Wikipedija:Pijaca/Tehnička pitanja

Dokumentacija

Šablon {{Dokumentacija}} odsad se poziva na odgovarajući modul. Trebalo bi da je sad rešen problem nedostatka margine između dokumentacije i sadržine šablona. – Aca (razgovor) 01:05, 13 septembar 2023 (CEST)

Brisanje zastarelih infokutija

Pojedine zastarele infokutije ne upotrebljavaju se ni na jednoj stranici. Te infokutije bit će izbrisane da bismo lakše mogli pratiti i održavati postojeće infokutije koje se upotrebljavaju. – Aca (razgovor) 01:05, 13 septembar 2023 (CEST)

One koje se ne koriste svakako treba eliminirati, a onda raditi na spajanju postojećih u jednu – Edgar A. Poe 01:17, 13 septembar 2023 (CEST)

Infokutija naselje

Video sam da se vodila rasprava na pijaci o ovome, pa da je ovde nastavim. Uradio sam Nacrt:Šablon:Infokutija Naselje i lokalizovao (skoro) sve parametre, te bi ovaj šablon mogao da se koristi u svim člancima naselja, umesto da imamo 50, po jednu za svaku državu. @Inokosni organ: ti si bio pokretač te rasprave, pa me zanima tvoje mišljenje — IмSтevan razgovor 13:08, 16 septembar 2023 (CEST)

@ImStevan: Jel' ima negdje primjer kako to funkcionira ili da ubacim randomly pa da vidim? – Edgar A. Poe 13:09, 16 septembar 2023 (CEST)
@Edgar Allan Poe: Tek sam završio kod tako da ga nisam testirao još, sad ću da ga isprobam — IмSтevan razgovor 13:21, 16 septembar 2023 (CEST)
@Edgar Allan Poe: Korisnik:ImStevan/igrališteIмSтevan razgovor 13:29, 16 septembar 2023 (CEST)
@ImStevan: Ima još nešto sitnih greškica, ali - Stevane, ljubim te *___* Ovo sam ja pokušavao srediti prije 100 godina i nisam se snašao među svim modulima i kodovima, ali to je to! *___* Se ovo može supstituirati svugdje normalno ili treba usklađivati nazive parametara? Mislim, s ovim ćemo ići, ovo je usklađeno sa šablonima za države i bivše države, tako da je to točno ono što smo htjeli postići, samo treba još dotjerati malo i uskladiti parametre, a onda eliminirati sve ostalo što je višak. – Edgar A. Poe 13:38, 16 septembar 2023 (CEST)
Infokutije se obično ne supstitušu, ali se mogu standardizovati i uskladiti parametri. AWB može pomoći u standardizaciji. Dodelio sam Stevanu pravo na upotrebu, pa ćemo postepeno eliminirati višak. Svaka čast na istrajnosti i trudu. – Aca (razgovor) 13:45, 16 septembar 2023 (CEST)
@ImStevan: svakako se slažem, ne vidim korist infokutije "Naselje u Norveškoj" i podržavam sve što su kolege gore rekle. – Inokosni organ (razgovor) 01:35, 17 septembar 2023 (CEST)

  Komentar: Imam još samo jedan problem, a to je sa koordinatama. Ako neko može da pogleda Nacrt:Šablon:Infokutija Naselje i Korisnik:ImStevan/igralište i da popravi, bilo bi super — IмSтevan razgovor 22:44, 16 septembar 2023 (CEST)

Sve je rešeno. Šablon:Infokutija naselje je spreman za upotrebu — IмSтevan razgovor 17:11, 17 septembar 2023 (CEST)
Sjajno! Odličan posao! – Aca (razgovor) 18:01, 17 septembar 2023 (CEST)

@ImStevan: Možda će bit vrijeme u budućem da se sve geografske infokutije uniformiraju prema ovoj, to će i meni biti jedan zadatak. Mogu li se druge infokutije o naseljima ukloniti, tako da ne stvaramo nove greške nad onim što ispravljamo? – Inokosni organ (razgovor) 02:08, 13 oktobar 2023 (CEST)

@Inokosni organ: Treba proveriti koji šabloni za lokacijske mape još uvek postoje, a da nemaju pandan modula (npr Šablon:Location map Serbia i Modul:Location_map/data/Serbia). Ako svi postoje, tu nema problema. Takođe je sa prelazom na ovaj šablon potrebno izbaciti razmake, tačke i zareze iz brojeva za stanovništvo, kao i tačku iz brojki za površinu tamo gde treba da odvoji decimale na člancima gde je to slučaj — IмSтevan razgovor 19:38, 13 oktobar 2023 (CEST)

Standardizacija šablona za citate

Šabloni {{Citat}}, {{Citat2}}, {{Citat3}}, {{Citat4}}, {{Citat5}} i {{Citat6}} uskoro će biti standardizirani kao {{Izdvojeni citat}}. Zamolio bih da se taj šablon koristi samo u člancima. Za citiranje na projektnim stranicama odsad valja upotrebljavati {{Izdvojeni citat komentara}}. Također bih napomenuo da se u člancima ne treba preterivati s citatima s obzirom na to da nismo Wikicitat. – Aca (razgovor) 13:47, 17 septembar 2023 (CEST)

Gotovo. – Aca (razgovor) 18:01, 17 septembar 2023 (CEST)
Ostalo je samo da se pouklanjanju suvišni navodnici i oznake za kurziv. Time ću se uskoro pozabaviit. – Aca (razgovor) 10:42, 19 septembar 2023 (CEST)

Standardizacija šablona za IMDb

Standardizirani su šabloni za IMDb. Članci koji su pozivali šablon {{IMDb}} odsad pozivaju specifične šablone {{IMDb ime}}, {{IMDb naslov}}, {{IMDb epizoda}}, {{IMDb epizode}} i {{IMDb kompanija}}. Svi duplikati ovih podšablona preusmereni su i spojeni. – Aca (razgovor) 12:27, 24 septembar 2023 (CEST)

Privremeni računi za neprijavljene urednike

Čitajte ovo na svom jezikuPomozite pri prevođenju na Vaš jezik • Obavestite druge korisnike o ovim promenama

 
Sledeće godine neprijavljeni urednici upotrebljavat će privremene račune.

Od 2024. urednici koji nisu izradili račun automatski će upotrebljavati privremene račune. Ti urednici ponekad se nazivaju „IP urednicima” jer se IP adresa prikazuje u historiji stranice.

Tim za poverenje i bezbednost predstavio je promenu na Wikimaniji. Izlaganje možete pogledati na platformi YouTube.

Više informacija možete naći na stranici m:IP Editing: Privacy Enhancement and Abuse Mitigation.

SGrabarczuk (WMF) (razgovor) 04:05, 30 septembar 2023 (CEST)

Standardizacija boje navigacijskih šablona

Donja rasprava je zaključena. Nemojte je mijenjati. Naknadne komentare ostavljajte u novom odjeljku ove stranice ili na odgovarajućoj stranici za razgovor.


Zdravo! Predlažem da standardiziramo boju navigacijskih šablona. Naime, aktualno stanje je šareno. Neki šabloni su tamnoplavi, neki su svetloplavi (podrazumevano), neki su žuti, neki crveni itd. Sve to dovodi do nedoslednosti u člancima (npr. Njemačka), gde članci imaju šarolike kutije, što izgleda nezgrapno i neozbiljno. Na en.wikiju svetloplava je standardizovana i većina šablona je upotrebljava. Predlažem da i mi standardizujemo tu boju i ujednačimo postojeće šablone, kako bi članci izgledali dosledno i ujednačeno. – Aca (razgovor) 19:33, 30 septembar 2023 (CEST)

Podržavam — IмSтevan razgovor 19:36, 30 septembar 2023 (CEST)
Kao i po pitanju zastavica, ako ljudi vole boje - neka se bojaju. I en.wiki ima cijelu seriju "obojenih" šablona (za razne nagrade, sportske i sl.), tako da smatram da apsolutna uniformiranost u tom pogledu ne dolazi u obzir jer nismo ured državne uprave pa da sve mora biti crno-bijelo i potpisano plavom kemijskom, jer ako je potpis drugom kemijskom - ne valja. Smatram da korisnike ne trebamo ograničavati u tom pogledu i kazati im da im doprinosi ne štimaju jer nisu koristili plavu kemijsku. Ali, određena razina dogovora oko načina upotrebe da bude pregledno i pristupačno je svakako moguća. – Edgar A. Poe 03:19, 1 oktobar 2023 (CEST)
@ImStevan, Edgar Allan Poe: Šta mislite o tome da pribegnemo ovom kompromisnom predlogu – koristiti se bojama tamo gde ih en.wiki upotrebljava. Mislim da bi to rešenje smanjilo nedoslednosti, poboljšalo čitljivost i unekoliko ostavilo uredničku slobodu u izboru boja. – Aca (razgovor) 22:47, 12 oktobar 2023 (CEST)
@Aca: Ja sam protiv ikakvog ograničavanja uredničke slobode, osim ako on doista direktno ne remeti strukturu projekta ili je vizualno nakaradan u potpunosti. Tipa... da netko iskombinira pink i narančastu, al' one fluorescentno kričave nijanse. I naravno, one koje su neprikladne ili nepovezane. Zasad, barem ja, koristimo boje sukladno sadržaju šablona. Ako to nije tako... onda okej, ali inače ne bih ograničavao. – Edgar A. Poe 22:55, 12 oktobar 2023 (CEST)
Gornja rasprava je zaključena. Nemojte je mijenjati. Naknadne komentare ostavljajte u novom odjeljku ove stranice ili na odgovarajućoj stranici za razgovor.

Early access to the night mode (mobile web, logged-in)

 

Hi everyone, as announced in November, the Web team at the Wikimedia Foundation is working on night mode. A very early version of this feature is now available on a small set of wikis. Because there are active technical editors in your community, we have decided to roll it out here. But don't worry, the new feature is not disruptive! (See the "known limitations" section below.) It's important for us to work together with you before we release this feature to a wider audience. Our goals for the early rollout are to:

  • Show what we've built very early. The earlier you are involved, the more your voices will be reflected in the final version
  • Get your help with flagging bugs, issues, and requests
  • Work with technical editors to adjust various templates and gadgets to the night mode

Go to the project page and the FAQ page to see more information about the basics of this project.

Known limitations of the initial release

  • Currently, night mode is only available on mobile, for logged-in users who have opted into advanced mode, as an opt-in feature.
  • Gadgets may initially not work well with night mode and may have to be updated.
  • Our first goal is making night mode work on articles. Special pages, talk pages, and other namespaces have not been updated to work in night mode yet. We have temporarily disabled night mode on these pages.

What we would like you to do (the broad community)

Consider linking to the Recommendations for night mode compatibility on Wikimedia wikis on pages explaining how to format templates and similar pages. Soon, this page will be marked for translation. We would like to emphasize that the recommendations may evolve. For this reason, we are not suggesting to create your local wiki copies of recommendations. At some point, the copy could become different from the original version.

What we would like you to do (template editors, interface admins, technical editors)

When most bugs are solved, we'll be able to make the night mode available for readers on both desktop and mobile. To make this happen, we need to work together with you on reporting and solving the problems.

  1. To turn it on, use the mobile website (for example, this is what the main page looks like on mobile) and go to the settings part of your menu and opt into advanced mode, if you haven't already.  Then, set the color to night. (Later, we will be allowing the device preferences to set night mode automatically).  
  2. Next, go to different articles and look for issues:

Thank you. We're looking forward to your opinions and comments! – SGrabarczuk (WMF) (razgovor) 13:11, 21 mart 2024 (CET)

Coming soon: A new sub-referencing feature – try it!

 

Hello. For many years, community members have requested an easy way to re-use references with different details. Now, a MediaWiki solution is coming: The new sub-referencing feature will work for wikitext and Visual Editor and will enhance the existing reference system. You can continue to use different ways of referencing, but you will probably encounter sub-references in articles written by other users. More information on the project page.

We want your feedback to make sure this feature works well for you:

Wikimedia Deutschland’s Technical Wishes team is planning to bring this feature to Wikimedia wikis later this year. We will reach out to creators/maintainers of tools and templates related to references beforehand.

Please help us spread the message. --Johannes Richter (WMDE) (talk) 10:36, 19 August 2024 (UTC)

The Vector 2022 skin as the default in two weeks?

A two minute-long video about Vector 2022

Hello, I'm writing on behalf of the Wikimedia Foundation Web team. In the week of September 16 (in two weeks), we will make the Vector 2022 skin the default here on Serbo-Croatian Wikipedia. As always, we will gladly address your comments! We will also help you adjust things which Vector 2022 may not be compatible with. Check out our FAQ – you will find many useful answers there.

After the change, Vector 2022 will become the default for all logged-out users, and also logged-in who currently use Vector legacy and haven't selected it as a global preference. Logged-in users can at any time switch to any other skins. No changes are expected for users of those skins.

Together with this change, different options for font sizes will be introduced. Also, dark mode will be available for all logged-in users. To learn more about these additional changes, see another FAQ.

More about the skin

[Why is a change necessary] The current default skin meets the needs of the readers and editors as these were 13 years ago. Since then, new users have begun using Wikimedia projects. The old Vector doesn't meet their needs.

[Objective] The objective for the new skin is to make the interface more welcoming and comfortable for readers and useful for advanced users. It draws inspiration from previous requests, the Community Wishlist Surveys, and gadgets and scripts. The work helped our code follow the standards and improve all other skins. We reduced PHP code in Wikimedia deployed skins by 75%. The project has also focused on making it easier to support gadgets and use APIs.

[Changes and test results] The skin introduces a series of changes that improve readability and usability. The new skin does not remove any functionality currently available on the Vector skin.

  • The sticky header makes it easier to find tools that editors use often. It decreases scrolling to the top of the page by 16%.
  • The new table of contents makes it easier to navigate to different sections. Readers and editors jumped to different sections of the page 50% more than with the old table of contents. It also looks a bit different on talk pages.
  • The new search bar is easier to find and makes it easier to find the correct search result from the list. This increased the amount of searches started by 30% on the wikis we tested on.
  • The skin does not negatively affect pageviews, edit rates, or account creation. There is evidence of increases in pageviews and account creation across partner communities.

[Try it out] Try out the new skin by going to the appearance tab in your preferences and selecting Vector 2022 from the list of skins.

[How can editors change and customize this skin?] It's possible to configure and personalize our changes. We support volunteers who create new gadgets and user scripts. Check out our repository for a list of currently available customizations, or add your own.

The issue of two-script logo

Regarding the existing two-script logo - in Vector 2022, there is too little space and the logo with four lines is too big. We need to find a solution with two lines of text. I've learned that a 100% Latin logo (Wikipedija, Slobodna enciklopedija) may work for you. My idea is this: with the deployment of the skin, we will introduce a Latin logo. You will be able to change it at any time if you decide so. What do you think?

Last but not least, I would like to express my gratitude for the community members who have been working with us on technical issues. Your assistance is invaluable!

I'm curious if you, the Serbo-Croatian WP community, have any comments, questions, concerns, or other thoughts. Thank you! – SGrabarczuk (WMF) (razgovor) 19:18, 3 septembar 2024 (CEST)

I support the proposed solution to the script-related issue, and I'm delighted to see the skin implemented as default on this project. – Aca (razgovor) 23:25, 3 septembar 2024 (CEST)
Apologies for cross-posting in English. Please consider translating this message.Šablon:Tracked

Hello everyone, a small change will soon be coming to the user-interface of your Wikimedia project. The Wikidata item sitelink currently found under the General section of the Tools sidebar menu will move into the In Other Projects section.

We would like the Wiki communities feedback so please let us know or ask questions on the Discussion page before we enable the change which can take place October 4 2024, circa 15:00 UTC+2. More information can be found on the project page.

We welcome your feedback and questions.
MediaWiki message delivery (razgovor) 27. septembra 2024. u 20:56 (CEST)[odgovori]

Privremeni nalozi stižu krajem oktobra

Zdravo svima. Mi smo Tim za poverenje i bezbednost produkta Fondacije Vikimedija, te radimo na bezbednošću i pitanjima onlajn privatnosti. U okruženju Vikimedije, ovo uključuje podršku patrolerima i adminima, ali i bavljenje problemima pravljenja izmena koristeći IP-adresu. Ovde smo da vas obavestimo o privremenim nalozima na neregistrovane (izlogovane) urednike. Krajem ovog meseca, puštamo ih u rad na par projekata, koji će biti piloti ove izmene, tj. koji će testirati i pomoći da se funkcije ove izmene poboljšaju, te da se privremeni nalozi uvedu na sve projekte do sredine 2025.

Ova promena najviše utiče na izlogovane korisnike, kao i iskusnije korisnike, kao što su patroleri i admini tj. svi oni koji koriste IP-adrese pri blokiranju korisnika i održavanju projekta bezbednim.

Na osnovu naše analize podataka, smatramo da bi projekat na srpskohrvatskom jeziku bio sjajan za pilotiranje. Želeli smo da podelimo sa vama šta su to privremeni nalozi, šta donose, zašto mislimo da bi vaša zajednica bila dobar pilot i šta sve možemo da uradimo da se postaramo da promena prođe glatko za sve koji su njome pogođeni.

Pravni ugao ove izmene

Pravni tim Fondacije zahtevao je promenu načina na koji izlogovani korisnici učestvuju u radu projekata u smislu načina bavljenja njihovim ličnim podacima. Ishod toga je stvaranje privremenih naloga. Izmena stiže zajedno sa izmenom načina na koji mnogi ljudi očekuju da internet stranice treba da funkcionišu, kao i da se minimalizuju rizici za izlogovane urednike (vidite više na stranici za često postavljana pitanja o pravnim aspektima, kao i ažuriranje od strane pravnog tima 2021. godine).

Kako privremeni nalozi funckionišu

 

Svaki put kada izlogovan korisnik objavi izmenu na ovom projektu, pretraživač će napraviti kolačić i privremeni nalog će biti automatski napravljen i povezan za kolačić. Ime naloga će pratiti sledeći šablon: ~2024-1234567 (tilda, trenutna godina, broj). Kolačić će isteći 90 dana po pravljenju. Sve dok kolačić postoji, izmene koje su napravljene sa tog uređaja preko tog pretraživača će biti vezane za taj privremeni nalog, čak i ako promene IP-adresu. Privremeni nalog je vezan za uređaj i pretraživač, te se promenom uređaja ili pretraživača stvara novi privremeni nalog. IP-adresa korišćena tokom neke izmene će se čuvati 90 dana posle iste.

Šta ovo znači za različite grupe korisnika?

Za izlogovane urednike
  • Ovo poboljšava vašu privatnost: trenutno, ako ne koristite registrovan nalog za izmene, svi mogu da vide IP-adresu koju ste koristili, čak i posle više od 90 dana. Ovo više neće biti moguće.
  • Ako koristite privremeni nalog da pravite izmene na različitim lokacijama (npr. Kod kuće i u kafiću), istorija tih izmena se sad beleži zajedno, na istom privremenom nalogu. Samo oni koji ispunjavaju određene uslove mogu da vide ove podatke. Ako Vam ovo stvara neke probleme privatnosti ili bezbednosti, pišite ih na imejl adresu talktohumanrights @ wikimedia.org i tražite savet ili pomoć.
Za članove zajednice koji sarađuju sa izlogovanim urednicima
  • Privremeni nalog je jedinstven za uređaj. U poređenju, IP-adresu može da deli više uređaja i ljudi (npr. različite osobe u školi ili na poslu imaju istu IP-adresu).
  • U poređenju sa trenutnim stanjem, biće lakše pretpostaviti da je jednu korisničku stranicu izlogovanog korisnika koristi samo jedna osoba, te da će poruke ostavljene tamo pročitati onaj kome ste ih pisali. Kao što vidite u priloženoj slici, privremeni nalozi će dobijati obaveštenja. Takođe ćete moći da ih pominjete u razgovorima, zahvaljujete im na izmenama kao i da ih pozivate da učestvuju u razgovorima i drugim aspektima zajednice.
Za korisnike koji koriste podatke o IP-adresama da moderišu i održavaju projekat
  • Za patrolere koji prate zlostavljale, istražuju kršenje pravila i slično: Korisnici koji ispunjavaju uslove moći će da vide IP-adrese privremenih naloga i sve izmene napravljene sa IP-adrese ili adresa ([[Special:IPContributions]]; predlog imena: Posebno:IPDoprinosi). Imaće pristup i drugim informacijama o IP-adresi kroz IP-info alatku. Mnogi drugi softveri su ugrađeni u privremene naloge ili izmenjeni da im se prilagode, kao što su AbuseFilter, globalni blok, globalni doprinosi i drugi (za volontere: ako želite da ažirurate kod za svoje alatke - vidite zadnji deo poruke).
  • Za admine koji blokiraju izlogovane urednike:
    • Biće moguće da se blokira veliki broj zlostavljača blokiranjem njihovih privremenih naloga. Blokirana osoba neće moći da napravi novi privremeni nalog ako admin odabere autoblok opciju.
    • Još uvek će biti moguće blokirati IP-adresu.
  • Radimo i nastavićemo da radimo sa drugim korisnicima sa visokim dozvolama, kao što su stjuardi. Sa korisnim povratnim informacijama od strane ovih korisnika, ažurirali smo alate i planirali kako će se ove promene implementirati.
  • Ova promena se neće retroaktivno sprovoditi na izmene napravljene pred uvođenje privremenih naloga. Na stranici Posebno:Doprinosi, moći će da se vide trenutni doprinosi IP-korisnika, ali ne i nove izmene privremenih naloga sa istom IP-adresom. Za to, koristi se stranica Posebno:IPDoprinosi.

Zašto mislimo da je Wikipedija na srpskohrvatskom dobar pilot

Krajem oktobra, želimo da ovu alatku osposobimo na 10 projekata male i srednje veličine. Želimo da osiguramo da sve najvažnije funkcije rade kao što su zamišljene. Da bi se to desilo, moramo da osiguramo da ova alatka i promena odgovara korisnicima. Uradićemo sve u našoj moći da podržimo zajednice koje pilotiraju ovu alatku. Posle uvođenja i poboljšanja funkcionalnosti, na ovom projektu će biti zadržani privremeni nalozi, a potom implementirani i na drugim projektima.

Već smo izabrali potencijalne projekte pilote na osnovu različitih faktora. Na primer, koristili smo sledeće statistike i tehničke limitacije: aktivan broj IP-adresa, urednika, admina, IP-izmene na mesečnom nivou i manjak blokera u relaciji sa konfiguracijom projekta.

Ljudski faktor nam je takođe važan, a time mislimo na potencijalni broj ambasadora i članova tehničkih uloga na projektu, komunikacija sa saradnicima Fondacije (last-minute tweak: personal connections with people from Wikimedia Serbia and CEE Hub) i slično.

Na osnovu svih ovih faktora, smatramo da jezajednica Wikipedije na srpskohrvatskom jeziku dobar pilot.

Šta mi želimo i sledeći koraci

  • Ako želite da naučite više o privremenim nalozima, slobodno pitajte! Rado ćemo odgovoriti na vaša pitanja, sugestije i mišljenja!
  • Ako znate da neke alatke, botovi, gedžeti itd. koriste podatke o IP-adresama ili nisu dostupne bez IP-adrese, proverite da li rade na testwiki ili test2wiki. Ako ste volonterski developer, pročitajte naš dokument za developere, naročito odeljak kako je možda neophodno ažurirati kod.
  • Ako želite da isprobate privremeni nalog, možete to uraditi na testwiki ili test2wiki i da uređujete izlogovani
  • Izrazite vašu zabrinutost ako smatrate da postoje problemi koji prvo moraju da se reše. Pokušaćemo da vam pomognemo, a ako to ne uspemo, razmatraćemo druge opcije, uključujući izostavljanje projekta na srpskohrvatskom iz pilota.

Pre pokretanja prvih pilota, moramo da uradimo još par stvari. Ovo uključuje novi javnu kontrolnu tablu koja predstavlja utican privremenih naloga na zajednice (T357763), stvaranje mehanizama za davanje dozvola kvalifikovanim korisnicima da vide IP-adrese (T327913), kao i neke druge zadatke.

Da saznate više vidite našu stranicu o često postavljanim pitanjima, možete naći dosta korisnih informacija tamo. Možete pogledati i najnovija ažuriranja i da se  pretplatite na naš bilten. Ako želite da pričate sa mnom (Szymon) van vikija, možete me naći na Diskordu i Telegramu. Hvala vam! NKohli (WMF) и SGrabarczuk (WMF) (razgovor) 6. oktobra 2024. u 02:05 (CEST)[odgovori]

Hello @SGrabarczuk (WMF), this Wikipedia is in the Serbo-Croatian language (Wikipedija na srpskohrvatskom jeziku; sh), not the Serbian language (Wikipedija na srpskom jeziku; sr), so you might want to amend the original post. Also, our script transliterator currently works only from Latin to Cyrillic, not vice-versa (a simple conversion will do the job). That said, thank you for informing us and I believe our community would be happy to participate as a pilot for this feature. – Vipz (razgovor) 8. oktobra 2024. u 00:48 (CEST)[odgovori]
Oh oh, I'm terribly sorry, of course this is Serbo-Croatian! I forgot to replace the names. Thanks for pointing this out! SGrabarczuk (WMF) (razgovor) 8. oktobra 2024. u 01:35 (CEST)[odgovori]
The part with the name of the language was pretty dumb, I admit! 🤦‍♂️ Hopefully the transliterated version is better now, although I'm aware that there are some different standards and maybe my text doesn't look like written for Serbo-Croatian, but like poorly automatically transliterated from Serbian. (Btw, didn't know that the script doesn't work in this direction, huh.) – SGrabarczuk (WMF) (razgovor) 8. oktobra 2024. u 02:18 (CEST)[odgovori]
No worries, the conversion of Cyrillic to Latin is seamless in Serbo-Croatian, and your text looks very much Serbo-Croatian (Serbian and Serbo-Croatian are not separate languages; the former constitutes the latter as one of four mutually intelligible varieties, the other being Bosnian, Croatian, and Montenegrin). Much better now! – Vipz (razgovor) 8. oktobra 2024. u 22:57 (CEST)[odgovori]

Šablon:Sadržaj za Glavnu stranicu

@Edgar Allan Poe: @Aca: @Vipz: @Mladifilozof: @Vitek: @Zavičajac: @SrpskiAnonimac: @Alekol: @Akatone: @Belirac: @Deni:

Drage kolege,

Ovdje bih želio predložiti da zamijenimo trenutni Šablon:Sadržaj s novim modelom koji sam razvio, kako bismo imali ljepši donji dio glavne stranice. Što mislite o ovome? Kako vam izgleda?

Razgovarajući s Edgarom, pričali smo o potrebi da obnovimo svu glavnu stranicu a znam da je i Vipz počeo radove na mogućem modelu. Pritom moj prijedlog je smišljen kao privremeno riješenje (da bismo imali nešto bolje podnožje) dok ne napravimo novu glavnu. LP – Inokosni organ (razgovor) 21. oktobra 2024. u 22:25 (CEST)[odgovori]

Meni je zaista lep. – Mladifilozof (razgovor) 23. oktobra 2024. u 20:27 (CEST)[odgovori]

Hello everyone, I previously wrote on the 27th September to advise that the Wikidata item sitelink will change places in the sidebar menu, moving from the General section into the In Other Projects section. The scheduled rollout date of 04.10.2024 was delayed due to a necessary request for Mobile/MinervaNeue skin. I am happy to inform that the global rollout can now proceed and will occur later today, 22.10.2024 at 15:00 UTC-2. Please let us know if you notice any problems or bugs after this change. There should be no need for null-edits or purging cache for the changes to occur. Kind regards, -Danny Benjafield (WMDE) 22. oktobra 2024. u 13:28 (CEST)[odgovori]