Hipofizė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Ištrintas turinys Pridėtas turinys
S +link
Eilutė 19:
* Beta-endorfinas.
 
Hipotalamo pagaminti ir užpakalinėjęužpakalinėje hipofizės dalyje kaupiami hormonai, kurie yra išskiriami į kraują:
* antidiuretinis hormonas – reguliuoja vandens pusiausvyrą ir kraujo spaudimą;
* oksitocinas – stimuliuoja gimdos susitraukimus ir pieno sekreciją žindymo laikotarpiu.
Eilutė 43:
* hipofizės navikai;
* hipofizės adenomos – ne vėžiniai navikai atsirandantys ant hipofizės.
 
 
'''Prolaktinoma''' – gerybinis hipofizės priekinės dalies navikas, išskiriantis hormoną prolaktiną. Tai dažniausiai pasitaikantis hormoniškai aktyvus hipofizės navikas.
eilutė 57 ⟶ 56:
'''Ligos simptomai ir požymiai''' – Kušingo ligai būdingi simptomai: galvos skausmai, regėjimo sutrikimai, galaktorėja(pieno išsiskyrimas iš krūtų moteriai, kuri nėra nėščia ar maitinanti), troškulys, padidėjęs šlapimo išskyrimas ar šlapinimasis naktį. Taip pat pradeda augti svoris, ypač padidėja riebalų kaupimasis veido srityje, viršutinėje nugaros dalyje. Ligai būdingas padidėjęs kraujo spaudimas, raumenų silpnumas, osteoporozė. Moterims gali sutrikti mėnesinės.
 
'''[[Hipopituitarizmas]]''' – retas susirgimas, kuomet hipofizė nebegamina ar gamina per mažai vieno ar daugiau joje gaminamų hormonų. Hipofizės gaminamų hormonų stoka gali paveikti daugelį svarbių mūsų organizme vykstančių procesų, tokių kaip augimas, kraujo spaudimo reguliacija, dauginimosi funkcija.
 
'''Ligos simptomai ir požymiai''' – Apetito stoka, dažnas šlapinimasis, kūno masės mažėjimas, bendras nuovargis, šalčio netoleravimas, žemas ūgis, plaukų retėjimas, lytinio potraukio sumažėjimas, nevaisingumas, nereguliarūs kraujavimai iš gimdos, mažakraujystė.
 
 
 
 
 
 
{{Žmogaus anatomija|Endokrininė sistema}}