Pāriet uz saturu

Ķivere: Atšķirības starp versijām

Vikipēdijas lapa
Dzēstais saturs Pievienotais saturs
VolkovBot (diskusija | devums)
m robots pievieno: ko:헬멧
Vikisaite
(Iezīmes: Vizuālā labošana Labojums no mobilās ierīces Labojums no mobilās versijas)
(40 starpversijas, ko saglabājuši 26 lietotāji, nav parādīta)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
[[Attēls:Schutzhelm.jpg|thumb|250px|Celtnieku ķivere]]
'''Bruņucepure''' ir noteikta parauga [[metāls|metāla]] vai [[plastmasa]]s galvassega [[kareivis|karavīriem]], ugunsdzēsējiem, militarizētās apsardzes darbiniekiem u.c., kas darbojas bīstamos apstākļos.
'''Ķivere''' jeb '''bruņucepure''' ir noteikta parauga [[Metāls|metāla]] vai [[plastmasa]]s galvassega karavīriem, ugunsdzēsējiem, militarizētās apsardzes darbiniekiem, slēpotājiem u.c., kas darbojas bīstamos apstākļos.


Vecākās zināmās ķiveres lietoja sengrieķu karavīri, kam tās bija no ādas vai bronzas, pasargājot galvu pret zobenu cirtieniem vai bultām. 21. gadsimtā karavīri joprojām valkā ķiveres, taču tagad tās ir izgatavotas no Kevlāra, ne metāla, pasargājot galvu no [[Lode (munīcija)|lodēm]] un šķembām.
{{nepilnigs kars}}


Tāpat kā karavīri, arī civilpersonas ikdienā lieto ķiveres aktīvai atpūtai un sporta spēlēm: jāšanas sportā - žokeji, riteņbraukšanā, amerikāņu futbolā, hokejā, kriketā un alpīnismā. Ķiveres lieto arī bīstamo darbu darītāji: celtnieki, policistu specvienības.
[[ar:خوذة]]

[[bg:Каска]]
{{Militārisms-aizmetnis}}
[[ca:Casc]]

[[cs:Přilba]]
{{autoritatīvā vadība}}
[[da:Hjelm (hovedbeklædning)]]

[[de:Helm]]
[[Kategorija:Ķiveres| ]]
[[en:Helmet]]
[[eo:Kasko]]
[[es:Casco]]
[[et:Kiiver]]
[[eu:Kasko]]
[[fi:Kypärä]]
[[fr:Casque]]
[[he:קסדה]]
[[id:Helm]]
[[io:Kasko]]
[[it:Casco]]
[[ja:ヘルメット]]
[[ko:헬멧]]
[[nl:Helm (hoofddeksel)]]
[[no:Hjelm]]
[[pl:Hełm]]
[[pt:Capacete]]
[[qu:Amachana chuku]]
[[ru:Каска]]
[[simple:Helmet]]
[[sk:Prilba]]
[[sv:Hjälm]]
[[vi:Mũ bảo hiểm]]
[[zh:頭盔]]

Versija, kas saglabāta 2024. gada 3. marts, plkst. 11.46

Celtnieku ķivere

Ķivere jeb bruņucepure ir noteikta parauga metāla vai plastmasas galvassega karavīriem, ugunsdzēsējiem, militarizētās apsardzes darbiniekiem, slēpotājiem u.c., kas darbojas bīstamos apstākļos.

Vecākās zināmās ķiveres lietoja sengrieķu karavīri, kam tās bija no ādas vai bronzas, pasargājot galvu pret zobenu cirtieniem vai bultām. 21. gadsimtā karavīri joprojām valkā ķiveres, taču tagad tās ir izgatavotas no Kevlāra, ne metāla, pasargājot galvu no lodēm un šķembām.

Tāpat kā karavīri, arī civilpersonas ikdienā lieto ķiveres aktīvai atpūtai un sporta spēlēm: jāšanas sportā - žokeji, riteņbraukšanā, amerikāņu futbolā, hokejā, kriketā un alpīnismā. Ķiveres lieto arī bīstamo darbu darītāji: celtnieki, policistu specvienības.