Vatikano muziejai (it. Musei Vaticani) − dailės, kultūros muziejai ir galerijos Vatikane (Romoje).

Vatikano muziejų įėjimo skulptūros

Istorija

redaguoti

Muziejaus istorija prasidėjo, kai 1506 m. sausio 14 d. buvo atrasta skulptūra "Laokoonas ir jo sūnūs". Tuo metu popiežius Julijus II išsiuntė savo pasiuntinius ištyrinėti atradimą ir netrukus pats įsigijo šią kompoziciją. Praėjus mėnesiui nuo šio atradimo skulptūra jau buvo pastatyta kaip eksponatas.

Vėliau bėgant laikui popiežiai stengėsi plėsti muziejaus kolekcijas. Prie to prisidėjo Benediktas XIV, Pijus IX ir kiti.

1973 m. popiežius Paulius VI įkūrė Vatikano istorijos muziejų, kuris tapo Vatikanų muziejų dalimi.[1]

Eksponatai

redaguoti
 
Naujasis sparnas (Braccio Nuovo)

Vatikano muziejuose sukaupta viena iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų (apie 70 000 darbų), kurią sudaro meno kūriniai iš įvairių epochų. Tarp muziejų eksponatų − vieni žinomiausių meno kūrinių pasaulyje − Mikelandželo freskos Siksto koplyčioje, Rafaelio freskos Vatikano stancose, daugelis žinomiausių antikinių skulptūrų: „Belvederio Apolonas“, „Belvederio torsas“, „Laokoonas ir jo sūnūs“ ir kitos. Vatikano pinakotekoje eksponuojami vieni garsiausių krikščioniškojo meno paveikslų, tame tarpe Rafaelio, Leonardo da Vinčio, Karavadžo ir kiti. Eksponuojama apie 20 000 turimų kūrinių.[2]

Vatikano muziejus sudaro:

Lankytojai

redaguoti

2017 m. muziejų aplankė 6 427 277 lankytojai; muziejus tapo 4 pagal lankomumą muziejus pasaulyje.[3]

Kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį muziejus atviras lankytojams nemokamai. Tokiu atveju įprasta lankytojams eilėse laukti kelias valandas.

Vatikano muziejai atidaromi 9 val. ir veikia iki 18 val. Tačiau dėl didelio turistų srauto priimtas sprendimas penktadieniais pailginti darbo valandas ir dirbti taip: nuo gegužės 4 d. iki liepos 13 d. ir nuo rugsėjo 7 d. iki spalio 26 d. muziejuje galima apsilankyti nuo 19:00 iki 23:00 val.

Galerija

redaguoti

Nuorodos

redaguoti
 

Šaltiniai

redaguoti