Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024
Wygląd
Kod MKOl |
USA |
---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 Paryż | |
Liczba zawodników |
592 w 34 dyscyplinach |
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 – reprezentacja Stanów Zjednoczonych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024, które zostaną rozegrane w dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024 roku w Paryżu, liczy 592 zawodników[1][2].
Skład reprezentacji
Badminton
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Poz. | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Poz. | |||
Howard Shu | Singel (m) | Popov |
Ginting |
— | ||||||||
Vinson Chiu Joshua Yuan |
Debel (m) | Astrup / Rasmussen |
Hoki / Kobayashi |
Liu / Ou |
Lee / Wang |
— | ||||||
Beiwen Zhang | Singel (k) | Ho |
Linh |
— | ||||||||
Annie Xu Kerry Xu |
Debel (k) | Liu / Tan |
Yeung N. / Yeung P. |
G. Stoewa / S. Stoewa |
— | — | ||||||
Vinson Chiu Jennie Gai |
Mikst | Feng / Huang |
Chen / Toh |
Hee / Tan |
— | — |
Boks
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Miejsce | |||
Roscoe Hill | -51 kg (m) | |||||||
Jahmal Harvey | -57 kg (m) | |||||||
Omari Jones | -71 kg (m) | |||||||
Joshua Edwards | +92 kg (m) | |||||||
Jennifer Lozano | -50 kg (k) | |||||||
Alyssa Mendoza | -57 kg (k) | |||||||
Jajaira Gonzalez | -60 kg (k) | |||||||
Morelle McCane | -66 kg (k) |
Breakdancing
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Pseudonim | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||||
Jeffrey Louis | Jeffro | B-Boys | ||||||||
Victor Montalvo | Victor | |||||||||
Sunny Choi | Sunny | B-Girls | ||||||||
Logan Elanna Edra | Logistx |
Gimnastyka
- Osobny artykuł:
Gimnastyka sportowa
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | ||||||||||||||
F | PH | R | V | PB | HB | F | PH | R | V | PB | HB | |||||||
Asher Hong | Wielobój drużynowy |
|||||||||||||||||
Paul Juda | ||||||||||||||||||
Brody Malone | ||||||||||||||||||
Stephen Nedoroscik | ||||||||||||||||||
Fred Richard | ||||||||||||||||||
Razem |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | ||||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | |||||||
Simone Biles | Wielobój drużynowy |
|||||||||||||
Jade Carey | ||||||||||||||
Jordan Chiles | ||||||||||||||
Sunisa Lee | ||||||||||||||
Hezly Rivera | ||||||||||||||
Razem |
Gimnastyka artystyczna
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Obręcz | Piłka | Maczugi | Skakanka | Razem | Miejsce | Obręcz | Piłka | Maczugi | Wstążka | Razem | ||||
Evita Griskenas | Wielobój indywidualny |
Skoki na trampolinie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Układ obowiązkowy | Układ dowolny | Kara | Razem | Pozycja | Trudność | Wykonanie | Lot | Kara | Łącznie | Pozycja | |||
Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | |||||
Aliaksei Shostak | Mężczyźni | ||||||||||||
Jessica Stevens | Kobiety |
Golf
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Łącznie | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Par | Pozycja | |||
Wyndham Clark | Mężczyźni | ||||||||
Collin Morikawa | |||||||||
Xander Schauffele | |||||||||
Scottie Scheffler | |||||||||
Nelly Korda | Kobiety | ||||||||
Lilia Vu | |||||||||
Rose Zhang |
Hokej na trawie
- Osobny artykuł:
- Skład reprezentacji kobiet:
Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||
Kobiety | Argentyna |
Hiszpania |
Australia |
Wielka Brytania |
Południowa Afryka |
Jeździectwo
- Osobny artykuł:
- Ujeżdżenie
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | Finał | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | Technicznie | Artystycznie | Wynik | Poz. | ||||
Adrienne Lyle | Indywidualnie | Helix | — | ||||||||
Marcus Orlob | Jane | ||||||||||
Steffen Peters | Suppenkasper | ||||||||||
Adrienne Lyle Marcus Orlob Steffen Peters |
Drużynowo | jak wyżej | — |
- Skoki przez przeszkody
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Kwalifikacje | Finał | Dogrywka | Suma | Źródło | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kary | Pozycja | Kary | Czas | Pozycja | Kary | Czas | Pozycja | Kary | Pozycja | ||||
Kent Farrington | Indywidualnie | Greya | |||||||||||
Laura Kraut | Baloutinue | ||||||||||||
McLain Ward | Ilex | ||||||||||||
Kent Farrington Laura Kraut McLain Ward |
Drużynowo | jak wyżej |
- WKKW
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Ujeżdżenie | Cross country | Skoki | Razem | Źródło | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikacje | Finał | |||||||||||||||
Kary | Miejsce | Kary | Suma | Miejsce | Kary | Suma | Miejsce | Kary | Suma | Miejsce | Kary | Miejsce | ||||
William Coleman | Indywidualnie | Off the Record | ||||||||||||||
Boyd Martin | Fedarman B | |||||||||||||||
Caroline Pamukcu | HSH Blake | |||||||||||||||
William Coleman Boyd Martin Caroline Pamukcu |
Drużynowo | jak wyżej | — |
Judo
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże | Finał / 3. miejsce | Źródła | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | |||
Jack Yonezuka | -73 kg (m) | ||||||||
John Jayne | -90 kg (m) | ||||||||
Maria Laborde | -48 kg (k) | ||||||||
Angelica Delgado | -52 kg (k) |
Kajakarstwo
- Osobny artykuł:
- Kajakarstwo klasyczne
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Jonas Ecker Aaron Small |
K-2 500 m (m) | ||||||||||
Nevin Harrison | C-1 200 m (k) |
- Kajakarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Razem | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||||
Casey Eichfeld | Slalom C-1 (m) | ||||||||||||
Evy Leibfarth | Slalom C-1 (k) | ||||||||||||
Slalom K-1 (k) |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | ||||
Cross K-1 (m) | |||||||||
Evy Leibfarth | Cross K-1 (k) |
Kolarstwo
- Osobny artykuł:
Kolarstwo szosowe
Kolarstwo torowe
- Madison
Zawodnik | Konkurencja | Punkty | Okrążenia | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|
Jennifer Valente Lily Williams |
Kobiety |
- Omnium
Zawodnik | Konkurencja | Scratch | Wyścig tempowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig punktowy | Suma punktów | Pozycja | Źródło | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty wyścigowe | Punkty | Miejsce | Punkty | Sprint | Okrążenia | Miejsce | |||||
Grant Koontz | Mężczyźni | |||||||||||||
Jennifer Valente | Kobiety |
- Wyścig na dochodzenie drużynowy
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Miejsce | |||
Olivia Cummins Chloé Dygert Kristen Faulkner Jennifer Valente Lily Williams |
Kobiety |
Kolarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Riley Amos | Cross-country (m) | |||
Christopher Blevins | ||||
Haley Batten | Cross-country (k) | |||
Savilia Blunk |
BMX
- Wyścig
Zawodnik | Konkurencja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||||
Kamren Larsen | Mężczyźni | ||||||||
Cameron Wood | |||||||||
Felicia Stancil | Kobiety | ||||||||
Daleny Vaughn | |||||||||
Alise Willoughby |
- Freestyle
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||||
Marcus Christopher | Mężczyźni | ||||||
Justin Dowell | |||||||
Perris Benegas | Kobiety | ||||||
Hannah Roberts |
Koszykówka
- Osobny artykuł:
- Turniej 5×5
Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||
Mężczyźni | Serbia |
Sudan Południowy |
Portoryko |
||||||
Kobiety | Japonia |
Belgia |
Niemcy |
- Turniej 3×3
Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||
Mężczyźni | Serbia |
Polska |
Litwa |
Łotwa |
Francja |
Chiny |
Holandia |
||||||
Kobiety | Niemcy |
Azerbejdżan |
Australia |
Hiszpania |
Francja |
Kanada |
Chiny |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł:
Konkurencje biegowe
Konkurencje techniczne
Wieloboje
- Dziesięciobój
Zawodnik | Konkurencja | 100 m | LJ | SP | HJ | 400 m | 110H | DT | PV | JT | 1500 m | Razem | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Heath Baldwin | Rezultat | |||||||||||||
Punkty | ||||||||||||||
Harrison Williams | Rezultat | |||||||||||||
Punkty | ||||||||||||||
Zach Ziemek | Rezultat | |||||||||||||
Punkty |
- Siedmiobój
Zawodnik | Konkurencja | 100 m | HJ | SP | 200 m | LJ | JT | 800 m | Razem | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Taliyah Brooks | Rezultat | ||||||||||
Punkty | |||||||||||
Anna Hall | Rezultat | ||||||||||
Punkty | |||||||||||
Chari Hawkins | Rezultat | ||||||||||
Punkty |
Łucznictwo
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | |||
Brady Ellison | Indywidualnie (m) | ||||||||||
Catalina Gnoriega | Indywidualnie (k) | ||||||||||
Casey Kaufhold | |||||||||||
Jennifer Mucino-Fernandez | |||||||||||
Catalina Gnoriega Casey Kaufhold Jennifer Mucino-Fernandez |
Drużynowo (k) | — | |||||||||
Mikst | — |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Jazda konna | Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik (wygrane) | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | |||||
Jess Davis | Kobiety |
Piłka nożna
- Osobny artykuł:
Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał /mecz o 3. miejsce |
Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||
Mężczyźni | Francja |
Nowa Zelandia |
Gwinea |
||||||
Kobiety | Zambia |
Niemcy |
Australia |
Piłka wodna
- Osobny artykuł:
Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał / 3. miejsce |
Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||
Mężczyźni | Włochy |
Rumunia |
Grecja |
Czarnogóra |
Chorwacja |
||||||
Kobiety | Grecja |
Hiszpania |
Włochy |
Francja |
— |
Pływanie
- Osobny artykuł:
Pływanie synchroniczne
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Runda techniczna | Runda dowolna | Runda akrobatyczna | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Suma | Miejsce | Punkty | Suma | Miejsce | |||
Jamie Czarkowski Megumi Field |
Duety | — | ||||||||
Anita Alvarez Jamie Czarkowski Megumi Field Megumi Field Keana Hunter Audrey Kwon Jacklyn Luu Daniella Ramirez Ruby Remati |
Drużyny |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||||
Hampton Morris | -61 kg (m) | |||||||
Wesley Kitts | -102 kg (m) | |||||||
Jourdan Delacruz | -49 kg (k) | |||||||
Olivia Reeves | -71 kg (k) | |||||||
Mary Theisen-Lappen | +81 kg (k) |
Rugby 7
- Osobny artykuł:
Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/Mecz 3.miejsce | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||
Mężczyźni | Francja |
Fidżi |
Urugwaj |
||||||
Kobiety | Japonia |
Brazylia |
Francja |
Siatkówka
- Osobny artykuł:
Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||
Mężczyźni | Argentyna |
Niemcy |
Japonia |
||||||
Kobiety | Chiny |
Serbia |
Francja |
Siatkówka plażowa
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Poz. | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Poz. | |||
Andy Benesh Miles Partain |
Mężczyzni | Alayo / Díaz |
Abicha / El Graoui |
Stein / Wanderly |
|||||||
Chase Budinger Miles Evans |
Krou / Gauthier-Rat |
Boermans / De Groot |
Gavira / Herrera |
||||||||
Kelly Cheng Sara Hughes |
Kobiety | Hermannová / Štochlová |
Chamereau / Vieira |
Müller / Tillmann |
|||||||
Taryn Kloth Kristen Nuss |
Bansley / Bukovec |
Artacho / Clancy |
Xia / Xue |
Skateboarding
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Gavin Bottger | Park (m) | |||||
Tate Carew | ||||||
Tom Schaar | ||||||
Jagger Eaton | Street (m) | |||||
Nyjah Huston | ||||||
Chris Joslin | ||||||
Ruby Lilley | Park (k) | |||||
Minna Stess | ||||||
Bryce Wettstein | ||||||
Mariah Duran | Street (k) | |||||
Paige Heyn | ||||||
Poe Pinson |
Skoki do wody
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Preliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | |||
Andrew Capobianco | Trampolina 3 m indywidualnie (m) | |||||||
Carson Tyler | ||||||||
Carson Tyler | Wieża 10 m indywidualnie (m) | |||||||
Tyler Downs Greg Duncan |
Trampolina 3 m synchronicznie (m) | |||||||
Sarah Bacon | Trampolina 3 m indywidualnie (k) | |||||||
Alison Gibson | ||||||||
Delaney Schnell | Wieża 10 m indywidualnie (k) | |||||||
Daryn Wright | ||||||||
Sarah Bacon Kassidy Cook |
Trampolina 3 m synchronicznie (k) | |||||||
Jessica Parratto Delaney Schnell |
Wieża 10 m synchronicznie (k) |
Strzelectwo
- Osobny artykuł:
Surfing
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał/ 3. miejsce |
Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda 1 | Runda 2 | ||||||||||
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | ||||
Griffin Colapinto | Mężczyźni | ||||||||||
John John Florence | |||||||||||
Caroline Marks | Kobiety | ||||||||||
Carissa Moore | |||||||||||
Caitlin Simmers |
Szermierka
- Osobny artykuł:
Taekwondo
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż | Finał / 3.miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | |||
Carl Nickolas | -80 kg (m) | |||||||
Jonathan Healy | +80 kg (m) | |||||||
Faith Dillon | -57 kg (k) | |||||||
Kristina Teachout | -67 kg (k) |
Tenis stołowy
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | |||
Kanak Jha | Singel (m) | ||||||||||
Amy Wang | Singel (k) | ||||||||||
Lily Zhang | |||||||||||
Rachel Sung Amy Wang Lily Zhang |
Drużynowo (k) | — |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Pierwsza runda | Druga runda | Trzecia runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | |||
Christopher Eubanks | Singiel (m) | ||||||||
Taylor Fritz | |||||||||
Marcos Giron | |||||||||
Tommy Paul | |||||||||
Taylor Fritz Tommy Paul |
Debel (m) | — | |||||||
Austin Krajicek Rajeev Ram |
|||||||||
Danielle Collins | Singiel (k) | ||||||||
Coco Gauff | |||||||||
Emma Navarro | |||||||||
Jessica Pegula | |||||||||
Danielle Collins Desirae Krawczyk |
Debel (k) | — | |||||||
Coco Gauff Jessica Pegula |
Triathlon
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Pływanie | Zmiana 1 | Jazda na rowerze | Zmiana 2 | Bieg | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Morgan Pearson | Mężczyźni | ||||||||
Seth Rider | |||||||||
Kirsten Kasper | Kobiety | ||||||||
Taylor Knibb | |||||||||
Taylor Spivey | |||||||||
Morgan Pearson Seth Rider |
Sztafeta |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaż | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | ||||
James Plihal | M1x | ||||||||||||
William Bender Oliver Bub |
M2- | — | |||||||||||
Benjamin Davison Sorin Koszyk |
M2x | — | |||||||||||
Justin Best Liam Corrigan Michael Grady Nick Mead |
M4- | — | |||||||||||
Christopher Carlson Peter Chatain Clark Dean Henry Hollingsworth Rielly Milne Evan Olson Pieter Quinton Nicholas Rusher Christian Tabash |
M8+ | — | |||||||||||
Kara Kohler | W1x | ||||||||||||
Azja Czajkowski Jessica Thoennes |
W2- | — | |||||||||||
Sophia Vitas Kristi Wagner |
W2x | — | |||||||||||
Molly Reckford Michelle Sechser |
LW2x | — | |||||||||||
Emily Kallfelz Kaitlin Knifton Mary Mazzio-Manson Kelsey Reelick |
W4- | — | |||||||||||
Teal Cohen Emily Delleman Grace Joyce Lauren O'Connor |
W4x | — | |||||||||||
Molly Bruggeman Charlotte Buck Cristina Castagna Olivia Coffey Claire Collins Margaret Hedeman Meghan Musnicki Regina Salmons Madeleine Wanamaker |
W8+ | — |
Wspinaczka sportowa
- Osobny artykuł:
- Kombinacja
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bouldering | Prowadzenie | Razem | Poz. | Bouldering | Prowadzenie | Razem | Poz. | |||||||||
Wynik | Miejsce | Wynik | Czas | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Czas | Miejsce | |||||||
Colin Duffy | Kombinacja (m) | |||||||||||||||
Jesse Grupper | ||||||||||||||||
Natalia Grossman | Kombinacja (k) | |||||||||||||||
Brooke Raboutou |
- Wspinaczka na czas
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / 3. miejsce |
Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Przeciwnik Czas |
Przeciwnik Czas |
Przeciwnik Czas |
Przeciwnik Czas |
Pozycja | |||
Zach Hammer | Mężczyźni | ||||||||
Sam Watson | |||||||||
Emma Hunt | Kobiety | ||||||||
Piper Kelly |
Zapasy
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | |||
Spencer Lee | -57 kg st. wolny (m) | |||||||
Zain Retherford | -65 kg st. wolny (m) | |||||||
Kyle Dake | -74 kg st. wolny (m) | |||||||
Aaron Brooks | -86 kg st. wolny (m) | |||||||
Kyle Snyder | -97 kg st. wolny (m) | |||||||
Mason Parris | -125 kg st. wolny (m) | |||||||
Kamal Bey | -77 kg st. klasyczny (m) | |||||||
Payton Jacobson | -87 kg st. klasyczny (m) | |||||||
Josef Rau | -97 kg st. klasyczny (m) | |||||||
Adam Coon | -130 kg st. klasyczny (m) | |||||||
Sarah Hildebrandt | -50 kg (k) | |||||||
Dominique Parrish | -53 kg (k) | |||||||
Helen Maroulis | -57 kg (k) | |||||||
Kayla Miracle | -62 kg (k) | |||||||
Amit Elor | -68 kg (k) | |||||||
Kennedy Blades | -76 kg (k) |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | Źródło | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | M* | |||||
Noah Lyons | iQFoil (m) | |||||||||||||||||||
Markus Edegran | Formuła Kite (m) | |||||||||||||||||||
Ian Barrows Hans Henken |
49er | |||||||||||||||||||
Dominique Stater | iQFoil (k) | |||||||||||||||||||
Daniela Moroz | Formuła Kite (k) | |||||||||||||||||||
Erika Reineke | ILCA 6 | |||||||||||||||||||
Stephanie Roble Maggie Shea |
49erFX | |||||||||||||||||||
Lara Dallman-Weiss Stuart McNay |
470 | — | ||||||||||||||||||
David Liebenberg Sarah Newberry Moore |
Nacra 17 |
Przypisy
- ↑ Liz Calvario: The 2024 USA Olympic official roster has been revealed — see who's competing in Paris. nbcnews.com, 10 lipca 2024. [dostęp 2024-07-16]. (ang.).
- ↑ Nick Zaccardi: Team USA at 2024 Paris Olympics: List of qualified U.S. athletes. nbcsports.com, 12 lipca 2024. [dostęp 2024-07-16]. (ang.).