Pereiti prie turinio

Kokainas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
S Atmestas 82.135.204.66 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Addbot keitimas)
Eilutė 31: Eilutė 31:


== Poveikis ==
== Poveikis ==
Paprastai kokainas uostomas, kartais švirkščiamas. Poveikis pavartojus: padidėja energingumas, budrumas, sumažėja miego, maitinimosi poreikiai, nejaučiamas nuovargis. Poveikis panašus į amfetamino, bet yra daug stipresnis ir trumpesnis. Jei kokainas vartojamas kartu su alkoholiu ar heroinu, itin padidėja perdozavimo rizika.
Didelė mirties rizika dėl širdies nepakankamumo. Greitai išsivysto stipri [[psichologinė priklausomybė]]. Reguliariai vartojant kokainą nervinėje sistemoje įvyksta ilgalaikiai pokyčiai, neretai susergama depresija. Prarandamas apetitas, krinta svoris, užkietėja viduriai, sunku šlapintis, pasireiškia impotencija. Daugelis ilgalaikio kokaino vartojimo padarinių yra tokie pat, kaip ir trumpalaikio, pvz., apetito praradimas ir svorio sumažėjimas. Kiti galimi požymiai – pažeidžiama nosies gleivinė, vidurių užkietėjimas, sunkumas šlapintis ir impotencija. [[Abstinencijos sindromas]] – alkis, nuovargis, depresija, sutrikęs miegas, irzlumas, nerimas. Gali prasidėti „baltoji karštinė“, haliucinacijos.


=== Perdozavimas ===
Akyse rodosi Marius Skamarakas
Perdozavus būdingi traukuliai, sutrinka širdies veikla ir kvėpavimas. Galimos haliucinacijos ir nerimo jausmas.
Galima mirtis sustojus širdies darbui.


== Nuorodos ==
== Nuorodos ==

10:14, 19 gruodžio 2013 versija

Kokainas

Bendra informacija
Sisteminis pavadinimas metil(1R,2R,3S,5S)-3-(benzoiloksi)-8-metil-8-
azabiociklo[3.2.1]oktano-2-karboksilatas
Cheminė formulė C17H21NO4
Molinė masė 303,353 g/mol
CAS numeris [56-36-2]
Savybės
Tirpumas vandenyje 1,8 g/ml (20 °C)
Lydymosi temperatūra 195 °C

Kokainas (C17H21NO4) – alkaloidas, išgaunamas iš tikrojo kokainmedžio lapų. Stimuliuoja centrinę nervų sistemą, mažina apetitą, sukelia euforiško džiaugsmo ir padidėjusios energijos jausmą. Dėl šio poveikio kokainas dažnai naudojamas kaip narkotinė medžiaga. Didžiausi pasaulyje kokaino tiekėjai yra Kolumbija, Peru ir Bolivija.

Poveikis

Paprastai kokainas uostomas, kartais švirkščiamas. Poveikis pavartojus: padidėja energingumas, budrumas, sumažėja miego, maitinimosi poreikiai, nejaučiamas nuovargis. Poveikis panašus į amfetamino, bet yra daug stipresnis ir trumpesnis. Jei kokainas vartojamas kartu su alkoholiu ar heroinu, itin padidėja perdozavimo rizika. Didelė mirties rizika dėl širdies nepakankamumo. Greitai išsivysto stipri psichologinė priklausomybė. Reguliariai vartojant kokainą nervinėje sistemoje įvyksta ilgalaikiai pokyčiai, neretai susergama depresija. Prarandamas apetitas, krinta svoris, užkietėja viduriai, sunku šlapintis, pasireiškia impotencija. Daugelis ilgalaikio kokaino vartojimo padarinių yra tokie pat, kaip ir trumpalaikio, pvz., apetito praradimas ir svorio sumažėjimas. Kiti galimi požymiai – pažeidžiama nosies gleivinė, vidurių užkietėjimas, sunkumas šlapintis ir impotencija. Abstinencijos sindromas – alkis, nuovargis, depresija, sutrikęs miegas, irzlumas, nerimas. Gali prasidėti „baltoji karštinė“, haliucinacijos.

Perdozavimas

Perdozavus būdingi traukuliai, sutrinka širdies veikla ir kvėpavimas. Galimos haliucinacijos ir nerimo jausmas. Galima mirtis sustojus širdies darbui.

Nuorodos

Šablonas:Link FA Šablonas:Link FA