Singapūras: Skirtumas tarp puslapio versijų

Ištrintas turinys Pridėtas turinys
S Atmestas 90.131.34.234 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Homobot keitimas)
Žyma: Atmesti
Politinė sistema: Visa prieš tai parašyta informacija yra netiesa ir neatitinka su anglišku wikipedijos aprašymu. https://en.wikipedia.org/wiki/Politics_of_Singapore. Rekomenduoju ištrinti arba perrašyti
Eilutė 54:
 
Tačiau vėliau Malaizijos valdžia šį pasiūlymą atšaukė, nes Singapūro kinai, kartu su Malaizijos kinais, sudarė nemenką dalį šalies gyventojų ir buvo baimės, kad jie ateis į valdžią. Singapūre dėl to kilo ir neramumai: riaušės tarp kinų ir malajų. Malaizija nusprendė atskirti Singapūrą, šalių sutarimu, šis miestas tapo nepriklausomas [[1965]] m. Nepriklausomybės laikotarpiu ši šalis pralenkė savo kaimynes ekonomikoje ir tapo svarbiu [[Pietryčių Azija|Pietryčių Azijos]] centru.
 
== Politinė sistema ==
{{main|Singapūro politinė sistema}}
[[Vaizdas:Parliament_House_Singapore.jpg|thumb|240px|Singapūro parlamentas]]
 
Singapūro politinė sistema kartais vadinama [[vienpartinė demokratija|vienpartine demokratija]]; nuo nepriklausomybės paskelbimo šalį valdo tik viena partija. Valdymo forma turi socialistinės planinės ekonomikos bruožų, tačiau tam tikruose sektoriuose leista veikti ir verslui.
 
Šalies valdžia taip pat yra jautri žiniasklaidos kritikai, spaudoje ir reklaminiuose stenduose yra ją remiančių straipsnių ir agitacijos. Singapūro politinę sistemą kai kurie progresyvūs Kinijos komunistų partijos veikėjai nurodo kaip galimą Kinijos liaudies Respublikos ateitį {{šaltinis}}.
 
== Geografija ==