Aptarimas:Nuodėmė
Nuodėmės sąvoka egzistuoja ne vienoje religijoje, ir ju labiau jau ne tik protestantiškoje krikščionybės pakraipoje. --Nomad 22:56, 13 Rugsėjo 2006 (EEST)
- Na taip. Kas aprašyta Naujajame Testamente, turėtų būti pripažįstama visų pakraipų. AudriusA 09:45, 14 Rugsėjo 2006 (EEST)
Nuodėmių vardijimas
Neatleidžiamos nuodėmės savoka yra potencialiai labai pavojinga, nes plataus ir nepamatuoto interpretavimo padariniai labai sunkiai nuspėjami. Žmogus, manantis, jog padarė tokią nuodėmę, yra psichologiškai spaudžiamas pasitraukti nuo Dievo. Tuo tarpu, pavyzdžiui, tarybiniais laikais mokyklose buvo plačiai vystomas ateistinis darbas, kurio poveikyje daugelis gali būti ką ne to pionierių renginy pasakę ar vadovo nurodymu ateistinį referatą parašę. Dar plačiau įsismaginus, į mirtiną nuodėmę ko gero galima suvesti bet kokią bažnyčios kritiką. Šis fragmentas perkeltas į aptarimų puslapį. AudriusA 11:52, 14 Rugsėjo 2006 (EEST)
- Jei tokia savoka egzistuoja, ją reikia paminėti. Net jei į ją įeina ateistiniai referatai ar bet kokia bažnyčios kritika. O kas tame pavojinga? --Nomad 16:17, 14 Rugsėjo 2006 (EEST)
Nuodėmės skirstomos į mirtina - niekada neatleidžiama, bei į sunkias ir lengvas - atleidžiamas.
Mirtina nuodėmė
Mirtinai nuodėmei priskiriama tik:
- Piktžodžiavimas Šventąjai Dvasiai (Mk 3:29) [1]
Sunkios nuodėmės
Sunkioms nuodėmės priskiriama:
- ištvirkavimas (1 Kor 6)
- stabmeldystė (1 Kor 6)
- svetimavimas (1 Kor 6)
- homoseksualizmas (1 Kor 6)
- vagystė (1 Kor 6)
- gobšumas (1 Kor 6)
- girtuokliavimas (1 Kor 6)
- keikimasis (1 Kor 6)
- plėšikavimas (1 Kor 6)
- nužudymas (Apr 21)
- sukčiavimas (Apr 21)
- melavimas (Apr 21)
Lengvos nuodėmės
Lengvoms nuodėmės priskiriama:
- tinginiavimas
- girimasis
- apsimetinėjimas
- apjuokimas
- apkalbinėjimas