Greitasis maistas
Greitas maistas – apima visus patiekalus, kuriuos pagaminti ar patiekti galima per trumpą laiką. Dažniausiai toks maistas yra parduodamas restoranuose, parduotuvėse, kioskuose. Tokių patiekalų kokybė dažniausiai yra prastesnė nei įprasto maisto.
Greito maisto prekyvietės dažniausiai yra įvairiausio dydžio kioskai, užkandinės. Svarbiausia, kad būtų greitas aptarnavimas ir viena centrinė būstinė, iš kurios išvežamos užsakytos prekės telefonu, internetu. Tokiems tinklams yra mažesni kapitalo reikalavimai nei restoranams, kuriuose žmonės privalo būti aptarnaujami sėdimose vietose.
Greito maisto atsiradimas siejamas su senovės kultūrų miestų prekyvietėmis Senovės Romoje, Pietryčių Azijoje, Vakarų Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose.
Greitas maistas sukurtas, kad būtų suvalgytas „kelyje“, dažnai nereikalauja tradicinių stalo įrankių, o yra valgomas rankomis. Populiariausi ir labiausiai paplitę tokio maisto pavyzdžiai yra kepta žuvis su bulvių traškučiais, sumuštiniai, pitos, mėsainiai, kepta vištiena, prancūziškos (gruzdintos) „fri bulvytės“, vištienos sparneliai, tako, pica, dešrainiai ir ledai, nors daugelis greito maisto restoranų siūlo lėčiau pagaminamų maisto produktų, kaip čili, bulvių koše, ir salotos.
2006 m. pasaulyje greito maisto rinka padidėjo 4,8 % ir pasiekė 102,4 milijardų nuo 80,3 milijardų operacijų apimtis vertės. Indijoje greito maisto pramonė vidutiniškai paauga 40 % per metus.
Greitas mastas yra kritikuojamas dėl neigiamo poveikio žmogaus organizmui ir tukinimo.