Quentin Tarantino
Gimė 1963 m. kovo 27 d. (61 metai)
Noksvilis, Tenesis, JAV
Tėvai Connie McHugh, Tony Tarantino
Veikla Kino režisierius, prodiuseris, scenaristas, aktorius
Aktyvumo metai 1988–dabar

Kventinas Tarantinas (angl. Quentin Tarantino, pilnas vardas: angl. Quentin Jerome Tarantino, g. 1963 m. kovo 27 d. Noksvilyje, Tenesyje, JAV) – amerikiečių kino režisierius, scenaristas, aktorius.[1]

Kino kūryboje laikosi postmodernistinio stiliaus. Tarantino pelnė daugybę kino pramonės apdovanojimų, po du Oskarus ir Auksinius gaublius, tris BAFTA ir vieną Auksinę palmės šakelę. Jis taip pat buvo nominuotas Emmy ir Grammy apdovanojimams.

Biografija

redaguoti

Quentin Tarantino gimė 1963 m. kovo 27 d. šešiolikmetės Connie Tarantino ir dvidešimt vienerių Tony Tarantino šeimoje. Jo motina, kai jam buvo dveji metai, išvyko gyventi į Los Andželą, kur ji sūnų augino viena. Vaikystėje Tarantino daug laiko praleido kino teatruose ir daugiausiai žavėjosi koviniais ir siaubo filmais.

Būdamas 16 metų metė mokyklą, nes norėjo siekti aktoriaus karjeros. Po penkerių metų susirado darbą videotekoje Manhatan Byče. Pamažu Tarantino įsigilino į kino meną ir kartu su savo draugais Roger Avary ir Jerry Martinez parašė pirmuosius scenarijus filmams „My Best Friend’s Birthday“ (1987 m.) ir „The Open Road“.

1988 m. suvaidino keletą epizodinių vaidmenų televizijos serialuose. Tuo pačiu metu kūrė ir scenarijus filmams: „Tikra romantika“ (True Romance, 1993 m. išleido Tony Scott); „Žudikai iš prigimties“ (Natural Born Killers). Už scenarijų „True Romance“ gautus pinigus išleido kriminalinio trilerio „Pasiutę šunys“ (Reservoir Dogs) kūrybai, kuriame pats ir vaidino. Šiame filme taip pat suvaidino Harvey Keitel. Didžiausio įvertinimo filmas susilaukė kino festivalyje „Sundance“.

Po dvejų metų pasirodė Tarantino filmas „Bulvarinis skaitalas“ (Pulp Fiction). Šis filmas laimėjo Palme d'Or, aukščiausiąjį prizą Kanų kino festivalyje.

1995 m. Tarantino suvaidino epizodinį vaidmenį filme „Desperado“ (Desperado) ir tais pačiais metais parašė scenarijų, režisavo bei atliko šokiruojančios asmenybės vaidmenį filme „Keturi kambariai“ (Four Rooms).

1997 m. režisavo, parašė scenarijų ir įgarsino filmą „Džekė Braun“ (Jackie Brown).

2003 m. buvo išleistas Tarantino rytų kovos menų filmas „Nužudyti Bilą: 1 dalis“ (Kill Bill: Vol. 1), kuris išsiskyrė vaizdo ir muzikos efektais. Po metų išėjo šio filmo antroji dalis „Nužudyti Bilą: 2 dalis“ (Kill Bill: Vol. 2).

2007 m. Tarantino pastatė filmą „Death Proof“, kuris buvo išleistas bei rodomas kinuose kartu su Robert Rodriguez „Planet Terror“ bendru pavadinimu „Grindhouse“, su fiktyvių filmų reklamomis tarp jų. Abu filmai nuo pat pradžių buvo planuoti kaip vieno bendro projekto „Grindhouse“ dalys ir statyti iš bendro biudžeto.

2009 m. kino teatruose pasirodė naujas Q. Tarantino režisuotas filmas „Negarbingi šunsnukiai“ (Inglourious Basterds), kuriame vaidina Bradas Pitas.

2012 m. gruodžio 25 d. pasirodė naujausias Q. Tarantino filmas „Django Unchained“. Tai yra vesternas, kuriame vaidina tokie aktoriai kaip Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio ir Samuel L. Jackson. Šis filmas laimėjo du Oskarus – C. Waltz už geriausią antraplanį vaidmenį, Q. Tarantino – už geriausią originalų scenarijų.

2015 m. viduryje buvo paskelbta apie naująjį Q. Tarantino darbą – vesterną „Grėsmingasis aštuonetas“. Jame vaidina Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Walton Goggins, Tim Roth ir Michael Madsen. Filmo veiksmas vyks keleri metai po Jungtinių Valstijų pilietinio karo Vajomingo valstijoje. Filmas 70 mm juostoje pasirodė per 2015 m. Kalėdas, o skaitmeninė premjera įvyko 2016 m. sausį.[2]

2018 m. vasarį buvo patvirtinti planai kurti naują filmą apie aktorių gyvenimą Holivude. Filmas vadinsis „Vieną kartą Holivude“ (Once Upon a Time in Hollywood), jame vaidins Leonardo DiCaprio ir Brad Pitt. Kanuose galutinė filmo versija buvo parodyta 2019 m. gegužės 21 d.[3]

Filmografija

redaguoti
 
Q.Tarantino (dešinėje) dažnai dirba kartu su R.Rodriguez

* Pilna filmografija – IMDb

Apdovanojimai

redaguoti

* Pilnas laimėjimų sąrašasIMDb

Šaltiniai

redaguoti

Nuorodos

redaguoti
 

Vikicitatos

 
Wikiquote logo