Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2024:12:14:Gromda
Masa informacji o nieencyklopedycznych "walkach". Poprzednia dyskusja zakończyła się brakiem wyniku, ale może warto się pochylić i nad artykułem i w szczególności nad jego zawartością.
Źródła w większości też wydają mi się jakoś tak mocno powiązane z opisywanym podmiotem. Ale zasadniczo brakuje źródeł wskazujących na zauważalność organizacji poza wewnętrznym środowiskiem. ~malarz pl PISZ 14:07, 14 gru 2024 (CET)
- Po pierwsze to nie jest organizacja, tylko spółka prawa handlowego. O symbolicznym kapitale zakładowym. A dalej nie jest o firmie, tylko o dziesiątkach imprez. To w końcu artykuł jest o firmie, czy o biznesie ?
- Ogólnie wygląda na to, że artykuł ma za zadanie promować prywatny biznes i związane z nim zakłady (na co wskazuje większość źródeł. Wg mnie Usunąć Le5zek Tak? 18:47, 14 gru 2024 (CET)
Zostawić Co to znaczy "masa informacji o nieencyklopedycznych "walkach"? Wyniki z każdej z gal zostały tam uwzględnione. Czemu dałeś w cudzysłowiu słowo "walkach"? Walki tutaj są rywalizacją sportową, nieskupiającą się na całych tych tzw. freakach. Proszę nie wplątywać Gromdy w tamto środowisko. Gromda to jedna z pierwszych i najbardziej znana w Polsce organizacja walk na na gołe pięści. Jeżeli chodzi o boks na gołe pięści to pierwsza organizacja w Polsce tego typu. Na przełomie 4 lat zorganizowała już 19 edycji, a kolejna edycja odbędzie się w marcu 2025 roku (wydarzenia są organizowane co 4 miesiące). Na galach walczyło też sporo sportowców takich jak: Tomasz Gromadzki, Mateusz Kubiszyn czy Łukasz Parobiec. W studiu na galach gośćmi byli także inni znani sportowcy, a regularnym gościem jest Artur Szpilka. Co do źródeł to uważam, że zostały dobrze dodane. Uźródłowione są m.in takie sekcje jak: zasady walki, wyniki z gal, historia, historia wyłonionych mistrzów czy też ranking zawodników. Hasło cały czas jest aktualizowane. Koftra (dyskusja) 17:19, 14 gru 2024 (CET)
Le5zek Tak? nie masz racji, jest to organizacja walk na gołe pięści, a nie jakaś spółka prawa handlowego. Kapitał zakładowy posiadają także KSW, FEN czy nawet Fame MMA, a dalej są to organizacje. Nikt tutaj nikogo nie promuje, jest to po prostu artykuł o rozwijającej się organizacji, która zdobyła dużą popularność w Polsce, dzięki walkom na gołe pięści, które od niedługiego czasu stały się u nas popularne. Gale Gromdy są nawet oglądane przez Amerykanów. Jak już mówiłem, źródła głównie są z wyników gal, które moim zdaniem są nieuniknione. Proszę zapoznać się z tymi źródłami, które jasno przedstawiają, że jest to podkreślam znana "organizacja". Źródła: [1][2][3][4][5][6] Koftra (dyskusja) 21:34, 14 gru 2024 (CET)
- Spółka prawa handlowego to też organizacja, a jak nie wierzysz, że to spółka to zajrzyj do przypisu nr 1, tam jest wypis z KRS. Ale nie to jest istotne. Istotne jest, że mamy ścianę tekstu (styl pomijam, choć do encyklopedii mu daleko), a udowodnienia zauważalności słabiutko. Głównie powołuje się na stronę własną, mordoksiążkę (nieakceptowalne źródło) itp. Dużo pustosłowia (wielkie powodzenie itp.). OK, np. Onet wyżej, marny bo marny, ale przynajmniej mejnstrimowy, więc świadczy o jakimś tam wyjściu poza banieczkę entuzjastów tego typu rozrywek, ale też konkretów żadnych "organizatorzy chwalą się wieloma widzami" - no przecież nie powiedzą nic innego. Wykazać tę "popularność" i "zauważalność" trzeba. Wyborcza - też dobry początek, bo spoza branży --Felis domestica (dyskusja) 01:19, 15 gru 2024 (CET)
- No dobra, ale hasło zostało napisane w celach organizacji sportowej, która ma podpiętą spółkę tak jak inne organizacje wcześniej wymienione. Mówisz, że artykuł ma ścianę tekstu? Z jednej strony można usunąć zawartość opisu z gal i same wyniki powinny wystarczyć, ale patrząc na inne hasła mają podobnie np. Fame MMA#Historia. Co do źródeł to faktycznie jeden użytkownik pododawał dużo źródeł z strony chyba własnej, ale już je pozamieniałem na te bardziej wiarygodne. Czemu według ciebie z zauważalnością jest słabiutko? Pierwsza organizacja walk boksu na gołe pięści, która regularnie organizuje kolejne gale. Promowanie wydarzeń takimi osobami jak wspomniany wcześniej Artur Szpilka. Eska czy Super Express także ostatnio pisały o Gromdzie[7][8] Koftra (dyskusja) 02:26, 15 gru 2024 (CET)
- ↑ Wito, Ewolucja walk na gołe pięści w Polsce, projekt GROMDA stawia na nieustanny rozwój [online], MMA Rocks, 26 lutego 2021 [dostęp 2024-12-14] (pol.).
- ↑ Organizacje walk na gołe pięści w Polsce [online], StrefaMMA.pl - Portal sportów walki, 4 sierpnia 2021 [dostęp 2024-12-14] (pol.).
- ↑ Walki na gołe pięści odzyskują dawny blask. W Rosji śledzą je miliony kibiców [online], sport.onet.pl [dostęp 2024-12-14] .
- ↑ Waldemar Ossowski , GROMDA w Stanach Zjednoczonych?! Trwają poważne rozmowy [online], Sportowe Fakty, 3 maja 2021 [dostęp 2024-12-14] (pol.).
- ↑ Łukasz Opłatek , Pękają im kości rąk, a twarze zmieniają się w krwisty befsztyk. Polska ogląda walki bez rękawic [online], Wyborcza, 15 lutego 2021 [dostęp 2024-12-14] (pol.).
- ↑ GROMDA 5. Dziś krwawy piątek. Amerykanie patrzą na Polskę, „o2.pl” [dostęp 2024-12-14] [zarchiwizowane z adresu 2023-01-28] (pol.).
- ↑ GROMDA 19 już 13 grudnia w PIĄTEK! Gdzie zobaczyć najlepszych z najlepszych w walkach na gołe pięści? [online], www.eska.pl [dostęp 2024-12-15] .
- ↑ Jeden z najbrutalniejszych nokautów w historii GROMDA! Stracił prawie litr krwi, okropny koniec walki [online], sport.se.pl [dostęp 2024-12-15] .