)
- V bistvu ni bil moj predlog, da damo to danes na glavno stran. Glej Tonetov uporabniški pogovor. lp, --Miha 15:05, 23. februar 2008 (CET)
Naj kar ostane. Lep pozdrav, --Fran 15:38, 23. februar 2008 (CET)
Uporabnik:Fran/monobook.js
Bi mi tukaj lahko pomagal, da bi imel zgoraj med nastavitve in med spisek nadzorov še števec? In odtranil tiste stvari, ki meni nič ne pomagajo, jaz se ne spoznam. Hvala! Lep pozdrav, --Fran 00:11, 24. februar 2008 (CET)
In še nekaj je. Včeraj sem, ko sem pomaknil miško nad modro povezavo, dobil še nek dodaten okenček, z informacijami o tisti strani. Danes tega nimam več in nič nisem spreminjal! Kaj je s tem? Lep pozdrav, --Fran 08:44, 24. februar 2008 (CET)
Kubuntu
Mam nekaj problemov s Kubuntujem pa se res ne znam več rešiti iz težav (Google ne pomaga baš), zat te vprašujem, če morda ti znaš kaj o tem, da bi mi znal svetovat.--Wailer 21:05, 10. marec 2008 (CET)
- Pišeš mi lahko na moj mail: s m i h a e l <na> g m a i l <pika> c o m (brez presledkov). Mam sicer Debian nameščen, vendar sem tudi Ubuntu (zaradi KDE 4) vmes že uporabljal in ni neke bistvene razlike (razen zahtevnosti). lp, --Miha 21:16, 10. marec 2008 (CET)
Vegetarijanec
Si na srečanju jedel meso, mislim tisti namaz...? Se mi res zdi da si se nekaj izogibal... Pa brez zamere, nič nimam proti vegetarijancem. Lep pozdrav, --Fran 20:20, 25. marec 2008 (CET)
- Ne nisem jedel. Mislim da sem samo sok degustiral. Razmišljam, da bi poleti organiziral eno srečanje na Polževem in bi povabil tudi kakšne ki niso še Wikipedijci tako da bil en del srečanja kakor predavanje in navodila za sodelovanje... Potem pa pridete ostali. No ni treba na okoli veliko govorit (čeprav lahko vsak tukaj prebere) naj bo presenečenje, če sploh bo ker ne vem od kje bi dobil računalnike. --Miha 21:03, 25. marec 2008 (CET)
Če bi bilo predavanje bi tudi mi prišli! Jaz sigurno :). Da še kaj povemo, mi, veterani! Lep pozdrav, --Fran 21:20, 25. marec 2008 (CET)
- No jaz sem pričakoval, da vam bi bilo dolgčas (pač naučil jih bi registracije, potem kako se piše članek in razne druge osnove ter seznanil z admini). Vsekakor pa če bom to organiziral bom povabil vsaj 3 (če ne vse) druge administratorje, da bo malo več avtoritete... Pa da kaj povejo... lp, --Miha 22:22, 25. marec 2008 (CET)
No saj, dolgčas nam ne bo, saj se lahko kaj med sabo menimo... Ustanovitev društva, projekt mesta sveta (ne vrjamem da bojo vsi za to, mislim množične člane), geopedija itd. Lp, --Fran 16:55, 26. marec 2008 (CET)
Težka bo, Fran, se strinjam. Jaz sem takrat povabila dosti ljudi, da bi se seznanili pa kaj prida nisem bila uspešna, sem pa pripravljena še vedno dosti narediti za dober namen. Miha, zdaj pa k stvari; te prosim, če mi lahko pomagaš pri ureditvi mojega wiki Babilona-boš takoj videl za kaj gre. Sama žal ne znam še toliko.--Amazone7 01:30, 31. marec 2008 (CEST)
Tole sem ravno postavil... vabljen si da komentiraš, dopolniš kar se ti zdi da manjka (predvsem pri seznamu tem) in seveda sodeluješ pri vzdrževanju. Hvala, --Yerpo Ha? 13:21, 28. marec 2008 (CET)
- Mimogrede, a veš mogoče kako se spremeni barva povezav? Sem hotel vsebino vsake tabele dati na podstran da bo lažje urejati in jih vključiti kot predloge, pa bi rad pri naslovu vsake dal zraven gumbek "uredi" (nekako kot imajo na angleški WP. Ampak tam je kup ParserFunctions sintakse, ki je niti slučajno še ne zastopim. --Yerpo Ha? 14:06, 28. marec 2008 (CET)
Arhiv pogovorov iz Wikivira
Preneseno iz Wikivira zaradi preglednosti. (Prenesel Miha, 19:10, 16. april 2008 (CEST))
Odgovori
Za administratorstvo najprej naredi glasovanje, potem pa zaprosi na meti. Glede Poezij - sam pravzaprav nisem prepisoval, ampak sem kopiral iz:
in še ene strani, ki je na najdem, ampak je bila neuporabna, saj je imela drugačno kodiranje šumnikov in je bilo potrebnega veliko popravljanja.
Lahko pogledaš še na [4] in s kakim programom pretvoriš v *.doc (bom še pobrskal za programom, razen če že poznaš kakega). --Wailer 20:02, 19 december 2006 (UTC)
- Odgovori so na tvojem uporabniškem pogovoru. lp, --Mihael Simonič 12:47, 22 december 2006 (UTC)
Koda za logotip
Ne vstopim se najbolj v programje wiki, ampak mislim, da nameravaš zamenjat sliko. Obrazloži prosim, čemu bi tista sprememba koristila.--Wailer 20:13, 25 december 2006 (UTC)
Slovenski Wikivir
Prosim, dodajte Slovenski Wikivir interwiki na hrvatsko Glavno stranico Wikizvora. Please add sl:Glavna stran interwiki to your main page. --193.77.16.217 15:31, 28. prosinac 2006. (UTC) (sl:Miha)
- Dodao. Andrej Šalov
Sysop rights
According to your kind request on Request_for_permissions you have been granted sysop access on this wiki. Have a nice time, M7 21:57, 5 januar 2007 (UTC)
Kategorizacija
Prosim, da si prebereš Wikivir:Kategorizacija, da ne bo nastala zmeda.--Wailer 19:47, 7 januar 2007 (UTC)
- Hm, ne vem, če bi se strinjal z dvojno kategorizacijo - mar ni npr. avtor naveden že v opisu kategorije? Tako je pri vseh kategorijah in ne vem, čemu bi bilo potrebno kategorizirati tudi to.
Portal občestva in Pod lipo
Obe strani sta kar v redu, čeprav se bom moral na izgled slednje še malo privaditi (pmm bi bilo še zmeraj boljše urejanje meseca uvrstiti pod Lipo). Na Portalu pa je še precej rdečih povezav. Treba bi bilo dodati še kakšne stalne predloge (npr. gdfl licenca za slike - čeprav jih lahko naložimo tudi na Zbirko.). Urediti bi treba tudi nekatera splošna pravila (poleg npr. kategoriziranja še enoten slog in podobno). --Wailer 16:51, 9 januar 2007 (UTC)
Aja, glede menjavanja strani mi je popolnoma vseeno. Pmm je boljše pustiti tako kot je zdaj, da ne bo nepotrebnih komplikacij.--Wailer 17:44, 9 januar 2007 (UTC)
Parameter poglavje v predlogi:naslov
Opazil sem, da parameter nepravilno uporabljaš - pod poglavje namreč vpisuješ naslov celotnega dela namesto v parameter naslov. Če se ne strinjaš s tem sporoči, da spremenimo preden pride do večje zmede.--Wailer 19:36, 11 februar 2007 (UTC)
- Meni je predloga precej nejasna. Morda bi jo bilo potrebno razdeliti v eno za pesmi (kjer se naslov celotnega dela dodaja pod poglavje - od tod mi taka ideja...) in drugo - novo za besedila. Temu se najlažje izognemo tako, da dodaj v podstran predloge dokumentacijo in jo potem vključiš na glavno stran predloge. lp, --Miha (prispevki - pogovor) 16:58, 12 februar 2007 (UTC)
Ali s tem misliš, da bi priredil parametre in ustvaril ene za pesmi in ene za prozo oz. na samo dokumentacijo, ki bi pojasnejvala uporabo? Slednje namreč sploh ni problem. Poleg tega si poglej Wikivir:Peskovnik (razdelek za vire, namesto predloge:viri, enako za predlogo:povezave). Glede povezav v parametrih prejšnji, naslednji in avtor pa imam zamisel, da bi ustvarili parametre prejšnji1, naslednji1 itd., ki ne bi ustvarili avtomatske povezave oz. bi jo bilo potrebno ročno. Bom pokazal v peskovniku, ko bom imel čas.--Wailer 20:10, 12 februar 2007 (UTC)
Prijavi/registriraj se
Predlagam, da na to stran vstaviš nekaj podobnega kot na Wikislovarju ([5]); glede koristi od prijave. Lahko pa tudi samo poveš, kje se to uredi.--Wailer 09:16, 17 februar 2007 (UTC)
- (Urejeno 17 februarja 2007)
Slovensko leposlovje za Wikivir
Miha, ker digitalizacija slovenskega leposlovja v html-obliki poteka počasi (http://www.ijs.si/lit/leposl.html-l2), bi ga želel nadaljevati v enostavnejšem Wikiviru. Na začetku bi pripravil tabelo s seznamom vseh 300 in nekaj več že objavljenih slovenskih knjig s podatkom, kje se nahajajo (Luinova zbirka, moja zbirka, zbirka slepih, Jakopinova zbirka, Intratext, drugo), podatkom o zvrsti (proza, drama, verz), podatkom o dovoljenju (samo za tekste, katerih avtorji so mrtvi manj kot 70 let) in z okencem, kamor se vpiše besedilo, potem ko je dostopno še v Wikiviru. Imam tudi seznam želenih avtorjev in tekstov, za katere bi bilo treba avtorje šele prositi za dovoljenje, in seznam besedil za digitalizacijo, ki takega dovoljenja ne potrebujejo. Z nekaj reklame v Slovlitu (http://mailman.ijs.si/listinfo/slovlit) in drugje bi se morda med študenti in drugimi zainteresiranimi delo hitreje odvijalo. In še odpravljanje zatipkanih reči bi bilo tako lažje. Najbolj pregledno bi bilo to napraviti v obliki tabele, vendar je potem nekoliko bolj zapleteno dopisovanje vanjo. Kaj mi svetuješ in kako lahko pomagaš? lp, miran --Mhladnik 16:24, 7 maj 2007 (UTC)
- Najlažje bo narediti predlogo, ki je potem povsem enostavna za uporabo, ampak kakšen naj bo izgled. Če pogledaš na nemškem Wikiviru imajo pri vsakem besedilu točno to, kar ti želiš, ampak vse skupaj potem zelo grdo izpade. Morda nekaj dodamo k predlogi naslov ali ustvarimo posebno predlogo?--Wailer 15:06, 8 maj 2007 (UTC)
- Meni se zdi bolje razširiti predlogo naslov in nekaj (od)več(nih) podatkov skriti z prikaži/skrij. Bom popravil Common.js. lp, --Miha (prispevki - pogovor) 11:54, 15 maj 2007 (UTC)
- Zdaj sem napravil nekakšno projektno stran http://sl.wikisource.org/wiki/Slovenska_leposlovna_klasika, ob kateri bi bilo na pogovornih straneh pri avtorjih lepo imeti prepoznavni logo, tako kot pri projektu slovenskih literarnih zgodovinarjev na Wikipediji. Če bo FF res plačala stroške digitalizacije 1000 strani, kakor mi ustno obetajo, bi bilo v glavi dokumentov prav videti tudi njen logo. --Mhladnik 12:44, 15 maj 2007 (UTC)
- Misliš na pogovornih straneh? Bom ustavril predlogo Predloga:Wikiprojekt slovensko leposlovje. Logotip bom prerisal v datoteko svg. Lp, --Miha (prispevki - pogovor) 12:55, 15 maj 2007 (UTC)
Zbirka slovenskim mladinskih leposlovnih besedil
Prosila bi te, da narediš ABC seznam za zbirko. Postopoma bi vnašali imena in priimke avtorjev, ki 'čakajo' na digitalizacijo.
LP, Milena M. B.
Ustvarjalno pisanje
Pozdravljen, zanima me ali primerno mesto na Wikiviru, da bi imeli projekt Kreativno pisanje oz. Ustvarjalno pisanje, ki bi vsebovalo kratko teoretično definicijo in predvsem veliko vaj, ki bi bili VIR za učitelje, študente in zainteresirane? Prosim, za odgovor. LP, Milena M. B.--Supmblaz 13:01, 16. januar 2008 (UTC)
Učne priprave za didaktiko književnosti
Pozdravljen, zanima me tudi naslednje, če bi se dalo na Wikiviru odpreti projekt: Učne priprave za didaktiko književnosti, ki bi bile študijski vir za študente PEF? Prosim, za odgovor. LP, Milena M. B.--Supmblaz 13:01, 16. januar 2008 (UTC)
Wiki stran
Zdravo. Nekaj me zanima... Rad bi ustvaril wiki stran za manjšo skupnost (do 30 uporabnikov), konkretno eno preprosto spletno stran za pevski zbor - pač da bi jo vsi člani lahko urejali. Kolikor sem se do sedaj pozanimal, je teh možnosti kar dosti (http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_wiki_farms), a želel bi, da bi stran imela MediaWiki engine za urejanje, prav takšnega, kot ga ima Wikipedija. Če poznaš kakšno pametno izbiro ali imaš z njo tudi izkušnje, te prosim, če mi jo sporočiš. Zanimivo, obstaja celo slovenski http://www.mojwiki.net, ampak ta uporablja MoinMoin programje.
Zanima me še, kje se pri wikipediji ureja menijske vrstice, kakršne so v levem stolpcu (navigacija) ali kakšne druge strani (kot je Posebno/Recent Changes itd.) Če je možno, bi kdaj pa kdaj tu na WIkiviru kaj prevedel/dopolnil. --Janezdrilc 23:16, 20. januar 2008 (UTC)
Mojca Pokrajculja
Pozdravljeni! Danes sem dodala besedilo Mojca Pokrajculja. Kako naj ve če je knjiga avtorsko zaščitena? Vzela sem namreč izdajo: KNJIŽICA "ČEBELICA", založbe mladinska knjiga, kjer pa avtorja ni napisanega, saj je praljica ljudska!
Lp, Ana
- Če je pravljica ljudska je v javni lasti razen če gre za priredbo.Drugič se prosim podpiši z uporabo ukaza --~~~~. lp, --Miha (prispevki - pogovor) 15:40, 7. februar 2008 (UTC)
Predloga:arhiv
Prosim, da popraviš predlogo arhiv, sedaj namreč dobi cela stran sredinsko poravnavo (glej arhiv Pod lipo).--Wailer 20:53, 7. februar 2008 (UTC)
Dovoljenje za objavo fotografije Žičke kartuzije
Zdravo, iščem sliko žičke kartuzije in sem našla eno zelo lepo, ki si jo objavil na spletu. Sprašujem, če jo lahko objavimo v zborniku o naši vasi, ki bo izšel v nakladi 500 izvodov in bo kot ponazoritev k besedilu. Žal vsi vse delamo popolnoma brez honorarja, tako da ti tega ne moremo ponuditi.
Hvala za odgovor Mateja Jemec
- Se opravičuje za pozen odgovor. Mojo sliko lahko uporabite, vendar vas pri tem prosim, če me navedete kot avtorja slike in tudi neposredno povezavo (vir slike), predvidevam, da je to http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Žiče_monastery.jpg.
- Prosim če me v nadaljnje kontaminirate prek e-pošte (naslov je dostopen tukaj: Pošlji uporabniku e-pismo) ali pa na Wikipediji kjer sem bolj aktiven.
- Lep pozdrav, --Miha (prispevki - pogovor) 18:31, 14. april 2008 (UTC)
Predloga krajev in blokada
Dober dan, pravkar sem dobil ban pri urejanju predloge krajev. Wikipedija je idealno mesto, kjer lahko uporabniki izvejo marsikaj o določenem kraju, vidijo njegovo sliko oz poiščejo mesto na zemljevidu. WIkipedija se ureja in širi s pomočjo uporabnikov. In pri predlogi krajev nedvomno pritičejo nekateri podatki, ki jih v predlogi še ni bilo in, po mojem skromnem mnenju, tja tudi sodijo. Zato sem uredil predlogo krajev (jo razširil s tremi polji in sicer: 1. rodilnik, sklon, ki nam pove, kako krajani odgovarjajo o svojem kraju na vprašanje Kam? (na Jesenice) 2. mestnik, sklon, ki nam pove, kako krajani odgovarjajo o svojem kraju na vprašanje Od kod? (z Jesenic) 3. prebivalec, polje, ki nam pove, kako se imenujejo prebivalci naselja, ker to iz zapisa naselja ni mogoče uganiti, je pa izredno koristno. Primer Zaplana --> Zaplaninci
Glede na to, da sem takoj dobil blokado lahko sklepam, da sodelovanje pri Wikipediji hranite za posvečene prijatelje in znance, torej za ozek krog ljudi, ki si potem lasti zasluge za rast zbirke. Oprostite, prosim, če temu ni tako, ampak takšen vtis sem dobil. Vem, da je vandalizma veliko, ampak v tem primeru bi pa lahko prej premislili, preden ustrelite.
Ker menim, da so moji predlogi smiselni in konstruktivni, prosim, da jih posredujete naprej, da jih vsemogočni svet slovenske wikipedije pregleda in po možnosti upošteva.
lep pozdrav
Peter Podgoršek -Ta nepodpisani komentar je dodal/-a Uporabnik:213.172.243.106 (pogovor • prispevki).
- Pozdravljen! Vidim, da sem tokrat reagiral prehitro in hvala, da si me opozoril. Na Wikipediji smo zelo občutljivi če nekdo, še posebej pa anonimni uporabnik, spreminja zelo občutljive predloge, ki so vključene na več tisoč strani. V primeru urejanja takih strani brez soglasja uporabnikom najprej "nalimamo" opozorilo o vandalizmu, nato pa ga blokiramo če s tem nadaljuje. Ponavadi so te zato zaščitene pred urejanjem, ta pa ni bile zaradi nekega nesoglasja. Zadeva se mi zdi koristna a sem jo malo dodelal (oba sklona skupaj, kot parameter sklanjatev). Vabljen k sodelovanju. lp, --Miha 16:21, 27. april 2008 (CEST)
Zvezdice
Hvala za opozorilo. Urejeno!--Rude 10:03, 28. april 2008 (CEST)
NPZ-ji
Kako ti je šla Slovenščina? No, pričakovano je bilo da bo vse skupi neki precej čudnga... Jutr mam pa js tehniko, na srečo ne štejejo 3. predmeti! Kaj imaš ti? Lp, --Fran 21:50, 6. maj 2008 (CEST)
- Niti ni bilo težko (sem vse pravilno PMM rešil)... Upam, da nisem bil površen ali pa sem kaj preveč grdo napisal. Mi mamo zgodovino na srečo (http://www2.arnes.si/~osticnalj/predmeti/pp/zgodovina.html). lp, --Miha 21:56, 6. maj 2008 (CEST)
Da bi js zgodlo mel... Pa 3. predmet se tako ali tako ne šteje... Lep pozdrav, --Fran 20:23, 8. maj 2008 (CEST)
- Matematika: 98%, slovenščina: 92% in zgodovina 86%. lp, --Miha 13:07, 28. maj 2008 (CEST)
Microsoft, OpenOffice.org in wiki
In kaj ima prvi pojem skupnega z ostalima dvema? --Domen 19:34, 8. maj 2008 (CEST)
- Microsoft bi lahko ponudil kaj podobnega pa ne, konkurenca ga prehiteva v vseh pogledih (sicer nimam nič proti temu). lp, --Miha 19:42, 8. maj 2008 (CEST)
- Tudi Apple bi lahko. Ali je že morda? --Domen 20:01, 8. maj 2008 (CEST)
- Da, lahko bi, pa vendar je tu razlika. Aple še svoje pisarniške zbirke nima (razen prilagojenega MS Offica in prihajajoče verzije OpenOffica). lp, --Miha 20:08, 8. maj 2008 (CEST)
- A OpenOffice.org pa je pisarniška zbirka Linuxa? --Domen 22:39, 8. maj 2008 (CEST)
- Ni čisto, saj tudi KDE ni - je od jedra ločen projekt (Linux je jedro, distribucije pa ponujajo različna grafična namizja oz. skupke aplikacij, npr. Ubuntu, Debian, openSuSE, Fedora (Pingo), Knopix, itd.). Ampak tudi ni pisarniška zbirka Windowsa! So ga distribucije Linuxa pač vzele za svojega. lp, --Miha 13:03, 9. maj 2008 (CEST)
- Vem, kaj je Linux. Zato ravno ne razumem, zakaj Microsoftu ne gre več dobro. Določena podjetja izdelujejo programe za uporabo na operacijskih sistemih. In OpenOffice.org je program za operacijske sisteme Microsofta in tiste, ki imajo za jedro Linux. Microsoft dela tudi nekatere svoje programe, medtem ko Linux ni nič. Je le navadna baterija (prosto razmoževana po dovoljenju GPL), ki je vstavljena v igračo, da deluje. OpenOffice.org deluje pač na obojne baterije. --Domen 00:28, 11. maj 2008 (CEST)
- Dopolnitev: Obstajajo dobre in slabe baterije in Linux spada med dobre baterije. Ni mi pa znano, da razvijalci Linuxa ne bi napisali še kakšnega drugega programa kot samo jedro. Stavim pa, da bo večina odprtih (prvotno izključno Linux) aplikacij (tako kot npr. Firefox (tu NE velja prvotno izključno Linux)) na koncu imela velik delež tudi na Windows platformah in bojo ljudje spraševali: Gotov ti ne dela Dolphin na Linuxu? Jaz se bom pa smejal tako kot sem imel Firefox in OOo na Linuxu še preden so sploh vedeli zanj. Drugače pa si gotovo že imel nameščen VLC ali pa Pidgin (Gaim) in konec koncev gotovo si že kdaj (četudi pod prisilo) uporabil Firefox in OOo. lp,--Miha 14:14, 11. maj 2008 (CEST)
- Dopolnitev: Tudi Windows spada. Ni mi pa znano, da bi razvijalci Linuxa kdaj razglasili: »Mi, avtorji jedra Linux, smo izdali svoj operacijski sistem in pisarniški paket.« Ne vidim smisla v uporabi Dolphina na Windowsih, ko pa ta že ima vgrajen brskalnik po datotekah. In, ne, gotovo še nisem imel nameščenega VLC ali Gaima, je pa res, da sem že uporabljal OpenOffice.org, vendar kaj hitro (v roku dveh ur) preklopil nazaj. Firefox pa tako redno uporabljam za testiranje. Aja, pa ko si napisal, da »Aple (sic) še svoje pisarniške zbirke nima«. Linux tudi ne, nekateri samo pišejo programe za oba. Microsoft pa ima svojo pisarniško zbirko. Torej lahko primerjaš kvečemu Linux in Apple, ne pa Microsoft. --Domen 14:39, 11. maj 2008 (CEST)
- Pa jo ima (sicer je od namizja KDE in druga od namizja Gnome) - KOffice in Gnome Office. Pa OOo je prvotno ciljal na Linux (ima večinski delež - pa ni monopolist), zdaj pa vedno bolj na Windows (in to zelo uspešno - če hočeš priskrbim par linkov na vse inštitute in vlade, ki ga uporabljajo namesto MS Office, da ne govorim o vseh tistih, ki ga imajo poleg MS Office).Tisto z Aplom je tipkarska napaka (vem, da je Apple). Še eno vprašanje v razmislek. Če ne vidiš smisla za uporabo Dolphina na Windowsih, ko pa ta že ima vgrajen brskalnik po datotekah kaj pa potem meniš kje je smisel za uporabo Firefoxa, če pa je Microsoft (oz. Windows)) Internet Explorer tudi prednaložen - pa menda ja ne varnost? Tudi Raziskovalec (če se ne motim je v izvirniku Explorer - vsaj v Win98 je - to verzijo sem mogoče malo poznal) oz. kar malo predelan IE ni varen! lp, --Miha 15:10, 11. maj 2008 (CEST)
- Poglej, Linux sploh ni podjetje, torej o kakem lastništvu programov tako ali tako ne moremo govoriti. Sicer pa, ne, hvala, ne rabim 10 povezav, ki me bodo impresionirale, češ: »Lej, azerbajdžanska vlada pa uporablja OpenOffice.org!« Veš, nekaj moraš razlikovati. Internet Explorer brska po tujih straneh in izvaja vsebine. Če blokiraš vse, ni nevaren. Raziskovalec pa samo prikazuje sezname. Pa Raziskovalec ni predelan IE. In zakaj bi vse Microsoftovo moralo biti nevarno? Internet Explorer, Outlook Express, MS Office, Raziskovalec (ki sploh ni nek naložljiv program ...), Windows Media Player, Windows Live Messenger ... je za tebe najverjetneje samo nekaj imen programov, ki izražajo visoko stopnjo tveganja za vdori in se sesuvajo vsakih 10 minut. Bereš samo revije, ki demagogirajo Linux? Res, ah-in-oh eno in edino je. --Domen 17:29, 11. maj 2008 (CEST)
- No v redu Linux in korporacija obstaja pa več (tudi profitnih) podjetij ki skrbijo za distribucije, pa tudi Linux Fundacija. Res, da si fundacija Linux ne more lastiti programov ni tako kot ti praviš. Sploh pri odprtokodnih projektih težko določiš lastništvo (razen npr. CUPS, ki ga je kupil Aplle, ali pa družba Trolltech, ki jo je kupila Nokia in s tem postala lastnica Qt-ja in predvsemQtopie), prej je relevantna pripadnost oziroma kdo je razvijalec. Glej KOffice ni last KDE e.V., pa vendar pripada v zbirko programov KDE in so ga razvili člani moštva KDE, ki so tudi lastniki avtorskih in materialnih pravic. In ne sploh niso tako nepomembni uporabniki OpenOffica.org kot npr. azerbajdžanska vlada, temveč imamo pomembne igralce kot Francozi (vse šole, javna uprava), Nemci, sicer pa http://ec.europa.eu/idabc/en/chapter/520. Pa tudi več milijonska Brazilija gre zardi znižanja stroškov in večje varnosti v celoti na Linux, da o raznih tajnih, varnostno-obveščevalnih, vojaških, vesoljskih agencijah ne govorim! Messenger pa je res (že pri protokolu se zatakne) nevaren... pa tudi ostali niso ne vem kake rožice (ne rečem pa, da so vsi slabi). lp,--Miha 19:23, 11. maj 2008 (CEST)
- Prepričan sem, da CIA uporablja OpenOffice.org in Windows Live Messenger. Še vedno pa nimam obrazložitve, zakaj »Microsoftu že dolgo ne gre več tako dobro«. --Domen 19:41, 11. maj 2008 (CEST)
- Samo nekaj finančnih razlogov (ker je tehnoloških čisto preveč): Izgublja tržni delež, vrednosti delnic padajo, izgublja poslovne partnerje, podjetja se ne zmenijo več za njihov monopol (beri: se mu ne bojijo več upreti), ne uspe mu več noben prevzem (npr. Yahoo), stalno izgublja (in to upravičeno) proti Evropski komisiji... Mene ne bo nobeden prepričal, da bi uporabljal Windows, pa ne verjamem, da bo tebe kdo da bi uporabljal Linux. Aja pa pozabil sem ti odgovoriti, da ne berem samo revije, ki demagogirajo Linux. Tako ali tako pri nas ni nobene resne revije, ki bi hvalila Linux (pač ker so v njih sami gejmerji, ki zaprisegajo na Windows - je par svetlih izjem med samimi novinarji). Še
enadve novicai, ki sem joih pravkar posebej za to razpravo poiskal z Googlom: http://www.popularmechanics.com/technology/military_law/4215725.html, http://searchenterpriselinux.techtarget.com/news/article/0,289142,sid39_gci1157697,00.html. Pa prijetno branje, --Miha 19:52, 11. maj 2008 (CEST)
- Samo nekaj finančnih razlogov (ker je tehnoloških čisto preveč): Izgublja tržni delež, vrednosti delnic padajo, izgublja poslovne partnerje, podjetja se ne zmenijo več za njihov monopol (beri: se mu ne bojijo več upreti), ne uspe mu več noben prevzem (npr. Yahoo), stalno izgublja (in to upravičeno) proti Evropski komisiji... Mene ne bo nobeden prepričal, da bi uporabljal Windows, pa ne verjamem, da bo tebe kdo da bi uporabljal Linux. Aja pa pozabil sem ti odgovoriti, da ne berem samo revije, ki demagogirajo Linux. Tako ali tako pri nas ni nobene resne revije, ki bi hvalila Linux (pač ker so v njih sami gejmerji, ki zaprisegajo na Windows - je par svetlih izjem med samimi novinarji). Še
- Mhm, mhm. Zdaj pa prosim še za obrazložitev povezave Microsoft – izdaja nove verzije OpenOffice.org, ki podpira urejanje wikijev. --Domen 20:32, 11. maj 2008 (CEST)
- Še en zanimiv članek en:Linux adoption. Kar pa se tiče povezava — kot sem rekel Microsoft bi lahko tudi spackal kaj podobnega. lp, --Miha 15:40, 12. maj 2008 (CEST)
- Zakaj bi, ko pa so že drugi? --Domen 16:46, 12. maj 2008 (CEST)
- In mimogrede, ali si predstavljaš Wikipedijo na strežnikih Microsoft ISS? Če hočeš lahko dam še nekaj čisto filozofsko moralnih razlogov za uporabo odprte kode. lp, --Miha 19:57, 11. maj 2008 (CEST)
- Bi že delala. Ne, ne rabiš, najlepša hvala. --Domen 20:32, 11. maj 2008 (CEST)
- Za začetek lahko prebereš licenco GPL in Misrosoft EULA. Razlika je opazna. lp, --Miha 20:04, 11. maj 2008 (CEST)
- Aja pa še to. Ali je zdaj KDE ko je na voljo za Windows, Mac, BSD in Solaris (cross-platform) kaj manj grafično namizje za Linux. Vedno je bil primerno razvijan za Linux in vedno tako bo. lp,--Miha 14:21, 11. maj 2008 (CEST)
- MMG, mene tole spominja na rubriko Pro et contra v Monitorju . lp, --Miha 13:04, 9. maj 2008 (CEST)
- Torej ne vem zakaj Microsoftu že dolgo ne gre več tako dobro (npr. »Razgled skozi okno«)... in morda ne npr. »OdprtaPisarna.org«. --Domen 12:38, 10. maj 2008 (CEST)
- Mene nič ne moti če rečeš OdprtaPisarna.org. lp, --Miha 19:33, 10. maj 2008 (CEST)
Preimenovanje na Wikiviru
Ne morem te preimenovati: Cannot rename user Mihael Simonič locally as this username has been migrated to the unified login system.--Wailer 16:40, 11. maj 2008 (CEST)
Vegovo
Imaš zlato? --Domen 18:12, 13. maj 2008 (CEST)
- Zgleda da ne, ker so mi pritožbo za 5 točk zavrnili (češ, da sem v napačni obliki zapisal razcep in podobno). lp, --Miha 15:48, 19. maj 2008 (CEST)
- Sprašuješ zaradi tega? Drugače ne grejo vsi ki so dobili zlato (sem vprašal). lp, --Miha 16:00, 19. maj 2008 (CEST)
Priznanje
Se iskreno zahvaljujem za tvoje priznanje. -Ta nepodpisani komentar je dodal/-a Uporabnik:Wikipedius Rex (pogovor • prispevki).
- Ni za kaj. lp --Miha 15:46, 19. maj 2008 (CEST)
- Miha, tudi z moje strani hvala za podeljeno priznanje in spodbude! Pozdrav, --Matjaž Z. 23:33, 30. maj 2008 (CEST)
[[Uporabnik: Uporabnik je skoraj sigurno Patricijeva marioneta - nekje drugje je že prosil, če ga lahko kdo preimenuje v Mačka, pa njegov pozdrav se mi zdi tudi sarkastična verzija tega, kar smo mu že dopovedovali. Samo v vednost --Yerpo Ha? 15:25, 19. maj 2008 (CEST)
- Ja pa sem res imel tak občutek, ampak nisem hotel nekoga obdolžiti brez dokaza. Če pa bo sodeloval naj (dajmo mu vednost, da smo pripravljeni sodelovati), konec koncev je bil tudi Grejo sprva nekoliko težek in pa PIHNER, potem pa sta se nekako normalizirala. Čeprav se mi zdi, da je ravno Patricij marioneta še enega drugega uporabnika, ki nam je tudi zelo rad predpisoval kaj smemo in kaj ne, a ni bil Pranover ali pa Alexbass? lp, --Miha 15:42, 19. maj 2008 (CEST)
- Če bo res delal normalno, potem ok, ampak jaz ga ne mislim več opozarjat (škoda časa in energije) in ga bom blokiral ob prvem podobnem izpadu. Kar se Alexbassa tiče, se ne bi pretirano čudil če je to res on, ampak Alex je kljub vsemu komuniciral en nivo višje (še vedno pa daleč pod nivojem normalnega človeka). Mimogrede, Patricij/Heroj Patrik/Janez Maček me je vzpodbudil da sem iz angleške WP povzel pravila o marionetah. Ko boš imel čas preglej Wikipedija:Lutkarstvo in napopaj na vrhu {{pravilo}}, če se strinjaš z napisanim, oz. vsaj napiši ali se strinjaš na pogovorno stran da vidi še kdo drug (nočem izpasti, kot da si sam izmišljam pravila). --Yerpo Ha? 16:13, 19. maj 2008 (CEST)
Odstranil stare vsebine
Miha, odstranil si najbolj sveže popravljene naslove, stare pa pustil. --Hladnikm 16:25, 21. maj 2008 (CEST)
- Oprosti, sem spregledal, delno tudi zaradi lenobe, ker bi lahko pogledal zgodovino strani. V prihodnje prosim če lahko nove naslove dodajaš na vrh namesto na dno, zaradi preglednosti pa kot komentar dodaj tudi mesec zadnje večje spremembe ali objave. Drugače pa sem zadevo že popravil. lp,--Miha 16:44, 21. maj 2008 (CEST)
Srečanje Wikipedistov
To srečanje bo tretje. Prvo je bilo v Mostecu, drugo pa na Magistratu. Čeprav sva bila v Mostecu samo dva, pa je bilo kar precej let. --Janez Novak 19:42, 3. junij 2008 (CEST)
- Ups, sem spregledal. Ali naj množično popravim ali pustim? Ampak si me pa nasmejal glede let :). Če slučajno ne bo tebe in Štefana najverjetneje ne bomo mogli preseči rekorda. A in še to glede tiste krastače: vzel sem si čas in malo bolj podrobno pregledal internet in ugotovil, da v tujini take kršitve zelo drago plačajo. lp, --Miha 20:03, 3. junij 2008 (CEST)
Srečanje Wikipedistov v Grosuplju 2008
Pošiljam Ti slike, katere so kolikor toliko uspele v Grosuplju 25. julija 2008.
Sprejetje stvari
Povezavo in primer, prosim. --Domen 20:28, 3. junij 2008 (CEST)
- Glej en:Template:Ambox. Od tam stran tudi posodabljam. Glede na to, da imamo mi slog navadnapovezava, ki se razlikuje samo v barvi sem uporabil tega. Če nameravaš vrniti uporabi vsaj slog plainlinks. Zadeva kvari slog predloge, katere velika prednost je poleg ravno barvna enotnost. lp, --Miha 20:46, 3. junij 2008 (CEST)
- Bo kar plainlinks boljše. --Domen 21:11, 3. junij 2008 (CEST)
- Ok - sprejeto. --Miha 21:45, 3. junij 2008 (CEST)
Vandalizatorske predloge
Ko ravno vidim po zgodovinah strani da si se ti ukvarjal s temi rečmi... mogoče veš kam je izginila generična predloga za opozorilo vandalom? Ker izpade rahlo čudno če registriranemu uporabniku napiše da je "ta IP bil uporabljen za vandaliziranje Wikipedije". Poleg tega, možnosti, ki so navedene v dokumentaciji predloge Vandalizem, ne delajo. --Yerpo Ha? 20:23, 10. junij 2008 (CEST)
- Sem popravil (dodal parameter ip), glej dokumentacijo za primer. Meni predloga deluje normalno z vsemi možnostmi. lp, --Miha 21:07, 10. junij 2008 (CEST)
Leposlovna klasika za novce
Hvala za tabelo za evidenco vnosa!
> Ministrska podpora: uredil seznam |||| outofftopic: Lepo je študentom, ni kaj. Jaz že 2 leti počnem taka dela pa ni ficka :D
Ja, saj sem bil sam tudi v dilemi, ali naj to lepo reč (najlepše reči so zastonj) popacam s honoriranjem. S tem po svoje podpiram tisto nesprejemljivo naziranje, da bomo slovensko kulturni ali drugače dejavni samo, če se nam to izplača. Ker pa je neumno ne poseči po denarju, ki ga ta država namenja prav takim podjetjem, kot je tole, napravimo poizkus: mogoče pa bo imelo še kakšne stranske pozitivne posledice. WP je zasvojljiva (to lastnost bi morali vključiti med njene temljne lastnosti): prve tripe ti plačajo, za naslednje se potrudiš sam :) --Hladnikm 19:25, 20. junij 2008 (CEST)
- No saj, tako nekako sem mislil. Mene je vseeno prevzel lastnostim-kofeina-podoben-učinek in to brez novcev. lp, --Miha 20:51, 22. junij 2008 (CEST)
Python
Ker vidim, da se spoznaš na Python, te vprašujem, če poznaš kako stran, da bi se naučil programiranja na način, ki bi bil razumljiv skoraj popolnemu n00bu.--Wailer 11:46, 23. junij 2008 (CEST)
- Toliko kot morda zgleda se res ne spoznam (CrystalMonitor bo najbrž razlog?). Ta program v Pythonu+SuperKarambi je bil spisan leto nazaj, odtakrat pa se z njim ne ukvarjam več (poskušam ustvariti kaj bolj zapletenega za plasmo, pa nisem kaj preveč uspešen).
- Jaz sem si kot zaznamke takrat med drugim označil tele strani:
- http://www.sthurlow.com/python/
- http://www.awaretek.com/tutorials.html
- http://www.tutorialized.com/tutorials/Python/1
- http://www.uselesspython.com/tutorials.php
- Ponavadi so začetniku prijazne tudi knjige iz serije _ _ _ _ za telebane, ena takšnih je tudi ta o Pythonu. Če pa te slučajno zanima razvijanjem v povezavi s Qt-jem in KDE-jem pa je to prava stran (vsake pol leta pa Kubuntu na irc-u organizira kakšno predavanje na to temo). Sicer pa se največ naučiš (moje izkušnje) če si preneseš izvorno kodo katerega izmed mnogih prosto dostopnih python programov jo spreminjaš in izvajaš spremembe. lp, --Miha 19:03, 23. junij 2008 (CEST)
Wikipedija:Hornjoserbšćina
Hallo, Smihael. Do you have any time for translating the english or german text in hsb:Wikipedija:Hornjoserbšćina into slovenian language? Thanks and greetings --Tlustulimu 20:27, 26. junij 2008 (CEST)
- Thank you for your translating. Greetings --Tlustulimu 22:26, 26. junij 2008 (CEST)
Slik trenutno ne morem poslati
Zdravo Miha! Dobil sem tvoje sporočilo, vendar trenutno slik z srečanja wikipedistov v Grosupljem ne morem poslati, ker imam pokvarjeno kabelsko povezavo do računalnika. Popravilo bo trajalo do 2 dni -Lep pozdrav! Štefan- struc 16:19, 27. junij 2008 (CEST)
Manjša urejanja
... prosim označi, ne škoduje pa tudi povzetek urejanja (recimo +ktgr)--Andrejj 12:12, 28. junij 2008 (CEST)
- Saj se trudim ne pozabljati :). lp, --Miha 13:17, 28. junij 2008 (CEST)
- V svojih nastavitvah lahko programju prepoveš da bi sperejel tvojo spremembo brez povzetka urejanja. --Janez Novak 18:09, 28. junij 2008 (CEST)
- Prav tako kot obstaja možnost, da ti vsa urejanja označi kot manjša. Sem nekaj časa imel oboje vključeno in nisem bil zadovoljen, ker sem moral kar na enkrat zelo veliko klikati (tega pa ne maram). lp, --Miha 18:37, 28. junij 2008 (CEST)
Predloge
Kaj je potrebno res vse! predloge poenotiti oz. spremeniti? Npr. Wikipedija:Administratorji/Glava, {{Welcome}} in {{Sorodni projekti}}. --Domen 13:37, 7. avgust 2008 (CEST)
- Se strinjam; dodam še {{jedrce}}. V angleški wp so za različne vrste predlog v uporabi različne barvne in oblikovne sheme (glej en:Wikipedia:Template standardisation), ne pa kar ena za vse. To je veliko bolj smiselno. --Eleassar pogovor 13:42, 7. avgust 2008 (CEST)
- Tako smo pač izgalsovali. Sicer pa sem za spremembo predloge {{Welcome}}. lp, --Miha 14:06, 7. avgust 2008 (CEST)
- Prezrl pa si obvestilo na vrhu wikipedija:Glasovanja: "Glasovanje ni nadomestilo za pogovor in ne more biti zavezujče." --Eleassar pogovor 14:12, 7. avgust 2008 (CEST)
Če smo tako izgalsovali, bi se spodobilo v te predloge vreči tudi infopolja, {{Zbirka}} in {{Evropa}}. Za kakšno spremembo? Jaz sem za vrnitev. --Domen 14:14, 7. avgust 2008 (CEST)
- Že res, Eleassar, ampak zapisali smo tudi tole "Standardizacija bo izvedena če bo imela večinsko podporo (možnost 1, 2 in 3 skupaj) - v tem primeru bo rešitev izbrana po načelu soglasja in v skladu s smernico Wikipedija:Glasovanje ni nadomestilo za pogovor.". Domen, jaz se popolnoma z vrnitvijo (sicer pa Wikipedija nastaja v sodelovanju, vsak lahko uveljavi spremembe če le niso zlonamerne/nasprotujoče smernicam). Ne vem če predloge sloga infopolja, {{Zbirka}} in {{Evropa}} spadajo med "prave predloge". Vsaj moje osebno mnenje je, da smo to izglasovali za predloge bolj opozorilno-informativne narave torej tiste, ki zasedajo okoli 80% širine. To je, ponavljam, samo moje mnenje. Lep pozdrav, --Miha 14:21, 7. avgust 2008 (CEST)
Po mojem mnenju bi bilo treba to še enkrat premisliti. Sicer pa že po definiciji nobeno glasovanje ne more biti v skladu s smernico "glasovanje ni nadomestilo za pogovor". --Eleassar pogovor 14:24, 7. avgust 2008 (CEST)
Common.css
Čemu vrnitev? --Domen 14:38, 7. avgust 2008 (CEST)
- Najbrž misliš ambox.featured. Glej {{izbrana slika}} in {{izbrani članek}}. Brez tega sloga je rob moder namesto zlato-rumenkast. lp, --Miha 14:46, 7. avgust 2008 (CEST)
- Potem pa dodaj samo tisti del, opozoril Eleassarja, in ne vračaj urejanj. Sicer pa take stvari spadajo pod drugi del, ker jih angleška Wikipedija ne vsebuje. --Domen 14:50, 7. avgust 2008 (CEST)
- Sodeč po spremembah pa sem očitno res. Oprosti torej. Najbrž bo kriv NicEdit ker mi je tudi druge gumbe zamešal (na Konquerorju). lp, --Miha 15:18, 7. avgust 2008 (CEST)
Galerije slik
Bežigrajčan
Dobrodošel na gimnaziji. ;) Upam (verjamem), da boš užival! --Burek 20:48, 1. september 2008 (CEST)
- Hvala za dobordošlico! Najbrž že veš, angleščino smo že imeli (samo mimogrede sem omenil Wikipedijo)... Res je zelo sprošečno in tudi kader mi je všeč. Pravzaprav mi je veliko stvari všeč :). Samo na vlak se bo treba navadit. Lep pozdrav, --Miha 21:55, 1. september 2008 (CEST)
Wiki "srečanje" - Škofja Loka
Miha, nate se obračam, ker ne vem, kakšna je situacija glede sestanka oktobra v Škofji Loki.
Prostor v Škofji Loki za sestanek pa bo. Pošiljam odsek emaila odgovornega z MMCja:
"Mislim, da bi lahko na nek način sodelovali ker znamo meti vsi koristi. Mi kot mmc lahko predvsem ponudimo znanje, storitev. Direktne denarne podpore skoraj da ne Kar se kššja tiče so ti časi da smo bogat klub že malce pase. Finančne zaloge namreč samo še pojenjajo. Tendenca gre pa tud počasi na dol. Kar se pa tiče uporabe računalnice pa ni težav. Le za termin se moramo dogovorit. Ne vem kako bo v oktobru ampak, bomo našli primeren termin. Me pa zanima a bi bilo to srečanje wikipedistov odprtega tipa ali bolj kot vaša kakšna interna seja?"
Lahko ti na tvoj email pošljem njegov naslov. Sam več kot to ne morem organizirat (čakamo dojenčka, pa tudi premalo sem noter v Wikipediji), tako organizacijo in izvedbo z veseljem prepuščam drugim.
LP Ambrozd 17:26, 2. september 2008 (CEST)
- Mislim, saj v bistvu nimamo kakšnih posebnih zahtev, tako da z oranizacijo ne bi bil problem. Zainteresiranim lahko predstavimo Wikipedijo, potem pa (ko se npr. center uradno že zapre) se pogovorimo o bolj resnih stvareh... Naj se najprej med nami določi nek termin (+ rezerva) - na podoben način, kot smo to naredili pri dosedanjih srečanjih, potem pa se prostor rezervira. Jaz glede srečanja razen parih e-mailov, osebne rezervacije in na vse zadnje dogodka samega nisem bil časovno prikrajšan... Če pa bi želeli medije pa je dela najbrž več (o tem bo znala kaj več povedati Uporabnik:Amazone7). Aja in še to: moje mnenje je, da je september povsem neprimeren za srečanje, ker je časovno preveč zaseden mesec poln takih in drugačnih stresov (konec razno raznih počitnic, spremembe v službah, razpisi (npr. štipendije), ... pa še politične živčnosti je preveč - sodeč na komentarje pod lipo in dejanskim stanjem v člankih je že tako). Oktobra se stvari najbrž normalizirajo. lp, --Miha 19:42, 2. september 2008 (CEST)
Torej Loka je rezerva. Torej velja oktobra.
Ambrozd 19:34, 5. september 2008 (CEST)
Živjo, prevedel sem ustrezne vrstice v sl:Posebno:AllMessages, ki pridejo v poštev na strani s statistiko (sl:Posebno:Statistics). Vrstice, ki sem jih prevedel, najdeš v spodnjem delu strani, tik pod ukazom standard.js Any JavaScript here will be loaded for users using the Standard skin. Ali je za izraz Job queue ustrezen prevod vrsta opravil? Prečrtano označuje vrstice, ki so že zdaj prevedene.
Content pages Število člankov slovenske Wikipedije Page edits since {{SITENAME}} was setup Število vseh urejanj na slovenski Wikipediji Average edits per page Povprečno število urejanj na stran Uploaded files Število naloženih datotek Edit statistics Statistika urejanj Page statistics Statistika straniUporabniška statistikaView statistics Statistika ogledov Job queue length Dolžina vrste opravilMost viewed pagesStrani z največ oglediPages (this includes "talk" pages, pages about {{SITENAME}}, minimal "stub" pages, redirects, and others) Število vseh strani na slovenski Wikipediji (vštete so pogovorne strani, posebne strani slovenske Wikipedije, projektne strani, nanoškrbine, preusmeritve ipd.) Registered users Registrirani uporabniki Active users Aktivni uporabniki Views per edit Razmerje med ogledi in urejanji Views total Vseh ogledov
LP -- M۞Zaplotnik(prispevki) 21:03, 22. september 2008 (CEST)
- Hvala, je že urejeno (po osvežitvi predpomnilnika - Ctrl+R v Firefoxu - bi moralo delovati). Ali si morda že razmišljal o tem, da bi bil administrator? lp, --Miha 21:25, 22. september 2008 (CEST)
- Miha, hvala tudi tebi. Ja, sem razmišljal, samo mislim, da je še prezgodaj, da bi se odločil kandidirati. Rad bi se še malo razgledal in se še česa naučil. Tudi sicer se mi zdi, da je admimov na sl:wp trenutno dovolj. Pozdrav, -- M۞Zaplotnik(prispevki) 22:02, 22. september 2008 (CEST)
PMM
Miha, pomeni PMM po mojem mnenju? --Hladnikm 20:50, 19. oktober 2008 (CEST)
- Točno tako. Obstaja celo posebna stran, ki govori o wikipedijskem slengu. Jaz sem PMM sprva začudeno povezoval s kletvicami, pa sem prej ali slej spoznal da to ne bo držalo in našel točno to stran. Svojo obljubo, da drugim ne bom povzročal takih preglavic kot jih je meni Klemen (ki je kratice uvedel) pa sem očitno že prelomil. Šment ... lp, --Miha 22:25, 19. oktober 2008 (CEST)
Prevod
Pri zadnjih spremembah piše pri vsakem urejevalcu "Talk". Ali lahko to prevedeš prosim. Saj bi drugače sam, samo ne najdem tiste strani (WikiMedia menda).
In še. Videl sem članek Robert Simonič. Čisto tako me zanima, ali sta kaj žlahte, ali samo soimenjaka? --Janezdrilc 00:47, 19. november 2008 (CET)
Pardon, tale pogovor je bil mišljen za na Wikivir. Lahko odgovoriš kjerkoli. --Janezdrilc 00:48, 19. november 2008 (CET)
- Ja žlahta. Glede pogovora pa bom prevedel. lp, --Miha 09:02, 19. november 2008 (CET)
Wikivir - Predloga:Poglavje
Ali lahko malo pogledaš Predlogo:Poglavja na Wikiviru. Želel sem narediti, da bi se ob vstavitvi predloge v članek samodejno naredili dve seriji poglavij: ena pri vrhu, druga pa na dnu strani, pod besedilom. Zadeva sicer že deluje, a ne zadovoljivo - namreč spodnji linki poglavij prekrivajo zadnjo vrstico besedila (naprimer romana). Za primer glej članek Sveto pismo (Jurij Dalmatin)/S. Petra drugi lyſt.
Še eno vprašanje: Če napišeš link ala Ime_članka#top, te bo vrgel na vrh strani. Ali obstaja kakšen tak ukaz, ki bi te vrgel na dno? --Janezdrilc 23:51, 21. november 2008 (CET)
- Delam na tem in mislim da ne bo težko. Za dno pa dodaš #footer. V bistvu je trik preprost: v članke, kjer dodaš značko z določeno identifikacijo npr. konec, sredina, petistavek (npr.
<div id="konec">
, potem napišeš Članek#konec). lp, --Miha 10:37, 22. november 2008 (CET)
- Ali bi zadostovalo to, da se na dno strani doda še ena predloga, ki naredi ustrezen presledek? --Miha 11:45, 22. november 2008 (CET)
- Če tudi tebi ni uspelo, potem pa res ne gre. Ja, v tem primeru bomo pač dodajali predlogo posebej zgoraj in spodaj. Hvala vseeno, da si poskusil. --Janezdrilc 12:46, 23. november 2008 (CET)
- V bistvu je možno samo potem je treba nekaj več posegov v sami slogovni predlogi - t.j. s:Mediawiki:Common.css, kar se potem pozna na vseh straneh tudi tistih, ki predloge ne vsebujejo - zato bi morali spremeniti slogovne smernice (potrebujemo soglasje). Tekom tega meseca bom pripravil predlog in ga dal na glasovanje - prav? lp, --Miha 13:12, 23. november 2008 (CET)
- Lahko, čeprav ni zadeva tako nujna. Imam pa še eno vprašanje: Kako se napiše TOC v kodi, da ti ga v poljubnem številu stolpcev pokaže? Na Wikiviru namreč delam dokumentacijsko stran za Predlogo:Poglavja. --Janezdrilc 14:36, 23. november 2008 (CET)
- Ne razumem vprašanja. lp, --Miha 17:23, 23. november 2008 (CET)
- Kolikor vem, je možno TOC razdeliti na več stolpcev, samo ne vem, kako. --Janezdrilc 17:46, 23. november 2008 (CET)
Katero predlogo priporočaš za takole členjeno kazalo: Pod novim orlom? --Hladnikm 10:11, 9. december 2008 (CET)
- Sem kar dodal - prodlogo Neoštevilčena poglavja. lp,--Miha 18:54, 9. december 2008 (CET)
Uporabniško ime
Miha, že nekaj časa sem na wp. in uporabniško ime povsem zadostuje. Sicut erat in principio, et nunc et semper. Amen. thx.&lp., Ziga 16:46, 30. november 2008 (CET)
- V redu . Samo pač sem se spotaknil, da obstaja okoli 5687 potencialnih uporabnikov z enakim imenom. lp, --Miha 16:50, 30. november 2008 (CET)
Ja, ampak samo en je (za zdaj) na wp. prispeval nekaj 10.000 urejanj in nekaj tisoč slik. Do uporabniške strani pa vodi modra povezava. Ziga 16:54, 30. november 2008 (CET)
- in ostal bo samo en Ziga, username se ne more ponoviti. Tudi Janezov Novak je mali ocean in še nekaj, pa tako kot se jaz podpisujem se tu ne bo nihče drugi. Kdror prej pride prej melje (oziroma tu edini melje). --Janez Novak 16:29, 28. december 2008 (CET)
Voščilo za novo leto
Nisem ti še poslal fotk s srečanja imam jih v prevelikem formatu, zato ne grejo s pošto. Upam da bom v novem letu uspel poslati. Bliža se konec leta 2008, zato ti želim veliko sreče, zdravja in uspehov v novem letu 2009! Štefan- struc 00:30, 29. december 2008 (CET)
- Srečno tudi tebi. lp, --Miha 20:20, 31. december 2008 (CET)