Wikipedysta:Mateusz.ns/brudnopis3
Wygląd
Kod MKOl |
USA |
---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 Paryż | |
Liczba zawodników |
592 w 34 dyscyplinach |
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 – reprezentacja Stanów Zjednoczonych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024, które zostaną rozegrane w dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024 roku w Paryżu, liczy 592 zawodników[1].
Skład reprezentacji
Badminton
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Pozycja | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | ||||
Howard Shu | Singel (m) | Popov |
Ginting |
— | |||||||
Vinson Chiu Joshua Yuan |
Debel (m) | — | |||||||||
Beiwen Zhang | Singel (k) | Ho |
Linh |
— | |||||||
Annie Xu Kerry Xu |
Debel (k) | Liu / Tan |
Yeung N. / Yeung P. |
G. Stoewa / S. Stoewa |
— | ||||||
Vinson Chiu Jennie Gai |
Mikst | Feng / Huang |
Chen / Toh |
Hee / Tan |
— |
Boks
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Miejsce | |||
Roscoe Hill | -51 kg (m) | |||||||
Jahmal Harvey | -57 kg (m) | |||||||
Omari Jones | -71 kg (m) | |||||||
Joshua Edwards | +92 kg (m) | |||||||
Jennifer Lozano | -50 kg (k) | |||||||
Alyssa Mendoza | -57 kg (k) | |||||||
Jajaira Gonzalez | -60 kg (k) | |||||||
Morelle McCane | -66 kg (k) |
Breakdancing
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Pseudonim | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||||
Jeffrey Louis | Jeffro | B-Boys | ||||||||
Victor Montalvo | Victor | |||||||||
Sunny Choi | Sunny | B-Girls | ||||||||
Logan Elanna Edra | Logistx |
Kajakarstwo
- Osobny artykuł:
- Kajakarstwo klasyczne
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Jonas Ecker Aaron Small |
K-2 500 m (m) | ||||||||||
Nevin Harrison | C-1 200 m (k) |
- Kajakarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Razem | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||||
Casey Eichfeld | Slalom C-1 (m) | ||||||||||||
Evy Leibfarth | Slalom C-1 (k) | ||||||||||||
Slalom K-1 (k) |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | ||||
Cross K-1 (m) | |||||||||
Evy Leibfarth | Cross K-1 (k) |
Koszykówka
- Osobny artykuł:
- Turniej 5×5
Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||
Mężczyźni | Serbia |
Sudan Południowy |
Portoryko |
||||||
Kobiety | Japonia |
Belgia |
Niemcy |
- Turniej 3×3
Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||
Mężczyźni | Serbia |
Polska |
Litwa |
Łotwa |
Francja |
Chiny |
Holandia |
||||||
Kobiety | Niemcy |
Azerbejdżan |
Australia |
Hiszpania |
Francja |
Kanada |
Chiny |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł:
Konkurencje biegowe
Konkurencje techniczne
Wieloboje
- Dziesięciobój
Zawodnik | Konkurencja | 100 m | LJ | SP | HJ | 400 m | 110H | DT | PV | JT | 1500 m | Razem | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Heath Baldwin | Rezultat | |||||||||||||
Punkty | ||||||||||||||
Harrison Williams | Rezultat | |||||||||||||
Punkty | ||||||||||||||
Zach Ziemek | Rezultat | |||||||||||||
Punkty |
- Siedmiobój
Zawodnik | Konkurencja | 100 m | HJ | SP | 200 m | LJ | JT | 800 m | Razem | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Taliyah Brooks | Rezultat | ||||||||||
Punkty | |||||||||||
Anna Hall | Rezultat | ||||||||||
Punkty | |||||||||||
Chari Hawkins | Rezultat | ||||||||||
Punkty |
Łucznictwo
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Pozycja | |||
Brady Ellison | Indywidualnie (m) | ||||||||||
Catalina Gnoriega | Indywidualnie (k) | ||||||||||
Casey Kaufhold | |||||||||||
Jennifer Mucino-Fernandez | |||||||||||
Catalina Gnoriega Casey Kaufhold Jennifer Mucino-Fernandez |
Drużynowo (k) | — | |||||||||
Mikst | — |
Pływanie synchroniczne
- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Runda techniczna | Runda dowolna | Runda akrobatyczna | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Suma | Miejsce | Punkty | Suma | Miejsce | |||
Jamie Czarkowski Megumi Field |
Duety | — | ||||||||
Anita Alvarez Jamie Czarkowski Megumi Field Megumi Field Keana Hunter Audrey Kwon Jacklyn Luu Daniella Ramirez Ruby Remati |
Drużyny |
Przypisy
- ↑ Liz Calvario: The 2024 USA Olympic official roster has been revealed — see who's competing in Paris. nbcnews.com, 10 lipca 2024. [dostęp 2024-07-12]. (ang.).